Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: moje(nasze) dzieciństwo  (Przeczytany 61034 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #15 : 21 Styczeń, 2011, 18:00:11 pm »

Niestety chyba nie umiałabym robić tych wyrobów, ani wędzić, tym zajmowali się mój brat i matka wspierana pomocą i radami sąsiadek. Do moich ówczesnych obowiązków należało sprzątanie mieszkania, zajmowanie się młodszą siostrą, czasem zakupy ale często osobiście karmiłam te kurki i świnkę przeznaczoną na przedświąteczne przetwory. Musiałam też często gotować obiady, po prostu pomagałam matce i nie było zmiłuj się, bo jak czegoś nie zrobiłam ,to zwyczajnie skutkowało laniem i tyle. Za komuny nie było wcale tak rajsko, jak to niektórzy opowiadają. No chyba, że miało się czerwoną legitymację, bo jak wiadomo, z tym wiązały się pewne przywileje. 

Zaradna*** po co mieszasz komunę do naszego dzieciństwa.Masz obsesję na tym punkcie?Przeszła mi ochota na Twoją szynkę.Żeby była jasność.Ja ani moi rodzice nie mieli czerwonej legitymacji.A i przywileje nie były takie jakim mogą cieszyć się obecnie rządzący.Rozważ to.Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #16 : 21 Styczeń, 2011, 18:13:07 pm »

Fajnie jest tak sobie powspominać.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #17 : 21 Styczeń, 2011, 18:24:57 pm »

Nie mam żadnej obsesji. To Ty mój drogi Firefoksie, pieklisz się ilekroć wypowiem się negatywnie na temat komuny. Masz sentyment do tego ustroju, no i dobrze masz do tego prawo. Każdy ma prawo mieć własny pogląd. Niestety ja nie posiadam owego sentymentu. A na szynkę przecież Cię nie zapraszałam. Nie lubisz sprzeciwu ani przekory, robisz się wówczas drażliwy jak kobita w ciąży. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #18 : 21 Styczeń, 2011, 18:29:56 pm »

Fajnie jest tak sobie powspominać.
http://www.youtube.com/watch?v=X5RB3VyJJa8
Nie mam żadnej obsesji. To Ty mój drogi Firefoksie, pieklisz się ilekroć wypowiem się negatywnie na temat komuny. Masz sentyment do tego ustroju, no i dobrze masz do tego prawo. Każdy ma prawo mieć własny pogląd. Niestety ja nie posiadam owego sentymentu. A na szynkę przecież Cię nie zapraszałam. Nie lubisz sprzeciwu ani przekory, robisz się wówczas drażliwy jak kobita w ciąży. 




I to na tyle.Było miło.Nie obrażam się.Tylko nie wszystko trawię.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #19 : 21 Styczeń, 2011, 18:50:43 pm »

Wysłuchałam piosenki i w związku z tym musiałam odpowiedzieć.
Firefoksie, Ty też się bujaj.


Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #20 : 21 Styczeń, 2011, 20:35:04 pm »

Firefoks! Zaradna666! A co chodzi? Czytałam Waszą wymianę zdań i nie pojmuję jak można przejść od wspomnień z dzieciństwa, pysznej szynki, sernika, świnek i jaj do...focha. Firefoks przez jedno słowo komuna odechciało Ci się dyskutować, sam przecież twierdzisz, że smak jadła za tych trudnych czasów był wyjątkowy. Gdyby nie te ustrój to zapewne nikt nie poznałby tajników samodzielnej rzeźni, masarni etc
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 21 Styczeń, 2011, 21:05:36 pm »

Firefoks! Zaradna666! A co chodzi? Czytałam Waszą wymianę zdań i nie pojmuję jak można przejść od wspomnień z dzieciństwa, pysznej szynki, sernika, świnek i jaj do...focha. Firefoks przez jedno słowo komuna odechciało Ci się dyskutować, sam przecież twierdzisz, że smak jadła za tych trudnych czasów był wyjątkowy. Gdyby nie te ustrój to zapewne nikt nie poznałby tajników samodzielnej rzeźni, masarni etc

Ewo to nie ja sprowadziłem tą wymianę zdań do poziomu komuny.Uważam że Zaradna***za krótko żyje aby w tak radykalny sposób wypowiadać się o czasach których pamiętać nie może.To ja w czasach stanu wojennego oddawałem część swoich dochodów na podziemną działalność solidarności.To mnie ciągle kontrolowała milicja w drodze do pracy lub w drodze z pracy.A kolejarz pracował na różne godziny.To milicja wiedziała najlepiej z czym i czy wogóle noszę kanapki do pracy.Nie toleruje skrajnych poglądów.Takich od komuny do komunii.I nie jest to kwestia przekonań politycznych.Ja po prostu myślę środkiem.Nie pieję z zachwytu nad tym co było,ale też daleki jestem od zachwytu nad tym co jest.Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #22 : 21 Styczeń, 2011, 21:08:16 pm »

Plus dla pani Ewy za rozsądek i poczucie humoru. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #23 : 21 Styczeń, 2011, 21:24:30 pm »

A Firefoksowi radzę aby omijał moje posty, gdyż są dla niego zbyt ciężkostrawne. Może wypicie naparu z koperku by pomogło na ową niestrawność. Polecam. Dziś ten pan posądza mnie o skrajność poglądów a jutro być może stwierdzi, że jestem terrorystką. Nigdy nie miałam skrajnych poglądów ani problemów z wyrażaniem własnych myśli oraz z przyjmowaniem do wiadomości tego, że inni mogą myśleć inaczej ode mnie. Pozdrawiam.


