Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Olszyna zalana, Powódz w Olszynie  (Przeczytany 22255 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 05 Lipiec, 2012, 18:32:19 pm »

Gwałtowne opady deszczu, w połączeniu z gradobiciem, zamieniły Olszynę w rwący potok. Powódź, która zniszczyła drogi i budynki 7 sierpnia 2010 roku, okazała się mniej groźna od tegorocznej. Zdaniem znawców historii Olszyny, wielkość wody można porównać do tej z XIX w. Miejscami sięga 1 piętra budynków mieszkalnych.  


Olszyna.JPG

* Olszyna.JPG (177.6 KB, 1037x692 - powiększony/pobrany 29276 razy.)
« Ostatnia zmiana: 08 Lipiec, 2012, 11:06:20 am wysłane przez Paweł Sokołowski » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +7/-0
Offline Offline

Wpisy: 71
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 06 Lipiec, 2012, 11:21:07 am »

Ogladalam wypowiedzi mieszkancow Olszyny w tv. Sztab kryzysowy? Ostrzezenia meteo? Nic? Piasek? Worki? W Gminie Luban to samo. Podobno w Gminie Luban funkcjonuje powiadamianie smsowe o zagrozeniach. Podobno. Radostow ucierpial bo ktos tematu nie przypilnowal. Telefon alarmowy gminy Luban byl wylaczony. Po co w gminie Luban telefon alarmowy? Co roku slyszymy ze nie mozna bylo przewidziec ze nikt sie nie spodziewal ze to ze tamto. Wladza ma zawsze usprawiedliwienie na swoja nieudolnosc i opieszalosc. W gminie Luban stworzono wspaniala ksiazke odnosnie zarzadzania kryzysowego. Ksiazke. Biuro nawet stworzono z mapami. Czynow brak. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +11/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 115
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 06 Lipiec, 2012, 11:48:37 am »

No powódź to wczoraj konkretna była Radostów oraz okolice całe zalane ... ;//
Zgłoś do moderatora   Zapisane

"Wszystko mogę w Tym, Który mnie umacnia."
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #3 : 06 Lipiec, 2012, 15:30:56 pm »




                             po strzale w dziesiątkę i sukcesach podczas pochodów
                                  à la "1 majowych" czas ruszyć cztery litery i pomóc
                              potrzebującym

                              na marginesie aż mnie mdli od tej propagandy
                               po igrzyskach miastu dajcie chleba
                                           to półmetek niebawem a tu nic....
                         
                             
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +220/-180
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 253
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 06 Lipiec, 2012, 21:45:11 pm »

a zatem do rzeczy Tony!wyliczaj.  co dałeś innym oprócz swojego sarkazmu?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #5 : 06 Lipiec, 2012, 22:06:31 pm »


                 o to i jest strażnik nieudolności i ułomności urzędniczej

                      więc 2 lata temu odnalazłem najbardziej zniszczony dom w  Świeciu
                                      zamieszkałą przez ubogich ludzi
                         przez który przelała się rzeka
                   Świeciu dom nr.6 (droga z Leśnej do Świeradowa)
                                 GPS mniej więcej :51.001935,15.283048 leć i sprawdzaj
                                         
                                potrzebowali nowej podłogi na cały dom
                         z Tomkiem Więckiem z Elektry dogadałem się i wraz z kolegami z klubu
                         124coupe zrobiliśmy zrzutę i panele na cały dom osobiście dostarczyłem
                                 z kolegą z tegoż klubu zorganizowaliśmy zbiórkę w Głogowie
                                        dwie półciężarówki dostarczyliśmy osobiście do Porajowa
                          o którym zapomniano bo wszystko ładowano w Bogatynię
               to późnych godzin nocnych pomagaliśmy w szkole w rozładunku darów
                           
                                    o takich rzeczach się nie pisze i się nie chwali
                                           i się nie propaganduje
                                     takie rzeczy po prostu się robi są one oczywiste

                                        tobie nie dałem nic i nie zamierzam może ciepłym... z góry...
                                sarkastycznie chętnie na ciebie....

