Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Dlaczego nie w Lubaniu ?  (Przeczytany 28526 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +137/-262
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 680
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marek Kardela


« : 05 Wrzesień, 2012, 17:52:26 pm »


Dlaczego można w Bolesławcu, dlaczego można w Zgorzelcu, a w Lubaniu nie można.
Zadaję sobie pytanie dlaczego fani i koneserzy muzyki klasycznej, poważnej czy nieco innej od masowej muszą jeździć do miast sąsiednich, aby dać możliwość usłyszenia i zobaczenia powiewu mazowieckich wierzb, toskańskiego słońca, alpejskich wzgórz czy burzliwego czasami jeziora bodeńskiego.
Skoro festiwal Wratislavia Cantans zawitał do Głogowa, Bolesławca, Zgorzelca, Szczawna-Zdrój, Bielawy, Jelcza-Laskowic, Wałbrzycha, Oławy, Dzierżoniowa, Świdnicy i oczywiście Wrocławia i mieszkańcy tych miast mogą doznać uczty duchowej myślę, że mieszkańcy Lubania też na to zasługują.
Moja prośba do osób odpowiedzialnych w Lubaniu za tworzenie i rozpowszechnianie kultury, aby miasto Lubań włączyć w przyszłości do festiwalu Wratislavia Cantans.
Dla zainteresowanych repertuarem:
w Bolesławcu  Wrocławska Orkiestra Kameralna Leopoldinum pod dyrekcją Chrystiana Danowicza zaprezentowała „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego oraz „Cuatro estaciones portenas” Astora Piazzolli
a w Zgorzelcu w wykonaniu zespół Doric String Quartet usłyszeliśmy „Kwartet smyczkowy” f-moll op.20 nr 5 Josepha Haydna oraz „Kwartet smyczkowy cis-moll op.131 Ludwiga van Beethowena
Wstęp na oba koncerty był bezpłatny!

W imieniu swoim i mojej żony składam serdeczne podziękowanie Pani Zuzi i portalowi Luban24, za pośrednictwem których dowiedziałem się o powyższych koncertach. 
 A BYŁO WARTO POJECHAĆ

Poniżej zamieszczam link z całym programem Wratislavia Cantans 2012 :

http://www.wratislaviacantans.pl/program/
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 05 Wrzesień, 2012, 19:10:26 pm »

A mamy taki obiekt z piękną salą i sceną. Mniej piękne są tam toalety ze smrdkiem niedomytych muszli klozetowych i brakiem papieru toaletowego (mam nadzieję, że nie będę posądzona o pomówienie) i może dlatego nie ma tam koncertów? Wstyd światowych ludzi zapraszać.   Nasze piękne miasto jak pisze @veritas...dzieło...

http://www.luban24.pl/index.php?topic=7199.msg34641;topicseen#new
 
strona 3 odpowiedź nr 33 godz. 14:51:51
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 05 Wrzesień, 2012, 19:21:28 pm »

Koszt jaki miasto musiałoby ponieść na jeden koncert to ok. 30.000 zł brutto (stan z 2008 r.) na promocję miasta - (broszury promocyjne itp).  W tym roku na całą promocję Lubania UM wydał złotych 0, słownie - zero : )
Poprawcie mnie, jeżeli się mijam z prawdą
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +12/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 60
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 05 Wrzesień, 2012, 21:16:45 pm »

Drogi moderatorze chyba jednak sie mylisz wydatki zapalnowane na promocję w 2012 roku to 520.183 zł (patrz uchwała budżetowa Gminy Miejskiej Lubań), a wydatków poczynionych na koniec czerwca 2012 (to ostatnie dostępne na BIP dane) było już na kwotę 435.412,05 zł. Dodatkowa plan wydatków według stanu na koniec czerwca jest już zwiekszony do kwoty 768.628 zł (patrz rozdział 75075). A to jest kwota chyba zdecydowanie większa od 0. Gdyby tak zacisnąć pasa w tym zakresie nie trzeba by było nawet rezygnować z planowanych wcześniej inwestycji i unijnych dopłat!
Takie wprowadzanie w błąd forumowiczów potwierdza tylko i wyłącznie stronniczośc tego forum i brak niezależności moderatora! No chyba, że ktoś zabiera głos w sprawach, o których nie ma zielonego pojęcia .......
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 05 Wrzesień, 2012, 21:42:21 pm »

Umiesz czytać? Na całą promocję
Cytuj
(broszury promocyjne itp)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Instytucja
*

