Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dlaczego tak jest?  (Przeczytany 8176 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 23 Czerwiec, 2012, 00:46:06 am »

Co o tym myślicie.Jak sobie z tym poradzić.Czy jest na to nasze przyzwolenie.

Wczoraj doszło u mnie na podwórku do dramatycznej sytuacji. Pies rasy amstaff dostał się na nasze podwórko i zaatakował psa, którego właścicielem jest moja sąsiadka. W tym momencie rozpoczął się dramat. Mąż sąsiadki pobiegł na pomoc, ale pies w szale jakby upojony krwią nie reagował, a kiedy sąsiedzi usiłowali go odciągnąć- pogryzł ich. Wszędzie było dużo krwi, a amstaff wraz z jej zapachem stawał się bardziej waleczny i agresywny. Na nic nie reagował. Wbijał zęby i rzucał wielkim łbem, aby wyrwać kolejną tkankę. Zakrwawieni sąsiedzi wraz z makabrycznie pogryzionym psem tak jak stali uciekli do samochodu i pojechali po pomoc. Pies był wczoraj operowany (nie wiem, czy przeżył), a sąsiedzi zaopatrzeni zostali na Izbie Przyjęć naszego szpitala. Na interwencję przyjechała jedynie Straż Miejska i pogotowie. Na właściciela nałożono mandat. Kiedy zadzwoniłam na policję usłyszałam, że poszkodowani mogą wytoczyć proces cywilny oraz mogę spotkać się ze swoim dzielnicowym. Nikt nie przyjął ode mnie zgłoszenia, ani nie pofatygował się, aby wysłać patrol w celu oceny zagrożenia. Trzeba pamiętać, że Straż Miejska staje w obliczu takich sytuacji nie uzbrojona, a policjant w sytuacji zagrożenia życia może użyć broni. Jestem zbulwersowana, bo nasze dzieci nie mogą po tym zdarzeniu dojść do siebie- wszyscy teraz biomy się psa mordercy- tak się amstaff zachowywał. Pomogę napisać pozew cywilny, ale gdzie jest policja?!
Dziękuję Straży Miejskiej na której wiecznie wieszane są przysłowiowe psy za to, że robi to czego nie chce się podjąć policja.

Cytuje za LSM Panaceum
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +2/-2
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 63
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 23 Czerwiec, 2012, 08:59:12 am »

straszne to!:( współczuje poszkodowanym właścicielom i świadkom, którzy widzieli tę masakrę...
Aż włos się jeży na głowie  Szok że takie sytuacje mają miejsce gdzieś obok nas... a za chwilę mogą nas spotkać, bo gdzieś się natrafi takie niedopilnowane "bydle".

Za nic na świecie bym nie odpuściła! Właścicieli amstaffa powinna spotkać surowa kara!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #2 : 23 Czerwiec, 2012, 12:39:19 pm »

ale gdzie jest policja?!


                                  przy zajezdni PKS z "suszarką" w ręku...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #3 : 26 Czerwiec, 2012, 20:57:42 pm »

Co o tym myślicie.Jak sobie z tym poradzić.Czy jest na to nasze przyzwolenie.

Wczoraj doszło u mnie na podwórku do dramatycznej sytuacji. Pies rasy amstaff dostał się na nasze podwórko i zaatakował psa, którego właścicielem jest moja sąsiadka. W tym momencie rozpoczął się dramat. Mąż sąsiadki pobiegł na pomoc, ale pies w szale jakby upojony krwią nie reagował, a kiedy sąsiedzi usiłowali go odciągnąć- pogryzł ich. Wszędzie było dużo krwi, a amstaff wraz z jej zapachem stawał się bardziej waleczny i agresywny. Na nic nie reagował. Wbijał zęby i rzucał wielkim łbem, aby wyrwać kolejną tkankę. Zakrwawieni sąsiedzi wraz z makabrycznie pogryzionym psem tak jak stali uciekli do samochodu i pojechali po pomoc. Pies był wczoraj operowany (nie wiem, czy przeżył), a sąsiedzi zaopatrzeni zostali na Izbie Przyjęć naszego szpitala. Na interwencję przyjechała jedynie Straż Miejska i pogotowie. Na właściciela nałożono mandat. Kiedy zadzwoniłam na policję usłyszałam, że poszkodowani mogą wytoczyć proces cywilny oraz mogę spotkać się ze swoim dzielnicowym. Nikt nie przyjął ode mnie zgłoszenia, ani nie pofatygował się, aby wysłać patrol w celu oceny zagrożenia. Trzeba pamiętać, że Straż Miejska staje w obliczu takich sytuacji nie uzbrojona, a policjant w sytuacji zagrożenia życia może użyć broni. Jestem zbulwersowana, bo nasze dzieci nie mogą po tym zdarzeniu dojść do siebie- wszyscy teraz biomy się psa mordercy- tak się amstaff zachowywał. Pomogę napisać pozew cywilny, ale gdzie jest policja?!
Dziękuję Straży Miejskiej na której wiecznie wieszane są przysłowiowe psy za to, że robi to czego nie chce się podjąć policja.

