Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: 21 Finał WOŚP  (Przeczytany 55867 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #60 : 15 Styczeń, 2013, 21:49:59 pm »

Dziękuję Ci łaskawco. Będę Ci wdzięczna do grobowej deski.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #61 : 16 Styczeń, 2013, 22:36:10 pm »

„Działając razem, w jednej sprawie, chcemy zamanifestować naszą postawę, opowiadającą się po stronie cywilizacji życia, a nie śmierci.”

http://www.akogo.pl/nowa/fundacja.php
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #62 : 16 Styczeń, 2013, 23:19:25 pm »

 Nie ma lepszych lub gorszych -są tylko tacy, lub inni, każdy na swoim etapie i w danym momencie najlepsi dla siebie i wszystkich innych, którzy w danym momencie są obiektywnie na tym samym poziomie wszelkiego zrozumienia-pojmowania, oraz obiektywnie do zrozumienia wszystkich subiektywnych potrzeb tych, którzy akurat są odbiorcami poruszanego tematu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #63 : 16 Styczeń, 2013, 23:41:15 pm »

Nikt nie jest obiektywny do końca. Zakładanie, że się nim jest, to przejaw hipokryzji. Albowiem zawsze znajdzie się granica procesu poznawczego. To, o czym piszesz Żorż jest sytuacją, kiedy erudyta napotka elokwentnego Tak twierdzę, co nie znaczy, że mam rację.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #64 : 17 Styczeń, 2013, 03:01:44 am »

Nikt nie jest obiektywny do końca. Zakładanie, że się nim jest, to przejaw hipokryzji. Albowiem zawsze znajdzie się granica procesu poznawczego. To, o czym piszesz Żorż jest sytuacją, kiedy erudyta napotka elokwentnego Tak twierdzę, co nie znaczy, że mam rację.

Dać mu wódki, bo dobrze gada 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #65 : 17 Styczeń, 2013, 09:11:24 am »

Ten tekst, gdzieś wyczytałem i wydawał mi się tak bzdurny, że aż śmieszny, on nie ma sedna, istoty, jest słowem dla słowa ale za to ma coś w swoistości przekazu
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #66 : 26 Marzec, 2013, 21:56:37 pm »

Z czego żyje Jerzy Owsiak? Co finansuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

http://www.wprost.pl/ar/393097/Z-czego-zyje-Jerzy-Owsiak-Co-finansuje-Wielka-Orkiestra-Swiatecznej-Pomocy/

"Pod skrzydłami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozkwitła firma, która obraca milionami złotych. Jerzy Owsiak chce, by teraz spółka zajęła się szkoleniami dla dyspozytorów pogotowia ratunkowego.(...)"
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #67 : 26 Marzec, 2013, 23:34:12 pm »

Moja droga Pani Teresko (zauważ, że Ci nie tykam tak jak sobie tego kiedyś życzyłaś) niejeden z nas mógłby Owsiakowi biegać po zapałki.
A po drugie zawiść jest grzechem a nie cnotą.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #68 : 27 Marzec, 2013, 10:31:30 am »

Nie musisz mi „Paniać” to nie znaczy, że możesz mnie obrażać. W naszej kulturze jest niestety tak, że jak się jest z kimś na ty to „można” więcej niż jeśli się jest na Pani/Pan. To taka „kultura” bycia.

Zawiść ? ? ? ! ! ! Skąd bierzesz takie słowa i na jakiej podstawie przypisujesz je do mnie ? ? ? ! ! !  Zawsze  z całą rodziną braliśmy udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Z deklaracji Owsiaka wynikało, że zbieramy pieniądze na specjalistyczny sprzęt medyczny dla dzieci. Okazuje się, że Owsiak nie mówi do końca prawdę, to tak delikatnie rzecz ujmując. Odpowiednie przepisy regulują zbiórki pieniężne na cele charytatywne.  Zgodnie z nimi pieniądze mają być przeznaczone na cel zadeklarowany, natomiast darczyńcy mają prawo mieć wgląd w rozliczenie tych środków. Osoby zaangażowane nie czerpią zysków z tego tytułu! Robią to jak sama nazwa wskazuje charytatywnie. Jeśli jakieś uczucie teraz mną targa to nie jest to zawiść. Czuję się najzwyczajniej w świecie oszukana. Tyle w tym temacie. „(…) 2,4 miliona pochodziło z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym samym wsparła organizację „Przystanku”. (…)” Ile to potrzeba na operację pewnego chłopaka z Lubania …. ? ? ? A po zapałki dla tego Pana nie będę latać. Myślę, że ma zapalniczkę.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #69 : 27 Marzec, 2013, 11:05:37 am »

