Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Wiatraki w Lubaniu - co dalej?  (Przeczytany 84113 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 13 Sierpień, 2012, 22:41:56 pm »

Jutro o godz. 8:00 podczas nadzwyczajnej  sesji Rady Gminy Lubań, radni będą głosować ws. wsparcia prawnego dot. obsługi Rady Gminy Lubań dot. m.in. jej kompleksowej obsługi prawnej, która to w efekcie ma pomóc  "ucywilizować" obecnie obowiązuje przepisy, pozwalające sytuować siłownie wiatrowe na prawie każdym skrawku gruntu rolnego, na terenie gminy Lubań.
W czerwcu radni wyodrębnili z budżetu środki na obsługę prawną Rady Gminy Lubań w celu osiągnięcia jak najbardziej poprawnych prawnie decyzji. Zastępca wójta Aneta Usyk podpisując umowę na obsługę prawną Rady Gminy Lubań zmieniła jej treść.

O wyjaśnienie tej sprawy poprosiłem Bogusławę Karnaś, przewodniczącą Rady Gminy Lubań.

B.K.
Dnia 06.06.2012 r. Rada Gminy Lubań Uchwałą Nr XX/113/2012 wyasygnowała środki z budżetu na obsługę prawną na rzecz Rady Gminy Lubań. W obliczu konieczności podjęcia przez Radę Gminy Lubań decyzji dot. zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, przy konieczności podjęcia stanowiska dot. farm wiatrowych na terenie Gminy Lubań i wszelkich kwestii z tym związanych oraz spraw innych, radca prawny świadczący usługi dla Rady Gminy Lubań jest niezbędny.

Dnia 23.07.2012 r. do Urzędu Gminy w Lubaniu została złożona umowa na obsługę prawną dla Rady Gminy Lubań świadczoną przez kancelarię prawną p. Dawida Śliwy (prawnik zajmujący się na co dzień problematyką farm wiatrowych, znawca litery prawa w dziedzinie planu zagospodarowania przestrzennego i zmian w nim, etc.). Dnia 30.07.2012 r. umowa na obsługę prawną z kancelarią p. Dawida Śliwy została podpisana przez z-cę wójta Gminy Lubań i wysłana. Jednak zapisy pierwotnej umowy zostały przerobione i zmienione. Obsługę prawną zawężono wyłącznie do problematyki zmian w planie zagospodarowania przestrzennego oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Lubań.

W umowie nie wspomina się ani słowem o świadczeniu usług prawnych dot. spraw innych, np. farm wiatrowych i idących wraz z tym wszelkich problemowych kwestiach. Ponadto prawnik wedle przerobionej umowy został zobowiązany do niezwłocznego przekazywania, tj. najpóźniej następnego dnia wójtowi Gminy Lubań treści zapytań kierowanych przez Radę Gminy Lubań oraz do wysyłania odpisów opinii prawnych przygotowywanych dla Rady Gminy Lubań. Ze względów choćby technicznych takie przekazywanie może nie zawsze być możliwe (Rada Gminy Lubań nie jest obligatoryjnie informowana o treści zapytań kierowanych przez wójta do kancelarii prawnej).

Zadanie przez Radę Gminy Lubań pytań dla radcy prawnego wybiegającego poza zakres umowy a także nie przekazanie dla wójta przez prawnika w terminie pytań Rady Gminy Lubań , tj. nazajutrz po zadaniu, skutkować może zerwaniem umowy. Dziwnym jest również fakt, iż wedle przerobionej umowy radca prawny za ten sam ekwiwalent miałby mieć mniejszy zakres obowiązków. Wszystkie zmiany dokonane w zapisach pierwotnej umowy zostały przerobione i poprawione przez kancelarię prawną świadczącą usługi dla wójta Gminy Lubań zgodnie z wytycznymi zapisu email skierowanymi przez zastępcę wójta Anetę Usyk do kancelarii prawnej wójta Gminy Lubań. Przerobiona treść umowy na obsługę prawną Rady Gminy Lubań jest nie do przyjęcia. Sprawa zmian w planie zagospodarowania przestrzennego oraz farm wiatrowych to sprawy nadrzędne, którymi Rada Gminy Lubań w końcu chciałaby się móc zająć.