Punkty: +12/-0
Offline Offline

Wpisy: 165
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #5 : 06 Wrzesień, 2012, 15:06:35 pm »

Wskazana przez Tolerancję kwota w paragrafie 75075 budżetu Miasta Lubań dotyczy całego budżetu funkcjonowania jednostki jaką jest Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu.  Na koszty  te składają się m.in. zakup energii, podatki od nieruchomości, od towarów i usług,  różne opłaty, utrzymanie nieruchomości zarządzanych przez ŁCR, składki na fundusz pracy jak również płace i pochodne.
Od stycznia 2012 roku Łużyckie Centrum Rozwoju realizuje zadania z zakresu promocji miasta posiadając w budżecie jednostki na wyżej wskazane zadania  0, 00 (zero) zł.
Zwiększenie  budżetu jednostki  (o którym wspomina "tolerancja" )  wynika jedynie z realizacji projektu romskiego (100 % finansowanego przez Ministerstwo) oraz  pozyskanych pieniędzy od sponsorów na  „Weekend historyczny  w ramach obchodów – Dni Lubania” i Rajd włoskich samochodów.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +137/-262
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 680
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marek Kardela


« Odpowiedź #6 : 06 Wrzesień, 2012, 18:02:09 pm »


Pisząc ten wpis „Dlaczego nie w Lubaniu” chciałem rozpocząć spokojną i poważną dyskusję na temat muzyki poważnej. Myślałem, że dyskusja będzie spokojna i poważna. Myślałem, że porozmawiamy gdzie, kiedy, co
i wykonaniu kogo możemy usłyszeć. Ewentualnie czy jest jakaś szansa, aby w przyszłości zorganizować jakiś koncert w Lubaniu.
A tu ile to kosztuje, gdzie to miałoby się odbyć, jaki jest stan toalet w Lubaniu i za przeproszeniem czy jest w nich papier toaletowy.
Jestem realistą i wiem, że taki koncert kosztuje.
I ja i wielu melomanów gotowych jest zapłacić 30-40 zł. za koncert w Lubaniu i nie wydawać dodatkowych pieniędzy na dojazd choćby do Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Raz na rok  kwota 80 zł.  od pary byłaby do przyjęcia dla wielu Lubańskich rodzin. Dla porównania 28 września w Miejskim Domu Kultury wystąpi kabaret Paranienormalni a cena biletu to 30 zł.
Dodam jeszcze, że warunki w Zgorzelcu nie były powalające. Jeden z najlepszych kwartetów smyczkowych na świecie Doris String Quartet koncertował w holu  Miejskiego Domu Kultury na tle schodów, a obok były pomieszczenia biurowe i toalety. I chyba nikomu to nie przeszkadzało. Nie wiem jaki był i jaki jest stan toalet w MDKu w Zgorzelcu, nie wiem czy był w środku papier toaletowy, wiem natomiast, że usłyszałem muzykę na najwyższym światowym poziomie.
Koncert w Bolesławcu był w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja przy ulicy Kościelnej 3 (już nie długo ma być bazyliką) na temat warunków w kościele nie będę się wypowiadał, nie wypada.
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 06 Wrzesień, 2012, 19:04:04 pm »

Drogi Panie Marku. Proszę nie mówić, że stan toalet nie ma tu znaczenia. Byłam na koncercie parę lat temu w opisywanym domu kultury w Lubaniu. Występowała orkiestra symfoniczna (było ich prawie 40 osób). Nie pamiętam skąd byli. Na sali może z 15 do 20 osób. Był to koncert zorganizowany chyba przez byłego posła Turkiewicza,  w ramach środków unijnych (jeśli się mylę to proszę o sprostowanie). Wstęp wolny. Było przed świętami Bożego Narodzenia. Nie zapomnę mojego wstydu za smród w wyżej wymienionym przybytku. Brak nie tylko papieru toaletowego, ale i mydła! Przed koncertem musiałam odwiedzić w/w pomieszczenia. Były tam osoby z orkiestry. Widziałam ich miny i słyszałam co mówili. Do dzisiaj wstyd mi za to co tam zastali. W Zgorzelcu, Bolesławcu byłam, widziałam korzystałam. Można tam nawet koncerty organizować w środku tych pomieszczeń, nawet lepsza akustyka.  Jeśli Pan uważa, że to nie jest temat na poważną dyskusję, że to nie jest problem, to Pana sprawa.  Dobrze, że Pan miał taki a nie inny zamysł zakładając ten wątek, ale jak to przy każdej dyskusji toczy się ona wielotorowo. Pieniądze i podstawy higieny to poważna sprawa zasługująca na dyskusję.
Ja też wsiadam do samochodu i jadę gdzieś tam. Mam ucztę duchową, a przy okazji podziwiam, zaznaczam PODZIWIAM  obiekty kultury w innych miastach.

