Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Wiatraki w Lubaniu - co dalej?  (Przeczytany 84110 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #15 : 15 Sierpień, 2012, 22:36:40 pm »

Cytuj
ale mieszkańców wiatraki nie  bawią
Retoryka w zabawie białe jest czarne a czarne białe ze mną raczej nie przejdzie


Zastanawia mnie to straszenie użytkowników pozwami. Jak rozumiem art. 212 KK, ulubiony przez panią włodarz. A mówią, że prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień, 2012, 22:51:42 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-124
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 31
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #16 : 15 Sierpień, 2012, 22:53:15 pm »

Przede wszystkim żadne straszenie, a jedynie stwierdzenie faktów. Krytykowanie osoby a jej obrażanie to dwie różne sprawy. A Pan jako moderator powinien czuwać, aby takich wpisów nie było, np. poprzez zbanowanie. Tym bardziej, że zna Pan art. 212 kk.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #17 : 15 Sierpień, 2012, 22:59:32 pm »

Krytyka dotycząca osób publicznych, sprawujących władzę może posunąć się dalej, niż w przypadku osób, nazwijmy to - mniej znaczących (odsyłam do wyroków TK).
Powtarzam cytując: "prawdziwa cnota krytyk się nie boi"
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-124
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 31
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #18 : 15 Sierpień, 2012, 23:20:55 pm »

Niech rozstrzygnie to Pani Usyk czy potraktuje to jako krytykę czy pomówienie i oszczerstwo. Ewentualnie ostatecznie decyzje w tej sprawie podejmie prokuratura oraz sąd.
Myślę, że dlasza dyskusja na ten temat nie ma sensu, bo nie dotyczy to mojej osoby.
Szkoda, że nie uzyskałem odpowiedzi na pytania dotyczące działalności rady gminy w sprawie farm wiatrowych. Może Pan jako przedstawiciel tego portalu oraz jako zagorzały przeciwnik wiatraków powinien wystąpić o takie wyjaśnienia do rady gminy?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #19 : 15 Sierpień, 2012, 23:58:27 pm »

Ale przecież nikt inny jak p. Usyk prowadząca biuro Rady Gminy Lubań zamawia u radcy prawnego Gminy Lubań pytania kierowane przez radnych. Może nie wszyscy wiedza, ale Pani zastępca wójta prowadzi jednocześnie biuro rady i jest wójtem, co zdaje się jest niespotykane w całym demokratycznym samorządzie, choć przez prawo RP nie zabronione. Jednak o dobrych obyczajach nie będziemy dyskutować. Istotą rzeczy jest bezpieczeństwo mieszkańców gminy i dalsze kroki ws. ucywilizowania kwestii turbin wiatrowych na terenie GL.
Dodam jeszcze, iż w 2005 roku, kiedy powstawały zapisy w MPZP GL i te nieszczęsne lokalizacje wiatraków, pani Usyk kierowała ówczesnym biurem Rady Gminy, a w Uniegoszczy powiedziała, że o sprawie budowy farm wiatrowych dowiedziała się w 2011 roku. Więc jak wytłumaczyć wieloletniego i doświadczonego pracownika samorządu z faktu, że już w 09.12.2009 roku wystąpiono o pozwolenie przez Fornax na budowę masztu do pomiaru prędkości wiatru (info na stronie gminy/ zakładka aktualności)...o pismach agencyjnych wspominać nie będę, ponieważ są opublikowane w wątku wyborczym Pana wójta. Faktycznie, dalsza dyskusja na ten temat nie ma sensu.

