Strony: [1] 2 3 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Dni coraz krótsze  (Przeczytany 105036 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 02 Grudzień, 2012, 19:59:40 pm »

Ech. Zima za pasem. Trwa przesilenie jesienno-zimowe. Dni robią się coraz krótsze, w krajobrazie zaczyna dominować szarość. Szarość mgieł, szarość poranków i zmierzchów, szarość przybrudzonego śniegu. Ale nic to. Rzecz w tym, aby nawet, gdy owego okresu i związanej z nim aury się nie lubi - jak ma to miejsce w moim przypadku – próbować dostrzec w otaczających nas zjawiskach coś pozytywnego, niepowtarzalnego. Choć – przyznam – czasami trzeba sporej determinacji. Coś pozytywnego i niepowtarzalnego… Ot choćby elementy krajobrazu, bliższego lub dalszego, zmienione pod wpływem „starzenia się roku”. Jak na załączonym zdjęciu autorstwa mojego przyjaciela ks. Janusza Barskiego. Sacrum i profanum w majestatycznym zawieszeniu. Co też przyniesie nowy dzień? Kto będzie chwalił, a kto przeklinał? Kto odejdzie, zamknie oczy, a kto przyjdzie krzycząc?

[img][/img]

sacrum.jpg

* sacrum.jpg (151.69 KB, 649x431 - powiększony/pobrany 806 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 03 Grudzień, 2012, 00:25:48 am »

Panie Arkadiuszu, ma Pan duszę artysty Dostrzega Pan nawet w szarości jesiennego dnia, urok i swoiste piękno i potrafi się  nim zachwycać. Jest to dowodem pozytywnego nastawienia do życia i do otaczającego nas świata. To rzadki przypadek. Najczęściej spotkać można malkontentów i maruderów.

Z przyjemnością przeczytałem Pana wypowiedz, gdyż napisana jest  pięknym  słowem

Gdyby był Pan tak uprzejmy i zamieszczał w tym wątku swoje przemyślenia na różne tematy, byłbym bardzo rad Tę pozytywną postawę warto upowszechniać. Być może zachęci to inne osoby do pozytywnego spojrzenia na życie, na otaczającą nas rzeczywistość ?

Z pozdrowieniem z Pomorza

Jeżyk

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 03 Grudzień, 2012, 12:53:51 pm »

Wszystko oczywiście jest ok, z małym sprostowaniem, dni są krótsze od czerwca, a za trzy tygodnie znowu będą się wydłużać, więc jesteśmy u schyłku krótszych dni, pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +4/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 69
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 03 Grudzień, 2012, 14:18:41 pm »

Jaka szarówka? Zobaczcie, jakie cuda na niebie sfotografowałam wracając z dziećmi ze spaceru kilka dni temu. Błękit nieba, różowy zachód słońca i te piękne korytarze powietrzne.....  Tak swoją drogę to nad Lubaniem w ok. godz. 17-stej krzyżują się chyba kursy wielu linii lotniczych, bo tego dnia naliczyłam w jednym czasie ich dwanaście !!!
[img][/img]

DSC02853.jpg

* DSC02853.jpg (295.2 KB, 2592x1944 - powiększony/pobrany 760 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #4 : 03 Grudzień, 2012, 16:26:15 pm »

Panie Arkadiuszu, widzę, że odezwała się w panu słowiańska dusza. Większy z pana romantyk niż ze mnie jędza. Fajnie jest zamiast zatwardziałego betonu dostrzec w urzędniku człowieka, takiego z krwi i kości.
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #5 : 03 Grudzień, 2012, 17:21:51 pm »

Jaka szarówka? Zobaczcie, jakie cuda na niebie sfotografowałam wracając z dziećmi ze spaceru kilka dni temu. Błękit nieba, różowy zachód słońca i te piękne korytarze powietrzne.....  Tak swoją drogę to nad Lubaniem w ok. godz. 17-stej krzyżują się chyba kursy wielu linii lotniczych, bo tego dnia naliczyłam w jednym czasie ich dwanaście !!!
[img][/img]

                   no hej dorotka
                           nad Lubaniem to taki sobie ruch jest
                            4-6 rano jest największy z bliskiego i dalekiego wschodu leci masa
                                     ton nad naszymi głowami
 
                                  tu masz ruch nad Europą w tej chwili
                              a na szarówę dobra jest solarka aby się naświetlić...

fly.jpg

* fly.jpg (283.79 KB, 1157x486 - powiększony/pobrany 755 razy.)
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień, 2012, 17:25:21 pm wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +4/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 69
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 03 Grudzień, 2012, 17:42:40 pm »

                   
                              a na szarówę dobra jest solarka aby się naświetlić...

Ja to mogę się, co najwyżej nad kuchenką gazową opalić gotując obiad na jutro ha ha !!!! A i depilacja będzie za jednym zamachem
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 03 Grudzień, 2012, 20:20:22 pm »

Ja to mogę się, co najwyżej nad kuchenką gazową opalić gotując obiad na jutro ha ha !!!! A i depilacja będzie za jednym zamachem

To może tak nieśmiało wprosimy się na obiad. Wszak bieda w Polsce.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 03 Grudzień, 2012, 20:32:52 pm »

Panie Arkadiuszu, widzę, że odezwała się w panu słowiańska dusza. Większy z pana romantyk niż ze mnie jędza. Fajnie jest zamiast zatwardziałego betonu dostrzec w urzędniku człowieka, takiego z krwi i kości.
 


