Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Pytania do Wójta Gminy Lubań - czerwiec 2012  (Przeczytany 8432 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.Punkty: +2/-56
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 123
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 01 Czerwiec, 2012, 07:50:15 »

REGULAMIN
I .Informacje ogólne
Wprowadza się  komunikację z Wójtem Gminy Lubań za pomocą portalu internetowego luban24 w celu  udzielenia informacji, dyskusji i wymiany poglądów w zakresie zadań będących w kompetencji gminy.
II Regulamin
1.   Pytania do Wójta Gminy Lubań będzie można zadawać od 1 do 3 dnia każdego miesiąca.
2.   Pytania zadane po tym terminie nie będą rozpatrywane.
3.   Odpowiedzi na zadane pytania będą udzielane niezwłocznie, nie później jak w ciągu kolejnych 14 dni.
4.   Nie będą udzielane odpowiedzi na pytania wychodzące poza zakres zadań będących w kompetencji gminy.
5.   Będą jedynie udzielane informacje jawne - nie chronione prawem.
6.   Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. W związku z tym zapytania zawierające słowa powszechnie uważane za wulgarne i obraźliwe pozostaną bez odpowiedzi.
7.   Nie należy wywoływać konfliktów. W każdej sytuacji należy zachować spokój oraz załagadzać wszelkie spory. Wszelkie spory należy rozwiązywać prywatnie a nie przy dyskusji ogólnej.
8.   Formułując zapytania i wypowiedzi należy pamiętać, że nie pozostaje się anonimowym.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +1/-124
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 31
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #1 : 01 Czerwiec, 2012, 22:49:10 »

1. Na jakiej podstawie (uchwała, ustawa, itp. ) pisze Pan, że dowóz kamienia będzie tam gdzie ludzie będą samoczynnie go rozrzucać. Czy według Pana nie jest to wykorzystywanie stanowiska, które zmusza ludzi do ponoszenia kosztów przy rozsypywaniu kamienia przy drogach gminnych, gdzie prawnym obowiązkiem utrzymania dróg jest urząd gminy a nie mieszkańcy? Dlaczego są zbierane podpisy zobowiązujące do rozsypania kamienia. Przypominam Panu, że pisał Pan o obowiązku uiszczania podatków przez mieszkańców więc taki sam obowiązek utrzymania dróg należy do Pana.
2. Pisze Pan o tabliczkach informujących o wjeździe na drogi gminne sprzętem rolniczym. Więc pytam, czy wie Pan co to jest sprzęt rolniczy, bo według przepisów ruchu drogowego, którego widocznie Pan nie zna- sprzęt rolniczy to jest siewnik, brona, kultywator, itp. Natomiast traktor rolniczy jest pojazdem, a nie sprzętem, co więc skutecznie blokuje jego wjazd. Blokuje wjazd samochodom, które wożą wapno, odbierają zboże, słomę i podobne produkty rolne. Więc proponuję o zbadanie sensu wieszania tych tabliczek.
3. Chciałbym się dowiedzieć kiedy otrzymam odpowiedzi od Pana, które miał Pan otrzymać od Przewodniczącej rady, bo nie otrzymałem odpowiedzi. Miały być przekazane odpowiedzi na forum. Ile to może trwać.
4. Czy udzielane odpowiedzi są osobiście udzielane przez Pana, bo mam cichą nadzieję, że nie. Proszę o wskazanie mi okolicznej gminy, gdzie jest tak dużo ograniczeń tonażowych, za które Pan pobiera opłaty (środki transportu).
5. Chciałbym wiedzieć ilu mieszkańców pracowało przy rozsypywaniu kamienia w Henrykowie. Czy to zarządzenie też tam obowiązuje.
6. Czy odpowiedzi na pytania się tylko pisze czy również wykonuje?
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #2 : 03 Czerwiec, 2012, 11:11:35 »

Szanowny Panie Wójcie
Pytanie moje brzmi:
kiedy zakończy się farsa urzędnicza związana z drogą polną (gminną) przedzielającą podwórko Pana Damiana Tura w Radogoszczy?? Przez 50 lat nikt nie korzystał z niej, teraz jednak czyta ludzka złośliwość spowodowała, że sołtys i jego poplecznicy domagają się przejazdu nią. Przez własną zawiść i głupotę narażają bezpieczeństwo dzieci pana Tura oraz jego zwierząt hodowlanych. Może warto się pochylić nad ta sprawą i zastanowić jak ją szybko rozwiązać zanim dojdzie do tragedii.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-56
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 123
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #3 : 15 Czerwiec, 2012, 13:10:51 »