Osobiście kibicuję Radzie Gminy i cieszę się, że Pan wójt zrozumiał nasz problem i rozszerzył po odbytej sesji zapisy umowy z radcą prawnym RGL "o farmy wiatrowe" 14 sierpnia 2012 roku.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-124
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 31
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #20 : 16 Sierpień, 2012, 00:12:03 am »

Dodam jeszcze, iż w 2005 roku, kiedy powstawały zapisy w MPZP GL i te nieszczęsne lokalizacje wiatraków, pani Usyk kierowała ówczesnym biurem Rady Gminy, a w Uniegoszczy powiedziała, że o sprawie budowy farm wiatrowych dowiedziała się w 2011 roku.
Nie wiem skąd ma Pan takie informacje, ale z tego co wiem to Pani Usyk właśnie w tym czasie na pewno nie prowadziła biura rady gminy. Ponadto pracownik nie głosuje na sesji tylko radni. Radni mogą wprowadzić wszelkie poprawki. Jest to kolejne oszczerstwo i kłamstwo, które nie powinno było mieć miejsca i to wpisanego przez moderatora. I mam nadzieję, że zostanie to ostatecznie wyjaśnione przez Panią Usyk, bo to nie jest krytyka tylko kłamstwo opinii publicznej.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #21 : 16 Sierpień, 2012, 09:01:15 am »

Faktycznie, p. Usyk nie prowadziła biura Rady w 2005 roku. Dzięki za precyzyjne sprostowanie.
Bip do 2006 roku milczy jak grób! Skoro posiadasz tak precyzyjne informacje z tamtego czasu, może będziesz wiedział, kto wtedy pracował nad uchwałą, ściślej, przeprowadzał konsultacje społeczne?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +34/-0
Offline Offline

Wpisy: 25
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #22 : 16 Sierpień, 2012, 12:02:45 pm »

Widzę, że źle została zinterpretowana moja wypowiedź, która brzmi "Mam bardzo dobry kontakt z kilkoma radnymi i kierowali oni pytania do wspomnianej kancelarii , ale albo nie uzyskiwali odpowiedzi albo odpowiedz była na zamówienie Pani Usyk, więc ciężko mówić o wyrzuceniu farm wiatrowych jeśli niema się wsparcia prawnego. Więc wróćmy do lekcji języka polskiego : słowo Zamówienie oznacza: prośbę, zapotrzebowanie, zabukowanie , zlecenie itp. A więc nie wiem dlaczego w tak  jednoznaczny sposób interpretuje to Pan. Chodziło tylko o to ,że Pani Zastępca i wójt takie odpowiedzi od prawnika uzyskują odrazu a radni albo ich, nie dostają , albo muszą na nie długo czekać. Więc nie wiem dlaczego tak Pan myśli. Ale skoro Pani Zastępca poczuła się urażona niech robi to co musi. Każdy wyciągnął sens zdania taki jaki mu pasował.
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień, 2012, 12:15:35 pm wysłane przez xena1988 » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #23 : 16 Sierpień, 2012, 14:26:42 pm »

W związku z tym, że dyskusja tocząca się na temat wiatraków jest bardzo istotna z punktu widzenia społecznego (spotkania, na których większość zabiera głos i nie chowa twarzy), podobny obyczaj wprowadzamy na L24.
Każdy kolejny post, który zostanie opublikowany w tym wątku, musi zostać podpisany z imienia i nazwiska. (jak pamiętamy, jeszcze nie tak dawno był to obyczaj na L24 ) Podpis wystarczy złożyć jeden raz. Posty niepodpisane zostaną skasowane.
Mnie większość z Was zna, tylko przypomnę Piotr Cichanowicz. Pozdrawiam ; )

PS.
Postaram się spróbować uporządkować wszystkie informacje ws. turbin od 2005 roku. Wszelka pomoc mile widziana.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-56
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 123
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #24 : 16 Sierpień, 2012, 16:20:00 pm »

