Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Dlaczego nie w Lubaniu ?  (Przeczytany 28522 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #15 : 06 Wrzesień, 2012, 23:13:11 pm »

Przed półtora rokiem napisałem mało optymistycznie; dziś stwierdzam z ubolewaniem, że mój pesymizm się stale pogłębia.
Kłaniam się z szacunkiem wszystkim, którym mimo wszystko chce się robić coś dla Lubania (lubanian).

Sztuka

   Niejeden malkontent z Lubania dziury w całym szuka
Twierdząc, że do naszego miasta nie zagląda SZTUKA.
A ja tych wszystkich niedowiarków pytam: "Moi mili,
Odpowiedzcie mi, coście wczoraj wieczorem robili?"
   Ci, którzy przed telewizorem nie hodują brzucha,
W lubańskim MDK-u przeżyli ucztę wprost dla ducha,
Bowiem w ramach drugiej edycji Winter Blues kapele
Aż cztery grały - z Easy Rider kultowym na czele.
   Koneserzy, a i znający bluesa tylko troszkę,
Szczerze podziwiali Yellow Cab i Tomka Karkoszkę.
Później miłośnicy bluesa i "soczystej zieleni"
Występem Green Grass przez godzinę byli zachwyceni.
   Malkontentów wśród publiczności nie było, a szkoda;
Nie wiedzą, jak rewelacyjnie grała Zdrowa Woda.
A już nie sposób opisać, co działo się na scenie,
Kiedy Wodziński z Easy Rider grał na zakończenie.
   Wśród pragnących "łyku kultury" widzieliśmy gości
Z Bolesławca, Zawidowa, z innych miejscowosci.
Niech więc malkontenci z Lubania plują sobie w brodę;
Obecnym na koncercie SZTUKA przyznała nagrodę.

6 lutego 2011
Hubert Horbowski
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #16 : 06 Wrzesień, 2012, 23:23:25 pm »

Ależ dusza romantyczna Magneta : )
Co do Z-a i budynku. To prawda, wystarczy podeń zajechać i już się czujesz wyżej, bardziej, lepiej Ale dość synonimów.
Nie mamy takiego w Lubaniu i pewnie mieć nie będziemy. Sala MDK jest z innej bajki - to sala taneczna - nie widowiskowa. Przed wojną organizowano tam bale a podwyższenie z krzesełkami zbudowali komuniści pod wiece i spędy indoktrynujące. - Siedzieć i słuchać!  
Tak naprawdę, włączając akustykę, zostają nam do wyboru budynki kościołów i sala MR.

Dopiszę coś : )
Marzy mi się rozp..ć te krzesła i zrobić sylwestra na 1000 par w MDK. Ciekawe, czy dożyję tego dnia.
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień, 2012, 23:33:16 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #17 : 07 Wrzesień, 2012, 00:02:22 am »

(...)Przed wojną organizowano tam bale a podwyższenie z krzesełkami zbudowali komuniści pod wiece i spędy indoktrynujące. - Siedzieć i słuchać! 


AAA!!! No widzisz! Wiedziałam, że coś jest nie tak.


(...)
Dopiszę coś : )
Marzy mi się rozp..ć te krzesła i zrobić sylwestra na 1000 par w MDK. Ciekawe, czy dożyję tego dnia.

Dobry pomysł, już mi się japa śmieje. Mam nadzieję że te WC-ty do tej pory będą zrobione. Jak się wkurzę to sama to zrobię. Nie mogę pozwolić na to, by tren mojej wieczorowej sukni ubabrał się w tym czymś co sączy się z tych miejsc, z których się sączy. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #18 : 07 Wrzesień, 2012, 11:32:20 am »

Jednym z prawideł, które się bronią i obronią się zawsze, jest-sztuka-
Sztuką ,natomiast jest tradycja w kultywowaniu tegoż jak i nakaz zrozumienia ,że jest Ona Nam potrzebna,,
Skoro, nie jest potrzebna to żaden problem zlikwidować problem ...Duszy nie ma ,bo to jest Miasto dziko polityczne,każdy przejaw 'spróbowania 'ciągnie się jak ślimak do momentu osłabienia inicjatywy...
Pytając się mieszkańców o zakwaterowanie ciekawych inicjatyw kultu-festyno-rozryw...
można,wchłonąć jakąś bojaźń, jakby wstyd, zakłamanie, zlepek kilku narodowości, nie daje się przebić dla jednej wymarzonej sztuki...Najpierw 'rodzinne ogródki 'co by się poznać,
potem uderzamy w wielką sztukę...ale  ,ileż można sie poznawać? Szok Tak czarno to nie wygląda,choć
za kulisami galopującej bezradności,zatracaniu tożsamości,szukaniu w portfelu należnego,
karceniu marzeń,trwa walka o sztukę...Jeśli nadal będziemy zachwalać cudze, /była o tym mowa/,
to sami uwierzymy ,że My są trędowaci...a wiara czyni cuda...Wiem ,że trudno w to uwierzyć,
ale może w tym zasianym nieudacznictwie tkwi sztuka..-wyjścia-
Między malkontentem a normalnie rozwiniętym?,powinna zaistnieć próba spółkowania ,bo
mieszkamy obok siebie --a szkoda...
Folwarczne beczenie, mamy na co dzień w HD,nikt nikogo na siłę nie uszczęśliwi.
Rozwijanie tematu rozbija się o nie moc w pomysłach ,w granicach Naszych niewygórowanych potrzeb...natomiast dla wychudzonych narzekaczy  w Mieście ,można
zafundować darmowe pierogi -,tegoż wszak nikt nie odmówi... Chichot

Itu nie chodzi o pieniądze! li tylko o socjologiczną suknie ..

mark...

Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*



Punkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #19 : 08 Wrzesień, 2012, 12:31:36 pm »

Witam. Dzięki p. Zuzie,,,, ale ja akurat od lat wiem o festiwalu i zaglądam do programu. W Lubaniu był chyba tylko raz, miał sie odbyć w Kościele ewang. i odbył się, było to bodajże 6 lat temu, a potem....Co? 3 x TAK dla p. Marka. Wszelkie imprezy w Lubaniu (bo takowe się odbywają) nie wracaja, bo??? koszt dla jednej osoby to np. 30 zl x 2 = 60, - ludzie wybioeraja czy mają kupic bilety czy zwyczajnie jedzenie. Lubań jest poprostu prawie cały "bezrobotny".
Wstępy na koncerty Wratislavia Cantans w terenie są zazwyczaj wolne (poza Wrocławiem),
Pozwolę sobie wspomnieć Motel łuzycki, który organizował (być może organizuje) muzyczne czwartki, na pierwszym byłam, było bardzo miło, nie zawsze trzeba zapraszać światowej sławy artystów, żeby artystycznie dokarmić duszę.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #20 : 08 Wrzesień, 2012, 15:21:04 pm »

Kobieto droga, zgadzam się z Tobą całkowicie. Koncerty to wspaniała sprawa i niesamowite przeżycie kulturalne i z pewnością potrzebne każdemu z nas ale wiadomo jaka jest sytuacja w Lubaniu, niestety bezrobocie i bieda bywa dostrzegalna prawie wszędzie. Dlatego też człowiek mając do wyboru zapełnienie lodówki i zapłacenie rachunku lub też pójście na koncert z pewnością w pierwszej kolejności wybierze te sprawy bardziej przyziemne i prozaiczne.
Panie Marku, kocham muzykę poważną ale niech mi pan wierzy, żyją wśród nas osoby dla których marzeniem jest przeżycie od pierwszego do pierwszego bez obawy, że zabraknie na chleb i coś do chleba, na opłacenie rachunków i czynszu czy na wykupienie leków dla chorego dziecka. Wiem też, że są i tacy dla których takie problemy wydają się być całkowitą abstrakcją. Jak to mówią, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Być może żeby coś zrozumieć tak szczerze i dogłębnie trzeba zwyczajnie tego doświadczyć a może to tylko sprawa zdolności do empatii każdego z nas.
Koncerty są super ale jeśli takowy zostanie zorganizowane, to czy znajdzie się odpowiednia ilość osób chętnych do zakupienia biletów na ów koncert. Nie wiem jak sytuacja wygląda teraz ale za poprzedniej władzy, to dość liczną grupą widzów płatnych imprez kulturalnych czyli takich na które trzeba zakupić bilety byli pracownicy urzędów, ponieważ urzędy fundowały bilety swoim pracownikom.   
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 08 Wrzesień, 2012, 16:47:02 pm »

Zapominacie o jeszcze jednym ważnym czynniku, i nie o pieniążki tu chodzi. Cienki budżet wpływa mocno na nasze morale zachowawcze, inaczej pisząc, niechęć do wszystkiego. Gdyby koncerty były za darmo, i tak nie chcemy oglądać ładnych pań i panów super uzdolnionych w pięknych garniturkach, jesteśmy przygnębieni i nic nas nie jest w stanie rozweselić, wolimy nasz marazm mieć przy sobie. Wyobraźcie sobie rodzinkę, która zmaga się z przeżyciem miesiąca za swoje uposażenie, idącą za darmo na super koncert, o czym ta rodzinka myśli na koncercie, czy oby na pewno o muzyce, która koi ich uszy??? otóż nie!!! ojciec, mąż myśli jak dorobić do wypłaty, mama, żona jak wyprawić dzieci do szkoły z kanapką w tornistrze. TO JEST ICH PANACEUM NA JUTRO. Więc nie dziwcie się , że w naszym mieście takie imprezy nie wypalą, na sam przód trzeba żyć godnie by godnie oddawać się życiu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #22 : 08 Wrzesień, 2012, 16:52:38 pm »

