Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Dni coraz krótsze  (Przeczytany 105044 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #120 : 05 Grudzień, 2012, 22:28:54 pm »

A dni coraz krótsze...

Pomyślałam sobie, że skoro w okolicach Rzemieślniczej tak ciemno, można by tam zorganizować obchody dnia św. Łucji http://www.swedenabroad.com/pl-PL/Embassies/Warsaw/O-Szwecji/Szwedzkie-obyczaje-witeczne/wito-ucji/
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #121 : 05 Grudzień, 2012, 23:18:58 pm »

Sprawdziłem dzisiaj te "ciemności" i pozwolę sobie na razie tego nie komentować.

1.jpg

* 1.jpg (223.16 KB, 1037x691 - powiększony/pobrany 722 razy.)
2.jpg

* 2.jpg (225.12 KB, 1037x691 - powiększony/pobrany 709 razy.)
3.jpg

* 3.jpg (231.07 KB, 1037x691 - powiększony/pobrany 740 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #122 : 05 Grudzień, 2012, 23:22:36 pm »

Na ulicy Brackiej przyjmuje bardzo dobry okulista. Dodam, że jest to Pani, która znakomicie dobiera szkła do oprawek - nie oprawki do szkieł.   
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #123 : 05 Grudzień, 2012, 23:27:27 pm »

MASZ U MNIE PLUS, PLUS JAKIEGO NIE MA NIKT U NIKOGO.    Buziak
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.



Punkty: +3/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 41
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


The King Of Pop


« Odpowiedź #124 : 06 Grudzień, 2012, 12:33:23 pm »

@ Piotrek Ty chyba naprawdę nie wiesz, że Rzemieślnicza się zaczyna tam gdzie robiłeś fotki. Przed Tobą pozostało kilka set metrów Rzemieslniczej i E.Plater czekamy na więcej zdjęć. Chyba się nie boisz ciemności by iść dalej, a nawet jeśli to w charakterze "rzecznika rządu" możesz się poświęcić.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Każdą minute zanim w popiół czas mnie zmieni
Każdą sekunde zapamiętać i docenić



Punkty: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 12
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Open Your Eyes


« Odpowiedź #125 : 06 Grudzień, 2012, 13:10:45 pm »

Sprawdziłem dzisiaj te "ciemności" i pozwolę sobie na razie tego nie komentować.

I stanął Pan tam gdzie było najjaśniej z krótkowzrocznością... .
Najważniejsze, że Urząd Miasta oświetlony porządnie co by żaden tupolew nie uderzył a rzemieślnicza może pozostać z oświetlonym wiaduktem. Po co dalej jak można użyć latarki bądź też świateł mijania.
Dobrze, że zdjęcia nie zostały zrobione jeszcze przed wiaduktem. Tam też "widno".
Zgłoś do moderatora   Zapisane

W W W . S T O P - B E Z P R A W I U . P L
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #126 : 07 Grudzień, 2012, 00:04:36 am »

Bać się ciemności, to jak nie czytać Sokratesa
Cytuj
Bać się śmierci, o szlachetni, jest tym samym co mieć się za mądrego nim nie będąc; gdyż jest to mniemać, że się wie to, czego się nie wie. Nikt nie wie, czy śmierć nie okaże się największym błogosławieństwem dla ludzkiej istoty, a jednak ludzie boją się jej, jak gdyby posiadali niezbitą pewność, że jest największym z nieszczęść.


Tomek, "rzecznik rządu" - to brzmi dumie . Ale swego czasu nie skorzystałem z owej propozycji, więc pozwól Tomaszku, że pozostanę przy swoim.
Skupiłem się na tunelu, ponieważ sugestie o "niebezpiecznym" punkcie w tej okolicy zostały skwitowane opowieścią o napadzie rabunkowym. A jak wiadomo, tunel trzeba przejść, by dojść. Nie wchodząc w szczegóły, śmiem twierdzić, że jest to najbezpieczniejsza dzielnica Lubania. Zagrożenie stanowią tam jedynie sami mieszkańcy dla samych siebie (samobójstw 6 - 10 za mojego życia).

Śmierć ma rodzajów wiele. Najokrutniejszy rodzaj śmierci to śmierć wieczna;
Mason, Adam Mickiewicz wiedział o tym chyba najlepiej...