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Proszę Państwa muszę się odnieść do wpisu Pana Piotra (GModeratora) z dnia wczorajszego  dotyczącego mojej osoby. Chciałabym wszystkich poinformować, a w szczególności Pana Piotra, że w roku 2005 kiedy był uchwalany miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego nie obsługiwałam biura rady gminy. W okresie od  2 lutego 2004 roku do dnia 28 stycznia 2007 roku pracowałam na samodzielnym stanowisku do spraw infrastruktury społeczno-gospodarczej.  W styczniu 2007 roku, na wniosek radnych gminy, ponownie rozpoczęłam obsługę rady gminy. Niemniej jednak jeżeli nawet bym jednak obsługiwała biuro rady to jako pracownik nie miałabym wpływu na zapisy uchwały. W świetle prawa projekt uchwały przedkłada wójt, a zatwierdza ( uchwala) go rada gminy.
   Zgadzam się, że jako osoba publiczna muszę przyjąć słowa krytyki, aczkolwiek nie akceptuję kłamstwa, oszczerstwa i pomówienia zwłaszcza jeżeli tego dokonuje moderator forum społecznościowego. Wskazywanie, że przedkładałam fałszywe informacje na zebraniu wiejskim w Uniegoszczy jest bezpodstawnym pomówieniem. W roku 2009 byłam podrzędnym pracownikiem urzędu, który miał nad sobą kierownika oraz wójta. We wskazanym okresie czasu nie dekretowałam poczty i nie posiadam dostępu do wszystkich dokumentów wpływających do tutejszego urzędu gminy. Natomiast sprawa wydania pozwolenia na posadowienie masztu do pomiaru prędkości nie było w moim zakresie obowiązków. W tym okresie czasu takich pracowników jak ja w urzędzie było ponad 20, gdzie co najmniej kilku miało znacznie dłuższy okres pracy. W związku z tym nie wiem dlaczego oskarża się tylko mnie z imienia i nazwiska w tej sprawie.
   W związku z tym Pan Piotr po raz kolejny przedkłada nieprawdziwe informacje. W jakim celu to robi - niech Państwo ocenią to sami? Według mnie jest to próba przeciwstawienia przeciwko mnie mieszkańców gminy oraz podważenia moich kompetencji i lat ciężkiej pracy w tutejszym urzędzie gminy. Uważam, że osobiste przyjaźnie Pana Piotra oraz jego poglądy nie powinne mu przesłaniać konieczności zachowania obiektywizmu i profesjonalizmu pełniąc funkcję moderatora. W takich okolicznościach winien był się skontaktować ze mną i poznać moje stanowisko w sprawie. Mam nadzieję, że przemyśli swoje zachowanie w stosunku do mojej osoby i  wyciągnie na przyszłość wnioski.

Aneta Usyk
Zastępca Wójta Gminy Lubań


image20120816_Page_1.jpg



image20120816_Page_2.jpg


image20120816_Page_1.jpg

* image20120816_Page_1.jpg (74.96 KB, 600x848 - powiększony/pobrany 881 razy.)
image20120816_Page_2.jpg

* image20120816_Page_2.jpg (79.31 KB, 600x848 - powiększony/pobrany 847 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-56
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 123
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #25 : 16 Sierpień, 2012, 16:26:44 pm »














*  (204.64 KB, 600x848 - powiększony/pobrany 861 razy.)

*  (201.8 KB, 600x848 - powiększony/pobrany 849 razy.)

*  (127.28 KB, 600x848 - powiększony/pobrany 897 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #26 : 18 Sierpień, 2012, 00:27:17 am »

Głosowanie nad obsługą prawną gminy, większe fragmenty dyskusji.
<a href="http://www.youtube.com/v/uFteRtKjZwY?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/uFteRtKjZwY?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +40/-1
Offline Offline

Wpisy: 12
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #27 : 18 Sierpień, 2012, 19:49:41 pm »

