Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: KONTRAKTOWANIE USŁUG MEDYCZNYCH  (Przeczytany 3217 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +3/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 03 Sierpień, 2012, 15:16:23 »

W dniu 24.07 br. w Sejmiku Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Komisji Polityki Społecznej, Zdrowia i Rodziny, które poprowadził Michał Huzarski – przewodniczący komisji. W spotkaniu uczestniczył zastępca dyrektora dolnośląskiego oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Michał Dzięgielewski. Tematem komisji było kontraktowanie usług medycznych laboratoryjnych.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli również przedstawiciele powiatu lubańskiego – Konrad Rowiński wicestarosta lubański oraz prezes NZOZ Łużyckiego Centrum Medycznego w Lubaniu Krzysztof Konopka. Wicestarosta zwrócił uwagę na problem dotyczący podpisania kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług w zakresie tomografii komputerowej. Przedstawiając opinie Zarządu Powiatu Lubańskiego zaznaczył ,że pomimo złożenia przez spółkę NZOZ Łużyckie Centrum Medyczne w Lubaniu  atrakcyjnej oferty, nie została ona wybrana w zakresie świadczenia tej usługi w konkursie, który miał miejsce w czerwcu tego roku.

Mimo tego, że szpital w Lubaniu dysponuje tomografem komputerowym to korzystają z niego jedynie pacjenci szpitala.  Nie może on być wykorzystywany w sytuacji skierowania od lekarza prowadzącego praktykę ze względu na brak kontraktu z NFZ na świadczenie wyżej opisanej usługi. Pacjenci muszą jeździć do Zgorzelca lub Bolesławca. Jest to nieracjonalne gdy nowoczesny tomograf jest w Lubaniu. Dlatego Zarząd Powiatu chce w tej kwestii przekonać Narodowy Fundusz Zdrowia.

Drugim problemem poruszonym w trakcie trwania komisji był brak kontraktu na udzielanie świadczeń lekarzy z terenu powiatu. Problem ten dotyczy zarówno miasta Lubania jak i Olszyny gdzie lekarze, którzy swoją praktykę wykonywali przez ponad 10 lat na kontrakcie z NZF, raptem zostali pozbawieni tej możliwości – mówi wicestarosta. Zdaniem Zarządu Powiatu Lubańskiego, brak kontraktu dla tych lekarzy spowoduje znaczne ograniczenie pacjentom dostępności usług medycznych w dziedzinie dermatologii i wenerologii jak i ginekologii – kontynuuje Konrad Rowiński. Dlatego też Zarząd Powiatu skierował pisma do dyrektora Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Wioletty Niemiec o przeprowadzenie dodatkowego postępowania w sprawie zawarcia umowy o udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej.

Obraz 001 (Large).jpg

* Obraz 001 (Large).jpg (100.61 KB, 1024x680 - powiększony/pobrany 286 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Operatorzy komórkowi nie mogą wyłączać usług dłużnikom Serwis komputerowy Black 0 1620 Ostatnia wiadomość 19 Marzec, 2010, 22:41:07
wysłane przez Black
Technik Usług Kosmetycznych Ogłoszenia drobne CNiB Żak 0 2213 Ostatnia wiadomość 23 Lipiec, 2012, 15:52:09
wysłane przez CNiB Żak
Kontraktowanie szpitala Powiat lubański powiat 0 2385 Ostatnia wiadomość 06 Luty, 2014, 08:18:17
wysłane przez powiat