Dotychczasowe opinie prawne w tych kwestiach przygotowane przez kancelarię prawną obsługującą wójta Gminy Lubań są niewystarczające. Pomoc prawna świadczona przez wykwalifikowanego prawnika jest niezbędna. Niezrozumiałym jest fakt nie podpisania pierwotnej umowy na obsługę prawną świadczoną dla Rady Gminy Lubań. Oczywiście Rada Gminy może zamawiać opinie prawne podejmując takie decyzje w drodze głosowania. Jednak ze względów ekonomicznych oraz organizacyjnych bezpośredni i stały kontakt z prawnikiem jest zdecydowanie korzystniejszy, co jest faktem powszechnie zrozumiałym.

Zmieniona treść umowy

pierwotna umowa na obsluge rady gminy (cz. 1).png

* pierwotna umowa na obsluge rady gminy (cz. 1).png (29.35 KB, 800x1131 - powiększony/pobrany 641 razy.)
pierwotna umowa na obsluge rady gminy (cz. 2).png

* pierwotna umowa na obsluge rady gminy (cz. 2).png (26.87 KB, 800x1131 - powiększony/pobrany 611 razy.)

*  (62.59 KB, 800x1131 - powiększony/pobrany 602 razy.)
projekt uchaly.png

* projekt uchaly.png (22.92 KB, 800x1131 - powiększony/pobrany 631 razy.)
tekst przerobionej umowy.png

* tekst przerobionej umowy.png (42.29 KB, 800x1131 - powiększony/pobrany 2179 razy.)
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień, 2012, 23:46:33 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Wpisy: 1
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 14 Sierpień, 2012, 01:04:17 am »

I co z tego wynika GM?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +34/-0
Offline Offline

Wpisy: 25
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 14 Sierpień, 2012, 07:49:20 am »

To z tego wynika, że Pani Aneta Usyk wraz z Panem wójtem bardzo chcą wiatraki i jak widać robią wszystko, żeby one były. Zmienili umowę tak, aby prawnik nie mógł zajmować się niczym poza planem zagospodarowania. Jestem ciekawa dlaczego Pani Aneta tak o to walczy?? Dlaczego mimo tak wielkiego sprzeciwu ludzi, robią co robią.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2012, 07:58:29 am wysłane przez xena1988 » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +34/-0
Offline Offline

Wpisy: 25
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 14 Sierpień, 2012, 07:51:36 am »

Także już mi w oczy Panie wójcie nie będzie Pan kłamał , że wiatraków nie będzie, ponieważ mówi Pan jedno a robi drugie. Nie takiego wójta chcieliśmy.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2012, 08:00:26 am wysłane przez xena1988 » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-124
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 31
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 14 Sierpień, 2012, 22:33:06 pm »

Zastanawiam się ile będzie jeszcze fałszywych oskarżeń  padnie pod adresem wójta i jego zastępcy na temat budowy farm wiatrowych. Jest to już żenujące, a wręcz nudne. Na ostatnim zebraniu w Uniegoszczy w sprawie budowy farm wiatrowych sami zaproszeni przez organizatorów zebrania - goście wyraźnie przedstawili sprawę kto i jak może odwołać zapis budowy farm wiatrowych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego gminy Lubań. Jest to wyłączna kompetencja rady gminy. Stąd też tylko nasi radni mogą podjąć tę decyzję. Dlatego nie mogę zrozumieć zachowania naszej rady. Dlaczego do tej pory nie podjęli uchwały o wycofaniu zapisu w planie zagospodarowania w zakresie farm wiatrowych, skoro tyle razy na zebraniach wiejskich wyrażali swój sprzeciw. Czy tylko chodzi o nabycie kapitału wyborczego, a jak trzeba podjąć odważne decyzje to brak działania z ich strony i szukania kozła ofiarnego w postaci wójta i zastępcy. W taki sposób nie da rady dalej oszukiwać mieszkańców. Pytam jeszcze raz- dlaczego nasza rządząca ósemka nie podejmuje stosownej uchwały? Czyżby się coś wydarzyło o czym my nie wiemy i zmienili zdanie w sprawie wiatraków? Życzę im tak odważnych i konsekwentnych decyzji w sprawie wiatraków jakie zaprezentowali blokując rozwój naszej gminy poprzez odstąpienia od realizacji zadań, na które przyznane były już środki finansowe z zewnątrz. Mam nadzieję, że wójt zorganizuje serię zebrań wiejskich na których dokładnie przedstawi kto jest odpowiedzialny za budowę farm wiatrowych na terenie gminy i kto naprawdę pozwala im się rozwijać na terenie gminy. Niedopuszczalne jest to, że radna zajmująca wysokie stanowisko wypisuje takie głupoty na forum. Jedynym stosownym wyjściem z tej sytuacji, przerwanie tej farsy, jest jak najszybsze zorganizowanie referendum w sprawie odwołania rady gminy, a w szczególności ośmioro radnych, którzy działają na szkodę gminy.
« Ostatnia zmiana: 14 Sierpień, 2012, 22:42:18 pm wysłane przez grot » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #5 : 14 Sierpień, 2012, 23:42:47 pm »

