Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: XXVI sesja Rady Miasta  (Przeczytany 25072 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.Punkty: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 14
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #15 : 02 Wrzesień, 2012, 10:23:33 »

Nie ma się co dziwić. Bycie wodzem lokalnej dziupli, czyt. platformy ANTY obywatelskiej do czegoś zobowiązuje. Nie dziwmy się więc tym destrukcyjnym dla Lubania posunięciom byłych rządzących - oni nie mogli inaczej. Proces kolejnego zadłużania miasta dotarłby w końcu do mety, bardzo tragicznej mety, a wtedy już nawet jeżdżące czerwone maluchy nie byłyby w stanie "wyciągnąć" miejski budżet na prostą. Obecnemu burmistrzowi życzę dużo cierpliwości i powodzenia w naprawianiu błędów popełnionych przez poprzednika.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #16 : 03 Wrzesień, 2012, 08:29:49 »

Cytuj
W trakcie roku 2011 zwracali uwagę na wiele nowych wydatków czynionych przez burmistrza Słowińskiego,  które nie były wcześniej planowane w roku 2011.

Podejrzewam że w tej części wpisu chodzi byłemu o remont toalet w Urzędzie z których dziś korzystają petenci, nową stronę internetową miasta, "aferalny" zakup ekspresu do kawy i małej zmywarki.
Panie Konradzie mam pytanie? Bo jak rozlicza to wszystkich a nie wybiórczo. Ile kosztowała zakupiona niedawno przez Starostwo zmywarka?
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 110
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #17 : 03 Wrzesień, 2012, 08:43:18 »


SZANOWNI @JANUSU 58144, @MAŁA, @KONDZIO, @RYBKA UWAŻACIE, IŻ ODEJŚCIE RADNYCH HOFBAUERA I WISŁOCKIEGO Z KLUBU RADNYCH PLATFORMY OBYWATELSKIEJ BYŁO WIELKIM WYCZYNEM I WYRAZEM ODWAGI I WSZYSTKO W TROSCE O DOBRO MIASTA LUBANIA I JEGO MIESZKAŃCÓW.
ROZUMIĘ, IŻ TAKĄ SAMĄ TROSKĄ KIEROWALI SIĘ POSŁANKI I POSŁOWIE Z PJN:
ELŻBIETA JAKUBIAK, PAWEŁ KOWAL, WOJCIECH MOJZESOWICZ, PAWEŁ PONCYLIUSZ, MAREK MIGALSKI, JAN OŁDAKOWSKI, JACEK PLICH I ANDRZEJ SOŚNIERZ
ORAZ POSŁANKI I POSŁOWIE Z SOLIDARNEJ POLSKI:
ZBIGNIEW ZIOBRO, BEATA KEMPA, JACEK KURSKI, ANDRZEJ DERA, ARKADIUSZ MULARCZYK, TADEUSZ CYMAŃSKI, MARZENA WRÓBEL I LUDWIK DORN

I WSZYSTKO DLA DOBRA POLSKI
GDYŻ BYCIE DALEJ W PISIE TEGO IM NIE GWARANTOWAŁO !!!
CZY TAK Co?
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +0/-0
Offline Offline

Wpisy: 3
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #18 : 03 Wrzesień, 2012, 09:37:43 »

Radni nie zapisali się do żadnej partii. Funkcjonują jako  niezrzeszeni. Potrafisz czytać i słuchać  ze zrozumieniem, czy nie?
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 110
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #19 : 03 Wrzesień, 2012, 10:39:47 »


SZANOWNY @BARTKU JESTEŚ NIEDOŚWIADCZONY POLITYCZNIE

W POLITYCE PRAKTYCZNIE NIE FUNKCJONUJE OKREŚLENIE NIEZRZESZENI

ZOBACZ JAK W/W RADNI GŁOSOWALI, GŁOSUJĄ I BĘDĄ GŁOSOWAĆ

A CO NAJWAŻNIEJSZE Z JAKIEJ LISTY BĘDĄ W PRZYSZŁOŚCI STARTOWAĆ NA RADNYCH

Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +0/-0
Offline Offline

Wpisy: 3
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #20 : 03 Wrzesień, 2012, 10:50:09 »

cyt."
W przyszłych wyborach samorządowych, które zgodnie z planem powinny odbyć się w 2014 r. radnych Rady Miasta będziemy wybierać w okręgach jednomandatowych!...

