Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wiecznym malkontentom odpowiadam  (Przeczytany 10244 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****
*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 22 Czerwiec, 2012, 17:55:57 pm »

Nie ma na nich żadnej rady. Żadnej. Ujawniają się przy każdej nadarzającej się okazji i, co tu dużo mówić, swoją postawą studzą w wielu entuzjazm zaangażowania, wręcz zniechęcają. A przy okazji szkodzą rozsyłając bardzo często wyssane z palca informacje. Ich wysyp przeżywamy obecnie przy okazji Dni Lubania a.d. 2012. Ilość „rewelacji”, które miejscowi malkontenci wypuścili w miasto poraża. Proszę jednak Czytelników o jedno: - Nie dajmy się zwariować! IM i tym co mówią. Bo to droga donikąd. Dla nich bowiem powodem do narzekań jest zarówno brak czegoś jak i tego obecność w ogólnie pojętej strefie publicznej.
A oto „pudło” najczęściej powtarzanych ostatnio bredni.
1. W Lubaniu bieda, a miasto organizuje „rozpasane” Dni Lubania wydając na to gigantyczne pieniądze. To dla mnie zarzut najboleśniejszy. Bo najbardziej nieprawdziwy. Dodatkowo mocno uderzający w miejskie jednostki np. Łużyckie Centrum Rozwoju i lokalne stowarzyszenia takie jak: Łużycka Drużyna Łucznicza, Panaceum, Lubańskie Morsy czy OGARNIJ, które w urozmaicenie obchodów Święta Miasta włożyły serce, serce i jeszcze raz serce. Działając przy tym na „oparach” środków miejskich! Miasto – owszem – pomagało, udostępniając miejsce (TRET i Rynek), siedziska, scenę i prąd. Zaś finalne bogactwo oferty dla mieszkańców i przyjezdnych wynikało przede wszystkim z operatywności poszczególnych podmiotów zaangażowanych w Dni Lubania. I, rzecz jasna, wsparciu ze środków, które wpłacili liczni sponsorzy. W tym władz Powiatu Lubańskiego, który wsparł Weekend Historyczny kwotą 5 tyś. zł. Za to dobro już teraz DZIĘKUJĘ!!!
2. Kramy kosztowały krocie! Owszem, ale wyłącznie wysiłku fizycznego osób je zbijających. Panów z Zakładu Karnego w Zarębie oraz konserwatora z ŁCR. Narzędzia i miejsce do zbijania kramów udostępnił ZGiUK. Materiał, czyli brzozę załatwiło Starostwo. ZGiUK również przywiózł zbite stoiska dla kupców do centrum Miasta. Ot cała tajemnica kroci, rzekomo na kramy wydanych.
3. Szkoły przymuszono do występów w Rynku. (Co?). O możliwości prezentacji dorobku uczniów podczas nowej formuły obchodów Dni Lubania mówiono wielokrotnie. Mówiono o możliwościach. Nikt nikogo do niczego nie przymuszał. Cieszy fakt, że nasze placówki oświatowe z tej okazji skorzystały. A efekt? Wystarczyło być i popatrzeć na radosne, choć czasami stremowane, buźki dzieciaków prezentujących się na scenie. Wystarczyło być i popatrzeć na twarze rodziców i dziadków. Bezcenne. Malkontenci jednak tego nie dostrzegą… U nich górą żółć. A ta potrafi przesłonić wszystko.
Na koniec pragnę podziękować wszystkim, którzy dotychczas w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że przez ostatnie dni nasze ulice stały się radośniejsze i bardziej kolorowe. Bez Was niewiele by się udało. Dziękuję. Ale, ale. To jeszcze nie koniec. Przed nami kolejna odsłona Dni Lubania, która potrwa do 26 czerwca. Gorąco zachęcam do skorzystania z przygotowanej oferty. Szczegóły dostępne są na stronie www.luban.pl i www.luban24.pl.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #1 : 22 Czerwiec, 2012, 18:37:32 pm »