Ależ bo różne są śmierci rodzaje:
Jedna śmierć jest pospolita.
Śmiercią tą starzec, kobieta
Dziecię, mąż, słowem, tysiące
Ludzi umiera co chwila.
(...)
Ale jest straszniejsza druga,
Bo nie umarza od razu,
Powolna, bolesna, długa:
Śmierć ta dwie społem osoby ugodzi,
Lecz moje tylko zabija nadzieje
Drugiej bynajmniej nic nie szkodzi.
(...)
Jeszcze rodzaj śmierci trzeci:
Śmierć wieczna, jak Pismo mówi.
Biada, biada człowiekowi,
Którego ta śmierć zabierze!

Tyle Mickiewicz. Wracając do oświetlenia Rzemieślniczej & Emilii Plater.
Nie kwestionuję braku wystarczającego oświetlenia tych ulic. Dawniej ulice te rozświetlały zakłady, była też i lampa na trafostacji. Można pokusić się o postawienie tezy, iż właśnie wtedy żyło się nam lepiej A może tylko pozornie, bezpieczniej?
Od siebie dodam, że jak jest mi ciemno, to zapalam halogen, i nie uruchamiam gminy, aby za pieniądze podatników rozświetlała moje podwórko.


Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +3/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 41
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


The King Of Pop


« Odpowiedź #127 : 07 Grudzień, 2012, 10:31:40 am »

@ Piotrek pieniądze podatników czyt. również moje pieniądze, i nie na oświetlenie mojego podwórka bo to akurat już dawno załatwiłem. Z drugiej strony to te moje pieniądze z podatków idą na oświetlanie ulic i doświetlanie różnych obiektów.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Każdą minute zanim w popiół czas mnie zmieni
Każdą sekunde zapamiętać i docenić



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #128 : 07 Grudzień, 2012, 16:20:08 pm »

Co prawda to prawda.
Oświetlenie Pałacu Namiestnikowskiego  kosztowało prawie 600 tysięcy złotych. Stać na to Kancelarię  Prezydenta.





Oświetlenie Pałacu Namiestnikowskiego  kosztowało prawie 600 tysięcy złotych. Stać na to Kancelarię  Prezydenta.


*  (28.76 KB, 591x335 - powiększony/pobrany 1050 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #129 : 07 Grudzień, 2012, 16:27:05 pm »

Autor wyżej zamieszczonego zdjęcia:  fot. PAP / Bartłomiej Zborowski
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #130 : 07 Grudzień, 2012, 18:12:05 pm »

Cytuj
Wysłany przez: Związek Zaw. Solidarność
Umieść cytat
Co prawda to prawda.
Oświetlenie Pałacu Namiestnikowskiego  kosztowało prawie 600 tysięcy złotych. Stać na to Kancelarię  Prezydenta.

W Polsce i w Japonii poproszono związki zawodowe kolejarzy o opinię na temat szybkich pociągów:
- Jakie k***a szybie pociągi? - odpowiedzieli Polacy.
- Jakie k***a związki zawodowe? - odpowiedzieli Japończycy.

 Co by nie było że się czepiam się  Chichot to przykład z mojego podwórka.

Ile kosztują związkowcy PKP?

Utrzymanie związków zawodowych kosztuje każdego roku grupę PKP 25 milionów złotych - informuje Radio ZET. Same wynagrodzenia z tytułu pełnienia funkcji związkowych pobiera 189 osób. Rocznie kosztuje to całą grupę prawie 15 milionów złotych. A to nie wszystkie koszty.

A tak bardziej ogólnie to aż 51 mln zł kosztowało w zeszłym roku utrzymanie związków zawodowych w spółkach z udziałem skarbu państwa.

Koszty są tak wysokie, bo związek zawodowy w państwowej spółce bardzo łatwo założyć, a potem firma musi płacić za związkowe etaty. W jednej spółce może funkcjonować kilka albo kilkanaście organizacji pracowniczych. "Polska jest jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, w których pracodawcy muszą finansować działający u nich związek."



Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #131 : 07 Grudzień, 2012, 21:20:44 pm »

W Polsce i w Japonii poproszono związki zawodowe kolejarzy o opinię na temat szybkich pociągów:
- Jakie k***a szybie pociągi? - odpowiedzieli Polacy.
- Jakie k***a związki zawodowe? - odpowiedzieli Japończycy.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Sōhyō
Sōhyō
Sōhyō (jap. 総評 Sōhyō?), pełna nazwa: Nihon-rōdōkumiai-sōhyōgikai (jap. 日本労働組合総評議会 Rada Naczelna Związków Zawodowych Japonii?) - dawniej największa federacja związków zawodowych w Japonii.
Sōhyō powstała w 1950 jako demokratyczny ruch związkowy i szybko stała się najsilniejszą organizacją pracowniczą w powojennej Japonii oraz nawiązała ścisłe kontakty z Socjalistyczną Partią Japonii. W latach 80. XX w. Sōhyō miała 4,4 mln członków. Pracowali oni przede wszystkim w sektorze publicznym (ok.60%), w odróżnieniu od dwóch innych central związkowych: Dōmei (Japońska Konfederacja Pracy) i Chūritsu-rōren (Federacja Niezależnych Związków Zawodowych Japonii), zrzeszających głównie pracowników sektora prywatnego. Te dwie centrale utworzyły w 1989 日本労働組合総連合会 (jap. Nihon-rōdōkumiai-sōrengōkai?), Japońską Konfederację Związków Zawodowych, w skrócie Rengō. W 1990 Sōhyō dołączyła do Konfederacji, tworząc wspólną organizację związkową, liczącą ok. 6 mln członków (dane z 2006 r.)
W 1980 dyrektor Sōhyō, Mitsuo Tomizuka, odwiedził Polskę i spotkał się z działaczami "Solidarności" (m.in. Lechem Wałęsą oraz Yoshiho Umedą). Organizacja zadeklarowała wsparcie moralne i materialne. Została podpisana oficjalna umowa międzyzwiązkowa, pierwsza w historii "Solidarności". Na zaproszenie przekazane przez Sōhyō, członkowie "Solidarności" odwiedzili Japonię w 1981.

http://www.labor.or.jp/sohyo/


sohyo.jpg



mail sohyo.jpg


sohyo.jpg

* sohyo.jpg (62.53 KB, 474x493 - powiększony/pobrany 1119 razy.)
mail sohyo.jpg

* mail sohyo.jpg (4.75 KB, 340x68 - powiększony/pobrany 1050 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #132 : 07 Grudzień, 2012, 21:56:10 pm »

Jakże się myliłem. Pomogłaś mi zrozumieć  "Drugą Japonię"  .  Szok Co chcesz mi udowodnić ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #133 : 08 Grudzień, 2012, 01:01:03 am »

@ Piotrek pieniądze podatników czyt. również moje pieniądze, i nie na oświetlenie mojego podwórka bo to akurat już dawno załatwiłem. Z drugiej strony to te moje pieniądze z podatków idą na oświetlanie ulic i doświetlanie różnych obiektów.

Takie są uroki mieszkania na prowincji. Jeżeli koszt oświetlenia drogi do 4 budynków wynosić będzie 40-50 tys. złotych, to trudno się dziwić, że jest to poważny dylemat dla samorządu, który po latach rządów "oświecenia" przypomina dzisiaj bardziej kościelną mysz ; ). Z drugiej strony argumentacja o braku poczucia bezpieczeństwa i, jednakowym płaceniu podatków jak inni "oświeceni" w mieście to też argument. (chociaż, jak pisałem już wcześniej - z bezpieczną, bo oświetloną jezdnią - to tak nie do końca się zgadzam i mogę to udowodnić na przykładach śmiertelnych potraceń pieszych na pasach). Niestety, w Lubaniu przejścia dla pieszych są oświetlone fatalnie (pozwolę sobie pominąć gratisowe doświetlanie stacji orbitalnych oraz wpływ oświetlenia na zwiększenie zachorowalności kobiet na raka piersi, bo te informacje można swobodnie uzyskać).
W żadnym wypadku nie namawiam do łamania przepisów. Ale aby przeżyć, często zmuszeni jesteśmy przekraczać jezdnię pod lampą - nigdy za ani przed nią. W przeciwnym razie możemy wpaść pod koła oślepionego światłem latarni kierowcy. I tak w większości kończy się spacer. Przykład skandalicznego oświetlenia pasów znajduje się na ulicy Papieża J.P. II na wysokości kościoła w kierunku na Zgorzelec, i mógłbym je mnożyć.
Oczywistym jest, że na omawianych ulicach nie występują przejścia dla pieszych. Przydałyby się jeszcze 2-3 lampy. Można zobaczyć jak sytuacja wygląda w gminie - tam nie oświetlenia się dróg pobocznych do posesji, a jedynie główne.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +3/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 41
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


