Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Pomogli potrzebującym  (Przeczytany 4751 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +121/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 638
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 31 Grudzień, 2012, 08:29:34 am »

Od wielu lat „Caritas” Diecezji Legnickiej organizuje pomoc żywnościową dla najbardziej potrzebujących. Z inicjatywy Burmistrza Miasta Lubania Arkadiusza Słowińskiego, w tym roku pięć lubańskich parafii postanowiło skoordynować swoje działania pomocowe, skierowane dla osób najbardziej potrzebujących.

Członkowie kół charytatywnych działających przy lubańskich parafiach wraz z proboszczami tych parafii podpisały umowy z „Caritas” Legnica.

- Celem przewodnim przedsięwzięć jest wsparcie żywnościowe z programu PEAD „CARITAS” 2012 – mówi Koordynator akcji Mieczysław Iwanow – pomocą od czerwca do 12 grudnia objęto 600 osób. Wartość pomocy to 55.096,01 zł. Wydana żywność jest ewidencjonowana a praca zespołów parafialnych jest nieodpłatna – dodaje.

W poszczególnych parafiach rozdziałem żywności zajmują się zespoły: Jana Hofbauera, Eugeniusza Soińskiego i Krzysztofa Szuby, Małgorzaty Kleszczyńskiej i Kazimiery Hałajko oraz Marii Gąsiewicz.
Źródło: www.luban.pl
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #1 : 01 Styczeń, 2013, 14:50:36 pm »

Ogromne wyrazy szacunku dla wszystkich osób biorących udział w tym przedsięwzięciu.
Tak sobie myślę, że ludzie organizujący pomoc dla potrzebujących społecznie i robiący to bezpłatnie, często dają radę i zdają ten egzamin na 5 z plusem, natomiast jeśli chodzi o nasz rząd, te setki posłów i senatorów, podejmujących się tych funkcji za niemałe pieniądze, niestety oni pod względem pomocy biednym i potrzebującym to zupełna kicha. Tak jakby mieli ten problem w "głębokim poważaniu". Wiem jedno, jeśli nam naprawdę na czymś zależy, wówczas potrafimy być skuteczni i dosłownie przenosić góry a jeżeli robimy coś z musu, tak na odpiernicz, wówczas wyniki naszego działania bywają żałośnie mierne. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 01 Styczeń, 2013, 15:40:53 pm »

Ogromne wyrazy szacunku dla wszystkich osób biorących udział w tym przedsięwzięciu.
Tak sobie myślę, że ludzie organizujący pomoc dla potrzebujących społecznie i robiący to bezpłatnie, często dają radę i zdają ten egzamin na 5 z plusem, natomiast jeśli chodzi o nasz rząd, te setki posłów i senatorów, podejmujących się tych funkcji za niemałe pieniądze, niestety oni pod względem pomocy biednym i potrzebującym to zupełna kicha. Tak jakby mieli ten problem w "głębokim poważaniu". Wiem jedno, jeśli nam naprawdę na czymś zależy, wówczas potrafimy być skuteczni i dosłownie przenosić góry a jeżeli robimy coś z musu, tak na odpiernicz, wówczas wyniki naszego działania bywają żałośnie mierne. 


Budżetowe wsparcie dla instytucji kościelnych

Pensje duchownych uczących religii w szkołach – około 350 mln zł
Dotacje dla Kościelnych Uczelni Wyższych – 221 mln zł
Fundusz Kościelny – 89 mln zł
Dotacje do remontów zabytków kościelnych – 26,6 mln zł
Ordynariat Polowy Wojska Polskiego – 19,2 mln zł
Caritas Polska – 5,5 mln zł
Kapelani szpitalni – 3 mln zł
Kapelani więzienni – 2,4 mln zł
Kapelani Straży Granicznej – 842 tys. zł
Kapelani Straży Pożarnej – 745 tys. zł
Kapelani w Policji – 441 tys. zł
Kapelani Biura Ochrony Rządu – 150 tys. zł
RAZEM: około 720 mln zł
(źródło: KAI, MON)

Na co idą pieniądze z Funduszu? Jak wylicza Money.pl, są wydawane na dopłaty do składek emerytalnych, rentowych i wypadkowych duchownych. Księżom fundusz finansuje je w 80 procentach. Misjonarze i członkowie zakonów kontemplacyjnych klauzurowych dostają 100 proc. dofinansowania.

http://nczas.com/wiadomosci/polska/ile-pieniedzy-i-na-co-otrzymuje-kosciol-od-polskich-podatnikow/

Jolu a tak w ogóle to wszystkiego naj,najlepszego.

00av05s4bVD (700 x 600).jpg


00av05s4bVD (700 x 600).jpg

* 00av05s4bVD (700 x 600).jpg (62.17 KB, 700x600 - powiększony/pobrany 524 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #3 : 01 Styczeń, 2013, 19:38:57 pm »

Janku, pozwolisz, że odniosę się do Twoich słów, po pierwsze na moim wątku a nie tutaj, bo nie chcę zaśmiecać lub raczej zatruwać swoją zgryźliwością innych wątków a po drugie nie zrobię tego dziś ale z pewnością w najbliższym czasie. Dziś mamy pierwszy dzień nowego roku, dla niektórych owa data do spore święto więc nie zamierzam dziś zrzędzić. Dodam tylko, że zgadzam się z Twoimi zastrzeżeniami w stosunku do kleru, więc rozumiem o co ci chodzi. Pozdrawiam i proszę o cierpliwość.  

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 02 Styczeń, 2013, 09:01:26 am »

Cytuj
natomiast jeśli chodzi o nasz rząd, te setki posłów i senatorów, podejmujących się tych funkcji za niemałe pieniądze, niestety oni pod względem pomocy biednym i potrzebującym to zupełna kicha. Tak jakby mieli ten problem w "głębokim poważaniu

Jolu myślę że jasne dla Ciebie jest to że, mój komentarz dotyczył tylko tego fragmentu Twojego posta. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Kondolencje Bieżące wiadomości x 2 10503 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2009, 20:05:34 pm
wysłane przez Leo
SYLWESTER Ogłoszenia drobne martad 7 19972 Ostatnia wiadomość 19 Luty, 2011, 01:29:54 am
wysłane przez globus
Avatar Polecam - Niepolecam gracjano 8 15028 Ostatnia wiadomość 22 Kwiecień, 2010, 20:36:04 pm
wysłane przez gracjano
aerobik Świat Kobiet marti 3 12842 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2010, 09:35:43 am
wysłane przez kacha48
Humor Hydepark « 1 2 3 4 » TK159 55 64750 Ostatnia wiadomość 21 Grudzień, 2012, 20:43:44 pm
wysłane przez Hubert
11.11.... Hydepark « 1 2 ... 5 6 » widelec 77 87983 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 22:17:45 pm
wysłane przez borisem