Biedni przymuszeni do występów uczniowie ... W pełni ich rozumiem. Zamiast sobie pograć na konsoli to muszą tworzyć wkład kulturalny w życie miasta. I te zbite z desek budy zwane kramami - tfujjj ... Aż dziw że ktoś chciał tam mieć za darmo stoisko. Następnym razem sugeruje Dni Lubania odwołać lub przenieść do bardziej bogatego miasta najlepiej u naszych zachodnich sąsiadów bo sytuacja finansowa całego kraju jest tragiczna. Taka bieda w kraju a my EURO organizujemy - no ca za wstyd Wygląda na to że najlepiej nic nie robić, tylko siedzieć przezd telewizorem. Ma być od jesieni darmowa DVB-T więc zamiast marnotrawić środki na imprezy kulturalne wystarczy publikować program TV. Niech siedzą w domu i ogladają ... hmmm tyle że wtedy narzekaja na powtórki filmów ... i złą ofertę programową .. a i że Ronaldo brzydal ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 22 Czerwiec, 2012, 23:04:53 pm »

Wiecznym malkontentom mówimy NIE!!!

Miś - zniknięcie parówek


POZDROWIENIA DLA BURMISTRZA I DLA WSZYSTKICH ORGANIZATORÓW I WSPÓŁORGANIZATORÓW DNI LUBANIA. JEST OK!!!

TEN FRAGMENT FILMU TAK JAKOŚ MI SIĘ W TYM MOMENCIE SKOJARZYŁ  Spoko
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec, 2012, 23:11:45 pm wysłane przez MAGENTA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #3 : 22 Czerwiec, 2012, 23:34:33 pm »

                  najlepsze to były podkładki pod mysz komputerową dla
                     młodych mózgów tego miasta... w dobie optycznych-laserowych
                    normalnie strzał... sam nie wiem w co.....

Grube Jointy - donGURALesko (prod.Matheo)
« Ostatnia zmiana: 22 Czerwiec, 2012, 23:38:07 pm wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #4 : 22 Czerwiec, 2012, 23:35:24 pm »

Panie burmistrzu- plusik, za Dni Lubania i tak się bawmy cały rok.
Czuję się drobnym trybikiem wielkiej machiny, pracowałam w jury "Bazaltowych skał". Pracowałam za darmo, ale myślę, że tyle otrzymałam w zamian, że jestem dużo, dużo bogatsza. Dałam radę uczestniczyć w dwu konferencjach historycznych, koncertach na rynku, spotkaniach z poetami, koncercie organowym (tego nie było w programie Dni Lubania, ale Dyrektor Artystyczny z Bazaltowym Karbatem, to chyba można podciągnąć, wczorajszy koncert w Tęczowej też za sprawą laureatki- podciągamy) i myślimy co dalej, aby cały rok w Lubaniu był dla nas nieustającym świętem, bo nasze życie to wielkie święto, a dzieląc się sobą dużo więcej otrzymujemy, tylko nie bójmy się brać i nie wahajmy się dawać.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 23 Czerwiec, 2012, 00:31:53 am »

Może i jestem już starym tetrykiem jednak popieram naszego Burmistrza w jego poście.Pomimo ciężkiej niewydolności krążenia w kończynach dolnych spędziłem i spędzę dużo czasu na Dniach Lubania.Krysiu ty potrafisz to tak pięknie ująć.Jestem całym sobą z tym co napisałaś. Wiecznym  malkontentom mówimy nasze zdecydowane NIE!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 23 Czerwiec, 2012, 20:50:06 pm »

Popieram Was Zuzia i Fire. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 04 Lipiec, 2012, 19:48:32 pm »

Jakoś mi ten wywiad pasuje akurat w tym miejscu. Z góry przepraszam iż go linkuję, ale uważam że warto go oglądnąć i wysłuchać.
http://luzyce.info/luban/srodek-tygodnia-arkadiusz-slowinski
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Kondolencje Bieżące wiadomości x 2 10503 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2009, 20:05:34 pm
wysłane przez Leo
SYLWESTER Ogłoszenia drobne martad 7 19973 Ostatnia wiadomość 19 Luty, 2011, 01:29:54 am
wysłane przez globus
Avatar Polecam - Niepolecam gracjano 8 15030 Ostatnia wiadomość 22 Kwiecień, 2010, 20:36:04 pm
wysłane przez gracjano
aerobik Świat Kobiet marti 3 12842 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2010, 09:35:43 am
wysłane przez kacha48
Humor Hydepark « 1 2 3 4 » TK159 55 64755 Ostatnia wiadomość 21 Grudzień, 2012, 20:43:44 pm
wysłane przez Hubert
11.11.... Hydepark « 1 2 ... 5 6 » widelec 77 87987 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 22:17:45 pm
wysłane przez borisem