Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cyryl I w Polsce co o tym sądzicie?  (Przeczytany 13628 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +12/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 140
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 18 Sierpień, 2012, 21:39:41 pm »

jak sądzicie, czy ta wizyta może mieć jakiś wpływ na kontakty Polsko-Rosyjskie?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +10/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 14
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 18 Sierpień, 2012, 22:31:07 pm »

jestem przekonany, że wpłynie to pozytywnie na rozwój naszej gospodarki, Cyryl I już zapowiedział miejsca pracy dla młodych polaczków, przekazał środki na emerytury dla tych co jeszcze żyją no i najważniejsze - uśmiechnął się do kamery tvn24. Jeśli przyszłość to tylko ze wschodnim towarzyszem!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 18 Sierpień, 2012, 22:46:26 pm »

Myślę iż wizyta Cyryla I w naszym kraju jest znaczącym krokiem do poprawy wzajemnych stosunków miedzy naszymi narodami. Stosunki te układały się w ostatnich latach na dość "chłodnym" poziomie, szczególnie po wyrazeniu przez nasz rząd zgody na instalację elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Dziś prezydent Komorowski przyznał iż był to błąd. Amerykańska polityka ulega zmianom, a my zostaliśmy wrobieni w złe układy z naszym wschodnim sąsiadem. Uważam iz w ślad za wizytą Cyryla I ożywią się kontakty polityczne między naszymi krajami. Nasze kościoły, katolicki i prawosławny uczyniły dobry wstęp do porozumienia i poprawy wzajemnych stosunków. Sąsiadów się nie wybiera, są jacy są i na to nie mamy większego wpływu, trzeba starać się dogadać z nimi na różnych płaszczyznach.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 19 Sierpień, 2012, 10:40:59 am »

Przedsiębiorcy poradzą sobie sami bez ingerencji kogokolwiek .Rosja ma "kurek" i dyktuje warunki nie tylko nam. Nie jest możliwe jedna wizytą załatwić i wyrównać rachunek krzywd Narodu Polskiego.
A tak na marginesie Bez zgody Putina do tej wizyty dojść by nie mogło więc jest to tylko gra i polityka "wschodniego sąsiada".
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #4 : 19 Sierpień, 2012, 15:14:10 pm »

Ot to..Jeżyk słusznie ..janus58144 trafnie..
gołym okiem widać co i jak...
pytanie..dlaczemu Cyryl one nie zaprosił przed wizytą  u Nas Papierza Benedykta do siebie?...
Czemu w imię szlachetnego porozumienie  Z Nas drwią?Cyryl na tvp  powiedział, że przyjechal
 wznowić slowo 'wybacz"...kto ma to powiedzieć ..MY!!!! nachalnie kierunkując .rozkazując
że islam to zło...a tam za kłamstwo obcina cię palce...Katastrofa Smoleńska pokazała
słabość , rządy są instrumentem/dzis/, łapczywej , doktrynalnej rządzy, przecież kiedyś
zdechną ,jak pies czy inny chów- ile mozna mieć na koncie?  masoni ,co nie wiedzą jak wygląda seks w łóżku z kimś tam, myslą ,że myślą..weryfikacji  nie ma..
więc po cóż to.? Gniją w swych zakurzonych , popierdolonych marzeniach ,
a ludzie-to co?a świat to co? antarktyda się lamie!!!puste łby...
Religia jest dla tych , do których trafia , kłam jest w każdej,,
bo sprowadza się do jestestwa...i oby to przekonanie jeszcze  wchodziło...


mark...

Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #5 : 19 Sierpień, 2012, 16:04:24 pm »

I dlatego właśnie nie uległam tej ekscytacji związanej z wizytą Cyryla w naszym kraju. Dla mnie jest on kolejnym narzędziem w rekach wszechmocnego i "demokratycznie wybranego" Władimira Władimirowicza i nie napiszę też, co myślę o przywódcy naszych wschodnich "braci", bo przychodzą mi do głowy same niecenzuralne słowa a nie chcę skończyć jak te 3 nieszczęsne młodziutkie Rosjanki, które niedawno sądzono. Pewnie było dość naiwne i głupie to, co uczyniły owe dziewczyny ale ja mam dla nich ogromny szacun, gdyż miały odwagę stawić czoła temu, przed którym pada na kolana większość państw naszego Globu.  
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 19 Sierpień, 2012, 21:39:48 pm »