W przyszłych wyborach samorządowych, które zgodnie z planem powinny odbyć się w 2014 r. radnych Rady Miasta będziemy wybierać w okręgach jednomandatowych! Zmiana ta podyktowana jest przyjętą czas temu przez Sejm nowelizacją kodeksu wyborczego. Tym sposobem mandat radnego obejmie ten kandydat, który w danym okręgu wyborczym uzyska największą ilość głosów. W Lubaniu takich okręgów będzie 21. Trwają właśnie prace nad ustaleniem granic okręgów wyborczych. Stosowny projekt uchwały, przekazany zostanie radnym na komisjach RM Lubań, które odbędą się w nadchodzącym tygodniu. Następnie zaopiniuje go Wojewódzki Komisarz Wyborczy. Przyjęcie uchwały – ostatecznie ustalającej 21 jednomandatowych okręgów wyborczych w naszym mieście – powinno nastąpić na wrześniowej sesji Rady Miasta.
Jedni z nowelizacji kodeksu wyborczego się cieszą, inni martwią. Na pewno niezadowoleni są tzw. lokalni „baronii” partyjni, od których zależała dotychczas kolejność na listach wyborczych. W pewnym sensie ów fakt podporządkowywał kandydatów, a następnie radnych, decyzją „central” (np. przewodniczącym kół danej partii w mieście lub powiecie). A wspomniani nie zawsze kierowali się dobrem lokalnych społeczności. Teraz to się skończy. W nadchodzących wyborach samorządowych w takich miastach jak Lubań sztandar partyjny przestanie mieć decydujące znaczenie."
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 110
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #21 : 03 Wrzesień, 2012, 11:35:05 »


Cytuj
W przyszłych wyborach samorządowych, które zgodnie z planem powinny odbyć się w 2014 r. radnych Rady Miasta będziemy wybierać w okręgach jednomandatowych!...


I TU SIĘ Z TOBĄ SZANOWNY @BARTKU ZGADZAM I TYLKO W TYM

W PRZYSZŁYCH WYBORACH SAMORZADOWYCH BĘDZIEMY WYBIERAĆ RADNYCH W OKRĘGACH JEDNOMANDATOWYCH, A KAŻDY KANDYDAT NA RADNEGO BĘDZIE STARTOWAŁ Z JAKIEGOŚ KOMITETU WYBORCZEGO CZYTAJ - W WIĘKSZOŚCI Z KOMITETU PARTYJNEGO NAWET JAK BĘDZIE NAZYWAŁ SIĘ INNACZEJ.

A JAK CHCIAŁBYŚ SZANOWNY @BARTKU LEPIEJ TO ZGŁĘBIĆ PRZYGLĄDNIJ SIĘ OSTATNIM JEDNOMANDATOWYM WYBOROM DO SENATU.

WYBORY BYŁY NA CZŁOWIEKA, ALE NA 100 SENATORÓW MOŻE KILKU MAMY BEZPARTYJNYCH.POZA TYM NIE JESTEM DOBRZE WTAJEMNICZONY, ALE PANOWIE RADNI WYSTĄPILI Z KLUBU A NIE Z PARTI. A CZY W NIEJ BYLI TEGO JUŻ NIE WIEM
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #22 : 03 Wrzesień, 2012, 21:53:37 »

Naprawdę jest tak, że wyborcy inaczej wybierają przedstawicieli samorządów a inaczej głosują w wyborach do Sejmu. Można sobie przeanalizować ostatnie, gdzie jak byk stając zwyciężył niejeden przysłowiowy "pies szarik" z identyfikatorem.

Drugi przykład mamy w okolicy. Mieszkańcy pokładają ogromną wiarę w kandydata bezpartyjnego - i ten wygrywa. Następnie przywdziewa szaty partyjne i działa na szkodę wyborców, zbierając negatywy. (bezwiedne następstwa i czeski film wyświetlony w mętnej wodzie, owocem jego władzy) - czego on sam nie dostrzega lub i nie jest wstanie pojąć. Jak i też tego, że mieszkańcy nie są i nigdy nie będą uzależnieni dostawą jednego rodzaju piwa w najniższej cenie z jednej hurtowni.

Wbrew pozorom, to w czasie wyborów działają proste mechanizmy. Jedynie trzeba się dużo nalatać i
na rozklejać. Ale przede wszystkim, być w zgodzie. Czas krypto-pieniaczy się skończył!  
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #23 : 03 Wrzesień, 2012, 22:04:04 »

AMEN!


 Uśmiech
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.Punkty: +2/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 74
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #24 : 04 Wrzesień, 2012, 10:34:36 »

Ad. edward osman - za zakupy odpowiada szef zakładu lub urzędu w tym przypadku Starosta Lubański Walery Czarnecki, a nie zastępca Konrad Rowiński. Sama jestem szefem.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +12/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 140
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #25 : 04 Wrzesień, 2012, 10:38:28 »

W imię dobra mieszkańców startują z partii i w imię dobra mieszkańców z niej odchodzą, ciekawe co na to koń bo ja bym się uśmiał
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +6/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 30
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #26 : 04 Wrzesień, 2012, 22:37:47 »Łatwo przychodziło i nadal przychodzi Panu wydawanie pieniędzy. Najlepiej z kredytu? Kolejnego? O czym więcej pod linkiem:
http://lko.com.pl/news.php?extend.314

Przypominam ten artykuł bo były Burmistrz szybko zapomina o swoich fantastycznych krokach budżetowych. A spłacać długi miasta, niestety, trzeba.