Pozdrawiam serdeczne. MAGENTA
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 06 Wrzesień, 2012, 19:33:38 pm »

A! Jeszcze jedna sprawa. Nie wierzę, że nie ma programów unijnych w ramach których można zdobyć pieniądze na remont takiego obiektu, trzeba tylko tym się zainteresować i napisać projekt.
A jeśli chodzi o samą czystość to projekt unijny nie jest potrzebny.
Na mydło, papier i jakąś kostkę zapachową nie trzeba dużo pieniędzy. Przypilnować przed koncertem sprzątaczkę by posprzątała, na to też nie trzeba pieniędzy.
Po koncercie te unikalne dobra można schować do pancernej szafy (oprócz sprzątaczki niech pracuje dalej). To wszystko. Dziękuję.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 06 Wrzesień, 2012, 21:05:08 pm »

Panie Marku. Podobnie jak Pan uważam, że ofertę kulturalną skierowaną do naszych mieszkańców należy różnicować i wzbogacać. I - być może niewystarczająco - tak się w Lubaniu dzieje. O ile mnie pamięć nie zawodzi w roku ubiegłym MDK przynajmniej dwukrotnie organizowało koncerty adresowane  - mówiąc kolokwialnie - do osób gustujących w muzyce klasycznej. Gościliśmy również w naszym mieście (Tęcza) muzyków i wykonawców, którzy nie schlebiają gustom masowym. Podobnie rzecz się ma w tym roku. Obok imprez organizowanych w MDK (jedna przed nami), w restauracji Tęcza - odbywały się również koncerty w kościele ewangelickim (o których pisała ZUZA) oraz miały miejsce koncerty w ramach kulinarno-artystycznych spotkań w Motelu Łużyckim. Zawsze jednak może nam towarzyszyć niedosyt.
Nie ukrywam, że pomysłem nad którym warto się w tej materii pochylić to pomysł zgłoszony swego czasu przez Piotrka (moderatora) aby zorganizować w Lubaniu koncert noworoczny. Salą koncertową mamy. Myślę tu o Sali Muzeum Regionalnego w Lubaniu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #10 : 06 Wrzesień, 2012, 22:03:51 pm »

Ja tylko delikatnie przypomnę że wiele firm które lokowały w Lubaniu przedsięwzięcia artystyczne o charakterze komercyjnym (noc kabaretowa, przedstwienia w MDK, etc) nie wraca do nas ze względu na deficytowy charakter tych spektakli. To jest kwestia jaką długo dyskutowaliśmy i niestety nie znaleźliśmy odpowiedzi na pytanie czemu w Zgorzelcu czy Bolesławcu są pełne sale a w Lubaniu puste.

Długa droga nas czeka w związku z krzewieniem kultury, ale tutaj odgrywaja rolę przyzwyczajenia i do czasu kiedy one się nie zmienią oraz nie nabędziemy nieco lokalnego patriotyzmu nie ma co liczyć na rozkwit Lubania w tej materii.

Chciałbym też przypomnieć że od kilku lat działaja stowarzyszenia i nieformalne grupy, które staraja się o wzbogacenie oferty kulturalnej i ja nisko chylę czoła przed tym wszystkim co dzieje się na moich oczach i co poprawia krok po kroku zarówno zaangażownie społeczne jak i dostęp do masowej kultury. W lecie co tydzień impreza na rynku ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 06 Wrzesień, 2012, 22:36:49 pm »

(...) niestety nie znaleźliśmy odpowiedzi na pytanie czemu w Zgorzelcu czy Bolesławcu są pełne sale a w Lubaniu puste.

(...)

Nic człowieka tak nie charakteryzuje, jak rodzaj zabawy, której szuka.

