Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trzy hektary płaskiego  (Przeczytany 13657 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****
*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 08 Sierpień, 2012, 01:29:36 am »

Długo wahałem się, czy poniżej prezentowany tekst, a co za tym idzie i temat, opublikować (napisałem go w okolicach połowy czerwca). Gdybym bowiem prowadził regularnie - jak mówi blogowa konwencja - swój internetowy 'pamiętnik" nie miałbym wątpliwości. Ot w danej chwili, danym momencie dzielę się posiadaną wiedzą, opisuję swój stan ducha. A tak.
Choć tekst ma prawie dwa miesiące ciągle jest aktualny. Niestety. Z góry przepraszam, że zmuszam Czytelnika, który chce się zapoznać z całością wpisu, do przeskoczenia z portalu luban24.pl na portal LKO.



Czego w naszym mieście brakuje najbardziej od lat? Odpowiedź jest oczywista – miejsc pracy. Po upadku największych lubańskich zakładów przemysłowych tj. LZPB oraz ZNTK ubytek etatów tylko częściowo bowiem został uzupełniony przez lokujących swój kapitał w mieście i powiecie przedsiębiorców. Wysokiemu bezrobociu, niestety, nie zapobiegło ulokowanie na terenie ZNTK oraz w pobliskich Wykrotach Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Z różnych powodów. Istotną wydaje się liczba powstałych w Polsce, w tym w Województwie Dolnośląskim, Specjalnych Stref, które – co tu dużo mówić, brutalnie ze sobą o potencjalnego klienta rywalizują. Tym sposobem poniekąd go „psując”. W przypadku Lubania mamy do czynienia jeszcze z dwoma innymi niekorzystnymi czynnikami. Pierwszym, wprost dotyczącym Strefy, jest jej lokalizacja. Drugim – powiedzmy, że ogólnomiejskim - ukształtowanie terenów przeznaczonych pod przyszłą działalność gospodarczą...

http://lko.com.pl/news.php?extend.357
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #1 : 08 Sierpień, 2012, 07:40:17 am »

"I bliscy byliśmy w tym roku jej sprzedaży, a co zatem idzie ulokowaniu na niej inwestycji, lecz poprzednik… " ...... no tak się nie kończy.... Panie Arku... Spoko Waiting for... pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 04 Listopad, 2012, 20:59:50 pm »

Wpisuję tą informację w tym wątku ponieważ zawiera on kilka słów na temat ZNTK. A jak donosi portal LKO Parowozownia Wachlarzowa...
A zresztą przeczytajcie i popatrzcie pod linkiem:
http://lko.com.pl/news.php?extend.380
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 04 Listopad, 2012, 21:43:47 pm »

Zostanie zachowana? Ja się bardzo cieszę ))
<a href="http://www.youtube.com/v/B055uGYOmu8?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/B055uGYOmu8?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

http://www.luban24.pl/index.php?topic=5690.0
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #4 : 05 Listopad, 2012, 19:17:42 pm »

Parowozownia Wachlarzowa...
A zresztą przeczytajcie i popatrzcie...

"Jezu jak się cieszę
Z tych króciutkich wskrzeszeń
"


Cieszy mnie to, tym bardziej, że wcześniej były barbarzyńskie pomysły i próby "demontażu" naszej Parowozowni na co zwracałem uwagę:
http://www.luban24.pl/index.php?topic=3459.msg9307#msg9307
Niedawno, zarząd Strefy Ekonomicznej znowu wpadł na "genialny" plan wyburzenia Parowozowni aby stworzyć wolną przestrzeń, która przyciągnie inwestorów.

Nie zdążyli.
Na szczęście, Parowozownia została zabytkiem.
- dla Konserwatora Zabytków i wszystkich, którzy w tym "maczali palce"!

Do pełni szczęścia droga jednak daleka...


Teraz trzeba "burzę mózgów" zrobić, co i  jak dalej działać a przede wszystkim skąd zdobyć środki.

"...Kiedy pełną kieszeń znowu mam..."

Ja już działam
Wiem, że się uda, musi się udać i właśnie to jest ten moment Chichot
Jutro zainwestuję kilka złotych w Lotto i...
Oczywiście, trochę sobie zostawię a resztę...