Autor podpisujący się pseudonimem JARA w artykule opublikowanym na stronie L.K.O. skupia się na wyliczeniu zadłużenia i na pewnym rozczarowaniu, że trzeba spłacać raty kredytów zaciągniętych w poprzednich latach. A więc wylicza; rok 2007 zadłużenie Miasta 18,6 mln zł (41,02% zadłużenia w stosunku do rocznych dochodów). Rok 2010 to 26,2 mln zł (45,24%) Nie pisze jednak, że zwiększenie zadłużenia wiązało się z inwestycjami i wykorzystaniem środków unijnych. To właśnie w tym okresie przypada największe zapotrzebowanie kredytowe aby  wykorzystać środki z budżetu Unii Europejskiej, obejmującego lata 2007- 2013. Autor jest bardzo niezadowolony z zadłużenia. Ale jednocześnie nie dostrzega zadowolenia obecnego burmistrza (LKO) podczas przecinania wstęg, kolejnych oddawanych w roku 2011 licznych inwestycji i remontów, które właśnie dzięki tym środkom zostały zrealizowane. Zaplanowane i częściowo wykonane w poprzedniej kadencji. Przypomnę tylko drogę za kościołem p.w. Świętej Trójcy, remont Ratusza, przebudowę placów i parkingów w kwartale ulic Spółdzielcza, Ratuszowa, pl. Strażacki, remonty kilkunastu kamienic w centrum miasta. Budynku przy baszcie Brackiej wraz z odbudową schodów na wieżę, przebudowę schodów prowadzących na targowisko, rewitalizacji terenów położonych wzdłuż murów obronnych a wcześniej remontu Gimnazjum nr 3, i Szkoły Podstawowej nr 1 To tylko kilka przykładów, na co zostały przeznaczone te pieniądze. To są inwestycje i remonty, które odmieniły centrum naszego Miasta. Nie powinno się, więc, jednocześnie krytykować podjętych decyzji, w tym zaciągniętych kredytów, a z drugiej strony wypinać pierś przy oddawaniu ich do użytku. Gdy przekazywałem stanowisko burmistrza zadłużenie miasta wcale nie było nadmierne a pożyczone środki zostały dobrze wydatkowane. Jak wszystkie zaciągane zobowiązania odbywały się za zgodą Rady Miasta. Zawsze po pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej (urząd nadzorujący samorządy pod względem finansowym).Bez przekraczania progu dopuszczalnego zadłużenia (60%). Bez tych kredytów i pożyczek pozyskanie środków unijnych i zrealizowanie w ostatnich latach, tak wielu inwestycji i remontów nie byłyby możliwe!!!.
 Na zakończenie kadencji pozostawiłem nowemu burmistrzowi nie tylko gotowy projekt budżetu na rok, 2011 ale również projekt wieloletniej prognozy finansowej, która zakładała stopniowe zmniejszanie zadłużenia w roku 2011 do 23,1 mln zł w roku 2012 do 19,8 mln zł w roku 2013 do 16,5 mln zł w roku 2014 do 13,2 mln zł i w roku 2015 do 9.9 mln zł. Uchwała ta została podjęta przez Radę Miasta 28 stycznia 2011 roku. Wszystko zostało, więc precyzyjnie zaplanowane. Wystarczy tylko te założenia realizować. JARA twierdzi, że nowy burmistrz nie ma zamiaru zaciągać kolejnych kredytów. I słusznie, bo to zakłada wieloletnia prognoza finansowa przygotowana przeze mnie. Tak, więc wypracowywanie przez najbliższe lata przez samorząd nadwyżki budżetowe w celu spłacania zaciągniętych kredytów i zmniejszanie zadłużenia to nie żadna rewelacja, ale konsekwencja realizacji wieloletniej prognozy finansowej. Wiem, że nowe władze Lubania są trochę rozczarowane, że nie mogą „poszaleć” finansowo i że właśnie na ten okres przypadają spłaty kredytów. Dla pocieszenia dodam, że tak jest właściwie we wszystkich samorządach, które dużo inwestowały z wykorzystaniem środków unijnych. Większość gmin w Polsce, ze względu na realizowane inwestycje, do 2010 roku planowało deficyt budżetowy (musiały, więc pożyczyć pieniądze na jego pokrycie). Od 2011 te same samorządy mają nadwyżkę budżetową,którą przeznaczoną na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów. Na zadłużenie trzeba patrzeć w dłuższej perspektywie. To jest budżetu Unii Europejskiej (2007-2013) następny (2014- 2020) a nie tylko jednego roku budżetowego, czy nawet cztero letniej kadencji. Zaplanowałem, że przez kilka lat będziemy zmniejszać zadłużenie, aby w można było korzystać ze środków unijnych z budżetu na lata 2014-2020 Tak, więc artykuł na stronie LKO napisany przez JARA traktuję raczej, jako propagandowy. Z cyklu: mamy kłopoty i nie bardzo sobie z tym radzimy, to winni są poprzednicy a nie my.
Pozdrawiam
Konrad Rowiński