The King Of Pop


« Odpowiedź #134 : 08 Grudzień, 2012, 13:10:34 pm »

Podsumowując: przy cmentarzach statystycznie jest najbezpieczniej więc aby miasto było bezpieczniejsze zachęcam władze do chowania zmarłych na trawnikach oraz do wyłączenia oświetlenia, które jest bardzo nie bezpieczne, Oślepia kierowców w dodatku powoduje raka. Już przechodząc przez bujnie porośnięty wszelaką florą „portal” w nasypie kolejowym często mamy możliwość doświadczyć kojącego zmysły moczenia stóp w akwenie portalowym, który to dla UM spełnia wielkie znaczenie strategiczne, Warszawa ma basen narodowy, a my zalew tunelowy i to z zamkniętym dachem. Dalej im ciemniej tym przyjemniej, choć im bardziej oddalamy się od cmentarza w kierunku naszych domostw statystycznie rośnie niebezpieczeństwo napadu, tym samym zmniejsza się statystycznie (o jak ja lubię to słowo) prawdopodobieństwo zachorowań na raka. Dzieciom zalecamy zabawy jak najbliżej cmentarza ze względu na statystyczne bezpieczeństwo oczywiście. Spacerując dalej ćwiczymy zmysły, tak. Wytężamy wzrok by uzyskać ostrość w HD, słuch mamy prawie jak Zapędowska. Częste spotkania z lisami, sarenkami wybiegającymi na drogę niczym w rezerwacie. Jak my tu mamy wspaniale. Ale myślę Piotrusiu, że może warto nam doświetlić ten rezerwat bo jeszcze w dup*ch nam się poprzewraca z tego dobrobytu. Na szczęście nie Ty o tym decydujesz. Bardzo przydał byś się Tuskowi, on lubi ludzi, którzy wmawiali by innym, że mają dobrze.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Każdą minute zanim w popiół czas mnie zmieni
Każdą sekunde zapamiętać i docenić
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Coraz bliżej wiosny Męskie Sprawy Iza 0 4014 Ostatnia wiadomość 27 Luty, 2008, 23:00:34 pm
wysłane przez Iza
Rewitalizacja P0DKOWY w Lubaniu coraz bliżej Bieżące wiadomości Leo 1 6438 Ostatnia wiadomość 24 Lipiec, 2012, 13:13:48 pm
wysłane przez edward osman
Dni Lubania Lawa 2010 Kalendarz wydarzeń « 1 2 » Iza 17 27723 Ostatnia wiadomość 30 Czerwiec, 2010, 06:39:40 am
wysłane przez gracjano
[VIDEO] Coraz mniej dla niepełnosprawnych Bieżące wiadomości x 0 4034 Ostatnia wiadomość 27 Luty, 2011, 14:00:32 pm
wysłane przez x
Pijemy coraz więcej ! Bieżące wiadomości « 1 2 » x 25 19363 Ostatnia wiadomość 17 Marzec, 2011, 16:31:18 pm
wysłane przez Jola
Coraz bliżej święta... Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 3642 Ostatnia wiadomość 19 Grudzień, 2011, 09:07:33 am
wysłane przez Urząd Miasta
3 dni z patriotyzmem [podsumowanie] Polecane - Strona główna red. 10 12607 Ostatnia wiadomość 15 Listopad, 2012, 01:07:47 am
wysłane przez brutus
Jest Was coraz więcej! Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3634 Ostatnia wiadomość 04 Grudzień, 2012, 08:03:33 am
wysłane przez Urząd Miasta
Coraz więcej potrzeb Polecane - Strona główna Marszałek 3 5040 Ostatnia wiadomość 19 Październik, 2015, 17:29:35 pm
wysłane przez Spartan
Coraz bliżej święta Miasto Lubań Urząd Miasta 0 19285 Ostatnia wiadomość 07 Grudzień, 2015, 09:33:39 am
wysłane przez Urząd Miasta