Droga pani Teresko i niech tak pozostanie, dodam tylko, że wiem jaka kultura panuje w naszym kraju ale jeśli chodzi o mnie, to nawet jeżeli mam do czynienia z osobą od siebie dużo dużo młodszą i zwracam się do niej na Ty, to i tak nie uważam aby upoważniało mnie to do braku szacunku wobec tej osoby ale z drugiej strony nawet jeśli jestem z kimś na pan, pani i nawet jeżeli jest to jakaś ważna persona to wówczas gdy na to zasłuży, mam odwagę powiedzieć jakie mam zastrzeżenia do jej poczynań.
Pisząc o bieganiu po zapałki dla Owsiaka miałam na myśli także siebie. Ufam mu, wiem, że to dobry człowiek i jeśli robi cokolwiek, to z pewnością robi to z pożytkiem dla innych. Co roku wpłacam na WOŚP kilkadziesiąt złotych i będę to robić dopóki Orkiestra będzie istnieć. Dla mnie Owsiak to wspaniała osoba ale jak wiadomo mamy demokrację i każdy z nas ma prawo mieć własne poglądy.
Napisałam, że zawiść jest grzechem a nie cnotą a nie że przypisuję to do pani droga pani Teresko. Nie trzeba tak wszystkiego brać do siebie, choć czasem pewnie to sprawa naszej podświadomości, gdy utożsamiamy się z daną sytuacją czy osobą.
Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #70 : 27 Marzec, 2013, 19:55:37 pm »

   Dobrodziejki..proponuje muszkiety, po zielonej wyspie piłka goni..

co do serio..korporacje mają  cel od wsze-czasów, jak się zadomowi w nieświadomym ,pokaże dolara to nawet futurysta /dobry/ ubiera okulary.. ten wyreżyserowany scenariusz
pokazał co to bieda/ nie tylko ten przykład/ - to globalna zapaść na wątpliwej tożsamości..


mark..
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #71 : 27 Marzec, 2013, 22:13:58 pm »

Ani muszkiety ani szabelki. Ja mam swoje zdanie na ten temat, mam prawo je mieć, jest demokracja jak to Jola napisała.

 http://www.forum.wosp.org.pl/viewtopic.php?f=4&t=11558

„(…) Kiedy woda trochę opadła, pojawiła się możliwość wspomożenia tej wsi transportami podobnymi do naszego. Jako jedne z pierwszych pojawiły się bodajże trzy ciężarówki od Jerzego Owsiaka. To znaczy pojawiły się kilka kilometrów od celu, jeszcze przy wjeździe na most ma Odrze… i się zatrzymały. Tymczasem, kiedy proboszcz dowiedział się, że wspomniane ciężarówki jadą właśnie do niego, zwołał ludzi do wyładunku, czeka, a tu nic – ani widu, ani słychu. Ciężarówki jak stały za Odrą, tak stoją. Zepsuły się? Nie wiadomo. Ludzie czekali najpierw całą noc, potem cały dzień. W końcu proboszcz, jako że samochody zalało i były nie do użytku, wsiadł na rower i pojechał na drugi brzeg. I tam oto grzecznie mu wyjaśniono, że ponieważ pan Owsiak życzy sobie, żeby wjazd transportu do wsi i rozdzielanie darów rejestrowała ekipa telewizyjna, musi uzbroić się w cierpliwość, bo tak się niefortunnie złożyło, że owa ekipa najwcześniej może przyjechać jutro, a kto wie, czy nie dopiero za dwa dni.(…)

Wydarzenie to przypomina mi się zawsze wtedy, gdy widzę Jerzego Owsiaka, lub gdy ktoś zastanawia się, co z nim jest nie tak, skoro właściwie wszystko wydaje się być super. I przychodzą mi wtedy na myśl słowa Chrystusa: „Kiedy dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.” (Mt 6,2-4)

I na koniec zdanie prawosławnego teologa, diakona Andrieja Kurajewa*: „Zło może podejmować nawet pożyteczne działania, nie zmieniając swojej własnej natury. Na przykład czyniąc to w taki sposób, że pomagając ludziom pod jednym względem, pod innym względem będzie się umacniało ich sojusz ze złem w innych dziedzinach życia – choćby przez rozpalanie próżności ofiarodawców”.”

http://lukaszwarzecha.salon24.pl/379102,wosp-dlaczego-nie-wielbie-owsiaka

„(…)  Owczy pęd wyłącza myślenie większości ludzi, którzy „dają na Owsiaka”, bo „przecież wszyscy dają”. Wraz z każdą edycją WOŚP uzupełniany jest wizerunkowy kapitał człowieka, który pod pozorami ograniczenia wyłącznie do pracy charytatywnej, przemyca bardzo wyraziste poglądy społeczne i polityczne(…)”

Słuchacze odbierają poglądy Owsiaka nie jako poglądy uczestnika politycznej wojny, ale kogoś spoza nielubianego środowiska polityków, a tym samym nadają im większą wagę. Na tym polega wielkie oszustwo Owsiaka, którego on sam, jak sądzę w pełni świadomie, nie chce wyjaśnić,(…)

WOŚP jest instrumentem utwierdzania tej iluzji. Przy czym trzeba zauważyć, że nastąpiła tu całkowita personalizacja idei: WOŚP to Owsiak, Owsiak to WOŚP. Są i inne organizacje, które posługują się popularnym wizerunkiem swoich twórców (Fundacja Anny Dymnej czy Akogo Ewy Błaszczyk), ale żadna z nich nie jest tak medialnie rozdmuchana, tak kontrowersyjna i żadna nie zmieniła się w sprawnie działający koncern. Tym samym każdy wyskok Owsiaka i każde jego kontrowersyjne stwierdzenie natychmiast może być zbite kontrargumentem: ale on tyle robi dla dzieci.

