Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomóż uratować Muzeum Kraszewskiego w Dreźnie.  (Przeczytany 12236 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« : 16 Czerwiec, 2012, 19:54:47 pm »

Po niefortunnej decyzji polskiego rządu, która spowodowała, że eksponaty z Muzeum Kraszewskiego w Dreźnie musiały zostać zwrócone do Polski, władze niemieckie zamierzają zamknąć tę placówkę. Mury muzeum stanowiły miejsce spotkań Polaków i Niemców, miejsce rozmaitych wspólnych działań.
Otrzymałam dziś od Reginy Hille prośbę o pomoc w uratowaniu Muzeum Kraszewskiego przed likwidacją. Podpiszcie, to nie kosztuje wiele zachodu, a może uda się pokazać niemieckim władzom, że to miejsce jest potrzebne i Niemcom i Polakom.

"W informacji prasowej z dnia 29.05.2012r. Miasto Drezno doniosło o planowanym zamknięciu Muzeum im. J.I. Kraszewskiego. Muzeum Kraszewskiego jest symbolem kultury polskiej w Dreźnie. Tutaj odbywa się większość polskich i polsko-niemieckich imprez. Stowarzyszenia conduco e.V., DPG e.V. und Polonia-Dresden e.V. pragną dalszego prowadzenia takiego jedynego w swoim rodzaju miejsca krzewienia kultury i intensyfikacji jego wykorzystania.

Prosimy o pomoc w udaremnieniu tak niekorzystnej dla polsko-niemieckich stosunków decyzji!

Prosimy o Wsze podpisy, – proszę każdą osobę- tylko jeden raz- – online

 

http://openpetition.de/petition/online/schliessung-kraszweski-museum-in-dresden

 

Mam nadzieję, że będzie dobrze i muzeum nie bedą zamknięte.

 

Serdecznie pozdrawiam

 

Regina Hille
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #1 : 20 Czerwiec, 2012, 22:44:30 pm »


statistik2.png




Pomóż i ty

statistik2.png

* statistik2.png (35 KB, 820x506 - powiększony/pobrany 1228 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 21 Czerwiec, 2012, 09:38:44 am »

Wysłałam dzisiaj. Mam nadzieję, że zaliczą mój głos. Nie jestem jednak pewna bo j. niemiecki znam tak sobie. Szkoda, że nie ma możliwości wybrać wersję polskojęzyczną. Na liście będę jako anonim, ponieważ wybrałam opcję „Petition per Email weiterleiten:” Podałam swój Email i napisałam komentarz.   


                                                                                   MAGENTA
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #3 : 16 Lipiec, 2012, 22:53:45 pm »

Przyznam się, sprawdziłam czy nasi reprezentanci w sejmie działają- wysłałam maile do kilkunastu posłów informując o sytuacji muzeum Kraszewskiego i... trzech posłów zareagowało. Teraz już mogę wam podziękować za podpisy pod petycją, myślę, że te głosy też były bardzo ważne i dotarły do decydentów.

Zacytuję :
"w nawiązaniu do Pani maila z dnia 16 czerwca br. (wysłanego na adres Bogdan.Zdrojewski@sejm.pl) pragnę Panią poinformować, że tuż po pojawieniu się ostatnich doniesień dotyczących zamknięcia Muzeum, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej złożyło propozycję opracowania przez stronę polską koncepcji nowej wystawy stałej Muzeum (przygotowanej przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie), która następnie została przedstawiona stronie niemieckiej.  Koszt powstania ekspozycji (w tym też jej transportu) zostanie pokryty przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W najbliższym czasie ma dojść do spotkania obu stron na którym omówione zostanie zagadnienie dotyczące przyszłości Muzeum.

Jednocześnie pragnę Panią poinformować, że wycofanie obiektów, stanowiących dotychczasową ekspozycję w Muzeum Kraszewskiego, nastąpiło ze względu na sytuację prawną, która nie pozwalała Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie na dłuższe pozostawienie eksponatów poza granicami kraju.

Z poważaniem

Karina Chabowska

Główny Specjalista
Departament Dziedzictwa Kulturowego"

a pismo od posła Kropiwnickiego znajdziecie w załączniku
na mój mail zareagował również poseł Jaros.

* SKMBT_C35201021222140.pdf (88.36 KB - pobrany 413 razy.)
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec, 2012, 22:58:22 pm wysłane przez ZUZA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2578
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Krystyna Sławińska


« Odpowiedź #4 : 22 Styczeń, 2013, 18:53:28 pm »

W lutym minie 150 lat od emigracji Kraszewskiego po Powstaniu Styczniowym do Drezna.

"Obecny charakter Muzeum Kraszewskiego w Dreźnie w pełni określa hasło „Polska kultura w historycznym miejscu” -  placówka ta zajmuje się m.in. organizacją  Dni Polskiej Kultury w Dreźnie.  I tak jak niegdyś podkreślano, że Muzeum Kraszewskiego w Dreźnie jest jedynym polskim muzeum w Niemczech, tak obecnie mówi się, że jest to jedyne, dwukulturowe, polsko-niemieckie muzeum w Europie."


http://mkidn.gov.pl/pages/posts/nowa-ekspozycja-w-muzeum-im.-j.i.-kraszewskiego-w-dreznie-3613.php
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń, 2013, 18:55:53 pm wysłane przez ZUZA » Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Wystawa Kazimierza Kilijana w Muzeum Regionalnym Kultura i sztuka Iza 1 6583 Ostatnia wiadomość 28 Lipiec, 2008, 19:27:37 pm
wysłane przez ZUZA
Zauważajmy bezdomność. Jeden telefon może uratować życie Bieżące wiadomości Leo 0 3253 Ostatnia wiadomość 29 Grudzień, 2009, 08:23:29 am
wysłane przez Leo
Lubańskie OPZZ na manifestacji antyneonazistowskiej w Dreźnie. Bieżące wiadomości Leo 0 2619 Ostatnia wiadomość 17 Luty, 2010, 19:09:33 pm
wysłane przez Leo
Scoolakcja - pomóż lubańskiej młodzieży ;) Hydepark fankahey 0 4729 Ostatnia wiadomość 09 Styczeń, 2011, 23:10:58 pm
wysłane przez fankahey
Muzeum Regionalne zaprasza Miasto Lubań Urząd Miasta 0 4378 Ostatnia wiadomość 10 Sierpień, 2011, 07:56:34 am
wysłane przez Urząd Miasta
"Mieszamy" w Dreźnie. Hydepark ZUZA 4 6482 Ostatnia wiadomość 08 Czerwiec, 2012, 16:45:47 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki - pomóż innym ;) Szlachetna Paczka Paweł Sokołowski 12 33445 Ostatnia wiadomość 26 Czerwiec, 2014, 13:06:02 pm
wysłane przez Jola
Pomóż samotnej matce Bieżące wiadomości x 3 15622 Ostatnia wiadomość 03 Grudzień, 2012, 17:11:04 pm
wysłane przez dorotka
Muzeum w dobrych rękach Video Luban24 x 0 36176 Ostatnia wiadomość 22 Kwiecień, 2013, 14:42:41 pm
wysłane przez x
Średniowieczny skarb w lubańskim muzeum Polecane - Strona główna Urząd Miasta 1 6046 Ostatnia wiadomość 08 Grudzień, 2013, 22:05:07 pm
wysłane przez Arkadiusz Słowiński