Jolu a nie Słowińska dusza ? Z krwi i kości powiadasz ? 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +4/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 69
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 03 Grudzień, 2012, 20:49:27 pm »

To może tak nieśmiało wprosimy się na obiad. Wszak bieda w Polsce.

To zapraszam Gotować to ja ponoć potrafię nieźle ..... Co do biedy - najlepsze potrawy wychodzę "z niczego"
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 63
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 04 Grudzień, 2012, 08:05:23 am »

Ech. Zima za pasem. Trwa przesilenie jesienno-zimowe. Dni robią się coraz krótsze, w krajobrazie zaczyna dominować szarość. Szarość mgieł, szarość poranków i zmierzchów, szarość przybrudzonego śniegu. Ale nic to. Rzecz w tym, aby nawet, gdy owego okresu i związanej z nim aury się nie lubi - jak ma to miejsce w moim przypadku – próbować dostrzec w otaczających nas zjawiskach coś pozytywnego, niepowtarzalnego. Choć – przyznam – czasami trzeba sporej determinacji. Coś pozytywnego i niepowtarzalnego… Ot choćby elementy krajobrazu, bliższego lub dalszego, zmienione pod wpływem „starzenia się roku”. Jak na załączonym zdjęciu autorstwa mojego przyjaciela ks. Janusza Barskiego. Sacrum i profanum w majestatycznym zawieszeniu. Co też przyniesie nowy dzień? Kto będzie chwalił, a kto przeklinał? Kto odejdzie, zamknie oczy, a kto przyjdzie krzycząc?

[img][/img]


Ech... Kolejna jesień i kolejna zima w ciemnościach na ul. Rzemieślniczej i na Emilii Plater. Ech znowu ktoś o nas zapomniał... A w okolicy cmentarz... Atmosfera iście grobowa. Znowu będziemy tamtędy chodzić w egipskich ciemnościach, znowu z duszą na ramieniu... Naszego krzyku (mieszkańców) nikt nie słyszy... Marazm
« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień, 2012, 08:08:42 am wysłane przez elfka » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 04 Grudzień, 2012, 08:43:17 am »

Elfka, żal psuć tę atmosferę
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 63
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 04 Grudzień, 2012, 09:53:23 am »

może aby jeszcze bardziej oddać się tej atmosferze wkrótce zaczniemy tamtędy podążać w pochodach (w grupie bezpieczniej) i z kagankami w dłoniach ...  Z politowaniem
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +4/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 69
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 04 Grudzień, 2012, 15:52:19 pm »

może aby jeszcze bardziej oddać się tej atmosferze wkrótce zaczniemy tamtędy podążać w pochodach (w grupie bezpieczniej) i z kagankami w dłoniach ...  Z politowaniem

....i taniej dla miasta, bo prądu nie naciągniecie, i ekologicznie.....
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #14 : 04 Grudzień, 2012, 16:41:57 pm »


Ech... Kolejna jesień i kolejna zima w ciemnościach na ul. Rzemieślniczej i na Emilii Plater. Ech znowu ktoś o nas zapomniał... A w okolicy cmentarz... Atmosfera iście grobowa. Znowu będziemy tamtędy chodzić w egipskich ciemnościach, znowu z duszą na ramieniu... Naszego krzyku (mieszkańców) nikt nie słyszy... Marazm

Elfko, bystrzacha z Ciebie napisałaś o czymś ważnym dla Ciebie i innych, jednocześnie zachowując duże poczucie humoru. Wierzę, że pan Burmistrz weźmie sobie Twoje westchnienia do serca i zrobi coś w tym kierunku, by nocami księżyc oraz latarki odważnych piechurów nie były jedynym źródłem światła na ulicach Rzemieślniczej. i Emilii Plater.   
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1] 2 3 ... 10   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Coraz bliżej wiosny Męskie Sprawy Iza 0 4014 Ostatnia wiadomość 27 Luty, 2008, 23:00:34 pm
wysłane przez Iza
Rewitalizacja P0DKOWY w Lubaniu coraz bliżej Bieżące wiadomości Leo 1 6436 Ostatnia wiadomość 24 Lipiec, 2012, 13:13:48 pm
wysłane przez edward osman
Dni Lubania Lawa 2010 Kalendarz wydarzeń « 1 2 » Iza 17 27718 Ostatnia wiadomość 30 Czerwiec, 2010, 06:39:40 am
wysłane przez gracjano
[VIDEO] Coraz mniej dla niepełnosprawnych Bieżące wiadomości x 0 4034 Ostatnia wiadomość 27 Luty, 2011, 14:00:32 pm
wysłane przez x
Pijemy coraz więcej ! Bieżące wiadomości « 1 2 » x 25 19362 Ostatnia wiadomość 17 Marzec, 2011, 16:31:18 pm
wysłane przez Jola
Coraz bliżej święta... Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 3641 Ostatnia wiadomość 19 Grudzień, 2011, 09:07:33 am
wysłane przez Urząd Miasta
3 dni z patriotyzmem [podsumowanie] Polecane - Strona główna red. 10 12607 Ostatnia wiadomość 15 Listopad, 2012, 01:07:47 am
wysłane przez brutus
Jest Was coraz więcej! Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3634 Ostatnia wiadomość 04 Grudzień, 2012, 08:03:33 am
wysłane przez Urząd Miasta
Coraz więcej potrzeb Polecane - Strona główna Marszałek 3 5040 Ostatnia wiadomość 19 Październik, 2015, 17:29:35 pm
wysłane przez Spartan
Coraz bliżej święta Miasto Lubań Urząd Miasta 0 19281 Ostatnia wiadomość 07 Grudzień, 2015, 09:33:39 am
wysłane przez Urząd Miasta