"Znowu mogę myśleć
Trochę jakby ściślej
I wymyślać śmiało nowy plan"


Plan już mam, to znaczy "wizję"  :
http://www.luban24.pl/index.php?topic=3459.msg9309#msg9309
http://www.luban24.pl/index.php?topic=4097.msg14023#msg14023
Jestem pewien, że macie też jakieś pomysły i damy radę a Pan Burmistrz nas wesprze, da zielone światło i "semafor podniesie'!
Wiem, wiem. To dopiero początek wyboistej drogi a Parowozownia jest własnością kamiennogórskiej SSEMP ale jest już zabytkiem i teraz, na szczęście, będzie im ciążyć jak kamień u nogi   i może nam sprzedadzą za dużo niższą cenę niż dotychczasowa cena wywoławcza. W dodatku SSEPM nie są wieczne i mają być rozwiązane (chyba ok. 2020 r.) co, mając na uwadze kilkusetletnią historię Lubania, nastąpi za chwilę.
Jak nie kijem go to pałką, jak będzie trzeba poczekamy...

W zasadzie to powinni nam oddać naszą Parowozownię za 1,- zł + VAT

Pozdrawiam

tsetse
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad, 2012, 19:27:49 pm wysłane przez tsetse » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas



Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #5 : 05 Listopad, 2012, 21:11:10 pm »

@ tsetse
"W zasadzie to powinni nam oddać naszą Parowozownię za 1,- zł + VAT "

Bez przesady; tacy rozrzutni to nie są - poczekają do podniesienia VAT-u
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 05 Listopad, 2012, 21:44:04 pm »

@ tsetse
"W zasadzie to powinni nam oddać naszą Parowozownię za 1,- zł + VAT "

Bez przesady; tacy rozrzutni to nie są - poczekają do podniesienia VAT-u

Hubert nie "naszą" O nie. To ja byłem 37 lat maszynistą. Co nam teraz po Parowozowni jak nie ma już parowozów. W Węglińcu gdzie pracowałem rozebrano nie taką "szopę" Parowozownię. Dziwnym trafem nie znaleziono winnych. Ot zwyczajnie się zawaliła. Ta w Lubaniu również kiedyś zamieni się w gruzowisko. taka kolej rzeczy.

Listopad 2010 157 (1200 x 800).jpg


Listopad 2010 157 (1200 x 800).jpg

* Listopad 2010 157 (1200 x 800).jpg (206.28 KB, 1200x800 - powiększony/pobrany 1463 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +61/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 936
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Hubert Horbowski


« Odpowiedź #7 : 06 Listopad, 2012, 00:41:07 am »

@Firefoks
"Co nam teraz po Parowozowni jak nie ma już parowozów... Ta w Lubaniu również kiedyś zamieni się w gruzowisko. taka kolej rzeczy".

A czytałeś dokładnie post tsetse?
"Jutro zainwestuję kilka złotych w Lotto i...
Oczywiście, trochę sobie zostawię  a resztę..."

Ja też zainwestowałem, więc wspólnie postawimy ten obiekt na nogi, a Tobie pozostanie tylko przyprowadzić kilka zabytkowych parowozów... Chyba nam nie odmówisz ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +214/-137
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 590
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #8 : 06 Listopad, 2012, 10:34:58 am »

Przytoczę jeszcze słowa Pana Andrzeja Wilka:
"...trzeba mieć w życiu wizję...
...rozbudować horyzonty...
...wpierw trzeba mieć wizję a pieniądze się znajdą...
...bez wizji nic się nie stanie...
...każde miasto ma teren ale nie każde miejsce ma tak unikatową i tak wyjątkową architekturę, nie każde miejsce ma 150 lat historii kolei...
...to jest ta unikatowość, to jest to co pozwoli się wyróżnić od innych..."


Wizja!
Wiedziałem, miałem takie przeczucia, że to jest to - wizja!
Jednak przeważnie, gdy mówiłem o swoich wizjach to miałem wrażenie, że większość rozmówców próbuje trafić palcem wskazującym w czoło
Wizje, to one są siłą sprawczą wszelkich inicjatyw, przemian i postępu. Wizje dają zalążek działaniom łączącym przeszłość z teraźniejszością, zachowując ciągłość przemian i tworząc perspektywę przyszłości.