Duży plus dla Jeżyka. Jolu innym się nie dziwię. Szkoda słów. Ty jednak uległaś jakiejś anormalnej histerii na prawicy.  kondzio co tak cieniutko? Stać Cię na więcej. Ty to potrafisz.(-) Marek radzę Ci powieś w domu jakąś Ikonę.Tak dla asekuracji.Cyryl I und Putin już nas mają. Nie rozumiem na czym polegał fenomen naszego Papierza? W czym był lepszy od Cyryla I. Może,ale tak bez emocji, ktoś potrafi mi to wytłumaczyć.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 19 Sierpień, 2012, 22:04:19 pm »

Tu fragment wypowiedzi Leszka Millera o wizycie Cyryla I w naszym kraju :

"Miller podkreśla, że w swoim przesłaniu obydwa Kościoły nawiązały strategiczny sojusz "wobec postępującej sekularyzacji i laicyzacji Europy". "Laicka Europa jawi się katolickim i prawosławnym przywódcom jako groźny przeciwnik wymagający konfrontacyjnego modelu religijności. Obydwa Kościoły potwierdzają tym samym swój konserwatywny i zachowawczy charakter, nieprzystający do najbardziej palących wyzwań współczesnej Europy i świata. To nie służy dialogowi pomiędzy Kościołami a światem laickim i budzi nasz sprzeciw" – kończy swój wpis Leszek Miller."

Ps.
Tu rodzi się inne pytanie. Jak mogą ułożyć wzajemne stosunki dwa światopoglądy, z natury rzeczy zwalczające się, czy też wykluczające się wzajemnie. To trochę tak jakby chcieć pogodzić ogień z wodą. Jak zatem miała by wygladać "współpraca  tych dwu odmiennych ideologii ? No chyba tylko na wzajemnym zwalczaniu się, ale tego nie można nazywać "współpracą" a nawet  współistnieniem

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +12/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 140
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 19 Sierpień, 2012, 22:14:18 pm »

no, jeżeli Leszek Miller jest autorytetem w dziedzinie religijnej a ktoś inny zadaje pytanie w czym Cyryl jest lepszy od JP II, to już macie obraz pojednania ekumenicznego. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +87/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 438
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 19 Sierpień, 2012, 22:57:46 pm »


[/quote]
no, jeżeli Leszek Miller jest autorytetem w dziedzinie religijnej a ktoś inny zadaje pytanie w czym Cyryl jest lepszy od JP II, to już macie obraz pojednania ekumenicznego. 

Tu nie chodzi o to czy jest autorytetem, (zapewne nie dla wszystkich) ale o ważny watek który poruszył, a który nieco  szerzej rozwinąłem
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +12/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 140
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 19 Sierpień, 2012, 23:23:19 pm »

szkoda tylko, że publikują zdanie wielkiego przeciwnika kościoła katolickiego w Polsce a nie autorytetów z ramienia nauk teologicznych, którzy jednogłośnie twierdzą, że takie porozumienie jest tylko jakąś przygrywką w dodatku związana z polityką, Wszak wszyscy wiedzą że Cyryl współpracował z KGB, gdyż musiał, ponad to, sprawa oligarchii w Rosji też nie jest jasna a raczej jasność widnieje nie na korzyść " władcy wszech-rusi" 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #11 : 20 Sierpień, 2012, 09:57:46 am »

Janku...mam na całej ścianie  ciekawe co nato mikołaj 1?  Jola super..
Jeżyk..tak trzymać..ciekawe kto od Nas pojedzie na pogrzeb cyryla?
protest song..jedna religia a odłamów kupa..śmiechu warte -nie od dziś...
no i miller..!!! fecet powinien ŁÓDŻ zamiatać...ta wsza szkodzi.. dlaczego jest w sejmie?
aha..bo do 67- trza utrzymać  co by nie mówili że nie zgodne...
patryjachalnie was pozdro...

