Strony: [1] 2 3 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Dni coraz krótsze  (Przeczytany 61498 razy)

*

Punkty: +462/-184

Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 02 Grudzień, 2012, 19:59:40 »

Ech. Zima za pasem. Trwa przesilenie jesienno-zimowe. Dni robią się coraz krótsze, w krajobrazie zaczyna dominować szarość. Szarość mgieł, szarość poranków i zmierzchów, szarość przybrudzonego śniegu. Ale nic to. Rzecz w tym, aby nawet, gdy owego okresu i związanej z nim aury się nie lubi - jak ma to miejsce w moim przypadku – próbować dostrzec w otaczających nas zjawiskach coś pozytywnego, niepowtarzalnego. Choć – przyznam – czasami trzeba sporej determinacji. Coś pozytywnego i niepowtarzalnego… Ot choćby elementy krajobrazu, bliższego lub dalszego, zmienione pod wpływem „starzenia się roku”. Jak na załączonym zdjęciu autorstwa mojego przyjaciela ks. Janusza Barskiego. Sacrum i profanum w majestatycznym zawieszeniu. Co też przyniesie nowy dzień? Kto będzie chwalił, a kto przeklinał? Kto odejdzie, zamknie oczy, a kto przyjdzie krzycząc?

[img][/img]

sacrum.jpg

* sacrum.jpg (151.69 KB, 649x431 - powiększony/pobrany 399 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +86/-1

Wpisy: 438
Znajomi: 7

« Odpowiedź #1 : 03 Grudzień, 2012, 00:25:48 »

Panie Arkadiuszu, ma Pan duszę artysty Uśmiech Dostrzega Pan nawet w szarości jesiennego dnia, urok i swoiste piękno i potrafi się  nim zachwycać. Jest to dowodem pozytywnego nastawienia do życia i do otaczającego nas świata. To rzadki przypadek. Najczęściej spotkać można malkontentów i maruderów.

Z przyjemnością przeczytałem Pana wypowiedz, gdyż napisana jest  pięknym  słowem Uśmiech

Gdyby był Pan tak uprzejmy i zamieszczał w tym wątku swoje przemyślenia na różne tematy, byłbym bardzo rad Duży uśmiech Tę pozytywną postawę warto upowszechniać. Być może zachęci to inne osoby do pozytywnego spojrzenia na życie, na otaczającą nas rzeczywistość ?

Z pozdrowieniem z Pomorza

Jeżyk

Punkty: +38/-27

Wpisy: 395
Znajomi: brak

« Odpowiedź #2 : 03 Grudzień, 2012, 12:53:51 »

Wszystko oczywiście jest ok, z małym sprostowaniem, dni są krótsze od czerwca, a za trzy tygodnie znowu będą się wydłużać, więc jesteśmy u schyłku krótszych dni, pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Punkty: +4/-1

Wpisy: 69

« Odpowiedź #3 : 03 Grudzień, 2012, 14:18:41 »

Jaka szarówka? Uśmiech Zobaczcie, jakie cuda na niebie sfotografowałam wracając z dziećmi ze spaceru kilka dni temu. Błękit nieba, różowy zachód słońca i te piękne korytarze powietrzne.....  Tak swoją drogę to nad Lubaniem w ok. godz. 17-stej krzyżują się chyba kursy wielu linii lotniczych, bo tego dnia naliczyłam w jednym czasie ich dwanaście !!!
[img][/img]

DSC02853.jpg

* DSC02853.jpg (295.2 KB, 2592x1944 - powiększony/pobrany 376 razy.)
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99

Wpisy: 2611

http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo

« Odpowiedź #4 : 03 Grudzień, 2012, 16:26:15 »

Panie Arkadiuszu, widzę, że odezwała się w panu słowiańska dusza. Uśmiech Większy z pana romantyk niż ze mnie jędza. Fajnie jest zamiast zatwardziałego betonu dostrzec w urzędniku człowieka, takiego z krwi i kości.