 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #24 : 21 Styczeń, 2011, 21:27:34 pm »

Firefoks jest do bani, ale nikt inny tylko Ci co w szeregach "Solidarności" z komuną walczyli dziś walczą z robotnikiem. I nie pisz, że za młoda jestem i nie znam tych czasów. Mam głowę, którą potrafię ruszyć i analizować. Nikt inny tylko Ci, którzy o wolne związki walczyli dziś poprzez prywatyzację je niszczą. Mamy wyższy VAT, skok na naszą kasę z OFE. Ciesz się, że masz emeryturę, bo ja do końca życia chyba na stanowisku zostanę. Nie będzie po co odchodzić. Nawet jak przyjdzie w pracy walczyć to w pojedynkę, bo w spółkach związków nie ma. Zostaliśmy z gołą d...ą. Nie wiem tylko dlaczego szynka, kaszanka z opowieści zaradnej 666 tak Cię zdenerwowała. Ta szynka i te jaja mogły być własnej produkcji, bo w dzisiejszych czasach nawet świni nie utrzymasz. Wymogi, Unia, weterynaria etc
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #25 : 21 Styczeń, 2011, 23:00:04 pm »

Ale bardak! Spuścić na chwilę z oka i już się kłócą. Nieładnie, nieładnie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #26 : 21 Styczeń, 2011, 23:35:46 pm »

Ewo to nie ja sprowadziłem tą wymianę zdań do poziomu komuny.Uważam że Zaradna***za krótko żyje aby w tak radykalny sposób wypowiadać się o czasach których pamiętać nie może.To ja w czasach stanu wojennego oddawałem część swoich dochodów na podziemną działalność solidarności.To mnie ciągle kontrolowała milicja w drodze do pracy lub w drodze z pracy.A kolejarz pracował na różne godziny.To milicja wiedziała najlepiej z czym i czy wogóle noszę kanapki do pracy.Nie toleruje skrajnych poglądów.Takich od komuny do komunii.I nie jest to kwestia przekonań politycznych.Ja po prostu myślę środkiem.Nie pieję z zachwytu nad tym co było,ale też daleki jestem od zachwytu nad tym co jest.Pozdrawiam.

Firefoks Popatrz na Foto przy Profilu bezradnej666 Może Pamiętać Komunę nawet dość wczesną !!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #27 : 22 Styczeń, 2011, 11:54:12 am »

Co tam wczesna komuna, pamiętam pierwszą wojnę światową i rewolucję francuską.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #28 : 22 Styczeń, 2011, 12:06:48 pm »

Co tam wczesna komuna, pamiętam pierwszą wojnę światową i rewolucję francuską.
Jest pewien pułap do którego nie schodzę
W taki tonie z dyskusji wychodzę
Zaradna doświadczona kobita
Prostackie wpisy żartem wita!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +8/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 251
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #29 : 22 Styczeń, 2011, 12:30:10 pm »

Skoro tak dobrze pamiętacie komune, to zachowujcie się jak ludzie w swoim wieku, a nie jak banda dzieciaków Chyab że temat dzieciństwa Was zobowiązuje
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Koło Fotografczne - Nasze Prace Kultura i sztuka « 1 2 3 » Paweł Sokołowski 38 40145 Ostatnia wiadomość 20 Luty, 2009, 20:32:21 pm
wysłane przez x
„Nasze Górne Łużyce” czyli jak uczyć o historii regionu… Bieżące wiadomości Paweł Sokołowski 0 4877 Ostatnia wiadomość 06 Lipiec, 2009, 11:14:31 am
wysłane przez Paweł Sokołowski
Moje miasto, mój świat Jolanta Dobrzyńska « 1 2 ... 77 78 » Jola 1167 892282 Ostatnia wiadomość 10 Wrzesień, 2019, 09:26:38 am
wysłane przez Jola
Gmina Lubań. Nasze pomysły, gminne realizacje. Hydepark Smok 1 5831 Ostatnia wiadomość 23 Grudzień, 2010, 11:38:04 am
wysłane przez Paweł Sokołowski
nasze apteki Polecam - Niepolecam « 1 2 » czarna88 24 32398 Ostatnia wiadomość 11 Listopad, 2012, 22:25:20 pm
wysłane przez shiva87
Nasze szkoły najlepsze w strefie w „dwójkach” siatkarskich dziewcząt Informacje i Komunikaty Instytucji Młodzieżowy Dom Kultury 0 7936 Ostatnia wiadomość 06 Kwiecień, 2011, 17:35:26 pm
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
Kiedy i czy, polewaczki wyjadą na nasze ulice??? Hydepark Firefoks 0 3391 Ostatnia wiadomość 02 Czerwiec, 2011, 14:26:28 pm
wysłane przez Firefoks
Nasze Zoo wita lubańskie maluchy Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 3415 Ostatnia wiadomość 09 Sierpień, 2013, 08:05:01 am
wysłane przez Urząd Miasta
Miasto moje, a w nim...poezja Hydepark ZUZA 5 8762 Ostatnia wiadomość 23 Marzec, 2015, 10:04:02 am
wysłane przez Hubert