Radni nie mogą podjąć takiej uchwały ot tak sobie po 7 latach i wszyscy, mający rozum to wiedzą. Procedura zmiany planu jest w sposób szczegółowy określona i radni, chcący naprawić ten "bubel" powinni mieć wsparcie prawne. Tak jest w wielu samorządach, przykłady podobnych, chociaż obarczonych mniejszą wagą gatunku zagadnień, podałem dzisiaj p. wójtowi Zbigniewowi Hercuniowi na wspólnym spotkaniu w Jego gabinecie po sesji RG. Wypracowaliśmy wspólny kompromis i umowa została później podpisana (zawarta z KP zasugerowaną przez RG na sesji). Więc w czym rzecz?

PS.
"Ostatnie zebranie" miało miejsce nie w Uniegoszczy a Radogoszczy - tam mieszkańcy również wyrazili podobny pogląd jak w każdym sołectwie gminy Lubań, w którym miało miejsce zebranie i głosowanie ws. turbin wiatrowych - NIE CHCĄ WIATRAKÓW !
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-124
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 31
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 15 Sierpień, 2012, 08:12:10 am »

I dokładnie tak jest. Wszyscy mający rozum i wiedzę nie powinni wcześniej wypisywać takich głupot oskarżających dwie osoby. Przypominam kolejny raz, że ten bubel wprowadzili w życie po przez zapis w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego byli radni- a nie obecny wójt i zastępca. Kilku z nich, którzy nas uszczęśliwili tym zapisem, jest nadal w radzie. Jak na razie nikt z nich nie zabrał głosu dlaczego to zrobili, a wręcz przy publicznie zrobili się pseudo przeciwnikami. Na jednym z zebrań na pytanie do byłego a obecnego radnego dlaczego został wprowadzony ten zapis bez informowania mieszkańców odpowiedział cyt. "A kto tam w tedy myślał o tych wiatrakach". Więc pytam o czym myśleli wpisując te bzdury? W obecnej chwili zamiast oskarżania i udawania obrońców ludu powinni się zająć wypracowaniem stanowiska, które przyniesie jak najmniej strat a nie bezczelnego oskarżania i robienia winnych z wójta i zastępcy, bo nigdy nie słyszałem aby wójt lub zastępca byli za budową farm wiatrowych tylko zawsze racjonalnie próbowali przedstawić stanowisko dwóch stron wynikające z budowy lub zaprzestania budowy farm wiatrowych.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +34/-0
Offline Offline

Wpisy: 25
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 15 Sierpień, 2012, 10:39:02 am »

Ja wiem że Pan będzie bronił swojej żony a obarczał radnych , jednak prawda jest zupełnie inna niestety. Radni chcą to wywalić jednak są ciągle blokowani z każdej strony wiadomo przez kogo. Także wątpię że skończy się ta farsa, gdyż osoba , która się tym bardziej interesuje , wie co  się dzieje w gminie. Naprawdę oskarżanie radnych o ten zapis przed społeczeństwem niema najmniejszego sensu, gdyż my doskonale wiemy co się dzieje w gminie i dlaczego radni tego zapisu nie wyrzucili jeszcze. Z pewnością to nie jest wina radnych, gdyż oni robią wszystko żeby to wywalić.
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień, 2012, 10:54:28 am wysłane przez xena1988 » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-124
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 31
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 15 Sierpień, 2012, 13:34:22 pm »