Autor: Kazimierz Przerwa-Tetmajer
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #12 : 06 Wrzesień, 2012, 22:50:13 pm »

A ja się cieszę, że dzięki mojemu upartemu pisaniu ktoś przeżył dwa wspaniałe wieczory. Mnie w tym roku festiwale ominęły, tyle się ciekawych rzeczy dzieje, że czasu brakuje.
Odległości w dzisiejszej dobie nie mają wielkiego znaczenia, czytałam wczoraj na pewnym forum, że na koncerty do Kliczkowa przyjeżdżają melomani z Wrocławia.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #13 : 06 Wrzesień, 2012, 22:59:23 pm »

Bądźmy szczerzy. W Lubaniu jest bieda a melomanów czterdziestu.

dalej:

Przestraszyła mnie pamięć burmistrza o zajawce koncertu. Fakt. Coś sobie przypominam

Wydaje mi się, że Marek i Zuza powinni włączyć się w organizację lub przejąć pomysł. Zrobią to na pewno lepiej.
Jest super małżeństwo w Trójcy, koło Zgorzelca. Organizowali wiele koncertów, nawet w cyklu "po wioskach". Zawsze chętni do pomocy. Szerokie kontakty w świecie artystów.

Jeżeli macie chęć, to dajcie sygnał na PW i zaczynamy.

PS.
Rozumiem, że Pan burmistrz wesprze?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 06 Wrzesień, 2012, 23:11:26 pm »

Teraz powiem od siebie i  za siebie. U mnie wygląda to tak: bardzo lubię wszelkiego rodzaju rozrywkę. Brakuje mi tej z wyższej półki w Lubaniu.
Jeśli idę na festyn to spodziewam się, że to będzie typowy festyn. Wszyscy chodzą, rozglądają się, coś tam się dzieje, jakiś występ, jakieś kiełbaski, piwo, baloniki itd. jak to festyn-lubię, ale nie za często.
Kabarety tak (ale nie wszystkie).
Muzykę organową – nawet nie pytajcie UWIELBIAM.
Muzykę poważną bardzo lubię, lecz musi być ta z cyklu „lekka łatwa i przyjemna”.
Jeśli muzyka organowa to oczywiście w kościele (nie ważne wyznanie) ze względu na klimat. Muzykę poważną to chciałabym posłuchać w eleganckim lokalu, w wieczorowej sukni, wszystkim ma się udzielić wzniosła chwila...Ma to być wydarzenie również ze względu na otoczenie.
Wchodząc do domu kultury w Zgorzelcu to „wydarzenie ze względu na otoczenie” już jest od momentu gdy podjedzie się pod budynek. Jak wejdę do budynku to nie chce mi się wychodzić. Nawet już koncertu może nie być. U nas nie wiem co musiało by się wydarzyć, żebym z ochotą poszła do budynku domu kultury. Myślę, że nie tylko ja mam takie odczucia. Budynek nie ma klimatu. Jest bo jest. Sala i scena są piękne, ale ogólnie nie ma duszy. Myślę, że w tym jest problem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
WOŚP w Lubaniu nie zagra :( Bieżące wiadomości « 1 2 » x 15 16676 Ostatnia wiadomość 19 Styczeń, 2009, 19:03:48 pm
wysłane przez Sara Kmieć
Jutro Starostwo Powiatowe w Lubaniu nie pracuje Bieżące wiadomości Leo 0 3144 Ostatnia wiadomość 13 Sierpień, 2009, 18:03:23 pm
wysłane przez Leo
biblioteka pedagogiczna.. dlaczego???????? Hydepark MMM 6 7382 Ostatnia wiadomość 11 Kwiecień, 2011, 23:21:07 pm
wysłane przez curious
Na przestrzał (rzecz nie o Lubaniu) Arkadiusz Słowiński Arkadiusz Słowiński 2 5951 Ostatnia wiadomość 06 Sierpień, 2011, 22:16:26 pm
wysłane przez Jeżyk
Dlaczego Straż Miejska kłamie na łamach lokalnej prasy? Hydepark korespondencja_przykawie 13 15774 Ostatnia wiadomość 14 Sierpień, 2011, 17:13:36 pm
wysłane przez MooseDlb
Dzieje się, nie dzieje, mam nadzieje, że nie w dzianinie... Hydepark Ewa Gutek 10 16012 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2011, 18:43:45 pm
wysłane przez Firefoks
Dlaczego oświetlenie uliczne w Lubaniu czasami funkcjonuje także w ciągu dnia? Miasto Lubań « 1 2 » Urząd Miasta 18 20074 Ostatnia wiadomość 01 Kwiecień, 2013, 16:18:12 pm
wysłane przez Radzka
Dlaczego nowe opłaty za śmieci? Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3064 Ostatnia wiadomość 20 Listopad, 2012, 10:08:21 am
wysłane przez Urząd Miasta
Tego jeszcze w Lubaniu nie było Miasto Lubań Urząd Miasta 8 9851 Ostatnia wiadomość 23 Październik, 2013, 21:52:46 pm
wysłane przez Jola