Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Polska Wolna od GMO - spotkanie w TRECie. 07.12.2012, g.17.00  (Przeczytany 22320 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #15 : 08 Grudzień, 2012, 11:00:26 am »

Wiem jaka to była impreza, chwała organizatorom z jej zorganizowanie.  Chwalebna to postawa gdy walczy się ze złem.

Tylko, że tu też się walczy, ale bez fleszy i kamer, a wtedy nie opłaca się przychodzić. Mało medialne. Za mało osób zobaczy. Dopiero jak zaangażuje się Doda to media przylecą, władze przybędą , ale to ze względu na Dodę,  a nie ze względu na sprawę.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #16 : 08 Grudzień, 2012, 19:29:52 pm »

Taki ton nie służy sprawie. Mnie nie mogło być i już. Ale był "związek", który mógł to spotkanie opisać. Nie lubię postaw roszczeniowych a marudzenia nie lubię jeszcze bardziej. Dajcie też coś od siebie dla poprawy naszego bezpieczeństwa i dobra.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #17 : 08 Grudzień, 2012, 23:58:24 pm »

Związek nie wiedział, że ma wziąć kamerę. Pretensje nie tylko do Ciebie. Są jeszcze inne media i władza dla której to spotkanie było dedykowane. Ja mogę opisać, ale nie będzie to odebrane jako opis obiektywny. Tyle. Padło tam wiele zdań, które należało uwiecznić jako dowód, co dane osoby mówiły i jakim tonem. Jeśli ja to opiszę to znajdę się w sądzie posądzona o zniesławienie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #18 : 10 Grudzień, 2012, 15:09:14 pm »

No i tak jak mówiłam. Byłam zwykłym uczestnikiem spotkania. Napisałam o tym, co według mnie jest najważniejsze. Nie jestem dziennikarzem. Okazuje się, że Pan Jan Smreczyński był i reprezentował władze miasta. Mnie bardziej interesuje jednak to, co na ten temat myśli ponieważ nie zabrał głosu, a to jest dla mnie  najważniejsze. Chciałabym wiedzieć co do powiedzenia mają ważni ludzie. Gdyby były media np. “Ziemia Lubańska” zapewne przeprowadziłyby wywiad.

Co z tego, że coś dzieje się nad naszymi głowami i my z pozoru nie mamy na to wpływu. Osiem krajów europejskich wprowadziło zakaz upraw GMO i UE nie nałożyła na nie kar finansowych. Firma Monsarto wytoczyła proces rządowi niemieckiemu w związku z zakazem upraw kukurydzy MON810 i przegrała.

Panie Janie to jest mój telefon 605 788 345. Nie zawsze, na daną chwilę,  mogę odebrać (ze względu na charakter mojej pracy), ale proszę dzwonić do mnie. Te słowa ja piszę i ja za nie odpowiadam.


                                                                                         Serdecznie pozdrawiam

                                                                                                 Teresa Zembik
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #19 : 10 Grudzień, 2012, 15:34:21 pm »

(...). Firma Monsarto (...)

Chodzi i firmę Monsanto.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 4
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #20 : 10 Grudzień, 2012, 15:35:40 pm »

A mąż jako władza powiatowa zajął publicznie stanowisko(prasa, telewizja, radio, internet) ? Nawet na stronie partyjnej cisza(Pis Lubań).
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #21 : 10 Grudzień, 2012, 16:22:45 pm »

Zajął na spotkaniu. Ja również się wypowiadałam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 4
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #22 : 10 Grudzień, 2012, 16:37:36 pm »

Czyli, żeby wiedzieć co powiedział, czy powiedzieliście trzeba być tam gdzie Wy? A inaczej nie można zająć stanowiska przez wspomniane nośniki? Strach, czy lenistwo?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #23 : 10 Grudzień, 2012, 17:06:50 pm »

Cały czas o tym piszę. Gdyby były media wszystko byłoby jasne. Nasze stanowisko jest wyrażone w materiałach zamieszczonych we wcześniejszych postach. (Strach? Niby przed kim?)

Ciekawe jak tam inne strony partii funkcjonujących w Lubaniu, tam jest jakieś stanowisko?

 
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #24 : 12 Grudzień, 2012, 23:41:10 pm »

to dla @pani (i nie tylko):

http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-polska-wies/3900,gmo-przedluzone.html

„Pasze zawierające rośliny modyfikowane będzie można stosować do końca 2016 r. - zdecydował wczoraj Sejm, przyjmując nowelizację ustawy o paszach. Nie ma jednak gwarancji, że za kilka lat moratorium na stosowanie pasz zawierających GMO znowu nie zostanie przedłużone.