Niedawno, przez Zgorzelec, Węgliniec, Bolesławiec i Legnicę przejeżdżały pociągi osobowe prowadzone przez lokomotywy parowe. Jechali nimi turyści z Niemiec na wycieczkę po Dolnym Śląsku.
Oni mają wizję.
My mamy... "ino sznur"?
Bez takich wizji to nawet Ukraina i Białoruś nas przegonią bo tam będą jeździć turyści jak u nas nic już nie będzie...
Na Dolnym Śląsku jest przecież tyle zabytków a do tego ukształtowanie terenu i sieć kolejowa w górskich rejonach z wiaduktami, mostami i tunelami. Dużo tych szlaków kolejowych jest nieczynnych, znikają szyny, podkłady, torowiska porastają coraz większe drzewa... nie ma wizji, nikogo nic nie obchodzi...
Wtedy może spełnić się i taka wizja: za granicę wyjedzie każdy kto może, reszta umrze śmiercią naturalną, całość pokryją lasy i bory, w których nieliczni mieszkańcy będą produkować węgiel drzewny do grilla dla Niemców


Tak jak powiedział Pan Andrzej Wilk: będzie wizja to i pieniądze się znajdą, i parowóz nie jeden się znajdzie, i wagony osobowe i towarowe, i obrotnicę się odbuduje oraz szlaki kolejowe, i... i...

Lubaniacy, dolnoślązacy!
Do wizji!


Pozdrawiam

tsetse
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad, 2012, 10:47:38 am wysłane przez tsetse » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aequitas et Veritas



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 02 Czerwiec, 2013, 20:14:31 pm »

Dlatego właśnie, że trzeba mieć wizję. Wszystkich chętnych chcących wziąć udział w projekcie kulturalno - historycznym,  który ma doprowadzić do powstania w Lubaniu skansenu kolejowego oraz jednocześnie wejść w skład tworzącego się właśnie stowarzyszenia proszę pisać do mnie. Trzeba spróbować, taką próbę podjęło kilka osób z niewielkich Pyskowic, gdzie ich zapał i pasja doprowadziły do powstania w mieście niewątpliwie ciekawej atrakcji. http://www.tozk.glt.pl/ Mile widziani są pracownicy PKP, w tym w szczególności maszyniści. Gorąco zachęcam wszystkich, gdyż możemy pozostawić po sobie coś dla przyszłych pokoleń. Wszystkie uwagi mile widziane.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +28/-53
Offline Offline

Wpisy: 155
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 02 Czerwiec, 2013, 20:29:44 pm »

Jak nie maja pomysłu na ten złom to ja się przyłącze.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 06 Czerwiec, 2013, 22:18:14 pm »

Ze względu na uwagę o braku kontaktu w celu przystąpienia do Stowarzyszenia "Stara Parowozownia" Skansen Kolejowy Lubań proszę dzwonić tel. 504978668 lub pisać na email: skansenluban@wp.pl. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w ciekawym projekcie. Szczegónie zapraszamy pracowników byłego ZNTK, obecnych i byłych pracowników PKP.

"Lubań miastem kolei"
"Luban city of rail"
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Seniorzy z DDP “Trzy Kraje, Trzy Dni, Trzy Wędrówki” Lubańscy Seniorzy x 1 6211 Ostatnia wiadomość 29 Luty, 2008, 21:25:29 pm
wysłane przez Iza
Rozpoczęcie Rajdu Trzy Kraje, Trzy Dni, Trzy Wędrówki Przyroda i Turystyka Paweł Sokołowski 1 5084 Ostatnia wiadomość 01 Maj, 2008, 18:42:05 pm
wysłane przez ZUZA
Kondolencje Bieżące wiadomości x 2 10503 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2009, 20:05:34 pm
wysłane przez Leo
Trzy Dęby , trzy symbole Bieżące wiadomości Leo 0 3346 Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2010, 12:31:32 pm
wysłane przez Leo
Trzy osoby nie żyją, Bogatynia jak po wojnie Bieżące wiadomości Leo 0 3319 Ostatnia wiadomość 08 Sierpień, 2010, 10:33:42 am
wysłane przez Leo
11.11.... Hydepark « 1 2 ... 5 6 » widelec 77 87990 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 22:17:45 pm
wysłane przez borisem
Oddam trzy kotki! Zwierzęta Wilczycaaaa 0 3514 Ostatnia wiadomość 16 Wrzesień, 2012, 20:35:22 pm
wysłane przez Wilczycaaaa