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715

Wpisy: 1232

Pragmatyk

« Odpowiedź #5 : 03 Grudzień, 2012, 17:21:51 »

Jaka szarówka? Uśmiech Zobaczcie, jakie cuda na niebie sfotografowałam wracając z dziećmi ze spaceru kilka dni temu. Błękit nieba, różowy zachód słońca i te piękne korytarze powietrzne.....  Tak swoją drogę to nad Lubaniem w ok. godz. 17-stej krzyżują się chyba kursy wielu linii lotniczych, bo tego dnia naliczyłam w jednym czasie ich dwanaście !!!
[img][/img]

no hej dorotka
                           nad Lubaniem to taki sobie ruch jest
                            4-6 rano jest największy z bliskiego i dalekiego wschodu leci masa
                                     ton nad naszymi głowami

tu masz ruch nad Europą w tej chwili
                              a na szarówę dobra jest solarka aby się naświetlić...

fly.jpg

* fly.jpg (283.79 KB, 1157x486 - powiększony/pobrany 373 razy.)
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2012, 17:25:21 wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani

« Odpowiedź #6 : 03 Grudzień, 2012, 17:42:40 »

a na szarówę dobra jest solarka aby się naświetlić...

Ja to mogę się, co najwyżej nad kuchenką gazową opalić gotując obiad na jutro ha ha !!!! A i depilacja będzie za jednym zamachem Mrugnięcie
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238

Wpisy: 2469
Znajomi: 11

« Odpowiedź #7 : 03 Grudzień, 2012, 20:20:22 »

Ja to mogę się, co najwyżej nad kuchenką gazową opalić gotując obiad na jutro ha ha !!!! A i depilacja będzie za jednym zamachem Mrugnięcie

To może tak nieśmiało wprosimy się na obiad. Wszak bieda w Polsce.

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238

Wpisy: 2469
Znajomi: 11

« Odpowiedź #8 : 03 Grudzień, 2012, 20:32:52 »

Panie Arkadiuszu, widzę, że odezwała się w panu słowiańska dusza. Uśmiech Większy z pana romantyk niż ze mnie jędza. Fajnie jest zamiast zatwardziałego betonu dostrzec w urzędniku człowieka, takiego z krwi i kości.

Jolu a nie Słowińska dusza ? Z krwi i kości powiadasz ?  Język

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...

« Odpowiedź #9 : 03 Grudzień, 2012, 20:49:27 »

To może tak nieśmiało wprosimy się na obiad. Wszak bieda w Polsce.

To zapraszam Mrugnięcie Gotować to ja ponoć potrafię nieźle ..... Co do biedy - najlepsze potrawy wychodzę "z niczego" Mrugnięcie

Punkty: +2/-2

Wpisy: 63
Znajomi: 3

« Odpowiedź #10 : 04 Grudzień, 2012, 08:05:23 »

Ech. Zima za pasem. Trwa przesilenie jesienno-zimowe. Dni robią się coraz krótsze, w krajobrazie zaczyna dominować szarość. Szarość mgieł, szarość poranków i zmierzchów, szarość przybrudzonego śniegu. Ale nic to. Rzecz w tym, aby nawet, gdy owego okresu i związanej z nim aury się nie lubi - jak ma to miejsce w moim przypadku – próbować dostrzec w otaczających nas zjawiskach coś pozytywnego, niepowtarzalnego. Choć – przyznam – czasami trzeba sporej determinacji. Coś pozytywnego i niepowtarzalnego… Ot choćby elementy krajobrazu, bliższego lub dalszego, zmienione pod wpływem „starzenia się roku”. Jak na załączonym zdjęciu autorstwa mojego przyjaciela ks. Janusza Barskiego. Sacrum i profanum w majestatycznym zawieszeniu. Co też przyniesie nowy dzień? Kto będzie chwalił, a kto przeklinał? Kto odejdzie, zamknie oczy, a kto przyjdzie krzycząc?

