Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: XXVI sesja Rady Miasta  (Przeczytany 25073 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +121/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 638
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 29 Sierpień, 2012, 14:58:52 »

28 sierpnia 2012 w lubańskim Ratuszu odbyła się XXVI sesja Rady Miasta.Po otwarciu obrad przez Przewodniczącą Rady Miasta Małgorzatę Grzesiak, radni jednogłośnie przyjęli protokoły z XXIII, XXIV, XV sesji oraz zapoznali się ze sprawozdaniem z pracy Burmistrza Miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego.

sesja (1).jpg


Z dniem 28 sierpnia 2012 lista radnych reprezentujących klub lubańskiej Platformy Obywatelskiej zmalała o dwie pozycje – z członkostwa w PO zrezygnowało bowiem dwóch radnych – Jan Hofbauer oraz Stanisław Wisłocki.
-”W trosce o dobro miasta i jego mieszkańców postanowiliśmy zrezygnować z dalszej współpracy z klubem. Od tego momentu będziemy działać na rzecz obywateli jako radni niezrzeszeni” - mówi rady Jan Hofbauer.

sesja (2).jpg


Zgodnie z porządkiem obrad, Skarbnik Miasta Marian Zwierzański przedłożył zgromadzonym na sesji informację z przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2012 roku. Ponadto rajcowie zapoznani zostali z informacją dot. przygotowania szkół podstawowych i gimnazjów do nowego roku szkolnego pod kątem pełnej funkcjonalności bazy dydaktycznej i sportowej oraz informacją dot. wyników sprawdzianów i egzaminów gimnazjalnych. Warto podkreślić fakt, że wyniki uzyskane przez lubańskie gimnazja niejednokrotnie przewyższają średnią wojewódzką i krajową. Szczegółów w tej sprawie udzielił na forum Z-ca burmistrza Mariusz Tomiczek. Wykaz projektów uchwał zawierał również dwa akty obowiązujące od 2013 roku w sprawie zmiany regulaminu wynagradzania nauczycieli placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Miejską Lubań oraz zmiany zasad udzielania i rozmiaru zniżek obowiązkowego tygodniowego wymiaru zajęć nauczycieli zajmujących stanowiska kierownicze w przedszkolach i szkołach oraz ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych pedagoga, psychologa, logopedy. Zmiany te wymagają wzajemnych uzgodnień zainteresowanych stron, w związku z czym oba projekty uchwał zostały zdjęte z porządku obrad.
Rada Miasta podczas głosowania przyjęła projekt uchwały wprowadzający zmiany w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Miasta Lubań na lata 2008 – 2015.
-„Obecnie priorytetem działań powinno być tworzenie miejsc inwestycyjnych, które w przyszłości wygenerowałyby nowe miejsca pracy w Lubaniu zamiast kolejnego lokowania środków w obiekty, które niosą za sobą bierne oddziaływanie na rozwój lokalnej gospodarki” - tymi słowami zakończył swą wypowiedź Burmistrz Miasta Arkadiusz Słowiński na temat w/w zmian.
Po podjęciu uchwał i udzieleniu przez BML odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i wnioski, w sali konferencyjnej w Galerii Łużyckiej odbyła się uroczysta część z okazji XX – lecia Straży Miejskiej w Lubaniu, podczas której funkcjonariusze lubańskiej Straży zostali odznaczeni przez W-ce Wojewodę Dolnośląskiego – Ewę Mańkowską.