mark...
« Ostatnia zmiana: 20 Sierpień, 2012, 10:00:21 am wysłane przez widelec » Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #12 : 20 Sierpień, 2012, 13:58:25 pm »

Duży plus dla Jeżyka. Jolu innym się nie dziwię. Szkoda słów. Ty jednak uległaś jakiejś anormalnej histerii na prawicy.  kondzio co tak cieniutko? Stać Cię na więcej. Ty to potrafisz.(-) Marek radzę Ci powieś w domu jakąś Ikonę.Tak dla asekuracji.Cyryl I und Putin już nas mają. Nie rozumiem na czym polegał fenomen naszego Papierza? W czym był lepszy od Cyryla I. Może,ale tak bez emocji, ktoś potrafi mi to wytłumaczyć.


Ptysiu Drogi, Ty patrzysz na świat swoim pięknymi oczkami  Szok a ja swoimi  Z politowaniem . Widocznie obrazy tego co widzimy nieco się różnią ale czy to źle? Myślę, że nie, bo wówczas nie byłoby dyskusji, tylko powtarzalibyśmy po sobie jak te papugi jedno za drugim. Powiem więcej im większa odmienność poglądów mojego oponenta, tym bardziej mnie kręci.  Na przykład  Melioracja, ten to potrafi przedstawiać swoje argumenty, jeszcze dwie, trzy utarczki słowne z tym Forumowiczem i mogłabym się zakochać. I jeszcze jedno, Firefoksie, czy osoba ulegająca prawicowej histerii jak mnie nazwałeś, mogłaby tak otwarcie rozprawiać o miłości ?

Andrzej Dąbrowski - Do zakochania jeden krok (Opole '79)


Pozdrawiam    
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 21 Sierpień, 2012, 21:49:04 pm »

Cytuj
Ptysiu Drogi, Ty patrzysz na świat swoim pięknymi oczkami   a ja swoimi   . Widocznie obrazy tego co widzimy nieco się różnią ale czy to źle? Myślę, że nie,

Jolka i tak kierujemy się w stronę sypialni  Czy to źle ? Myślę że nie  Buziak
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #14 : 22 Sierpień, 2012, 15:35:11 pm »

Jolka i tak kierujemy się w stronę sypialni  Czy to źle ? Myślę że nie  Buziak

Ptysiu, z mojej strony możesz liczyć wyłącznie na uczucie platoniczne  a sypialnię zarezerwuj tylko i wyłącznie dla wspaniałej i niezwykle wyrozumiałej Panci Firefoksowej  (  inna nie wytrzymałaby z takim agentem 007) 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Najwyzszy wieżowiec w Polsce powstanie jednak we Wrocławiu Bieżące wiadomości Leo 0 3042 Ostatnia wiadomość 29 Październik, 2009, 18:42:29 pm
wysłane przez Leo
Największa w Polsce konferencja o tworzeniu gier Serwis komputerowy Black 0 2881 Ostatnia wiadomość 21 Marzec, 2010, 14:51:33 pm
wysłane przez Black
Piractwo w Polsce - raport BSA Serwis komputerowy Black 0 2722 Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2010, 15:38:07 pm
wysłane przez Black
Sytuacja w Polsce/ Spór o krzyż Hydepark michalak 9 9311 Ostatnia wiadomość 12 Sierpień, 2010, 14:54:51 pm
wysłane przez x
Czesi oddają Polsce kawałek Sudetów? Hydepark naja 4 5155 Ostatnia wiadomość 12 Kwiecień, 2011, 22:38:55 pm
wysłane przez Tony
Czy na tym forum są sympatycy PO i SLD? Hydepark « 1 2 3 4 5 » Paweł Sokołowski 63 45890 Ostatnia wiadomość 30 Lipiec, 2011, 14:42:20 pm
wysłane przez MooseDlb
Bieda w Polsce. Hydepark « 1 2 » MAGENTA 19 20614 Ostatnia wiadomość 08 Marzec, 2013, 15:04:24 pm
wysłane przez Związek Zaw. Solidarność
Pijany Niemiec ukradł w Polsce rower ! Hydepark Tony 12 9314 Ostatnia wiadomość 17 Grudzień, 2013, 21:18:33 pm
wysłane przez Jola