                                             obecnie jetem bardzo daleko
                                          (moje IP 95.10.179.78 sprawdzaj !)
                                                     jak tylko wrócę chętnie pomogę jak dwa lata temu....
                                                         

                                    jeśli o konkrety się rozchodzi to spędów alkoholowych i tego typu
                         imprez prowadzących do głębszego uzależnienia nie organizuję
                                           i nie zamierzam

                                    chłopie jesteś płaski jak polsilver
                                                     stare ale idealne określenie dla ciebie




                                       
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec, 2012, 22:17:15 pm wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +220/-180
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 253
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 06 Lipiec, 2012, 22:13:29 pm »

Cytuj
o takich rzeczach się nie pisze i się nie chwali
                                           i się nie propaganduje
                                     takie rzeczy po prostu się robi są one oczywiste

święte słowa. mniej je w pamięci ZAWSZE gdy zamierzasz zapełniać forum takimi przemyśleniami jak

Cytuj
czas ruszyć cztery litery i pomóc
                              potrzebującym

Niech nie wie Twoja prawa ręka co czyni lewa. Bardzo wielu tak działa. Pamiętaj.
Co zaś tyczy Twojej ciepłej cieczy... Pij na zdrowie!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #7 : 06 Lipiec, 2012, 22:42:10 pm »

                   a weź ty mi daj spokój
                              będziesz mi tu pisał co mam pamiętać i co robić
                     albo co zrobiłem,wujek dobra rada się znalazł...
'                                  weź się najlepiej ogarnij
                         i pisz i mów do swojej ręki czy to lewej czy prawej ja
                                   mam to porosty głeboko gdzieś
                                     pamiętnik się znalazł.....


                           I SOBIE TO ZAPAMIĘTAJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec, 2012, 22:45:29 pm wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #8 : 06 Lipiec, 2012, 22:43:54 pm »

Dajcie spokój.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +220/-180
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 253
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 06 Lipiec, 2012, 22:54:01 pm »

Ok Piotrze.odpuszczam. niestety nadal grzmi i błyska po okolicy. miejmy nadzieję że tym razem bedzie łagodniej.
a swoją drogą to wiem, że dziś w Lubaniu zbierano dary dla poszkodowanych przez powódź.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Konto usunięte
*

Punkty: +5/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 58
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 07 Lipiec, 2012, 22:29:18 pm »


Ol 2.jpg

To wydarzenie można określić tylko jednym słowem: katastrofa. Fakt. Ostatnia taka powódź to 1888 i 1891 rok. Żadna z XX-wiecznych jej nie dorównuje. W Olszynie zerwanych bądź poważnie uszkodzonych jest 12 mostów, wymiotło sporą cześć ul. Żymierskiego aż do ogrodzeń posesji, zabrało część nawierzchni asfaltowej w kilku miejscach przy ul. Wolności, zniszczyło chodniki i zdewastowało ok. 80 proc. gminnej infrastruktury w mieście. W niektórych miejscach w Olszynie i Uboczu rzeka po prostu zmieniła bądź poszerzyła koryto. W strumieniu wartkiej wody płynęły maszyny rolnicze, samochody, garaże, gruz, drewno, a nawet potopiły się zwierzęta gospodarskie (psy, kury itp.) - po prostu wszystko. Na szczęście nie ludzie, choć w kilku przypadkach niewiele brakowało. Straty? To znacznie powyżej 50 milionów zł. Płakać się chce, gdy spogląda się na to pobojowisko. A co dopiero mają powiedzieć ci, którzy stracili dosłownie wszystko i tylko cudem uniknęli utonięcia? W sieci pojawiło się zdjęcie porównujące powódź z 2010 z tą tegoroczną wraz z pytaniem czy za dwa lata nie będzie tej wody przypadkiem więcej. Pierwsze godziny to przede wszystkim odór... straszny smród i wszędobylski szlam, masa śmieci, gruzu i czego tam tylko. Ale jest też i ludzki odruch pomocy, choć w zestawieniu ze scenerią jakoś nie uderza to zbyt mocno. Czy Olszyna będzie wyglądała inaczej? Kiedy będzie wyglądała inaczej? Nie wiem. Trudno powiedzieć. Właściwie nic nie chce się mówić, bo każde słowo jest za małe i zbyt boleśnie uderza. Boję się czy nasze władze udźwigną ciężar odpowiedzialności, jaki teraz na nich spoczywa i czy sami mieszkańcy zdobędą się na gesty szczerej solidarności i wzajemnego oddania sprawie odbudowy miasta bez węszenia przekrętów. W ciągu pierwszych dni pomaga nam straż pożarna z całego powiatu, policja, wojsko, skazani z Zaręby, parafia katolicka w Olszynie, ewangelicy i zielonoświątkowcy. Byli przedstawiciele administracji wojewódzkiej, którzy zapewniali, że nie zapomną o tych, którzy ucierpieli w powodzi. Wszyscy apelują o pomoc, o odzież, meble, sprzęty AGD i przede wszystkim żywność.
Są więc tacy, którzy pałają nadzieją. Tylko czy sama nadzieja wystarczy? Potrzeba chyba czegoś więcej...