Moim zdaniem to właśnie Pan - Panie wójcie nie współpracuje z radnymi. Dziękuje Piotrek za ten filmik jasno i klarownie widać jaki Pan wójt ma stosunek do farm wiatrowych i jak robi wszystko, aby one powstały. Dla nas obywateli jest to niezrozumiałe, że wójt gminy Lubań działa wbrew naszej woli. I niech Pan nie oczernia Pani Przewodniczącej , ponieważ ona stara się robić wszystko , aby usunąć ten zapis, mimo iż Pan z Panią Zastępcą robią wszystko , aby te farmy wiatrowe u nas powstały. Polecam oglądnięcie tej sesji Rady wszystkim zainteresowanym. A Panu panie wójcie społeczeństwo podziękuje  w kolejnych wyborach. I mógł się Pan lepiej przygotować do sesji, widać było że Pan tej zmienionej umowy nawet nie przeczytał albo przeczytał Pan nie dokładnie, gdyż na Pytanie: Panie wójcie co panu nie pasuje w starej umowie: wskazał Pan osoby trzecie, które również znajdowały się w zmienionej przez Pana umowie. A najprawdopodobniej to nie Pan ją zmieniał, nie będę wnikać.

Pozdrawiam Mateusz Nowak
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2012, 19:54:38 pm wysłane przez plejman » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +10/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 14
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #28 : 18 Sierpień, 2012, 22:49:53 pm »

Ale się pan wójt nagadał, aż poczerwieniał. "Nie czepiajcie się wójta", przecież to profesjonalista, który posiada swoje "kompetencje" i  robi wszystko, by żyło się lepiej - wszystkim. Przecież my "nie musimy wszystkiego wiedzieć". Wiatraki zawirowały w głowach...i chyba nie tylko.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-124
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 31
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #29 : 19 Sierpień, 2012, 11:42:27 am »

Wcale się nie dziwię, że poczerwieniał, bo powinien być fioletowy po tak bezsensownej dyskusji. W której radzie toczy się dyskusja po podjęciu uchwały, a nie przed jej podjęciem. O czym było dyskutować po podjęciu decyzji. Decyzji, która zostanie uchylona przez Wojewodę, ale o tym powinni wiedzieć radni wnioskujący o zwołanie sesji nadzwyczajnej. Szkoda tylko, że podatnicy płacą za te bezcelowe koszty. Jesteśmy bogaci i stać na wypłacanie diet radnym. Jest to kolejny przykład "racjonalnych decyzji" rady gminy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Budynek po dawnej drukarni - co dalej? Bieżące wiadomości x 0 3944 Ostatnia wiadomość 14 Styczeń, 2009, 11:34:49 am
wysłane przez x
Strefa szans - co dalej z byłymi ZNTK Bieżące wiadomości Leo 1 7938 Ostatnia wiadomość 02 Czerwiec, 2013, 20:16:12 pm
wysłane przez Gniewko
Wiatraki w regionie!!! Spotkanie informacyjne w Olszynie - serdecznie zapraszam! Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 5 » Doktorek 62 61632 Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2010, 00:08:45 am
wysłane przez Krzysiek123
Wiatraki w regionie [wideo] Bieżące wiadomości « 1 2 » x 16 26076 Ostatnia wiadomość 03 Styczeń, 2014, 15:58:36 pm
wysłane przez x
Wiatraki w Nowogrodźcu Bieżące wiadomości « 1 2 » x 15 15564 Ostatnia wiadomość 08 Czerwiec, 2010, 18:34:18 pm
wysłane przez ZUZA
Referendum a wiatraki Bieżące wiadomości « 1 2 » x 20 17539 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2011, 22:16:24 pm
wysłane przez widelec
Cmentarz w Lubaniu - co dalej ? Bieżące wiadomości « 1 2 3 » x 42 44737 Ostatnia wiadomość 09 Listopad, 2011, 04:33:42 am
wysłane przez Tony
"Ale życie toczy się dalej" w MDK Hydepark ZUZA 2 6430 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2012, 22:21:17 pm
wysłane przez ZUZA
Kolejny zabytek i co dalej? Miasto Lubań Urząd Miasta 4 7421 Ostatnia wiadomość 23 Lipiec, 2013, 13:40:00 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
Użyto broni podczas protestu górników w Jastrzębiu...co dalej? Ogłoszenia drobne Szczepcio 1 3673 Ostatnia wiadomość 04 Luty, 2015, 09:58:22 am
wysłane przez janus58144