Czy na pewno? Owsiak zrobił przez te wszystkie lata z WOŚP istny cyrk, którego koszty stają się absurdalne. Godziny telewizyjnych transmisji, przeloty samolotami (tym razem w eskorcie F-16), tysiące ludzi do obsługi koncertów, którzy przecież nie pracują darmo, sprzęt itd. Jaki jest sens ciągnąć imprezę, gdzie co roku trzeba wymyślać nowe fajerwerki, coraz absurdalniejsze i coraz kosztowniejsze, byle zachęcić ludzi do jednorazowego zrywu? Porównanie kosztów i zysków to zwykłe wyliczenie efektywności. Nikt tego dotąd nie zrobił, a w takim wyliczeniu wspominany przez Leskiego Caritas wypadłby pewnie o kilkaset procent lepiej niż WOŚP.

Dlaczego nikt tego nie zrobił? O tym też już swego czasu pisałem: w sprawie WOŚP działa moralny szantaż. Kto krytykuje Owsiakową imprezę, ten widocznie musi nienawidzić małych dzieci, którym Owsiak pomaga. Ten argument jest oczywiście absurdalny, oparty na naciąganym sylogizmie i założeniu, że cel uświęca środki, a przy okazji dowodzący niezdrowego utożsamienia idei z osobą….

z jakich to powodów akurat jedna charytatywna impreza, firmowana przez osobę mocno kontrowersyjną, cieszy się bezprecedensowym wsparciem mediów, publicznych i prywatnych? Dlaczego akurat w tym przypadku istnieje niepisany obowiązek entuzjazmowania się i wspierania tej imprezy? Dlaczego F-16, które, jak rozumiem, i tak muszą latać, latają akurat, eskortując Owsiaka, a nie Annę Dymną albo wolontariuszy Caritasu…”
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #72 : 27 Marzec, 2013, 22:22:28 pm »

Ani muszkiety ani szabelki. Ja mam swoje zdanie na ten temat, mam prawo je mieć, jest demokracja jak to Jola napisała.

 http://www.forum.wosp.org.pl/viewtopic.php?f=4&t=11558

I na koniec zdanie prawosławnego teologa, diakona Andrieja Kurajewa*: Zło może podejmować nawet pożyteczne działania, nie zmieniając swojej własnej natury. Na przykład czyniąc to w taki sposób, że pomagając ludziom pod jednym względem, pod innym względem będzie się umacniało ich sojusz ze złem w innych dziedzinach życia – choćby przez rozpalanie próżności ofiarodawców”.”



A może przez promowanie idei eutanazji...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #73 : 28 Marzec, 2013, 00:05:18 am »

Tomasz Jachimek cz1 - Zło, Z pamiętnika obrońcy
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
WOŚP w Lubaniu nie zagra :( Bieżące wiadomości « 1 2 » x 15 16677 Ostatnia wiadomość 19 Styczeń, 2009, 19:03:48 pm
wysłane przez Sara Kmieć
FINAŁ WOŚP Kalendarz wydarzeń ZUZA 5 7079 Ostatnia wiadomość 11 Styczeń, 2010, 20:40:33 pm
wysłane przez Shakin
Ponad 20 tyś zł zebrała WOŚP podczas finału w Lubaniu Bieżące wiadomości Leo 0 3650 Ostatnia wiadomość 13 Styczeń, 2010, 21:19:10 pm
wysłane przez Leo
WOŚP w Lubaniu Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 » Iza 53 54700 Ostatnia wiadomość 12 Styczeń, 2011, 11:59:31 am
wysłane przez Samozapłon
"Moje myśli"- finał konkursu Hydepark ZUZA 8 12205 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2011, 00:09:23 am
wysłane przez ZUZA
Gość specjalny – zwycięzca aukcji WOŚP z wizytą w OSS SG w Lubaniu Informacje i Komunikaty Instytucji OSS SG 0 4052 Ostatnia wiadomość 08 Czerwiec, 2011, 08:21:59 am
wysłane przez OSS SG
Zaproszenie na Finał Kalendarz wydarzeń Lubańskie Morsy 2 4746 Ostatnia wiadomość 06 Styczeń, 2012, 19:42:51 pm
wysłane przez Tony
Finał strefy jeleniogórskiej w mini siatkówce chłopców kl. V Kalendarz wydarzeń Młodzieżowy Dom Kultury 1 3432 Ostatnia wiadomość 25 Marzec, 2012, 01:11:31 am
wysłane przez wolly
Sukces lubańskiej WOŚP Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 3577 Ostatnia wiadomość 17 Styczeń, 2013, 08:43:19 am
wysłane przez Urząd Miasta
WOŚP już stroi instrumenty! Kultura i sztuka Miejski Dom Kultury 0 3270 Ostatnia wiadomość 04 Listopad, 2013, 09:37:52 am
wysłane przez Miejski Dom Kultury