Więcej zdjęć: http://luban.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=1114&menu_id=0
(ml-lcr)

sesja (2).jpg

* sesja (2).jpg (49.04 KB, 700x525 - powiększony/pobrany 902 razy.)
sesja (1).jpg

* sesja (1).jpg (50.3 KB, 700x525 - powiększony/pobrany 912 razy.)
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień, 2012, 16:30:52 wysłane przez Urząd Miasta » Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #1 : 29 Sierpień, 2012, 20:23:58 »

Brawo Panowie za postawę .  javascript:void(0);
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 10
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #2 : 29 Sierpień, 2012, 22:03:16 »

Gratuluję odwagi. Tak trzymać
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +10/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 14
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #3 : 29 Sierpień, 2012, 22:21:03 »

BRAWO! Mądrzy i inteligentni ludzie uciekają z tonącego statku, pozostaje mieć nadzieję, że pozostali nie będą ostatnimi, którzy na jego pokładzie zostaną...ludzie widzą, piszą, mówią i się denerwują, kiedy widzą, jak ich kraj jest manipulowany przez bandę POpaprańców - jeszcze raz wielkie brawa dla  p r a w d z i w y c h.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 74
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #4 : 30 Sierpień, 2012, 09:45:12 »

Nie wiedziałam, że Mariusz Tomiczek jest taki przystojny, a tu proszę
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +0/-1
Offline Offline

Wpisy: 2
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #5 : 30 Sierpień, 2012, 10:03:55 »

Fantastycznie! Ile trzeba odwagi,żeby sprzeciwić się układom,żeby działać na rzecz miasta i jego mieszkańców, a nie przeciw. Panowie, wyszliście z twarzą.Gratulacje. Nie można być radnym i działać tylko dla dobra partii. To ludzie Was wybrali i to ich problemy są siłą napędową do działania.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 10
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #6 : 30 Sierpień, 2012, 10:15:26 »

Masz rację "rybko". Potrzeba nam radnych,którzy nie boją się głośno, publicznie wyrażać swojego zdania. Inni powinni brać z nich przykład
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 23
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #7 : 30 Sierpień, 2012, 13:24:49 »                                                             A
                                                             to
                                                      Pan Hofbałer
                                                      nie był z LKO
                                         Lubańskiego Koła Obywatelskiego

                                        Pamiętam go z plakatów wyborczych

                                                             A
                                                          może
                                                       się mylę ?
@JB
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 110
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #8 : 31 Sierpień, 2012, 07:25:51 »


A JA SŁYSZAŁEM
 ,, PLATFORMA JANKOWI NIC NIE DAŁA A ON LICZYŁ NA JAKIEŚ CIEPLUTKIE STANOWISKO I TERAZ SZUKA GO W SWOIM POPRZEDNIM GNIAZDKU "
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +6/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 30
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #9 : 31 Sierpień, 2012, 14:55:18 »

 "Z dniem 28 sierpnia 2012 lista radnych reprezentujących klub lubańskiej Platformy Obywatelskiej zmalała o dwie pozycje – z członkostwa w PO zrezygnowało bowiem dwóch radnych – Jan Hofbauer oraz Stanisław Wisłocki."