Zorżu drogi, toż to ja o tym samym ględziłam jeno innymi słowami to wydukałam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 08 Wrzesień, 2012, 18:18:29 pm »

napewno nie neguję tego, co wczesniej powiedziałam. Faktycznie bilety są drogie, ale wolne wstepy nie wiele zaleza od kasy. Ojciec rodziny "jak dorobić" nie musi mysleć, tylko działać, np. usilnie ogłaszając się, że np. chętny jest do robót ogrodowych, do nich nie trzeba syplomów, ani wielkich umiejętności, wystarczą chęci i pracowitość. A na koncercie poprostu sie odpręzy, dokarmi duszę. Chce tu zwrócic uwage na "piwoszy" tylko w jednym "marszaku" = koszyki pełne bardziej lub mniej, ale prawie w każdym jest piwo!!! nie jedno!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +11/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 105
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #24 : 14 Wrzesień, 2012, 21:57:55 pm »

noooooooooooo prosze, nie jestem jedyna w mówieniu prawdy, zapraszam do nowego wątku, bo wątek p. MK  z apytaniem o elitarnę kulturę stał się "gadulcem"
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #25 : 14 Wrzesień, 2012, 23:11:39 pm »

Wątek można wyczyścić i za chwilę to wykonam

Wracając do tematu: rzuciłem wcześniej hasło. Niestety bez odzewu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #26 : 17 Wrzesień, 2012, 22:55:03 pm »

Zebrałem myśli i tylko rzeknę tyle: albo robimy kulturę albo otwieramy więzienia?

Najbliższe spotkanie z kulturą odbędzie się w Motelu Łużyckim. Naprawdę warto po-obcować ; ) z Grześkiem Żakiem. Stanowi klasę sam dla siebie. Mam nadzieję, ze tego nie przeczyta, ale pierwszy występ kabaretu Neonówka miał miejsce w domu J. Boehme w Zgorzelcu, kiedy Grzesiek postanowił zrobić spotkanie z kolegami ze studiów, którzy to robią dzisiaj jeden z najlepszych kabaretów w Polsce.

Uwierzcie mi. Mam uśmiechniętą japę na samą myśl, że ponownie zostanę sponiewierany sytuacyjnym żartem, prosząc o wywiad.  
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #27 : 17 Wrzesień, 2012, 23:10:26 pm »

"Chcem, ale nie mogem" być w "Łużyckim". Zazdroszczę Wam, którzy tam spędzicie niezapomniane chwile. Może na otarcie łez ktoś (czyt.: Piotrek) wrzuci jakieś fotki?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #28 : 19 Wrzesień, 2012, 22:56:06 pm »

Szkoda, Hubert, że cię nie będzie, bo i towarzystwo jest ważne  

A co do koncertów muzyki poważnej(głupia ta nazwa, jakby inna muzyka była niepoważna?), to nie zapomnijmy o festiwalu Pro Musica Sacra, który zgodnie z programem 28 września zagości w kościele św.Trójcy w Lubaniu  

Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #29 : 19 Wrzesień, 2012, 23:11:01 pm »

@Hubert > zamierzam przybyć i nie zawaham się użyć aparatu : )
@Zuza > Pozdrowienia. Omówimy Koncert Noworoczny
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
WOŚP w Lubaniu nie zagra :( Bieżące wiadomości « 1 2 » x 15 16675 Ostatnia wiadomość 19 Styczeń, 2009, 19:03:48 pm
wysłane przez Sara Kmieć
Jutro Starostwo Powiatowe w Lubaniu nie pracuje Bieżące wiadomości Leo 0 3144 Ostatnia wiadomość 13 Sierpień, 2009, 18:03:23 pm
wysłane przez Leo
biblioteka pedagogiczna.. dlaczego???????? Hydepark MMM 6 7382 Ostatnia wiadomość 11 Kwiecień, 2011, 23:21:07 pm
wysłane przez curious
Na przestrzał (rzecz nie o Lubaniu) Arkadiusz Słowiński Arkadiusz Słowiński 2 5950 Ostatnia wiadomość 06 Sierpień, 2011, 22:16:26 pm
wysłane przez Jeżyk
Dlaczego Straż Miejska kłamie na łamach lokalnej prasy? Hydepark korespondencja_przykawie 13 15773 Ostatnia wiadomość 14 Sierpień, 2011, 17:13:36 pm
wysłane przez MooseDlb
Dzieje się, nie dzieje, mam nadzieje, że nie w dzianinie... Hydepark Ewa Gutek 10 16008 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2011, 18:43:45 pm
wysłane przez Firefoks
Dlaczego oświetlenie uliczne w Lubaniu czasami funkcjonuje także w ciągu dnia? Miasto Lubań « 1 2 » Urząd Miasta 18 20073 Ostatnia wiadomość 01 Kwiecień, 2013, 16:18:12 pm
wysłane przez Radzka
Dlaczego nowe opłaty za śmieci? Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3064 Ostatnia wiadomość 20 Listopad, 2012, 10:08:21 am
wysłane przez Urząd Miasta
Tego jeszcze w Lubaniu nie było Miasto Lubań Urząd Miasta 8 9850 Ostatnia wiadomość 23 Październik, 2013, 21:52:46 pm
wysłane przez Jola