Cytuj
#1.1 grot:
Na jakiej podstawie (uchwała, ustawa, itp.) pisze Pan, że dowóz kamienia będzie tam gdzie ludzie będą samoczynnie go rozrzucać. Czy według Pana nie jest to wykorzystywanie stanowiska, które zmusza ludzi do ponoszenia kosztów przy rozsypywaniu kamienia przy drogach gminnych, gdzie prawnym obowiązkiem utrzymania dróg jest urząd gminy a nie mieszkańcy? Dlaczego są zbierane podpisy zobowiązujące do rozsypania kamienia. Przypominam Panu, że pisał Pan o obowiązku uiszczania podatków przez mieszkańców więc taki sam obowiązek utrzymania dróg należy do Pana.

Materiał  dowozimy w pierwszej kolejności  na drogi gminne koło mieszkańców,  którzy sami  zadeklarowali w pismach bądź za pośrednictwem sołtysów wykorzystanie i wysypanie   we własnym zakresie dróg w ich okolicach.  Nie zmuszam mieszkańców do rozsypywania i poprawy nawierzchni dróg gminnych. Zbieranie podpisów związane jest z informacją  że ww. kamień można wykorzystać jedynie na drogi gminne  oraz w celu rozliczenia  ilości zakupionego i rozdysponowanego materiału kamiennego. Ze względu na fakt, iż Gmina dysponuje ograniczonymi środkami  finansowymi nie jestem w stanie przeprowadzić remontu na wszystkich gminnych drogach. Priorytety ustalane są wspólnie z radnymi, sołtysami i mieszkańcami.  


Cytuj
#1.2 grot:
Treść tabliczek  zostanie dokładnie zweryfikowana i ewentualnie wymieniona w późniejszym okresie.
Treść tabliczek  zostanie dokładnie zweryfikowana i ewentualnie wymieniona w późniejszym okresie.  

Cytuj
#1.3 grot:
Chciałbym się dowiedzieć kiedy otrzymam odpowiedzi od Pana, które miał Pan otrzymać od Przewodniczącej rady, bo nie otrzymałem odpowiedzi. Miały być przekazane odpowiedzi na forum. Ile to może trwać.

kwiecień #6.1 grot:
Czy wszyscy radni, którzy pojechali na sesję wyjazdową nad morze w niej uczestniczyli? Czy wszyscy radni otrzymali diety? Co z tymi, którzy być może nie uczestniczyli w tej sesji-czy również otrzymali diety?
W załączeniu przedkładam odpowiedź Przewodniczącej Rady Gminy Lubań na wcześniejsze zapytania dotyczące sesji wyjazdowej do Gminy Sławna.

odpowiedz_651.jpg
Cytuj
#1.4 grot:
Czy udzielane odpowiedzi są osobiście udzielane przez Pana, bo mam cichą nadzieję, że nie. Proszę o wskazanie mi okolicznej gminy, gdzie jest tak dużo ograniczeń tonażowych, za które Pan pobiera opłaty (środki transportu).
Odpowiedzi na zadawane pytania są udzielane przez pracowników merytorycznych oraz Wójta.
Co do pobieranych opłat to pobiera się je od środków transportowych a nie od rodzaju dróg, po których się poruszają. Ograniczenia tonażu spowodowane są podbudową i sposobem wykonania nawierzchni dróg.
Niemniej jednak przystąpiliśmy do weryfikacji zasadności posadowionych znaków, z uwagi na sygnały płynące od mieszkańców. Za wszystkie uwagi dziękujemy.


Cytuj
#1.5 grot:
Chciałbym wiedzieć ilu mieszkańców pracowało przy rozsypywaniu kamienia w Henrykowie. Czy to zarządzenie też tam obowiązuje.
Droga w Henrykowie podobnie jak drogi w Uniegoszczy wykonywane były ze środków otrzymanych od „Gaz-System”-u na likwidację zniszczeń przy budowie sieci przesyłowych.
Wykonawcy w/w dróg wyłonieni zostali na podstawie zapytania ofertowego. W zapytaniu nie występowała pozycja dotycząca prac mieszkańców.
Natomiast remont bieżący dróg polegający na nawiezieniu kamienia jest realizowany na identycznych zasadach jak w pozostałych miejscowościach.