Jako przewodniczący Koła  Platformy Obywatelskiej w Lubaniu uczestniczę w pracach Klubu Radnych Rady Miasta Lubania. Przyjmuje tą decyzję bez wielkiego żalu a nawet z pewną ulgą. Klub Radnych jest po to, aby wypracowywać pewne wspólne  koncepcje i stanowiska. Jeżeli w Klubie są osoby z  którymi nie można wiele ustalić lub nie chcą pracować albo kandydowali z list Platformy Obywatelskiej tylko dlatego, by zwiększyć swoje szanse wyborcze, to lepiej aby nie uczestniczyły w jego pracach.
Co to jest klub radnych? To radni którzy podczas wyborów zostali wybrani z jednego komitetu wyborczego. Którzy przed Sesją Rady Miasta, po komisjach, spotykają się w celu wymiany poglądów i informacji (radny uczestniczy w posiedzeniach tylko jednej komisji). Ponownie, szczegółowo  analizują projekty uchwał, i jeżeli to możliwe, wypracowują wspólne stanowiska. W Klubie Radnych Platformy Obywatelskiej nie jest stosowana dyscyplina głosowania.
 Czym się zajmowali nasi radni? Podam kilka przykładów.
           W trakcie roku 2011 zwracali uwagę na wiele nowych wydatków czynionych przez burmistrza Słowińskiego,  które nie były wcześniej planowane w roku 2011. Mogły „zachwiać budżetem” i doprowadzić do trudności finansowych. Wtedy burmistrz twierdził, że wszystko jest w ryzach i pod kontrolą. W rzeczywistości nie spłacono wielu zobowiązań i  dużej części kredytów, przesuwając terminy ich spłat na rok 2012.
          Przy uchwalaniu budżetu na rok 2012 zwracali uwagę na niedoszacowanie wydatków dla oświaty, dodatki mieszkaniowe, Urząd Miasta i wielu innych jednostek. Protest był bardzo delikatny, bo poza dyskusją, kilku radnych wstrzymało się od głosu. Budżet nawet wadliwy trzeba było uchwalić. Niestety nie posłuchano ich. Efekt – w  pierwszym półroczu tego roku nastąpiły trudności i opóźnienia w wypłacie dodatków mieszkaniowych, wynagrodzeń dla nauczycieli i części pracowników Urzędu.
           Nasi Radni byli przeciwni uchwale wprowdzającej zmiany zasad odpłatności za wstęp na  basen, które były niekorzystne dla odwiedzających  basen. Uchwała była takim „bublem”, że  została zdjęta z porządku obrad.
           Radni PO w większości byli przeciwni zmniejszeniu dodatków mieszkaniowych dla osób o niewielkich dochodach. To nie tu trzeba szukać oszczędności.  Uchwała została przegłosowana głosami koalicji, LKO, Rodziny Katolickie,PiS.
          Na tej sesji Nasi Radni byli przeciwni rezygnacji z wykorzystania środków unijnych na  rewitalizację.  Burmistrz zaproponował rezygnację z remontu kilku kamienic i przebudowy terenu położonego za ulicą Bankową. Miasto traci prawie 1 mln zł !!!  dofinansowania unijnego,  czyli 75% wartości inwestycji. Natomiast Burmistrz pozostawił w budżecie zadania remontowe finansowane w 100 % z budżetu miasta. Naszym zdaniem przy dobrej organizacji te inwestycje i remonty można było wykonać.
         Oto  tylko kilka przykładów działań radnych Platformy Obywatelskiej. Jeżeli Pan Jan Hofbauer uważa, że występuje z Klubu dla dobra Miasta, to chyba rzeczywiście to dobro trochę inaczej rozumiemy.

Konrad Rowiński
Przewodniczący Koła PO w Lubaniu
 
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +0/-1
Offline Offline

Wpisy: 2
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #10 : 31 Sierpień, 2012, 18:35:55 »

Kim pan jest,panie Rowiński? Jak dalece był pan gotów pójść za głosy oddane na pana podczas wyborów? Jednak jaka ulga,że się pan nie dostał. Za dużo złego pan uczynił. Z ciepłej posady wylądował pan na kolejnym ciplutkim stołku. Może tak (z pańskim wykształceniem)  zająłby się pan uczciwą pracą, a nie tylko grzaniem kolejengo fotela. Oczernia pan ludzi tylko po to, żeby zaistnieć, żeby nikt o panu nie zapomniał. Czy pańskie czyny były wszystkie fair wobec miasta i jego mieszkańców (nie wobec pana). Do pracy! Może do biura na 8 godzin za kilkaset złotych? Brudy proszę wrrucić do pralki.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #11 : 31 Sierpień, 2012, 18:49:10 »

BRAWO! Mądrzy i inteligentni ludzie uciekają z tonącego statku, pozostaje mieć nadzieję, że pozostali nie będą ostatnimi, którzy na jego pokładzie zostaną...ludzie widzą, piszą, mówią i się denerwują, kiedy widzą, jak ich kraj jest manipulowany przez bandę POpaprańców - jeszcze raz wielkie brawa dla  p r a w d z i w y c h.