[img][/img]

Ech... Kolejna jesień i kolejna zima w ciemnościach na ul. Rzemieślniczej i na Emilii Plater. Ech znowu ktoś o nas zapomniał... A w okolicy cmentarz... Atmosfera iście grobowa. Znowu będziemy tamtędy chodzić w egipskich ciemnościach, znowu z duszą na ramieniu... Naszego krzyku (mieszkańców) nikt nie słyszy... Marazm
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2012, 08:08:42 wysłane przez elfka » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +465/-51

Wpisy: 2966
Znajomi: 45

« Odpowiedź #11 : 04 Grudzień, 2012, 08:43:17 »

Elfka, żal psuć tę atmosferę Uśmiech

Punkty: +2/-2

Wpisy: 63
Znajomi: 3

« Odpowiedź #12 : 04 Grudzień, 2012, 09:53:23 »

może aby jeszcze bardziej oddać się tej atmosferze wkrótce zaczniemy tamtędy podążać w pochodach (w grupie bezpieczniej) i z kagankami w dłoniach ...  Z politowaniem

« Odpowiedź #13 : 04 Grudzień, 2012, 15:52:19 »

może aby jeszcze bardziej oddać się tej atmosferze wkrótce zaczniemy tamtędy podążać w pochodach (w grupie bezpieczniej) i z kagankami w dłoniach ...  Z politowaniem

....i taniej dla miasta, bo prądu nie naciągniecie, i ekologicznie.....
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99

Wpisy: 2611

http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo

« Odpowiedź #14 : 04 Grudzień, 2012, 16:41:57 »

Ech... Kolejna jesień i kolejna zima w ciemnościach na ul. Rzemieślniczej i na Emilii Plater. Ech znowu ktoś o nas zapomniał... A w okolicy cmentarz... Atmosfera iście grobowa. Znowu będziemy tamtędy chodzić w egipskich ciemnościach, znowu z duszą na ramieniu... Naszego krzyku (mieszkańców) nikt nie słyszy... Marazm

Elfko, bystrzacha z Ciebie napisałaś o czymś ważnym dla Ciebie i innych, jednocześnie zachowując duże poczucie humoru. Wierzę, że pan Burmistrz weźmie sobie Twoje westchnienia do serca i zrobi coś w tym kierunku, by nocami księżyc oraz latarki odważnych piechurów nie były jedynym źródłem światła na ulicach Rzemieślniczej. i Emilii Plater.  Uśmiech 

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1] 2 3 ... 10   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Coraz bliżej wiosny Męskie Sprawy Iza 0 2737 Ostatnia wiadomość 27 Luty, 2008, 23:00:34
wysłane przez Iza
Rewitalizacja P0DKOWY w Lubaniu coraz bliżej Bieżące wiadomości Leo 1 4621 Ostatnia wiadomość 24 Lipiec, 2012, 13:13:48
wysłane przez edward osman
Dni Lubania Lawa 2010 Kalendarz wydarzeń « 1 2 » Iza 17 21160 Ostatnia wiadomość 30 Czerwiec, 2010, 06:39:40
wysłane przez gracjano
[VIDEO] Coraz mniej dla niepełnosprawnych Bieżące wiadomości x 0 3048 Ostatnia wiadomość 27 Luty, 2011, 14:00:32
wysłane przez x
Pijemy coraz więcej ! Bieżące wiadomości « 1 2 » x 25 12007 Ostatnia wiadomość 17 Marzec, 2011, 16:31:18
wysłane przez Jola
Coraz bliżej święta... Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 2413 Ostatnia wiadomość 19 Grudzień, 2011, 09:07:33
wysłane przez Urząd Miasta
3 dni z patriotyzmem [podsumowanie] Polecane - Strona główna red. 10 8580 Ostatnia wiadomość 15 Listopad, 2012, 01:07:47
wysłane przez brutus
Jest Was coraz więcej! Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2420 Ostatnia wiadomość 04 Grudzień, 2012, 08:03:33
Coraz więcej potrzeb Polecane - Strona główna Marszałek 3 3124 Ostatnia wiadomość 19 Październik, 2015, 17:29:35
wysłane przez Spartan
Coraz bliżej święta Miasto Lubań Urząd Miasta 0 15433 Ostatnia wiadomość 07 Grudzień, 2015, 09:33:39
REKLAMA
eurolpolska.pl olej silnikowy
308 Gości, 0 Użytkowników