Nie mam kogo oraz przedkim bronić. Na temat ciężkiej pracy radnych mogę powiedzieć bardzo wiele. Przykładem może być wczorajsza sesja. Interesuje mnie ile zapytań w sprawie wyeliminowania zapisu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dotyczącego farm wiatrowych skierowali nasi radni z przewodnicząca na czele do kancelarii, która  na bieżąco obsługuje urząd? Myślę, że jest to do sprawdzenia w urzędzie. Wówczas moglibyśmy poznać zaangażowanie radnych w sprawie jak najszybszego zakończenia sprawy farm wiatrowych na naszym terenie. Jak tak dobrze jest Pani zorientowana w sprawy radnych i urzędu to może Pani poda konkretne przykłady blokowania radnych w tej sprawie a nie tylko na zasadzie pomówień i ogólników. Przypomnę, że mieszkańcy otwarty opór farmom wiatrowym na terenie gminy postawili już 9 miesięcy temu i co przez ten okres zrobiła rada gminy. Mieszkańcy chcieliby poznać szczegóły co i kiedy w tej sprawie zrobiła rada gminy. Owszem radni zajmują się małoznaczącymi sprawami jak atak na jednego z radnych z Pisarzowic czym zajmowała się komisja rewizyjna. Podjęła decyzję o nieprzyjęciu darowizny na wykonanie dokumentacji na kaplicę cementarną w Pisarzowicach oraz przeciwstawiła się decyzji rady sołeckiej z Pisarzowic na zadysponowanie ich środków finansowych na kaplice, odrzuciła  dofinansowania na świetlicę Henryków i oczywiście o mały włos dzięki niej nie utraciliśmy dofinansowania na plac zabaw w Pisarzowicach. Nie wspomnę o zabronieniu pozyskiwania środków zewnętrznych na na przykład wiatę w Nawojowie Śląskim. Tak właśnie wygląda ciężka praca rady gminy i jej decyzje tylko od początku tego roku. Może należałoby podliczyć ile już gmina utraciła pieniędzy z uwagi na decyzje radnych gminy (oczywiście nie wszystkich, a imiennie można to sprawdzić na nagraniach z sesji). Inne jeszcze fakty na temat pracy rady podam wkrótce jak je sprawdzę. Zapraszam wszystkich do oglądania obrad sesji - interesujący materiał. Widać kto i jakie podejmuje decyzje, jak je uzasadnia- o ile w ogóle to robi oraz co jest najważniejsze podczas obrad rady.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +34/-0
Offline Offline

Wpisy: 25
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 15 Sierpień, 2012, 18:38:11 pm »

Oglądałam ostatnio sesje Rady gminy i widać jak na tacy kto chcę wyrzucić te wiatraki a kto to blokuje. Co do wsparcia prawnego dla rady gminy do tej pory to wójt bardzo dobrze powiedział że jest to jego kancelaria, co wielokrotnie powtórzył. Mam bardzo dobry kontakt z kilkoma radnymi i kierowali oni pytania do wspomnianej kancelarii , ale albo nie uzyskiwali odpowiedzi albo odpowiedz była na zamówienie Pani Usyk, więc ciężko mówić o wyrzuceniu farm wiatrowych jeśli niema się wsparcia prawnego. A kto się tym więcej interesuje to wie , że radni są ciągle blokowani przez wójta i Panią Zastępce. Ciężko wymagać od naszych radnych bo wg mojej wiedzy żaden z nich nie jest prawnikiem aby brali na siebie bez jakiejkolwiek opinii prawnej tak poważną decyzję idącą daleko w skutkach........ Gdyby Pani zastępca wójta i wójt tak tego nie blokowali z każdej strony to już dawno radni by to wyrzucili , jednak prawda jest okrutna.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +34/-0
Offline Offline

Wpisy: 25
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 15 Sierpień, 2012, 18:40:58 pm »

A co do konkretnych przykładów blokowania :
-Ograniczony dostęp do informacji dla radnych,
-Nie udostępnianie dokumentów,
- I co najbardziej żenujące zakaz rozmowy urzędników z radnymi bez obecności wójta lub jego zastępcy....
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +34/-0
Offline Offline

Wpisy: 25
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 15 Sierpień, 2012, 19:21:14 pm »

A jeżeli chodzi o odwołanie 8 członków rady gminy to lepiej by mi pasowało odwołanie wójta i Pani Usyk .
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-124
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 31
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 15 Sierpień, 2012, 21:28:58 pm »