Z tonącego statku to chyba szczury uciekają. Jaka nieoczekiwana zmiana wartości. kondzio przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #12 : 31 Sierpień, 2012, 18:53:25 »

Kim pan jest,panie Rowiński? Jak dalece był pan gotów pójść za głosy oddane na pana podczas wyborów? Jednak jaka ulga,że się pan nie dostał. Za dużo złego pan uczynił. Z ciepłej posady wylądował pan na kolejnym ciplutkim stołku. Może tak (z pańskim wykształceniem)  zająłby się pan uczciwą pracą, a nie tylko grzaniem kolejengo fotela. Oczernia pan ludzi tylko po to, żeby zaistnieć, żeby nikt o panu nie zapomniał. Czy pańskie czyny były wszystkie fair wobec miasta i jego mieszkańców (nie wobec pana). Do pracy! Może do biura na 8 godzin za kilkaset złotych? Brudy proszę wrrucić do pralki.


rybka dorzuć jeszcze coś.Np. to :http://www.youtube.com/watch?v=YZQpptwEceo

orgazm gwarantowany.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #13 : 01 Wrzesień, 2012, 21:49:43 »

Stare przysłowie mówi, że "Pan Bóg jak chce kogoś ukarać odbiera mu rozum". To powiedzenie dedykuje byłemu burmistrzowi miasta.
A dodatkowo Panie Konradzie proponuję lekturkę artykułu:
http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Najgorszy-rok-dla-gospodarki-po-1989,wid,14885742,wiadomosc.html?ticaid=1f17d

Łatwo przychodziło i nadal przychodzi Panu wydawanie pieniędzy. Najlepiej z kredytu? Kolejnego? O czym więcej pod linkiem:
http://lko.com.pl/news.php?extend.314

Przypominam ten artykuł bo były Burmistrz szybko zapomina o swoich fantastycznych krokach budżetowych. A spłacać długi miasta, niestety, trzeba.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +0/-0
Offline Offline

Wpisy: 3
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #14 : 01 Wrzesień, 2012, 22:21:37 »

Czy w starostwie pan Rowiński nie ma co robić. W czasie pracy siedzi na "luban24 " i wypisuje paszkwile.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Uroczysta sesja Rady Miasta Bieżące wiadomości Iza 0 2789 Ostatnia wiadomość 14 Kwiecień, 2010, 19:39:05
wysłane przez Iza
VI Sesja Rady Miasta Lubań Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 3439 Ostatnia wiadomość 01 Kwiecień, 2011, 07:59:59
wysłane przez Urząd Miasta
VII Sesja Rady Miasta Lubań Miasto Lubań Urząd Miasta 3 5520 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2011, 12:32:43
wysłane przez Samozapłon
Sesja Rady Miasta Bieżące wiadomości x 0 3195 Ostatnia wiadomość 03 Czerwiec, 2011, 15:43:51
wysłane przez x
XI Sesja Rady Miasta Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2696 Ostatnia wiadomość 06 Wrzesień, 2011, 11:30:31
wysłane przez Urząd Miasta
XIV sesja Rady Miasta za nami Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3177 Ostatnia wiadomość 06 Październik, 2011, 13:14:21
wysłane przez Urząd Miasta
XXI sesja Rady Miasta Lubań. Miasto Lubań Urząd Miasta 3 5310 Ostatnia wiadomość 30 Kwiecień, 2012, 16:20:21
wysłane przez czarek
XXII Sesja Rady Miasta Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2850 Ostatnia wiadomość 05 Czerwiec, 2012, 14:00:16
wysłane przez Urząd Miasta
Grudniowa sesja Rady Miasta Lubań Miasto Lubań Urząd Miasta 1 3665 Ostatnia wiadomość 08 Styczeń, 2013, 14:35:09
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
XLVIIII Sesja Rady Miasta Miasto Lubań Urząd Miasta 0 1733 Ostatnia wiadomość 05 Marzec, 2014, 12:51:39
wysłane przez Urząd Miasta