Cytuj
#1.6 grot:
Czy odpowiedzi na pytania się tylko pisze czy również wykonuje?
W miarę posiadanych środków finansowych i możliwości staramy się wykonywać wszelkie prace poruszane w tym wątku.

Cytuj
#2 doncamillo84
Szanowny Panie Wójcie
Pytanie moje brzmi:
kiedy zakończy się farsa urzędnicza związana z drogą polną (gminną) przedzielającą podwórko Pana Damiana Tura w Radogoszczy?? Przez 50 lat nikt nie korzystał z niej, teraz jednak czyta ludzka złośliwość spowodowała, że sołtys i jego poplecznicy domagają się przejazdu nią. Przez własną zawiść i głupotę narażają bezpieczeństwo dzieci pana Tura oraz jego zwierząt hodowlanych. Może warto się pochylić nad ta sprawą i zastanowić jak ją szybko rozwiązać zanim dojdzie do tragedii.
Droga wewnętrzna o której mowa to  działka nr 125 o pow. 0,10 ha położona w Radogoszczy stanowi własność Gminy Lubań i służy jako droga dojazdowa do pól. Osoba prywatna wystąpiła o wykup części przedmiotowej drogi  zważywszy na  fakt,  iż po obu stronach posiada nieruchomości zabudowane, a część drogi umożliwi jej właściwy sposób zagospodarowania całej nieruchomości. Zgodnie z §1a Zarządzenia Nr 62/OW/2009 Wójta Gminy Lubań z dnia 21 grudnia 2009 r. w sprawie określenia szczegółowych zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność komunalną Gminy Lubań z późn. zm. w przypadku sprzedaży dróg stanowiących własność Gminy Lubań konieczna jest opinia Rady Sołeckiej miejscowości w której położona jest dana nieruchomość. Dysponowanie przedmiotową nieruchomością uzależnione jest więc od stanowiska Rady Sołeckiej wsi Radogoszcz. Wobec powyższego w dniu 07.05.2012 r. Urząd Gminy Lubań wystąpił do Rady Sołeckiej o opinię w przedmiocie sprzedaży części drogi nr 125 położonej w Radogoszczy i pisemne poinformowanie tutejszego Urzędu o zajętym stanowisku. Zgodnie z opinią Rady Sołeckiej przedmiotowa droga jest potrzebna mieszkańcom wsi ponieważ stanowi jedyny możliwy dojazd do działek rolnych położonych w okolicy torów kolejowych a więc Wójt Gminy Lubań jest zmuszony do odmowy sprzedaży części drogi nr 125.

odpowiedz_651.jpg

* odpowiedz_651.jpg (76.94 KB, 500x706 - powiększony/pobrany 798 razy.)
« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec, 2012, 13:57:45 wysłane przez Urząd Gminy » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
100 dni Wójta Gminy Lubań - zaproszenie do dyskusji Bieżące wiadomości x 0 4693 Ostatnia wiadomość 13 Kwiecień, 2011, 00:42:51
wysłane przez x
Apel Wójta Gminy Lubań Gmina Lubań « 1 2 » Urząd Gminy 18 18470 Ostatnia wiadomość 07 Luty, 2013, 08:25:20
wysłane przez Paweł Sokołowski
Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań 02 lipiec 2011 rok Gmina Lubań Urząd Gminy 2 5835 Ostatnia wiadomość 02 Lipiec, 2011, 20:15:39
wysłane przez luna3
Turniej o Puchar Wójta Gminy Lubań 2011 Gmina Lubań Urząd Gminy 0 3359 Ostatnia wiadomość 13 Lipiec, 2011, 13:22:54
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań Gmina Lubań « 1 2 3 4 5 » Urząd Gminy 63 62127 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2012, 21:56:22
wysłane przez Urząd Gminy
Nadzór wojewody sprawdza MPZP gminy Lubań z 2005 roku Polecane - Strona główna « 1 2 ... 7 8 » red. 113 94074 Ostatnia wiadomość 24 Wrzesień, 2012, 22:40:00
wysłane przez x
Pytania do Wójta Gminy Lubań – kwiecień 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 10 13136 Ostatnia wiadomość 17 Kwiecień, 2012, 12:31:46
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - maj 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 12 13551 Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2012, 14:45:07
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - lipiec 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 0 4349 Ostatnia wiadomość 30 Czerwiec, 2012, 22:03:33
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - sierpień 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 2 6777 Ostatnia wiadomość 16 Sierpień, 2012, 16:59:59
wysłane przez Urząd Gminy