Cytuje za LSM Panaceum

Co do Straży Miejskiej, to ja cenię ich prace, pisałam kiedyś o tym. Jeśli chodzi o agresję owego psa i jemu podobne stwory, to pewnie się tak zachowywał ponieważ był tak szkolony a dlaczego łatwo się domyśleć. Poza tym mamy bardzo pobłażliwe prawo, które sprzyja takim poczynaniom. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +9/-1
Offline Offline

Wpisy: 31
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 31 Lipiec, 2012, 21:49:06 pm »

, ale gdzie jest policja?!
Dziękuję Straży Miejskiej na której wiecznie wieszane są przysłowiowe psy za to, że robi to czego nie chce się podjąć policja.

Cytuje za LSM Panaceum
Prawda jest taka że policja jest tam gdzie ma wynik który im podnosi statystyki. Inne sprawy ich nie interesują. To nie pierwsza sytuacja gdzie policja odsyła mieszkańca do Straży Miejskiej tak jest często a jak pisały media w Polsce występowały sytuacje gdzie miasto płaciło na etat policjanta a tego etatu nie było, więc to kolejny powód do utrzymywania Straży ponieważ w niektórych sytuacjach dużo szybciej podadzą rękę i Burmistrz ma nad nimi kontrolę czego nie ma nad policjantem.
 Pieniądze z mandatów też zostają w mieście . Niestety większość ludzi nie ma pojęcia o ich pracy wie tyle co usłyszy (głównie krytyki) a praca nie należy do najłatwiejszych ponieważ część ludzi nie ma respektu do Strażników.
Lokalna prasa przybliża sylwetki policjantów w plebiscycie na najlepszego dzielnicowego lecz nikt z redakcji nie przybliży nam sylwetek czy pracy z jaką się na co dzień zmagają Strażnicy. Praktycznie o nich cicho mimo że w powiecie mamy straż w Lubaniu Olszynie czy Leśnej która zajmuje się od fotoradaru po porządek w mieście. Każdy potrafi krytykować że czepiają się źle zaparkowanych samochodów mimo że sam pewnie wiele razy klął jak blondynka zastawiła mu wjazd czy chodnik , że siedzą na fotoradarze mimo że jest on oznaczony wyraźną tablicą a ktoś kto na tym odcinku śpi , nogi z gazu nie ściąga niech płaci, Olszynie pieniądze z mandatów na pewno się teraz przydadzą .
Nie tak dawno tez na łamach ZL pisało o sesji nad likwidacją Straży Miejskiej w Leśnej gdzie z nieoficjalnych źródeł wiem że lobbowało likwidację dwóch funkcjonariuszy z Leśnej którzy są radnymi więc jak widać Straż zmaga się nie tylko z brakiem akceptacji wśród ludzi ale i wśród Policji a ich praca jest oceniana nie jako poprawa bezpieczeństwa a jako szukanie pieniędzy z mandatów  dla miasta.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #5 : 31 Lipiec, 2012, 23:06:05 pm »

A ja zawsze miałam, mam i mieć będę wiele szacunku do pracy Strażników Miejskich.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
A może by tak.. trochę inaczej... Hydepark « 1 2 » widelec 25 18611 Ostatnia wiadomość 30 Grudzień, 2010, 22:31:31 pm
wysłane przez x
Zabawa z GUS-em, czyli dlaczego jest tak dobrze, jak jest tak źle ?! Hydepark topik73 1 4971 Ostatnia wiadomość 11 Październik, 2009, 17:51:04 pm
wysłane przez x
Z budżetem miasta nie jest tak źle Bieżące wiadomości Leo 0 2951 Ostatnia wiadomość 29 Październik, 2010, 18:06:42 pm
wysłane przez Leo
biurokracja jest tam ,gdzie zostawia się na nią miejsce..ile to jest? Hydepark « 1 2 » widelec 23 22635 Ostatnia wiadomość 23 Styczeń, 2011, 20:40:17 pm
wysłane przez Jola
biblioteka pedagogiczna.. dlaczego???????? Hydepark MMM 6 7382 Ostatnia wiadomość 11 Kwiecień, 2011, 23:21:07 pm
wysłane przez curious
Dlaczego Straż Miejska kłamie na łamach lokalnej prasy? Hydepark korespondencja_przykawie 13 15775 Ostatnia wiadomość 14 Sierpień, 2011, 17:13:36 pm
wysłane przez MooseDlb
Dlaczego nowe opłaty za śmieci? Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3064 Ostatnia wiadomość 20 Listopad, 2012, 10:08:21 am
wysłane przez Urząd Miasta
Jak długo istnieje życie, tak długo jest nadzieja [1% podatku dla Kamila] Polecane - Strona główna x 1 5605 Ostatnia wiadomość 22 Luty, 2013, 20:35:06 pm
wysłane przez nataluśnica
a może by tak pomyslec o najmlodszych??? Kultura i sztuka « 1 2 3 4 5 » MMM 71 45465 Ostatnia wiadomość 15 Listopad, 2013, 22:55:53 pm
wysłane przez Jola
Jest wina jest kara Hydepark janus58144 14 14558 Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2014, 22:47:50 pm
wysłane przez janus58144