Za ustawą głosowało 229 posłów, przeciw było 188, a 23 wstrzymało się od głosu. Uchwalona w 2008 r. ustawa o paszach stanowiła, że do końca 2012 r. będzie można stosować do skarmiania zwierząt hodowlanych pasze zawierające GMO.
(…)
Posłowie Prawa i Sprawiedliwości bezskutecznie wnioskowali najpierw o odrzucenie projektu lub wydłużenie moratorium na GMO, ale tylko do 31 stycznia 2013 roku. To za rządów PiS parlament przegłosował ustawę o zakazie używania pasz zawierających GMO - zakaz miał wejść w życie w 2009 r., ale jak już wspomniano wcześniej, został on przesunięty o cztery lata, a teraz o kolejne cztery lata.
(…)
PiS od początku krytykowało też tryb prac nad ustawą. Był to bowiem projekt poselski, a nie rządowy, i dzięki temu koalicja PO - PSL nie musiała prowadzić konsultacji społecznych na temat wydłużenia moratorium na stosowanie pasz zawierających GMO. A można być pewnym, że zdecydowana większość organizacji i stowarzyszeń, które brałyby udział w takich konsultacjach, wypowiedziałaby się przeciw moratorium.”


http://wolnemedia.net/nauka/wplyw-gmo-na-zdrowie/
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #25 : 13 Grudzień, 2012, 00:12:23 am »

http://sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=18&NrGlosowania=22






*  (13.49 KB, 729x546 - powiększony/pobrany 873 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-0
Offline Offline

Wpisy: 1
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #26 : 16 Grudzień, 2012, 21:56:39 pm »

Ja mogę opisać, ale nie będzie to odebrane jako opis obiektywny. Tyle. Padło tam wiele zdań, które należało uwiecznić jako dowód, co dane osoby mówiły i jakim tonem. Jeśli ja to opiszę to znajdę się w sądzie posądzona o zniesławienie.


Wiele osób słuchało tej debaty. Nie ma co się wstydzić słów wypowiadanych w przestrzeni publicznej i to raczej radość dzielenia się wiedzą, wizją, marzeniami czy doświadczeniem (choćby nawet, delikatnie mówiąc, ambiwalentnym, jak bohaterstwo w stajniach Augiasza pełnych toksycznej biomasy GMO).
Skoro brak mediów, proszę o to moja relacja:
http://www.luban24.pl/index.php?topic=7689.0
zapraszam do dyskusji.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #27 : 16 Grudzień, 2012, 22:35:46 pm »

Dziękuję za miłe słowa i za relację.     
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +82/-42
Offline Offline

Wpisy: 281
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Teresa Zembik Przewodnicząca NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"


« Odpowiedź #28 : 16 Grudzień, 2012, 23:49:20 pm »

Przepraszam, że nie rozpoczęłam dyskusji, ale dzisiaj mam bardzo dużo różnych zajęć.  Pozdrawiam serdecznie. Teresa Zembik

 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Polska mgłą spowita Hydepark « 1 2 » x 24 21203 Ostatnia wiadomość 25 Lipiec, 2011, 23:17:19 pm
wysłane przez x
Zbiórka krwi w Trecie Bieżące wiadomości x 0 2973 Ostatnia wiadomość 20 Lipiec, 2011, 11:39:25 am
wysłane przez x
Złota Polska Jesień Bieżące wiadomości x 8 9627 Ostatnia wiadomość 05 Listopad, 2011, 18:38:51 pm
wysłane przez ZUZA
PRZEWOZY OSOBOWE Polska-Niemcy-Polska 50 Euro Ogłoszenia drobne kicibus 1 6637 Ostatnia wiadomość 06 Grudzień, 2011, 10:54:42 am
wysłane przez kicibus
Euro 2012 *Polska-Ukraina* Męskie Sprawy « 1 2 » Tony 15 20916 Ostatnia wiadomość 01 Lipiec, 2012, 02:00:51 am
wysłane przez MAGENTA
Konferencja edukacyjna w Trecie Miasto Lubań red. 0 7031 Ostatnia wiadomość 15 Grudzień, 2011, 15:11:42 pm
wysłane przez red.
Relacja z debaty w sprawie GMO – Lubań, 7.12.2012 Przyroda i Turystyka Jemiołka 4 7639 Ostatnia wiadomość 27 Grudzień, 2012, 13:11:39 pm
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
POLSKA-UKARANA Hydepark ŻORŻ 1 3537 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2013, 11:28:43 am
wysłane przez Tony