« Ostatnia zmiana: 05 Wrzesień, 2012, 12:17:49 wysłane przez Paweł Sokołowski,
Powód edycji: korekta literówki na prośbę autora
»
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +6/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 30
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #27 : 04 Wrzesień, 2012, 22:43:52 »

Czy w starostwie pan Rowiński nie ma co robić. W czasie pracy siedzi na "luban24 " i wypisuje paszkwile.
Bartku pewnie będziesz bardzo rozczarowany ale w tym dniu oraz  podczas poprzednich dwóch tygodni byłem na urlopie.
pozdrawiam
 Konrad Rowiński
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 110
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #28 : 05 Wrzesień, 2012, 07:52:43 »


SZANOWNY @BARTKU MASZ PRAWO NIE ZNAĆ ORDYNACJI WYBORCZEJ, MASZ PRAWO BYĆ NIEDOŚWIADCZONY POLITYCZNIE, ALE PISANIE, ŻE KONRAD ROWIŃSKI ROBI WPISY PODCZAS PRACY TO POMÓWIENIE. NIEŁADNIE BARTKU, NIEŁADNIE !
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #29 : 05 Wrzesień, 2012, 12:44:42 »

Szanowny veritas. Bartek ma prawo nie znać ordynacji wyborczej, ma prawo być niedoświadczony politycznie. Ma też prawo nie wiedzieć czy ktoś jest na urlopie czy w pracy.
Wy zaraz pomówienia i wszystkich do sądu. Jak się jest politykiem to trzeba się liczyć z  krytyką. Margines dopuszczalnej krytyki jest tu większy niż dla przeciętnego człowieka.
Prawdę mówiąc dobrze, że Bartek to napisał. Przynajmniej się wyjaśniło. Ja też pomyślałam sobie to samo co Bartek i myślę, że wszyscy pozostali, którzy przeczytali o której ten wpis został dokonany. Pan Konrad Rowiński powinien być t tego tytułu zadowolony. Następny Jego wpis powinien się zaczynać się od słów: „mam urlop .....”
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Uroczysta sesja Rady Miasta Bieżące wiadomości Iza 0 2789 Ostatnia wiadomość 14 Kwiecień, 2010, 19:39:05
wysłane przez Iza
VI Sesja Rady Miasta Lubań Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 3439 Ostatnia wiadomość 01 Kwiecień, 2011, 07:59:59
wysłane przez Urząd Miasta
VII Sesja Rady Miasta Lubań Miasto Lubań Urząd Miasta 3 5520 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2011, 12:32:43
wysłane przez Samozapłon
Sesja Rady Miasta Bieżące wiadomości x 0 3195 Ostatnia wiadomość 03 Czerwiec, 2011, 15:43:51
wysłane przez x
XI Sesja Rady Miasta Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2696 Ostatnia wiadomość 06 Wrzesień, 2011, 11:30:31
wysłane przez Urząd Miasta
XIV sesja Rady Miasta za nami Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3177 Ostatnia wiadomość 06 Październik, 2011, 13:14:21
wysłane przez Urząd Miasta
XXI sesja Rady Miasta Lubań. Miasto Lubań Urząd Miasta 3 5310 Ostatnia wiadomość 30 Kwiecień, 2012, 16:20:21
wysłane przez czarek
XXII Sesja Rady Miasta Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2850 Ostatnia wiadomość 05 Czerwiec, 2012, 14:00:16
wysłane przez Urząd Miasta
Grudniowa sesja Rady Miasta Lubań Miasto Lubań Urząd Miasta 1 3665 Ostatnia wiadomość 08 Styczeń, 2013, 14:35:09
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
XLVIIII Sesja Rady Miasta Miasto Lubań Urząd Miasta 0 1733 Ostatnia wiadomość 05 Marzec, 2014, 12:51:39
wysłane przez Urząd Miasta