Proszę o podanie konkretów blokowania rady gminy przez wójta i zastępcę  w kwestii farm wiatrowych, bo ten wątek dotyczy właśnie tego jakże istotnego dla nas wszystkich tematu. Nie trzyma się Pani istoty sprawy.  Proszę podać co i kiedy zrobiła rada gminy w kwestii farm wiatrowych? Kiedy i który radny wystąpił z zapytaniem do kancelarii prawnej w sprawie farm wiatrowych? Jakie rada gminy otrzymała opinie w tej sprawie? I dlaczego nie ma ich udostępnionych na stronach internetowych gminy, gdzie między innymi na wniosek mieszkańców miały być publikowane wszystkie dokumenty dotyczące farm wiatrowych? Może to tajemnica, a może ich poprostu nie ma? Najłatwiej opluć i oczernić ludzi nie podając konkretów. Ja przedstawiłem konkretne fakty, a nie pisałem że rada gminy ogranicza rozwój gminy i kropa. Patrząc na decyzje jakie podejmuje ósemka radnych, to nasuwa mi się pytanie "Czy w celu ograniczenia ich szkodliwych decyzji nie powinni mieć oni zakazu przebywania w urzędzie gminy?"
Mam bardzo dobry kontakt z kilkoma radnymi i kierowali oni pytania do wspomnianej kancelarii , ale albo nie uzyskiwali odpowiedzi albo odpowiedz była na zamówienie Pani Usyk, więc ciężko mówić o wyrzuceniu farm wiatrowych jeśli niema się wsparcia prawnego.
Co do tego wpisu to Pani Usyk powinna go skierować jak najszybciej do prokuratury. Wskazywanie, że manipuluje opiniami radców prawnych jest poważnym pomówieniem w świetle prawa. I mam nadzieję, że skieruje tę sprawę do prookuratury, aby skończyć te bezpodstawne oszczerstwa.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #13 : 15 Sierpień, 2012, 21:53:44 pm »

Patrząc na decyzje jakie podejmuje ósemka radnych, to nasuwa mi się pytanie "Czy w celu ograniczenia ich szkodliwych decyzji nie powinni mieć oni zakazu przebywania w urzędzie gminy?"

Świetny pomysł : ) Od razu weźcie gminę w ajencję. hehehe
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-124
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 31
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 15 Sierpień, 2012, 22:26:17 pm »

Tak, tak zgadzam się ale zadam pytanie: Czy ta ósemka radnych już nie próbowała wziąć gminy w ajencje? Czy wyście nie chcieli jej wcześniej sprywatyzować? Może Pan miałbyć jednym z udziałowców? Niestety nie wszyscy chcieli się sprywatyzować.

Ps. Lojalność przede wszystkim wobec swoich zleceniodawców. Szkoda, że z tak ważnej sprawy robi Pan sobie żarty. Życzę udanej zabawy, ale mieszkańców wiatraki nie  bawią. Ha,ha, ha - widać jak Panu zależy na obronie wszystkich przed wiatrakami. Bawmy się i poczekajmy na finał, który już wkrótce.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Budynek po dawnej drukarni - co dalej? Bieżące wiadomości x 0 3944 Ostatnia wiadomość 14 Styczeń, 2009, 11:34:49 am
wysłane przez x
Strefa szans - co dalej z byłymi ZNTK Bieżące wiadomości Leo 1 7938 Ostatnia wiadomość 02 Czerwiec, 2013, 20:16:12 pm
wysłane przez Gniewko
Wiatraki w regionie!!! Spotkanie informacyjne w Olszynie - serdecznie zapraszam! Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 5 » Doktorek 62 61633 Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2010, 00:08:45 am
wysłane przez Krzysiek123
Wiatraki w regionie [wideo] Bieżące wiadomości « 1 2 » x 16 26077 Ostatnia wiadomość 03 Styczeń, 2014, 15:58:36 pm
wysłane przez x
Wiatraki w Nowogrodźcu Bieżące wiadomości « 1 2 » x 15 15564 Ostatnia wiadomość 08 Czerwiec, 2010, 18:34:18 pm
wysłane przez ZUZA
Referendum a wiatraki Bieżące wiadomości « 1 2 » x 20 17540 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2011, 22:16:24 pm
wysłane przez widelec
Cmentarz w Lubaniu - co dalej ? Bieżące wiadomości « 1 2 3 » x 42 44739 Ostatnia wiadomość 09 Listopad, 2011, 04:33:42 am
wysłane przez Tony
"Ale życie toczy się dalej" w MDK Hydepark ZUZA 2 6430 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2012, 22:21:17 pm
wysłane przez ZUZA
Kolejny zabytek i co dalej? Miasto Lubań Urząd Miasta 4 7421 Ostatnia wiadomość 23 Lipiec, 2013, 13:40:00 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
Użyto broni podczas protestu górników w Jastrzębiu...co dalej? Ogłoszenia drobne Szczepcio 1 3673 Ostatnia wiadomość 04 Luty, 2015, 09:58:22 am
wysłane przez janus58144