Ol 2.jpg

* Ol 2.jpg (118.54 KB, 330x239 - powiększony/pobrany 20990 razy.)
Ol 1.jpg

* Ol 1.jpg (115.38 KB, 350x214 - powiększony/pobrany 3778 razy.)
Ol 4.jpg

* Ol 4.jpg (125.42 KB, 330x248 - powiększony/pobrany 3756 razy.)
Ol 5.jpg

* Ol 5.jpg (123.98 KB, 300x225 - powiększony/pobrany 3467 razy.)
Ol 14.jpg

* Ol 14.jpg (96.1 KB, 350x251 - powiększony/pobrany 706 razy.)
« Ostatnia zmiana: 07 Lipiec, 2012, 22:46:45 pm wysłane przez Doktorek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #11 : 08 Lipiec, 2012, 10:57:45 am »

@Doktorek, podaj proszę informacje o sztabie kryzysowym. Czekam że cos zmaieszczą na stronie, ale jakoś cisza ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #12 : 08 Lipiec, 2012, 11:19:04 am »

Cytuj
-wyglądała inaczej? Nie wiem. Trudno powiedzieć. Właściwie nic nie chce się mówić, bo każde słowo jest za małe i zbyt boleśnie uderza. Boję się czy nasze władze udźwigną ciężar odpowiedzialności, jaki teraz na nich spoczywa i czy sami mieszkańcy zdobędą się na gesty szczerej solidarności i wzajemnego oddania sprawie odbudowy miasta bez węszenia przekrętów

Spokojnie .Doktorek..kilka takich 'natural blinds" a na pewno w którymś momencie
"wspólnota" odda się  scenerii..Pewne elementy sa nie do przeskoczenia przez misterium władzy bo... bo.. ;)jest dramat..duży dramat, pomoc idzie z każdej strony,
Nasze Stowarzyszenie 'Panaceum' tez sie włączyło..ale musisz pilnować czy aby po raz kolejny urzędniczy 'płaski mózg" nie ma okazji do wykonywania rozkazów"...

Jesteśmy z mieszkańcami dotkniętych żywiołem terenów...

mark...
« Ostatnia zmiana: 08 Lipiec, 2012, 11:22:14 am wysłane przez widelec » Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Świeradów Zdrój , Lubań i Olszyna - walka o unijną kasę Bieżące wiadomości Leo 0 4171 Ostatnia wiadomość 02 Luty, 2009, 16:45:57 pm
wysłane przez Leo
Olsza Olszyna wygrała awans Lubań okiem luzyce.info Bernard 0 2871 Ostatnia wiadomość 25 Maj, 2009, 15:55:36 pm
wysłane przez Bernard
IV Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych - Olszyna 1-2.05.2010 Bieżące wiadomości Doktorek 0 3892 Ostatnia wiadomość 23 Kwiecień, 2010, 08:05:57 am
wysłane przez Doktorek
11.11.... Hydepark « 1 2 ... 5 6 » widelec 77 87974 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 22:17:45 pm
wysłane przez borisem
DROGA OLSZYNA – RADOSTÓW – NAWOJÓW Powiat lubański powiat 0 5412 Ostatnia wiadomość 13 Styczeń, 2012, 11:22:27 am
wysłane przez powiat
SPRZEDAM MIESZKANIE - OLSZYNA Nieruchomości pola 0 3000 Ostatnia wiadomość 20 Luty, 2012, 11:52:16 am
wysłane przez pola