Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Obecna ocena: *****
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Dziesiątki milionów euro na fotowoltaikę  (Przeczytany 14187 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +465/-51

Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 21 Maj, 2012, 06:05:56 »

Komisja Europejska i niemiecki rząd zdecydowały o przeznaczeniu odpowiednio 22,9 mln euro i 30 mln euro na rozwój technologii fotowoltaicznych. Kto będzie beneficjentem grantów?

Komisja Europejska zdecydowała o przyznaniu grantu na badania i rozwój technologii solarnych dla konsorcjum firm i instytucji naukowych, wśród których są m.in. jednostki badawcze z Hiszpanii, Szwajcarii, Luksemburga, Niemiec, Włoch, W. Brytanii. Realizacja wspólnych projektów mających na celu opracowanie tanich i efektywnych ogniw fotowoltanicznych już się rozpoczęła i ma potrwać do końca 2015 r.

Kolejnym beneficjentem unijnej pomocy w zakresie projektów fotowoltaicznych jest arabski fundusz inwestycyjny Masdar, który otrzyma z Brukseli 12,9 mln euro na budowę drugiej linii produkcyjnej paneli fotowoltaicznych w znajdującym się w Turyngii Ichtershausen.

Tymczasem rząd Niemiec chce przyznać 30 mln euro - w ramach rekompensaty za drastyczne cięcia dopłat do produkcji energii słonecznej w ramach niemieckiego systemu feed-in tariffs - niemieckiemu przemysłowi fotowoltaicznemu. Fundusze mają zostać przeznaczone na badania i rozwój nowych technologii PV.

http://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/3009/bruksela-i-berlin-udostepniaja-dziesiatki-milionow-euro-na-badania-w-pv

Nowe i bezpieczne technologie tam, stare i zużyte wiatraki do Polski ?
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2012, 06:08:03 wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99

Wpisy: 2611
Znajomi: 7

http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo

« Odpowiedź #1 : 21 Maj, 2012, 08:45:26 »

Dziwisz się Piotr, tak to już jest niby Unia Europejska czyli wspólnota krajów europejskich ale tak naprawdę to nie ma prawdziwej wspólnoty i demokracji. Warunki dyktują kraje, które są potęgami gospodarczymi. My nigdy nie możemy równać się z Wielka Brytanią, Francją, Niemcami. Jesteśmy trzecim światem Europy i tak już pozostanie. Częściowo zadecydowało o tym nasze położenie geograficzne ale w większości przyczyniły się do naszego narodowego dziadostwa kolejne ekipy rządzące, które nie dbały o odpowiedni rozwój gospodarczy. Moim zdaniem bardzo ważnym aspektem jest sposób prowadzenia polityki zagranicznej, w której Polacy to całkowite pierdoły.  Muszę też przyznać, że jesteśmy bezkonkurencyjni w trwonieniu publicznych pieniędzy, niegospodarności, przetargach(przekręty , które mają miejsce podczas różnego rodzaju przetargów to już naprawdę mistrzostwo świata). Wystarczy popatrzeć na jakim poziomie żyją Niemcy, Francuzi, Brytyjczycy, do niedawna też Hiszpanie, Włosi  i Grecy i popatrz co dzieje się u nas. Z jednej strony podwyższony wiek emerytalny a z drugiej prawie 30 % osób zatrudnionych to umowy śmieciowe i praca na czarno. Młodzi, ci, których powinniśmy hołubić i szanować ponieważ społeczeństwo starzeje się w zastraszającym tempie, po zakończeniu edukacji uciekają za granicę. Wiesz co, moje dzieciaki po zakończeniu studiów też chcą stąd spierniczać i naprawdę im się nie dziwę, bo jaką mają alternatywę wobec bezrobocia, wykładanie towaru w markecie na umowę-zlecenie za 1000. Jak myślę o tym całym dziadostwie, to chwilami chce mi się wyć.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164

Wpisy: 1670
Znajomi: 8

« Odpowiedź #2 : 21 Sierpień, 2012, 22:09:22 »

Byłam przeciwnikiem wejścia Polski do UE. Byłam, jestem i będę przeciwnikiem wprowadzenia waluty euro w Polsce. Zawsze twierdziłam, że w polityce nie ma sentymentów, tam gdzie jest kasa tym bardziej ich nie ma.

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.

Punkty: +38/-27

Wpisy: 395
Znajomi: brak

« Odpowiedź #3 : 22 Sierpień, 2012, 10:18:11 »

Ja byłem za wejściem do UE ale nigdy nie byłem za wejściem na zasadach, które ustawił Leszek Miller ówczesny premier, po to by w historii się zapisać, jako ten za którego kadencji premierostwa Polska weszła do struktury europejskiej, podpisał skandaliczny model warunkowy, który odbiera nam na samym wejściu prawo do zabierania głosu w ważnych sprawach nawet dla Polski, mamy prawo wypowiadać się na tematy drugorzędne jak np, ustawowa szerokość rolki papieru toaletowego ( to nie żart). Skandalem byłoby wejście do strefy finansowej euro, Niemcy domagają się naszego uczestnictwa w tej sferze ale zastrzegają sobie uzurpowanie do decyzji wszelakich, cała ta gierka UE to okazał się " wielki kit" szkoda, że mamy debili na górze i debili na dole,,,,,,, A MOGŁO BYĆ TAK PIĘKNIE
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99

Wpisy: 2611
Znajomi: 7

http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo

« Odpowiedź #4 : 22 Sierpień, 2012, 15:26:11 »

Zgadzam się Żorżem. Plusik.  Uśmiech

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238

Wpisy: 2469
Znajomi: 11

« Odpowiedź #5 : 22 Sierpień, 2012, 19:47:04 »

ŻORŻ Już to kiedyś pisałem. Polska to niezależny kraj. Nic od nas nie zależy. Nie ma znaczenia kto ,co i kiedy podpisał. Zawsze będziemy z boku. Przytocz mi jakiś przykład z naszej historii kiedy to my Polacy dyktowaliśmy warunki reszcie świata. Pamiętam o piwku.

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...

Punkty: +12/-6

Wpisy: 140

« Odpowiedź #6 : 22 Sierpień, 2012, 21:12:56 »

Masz rację Janek, tylko krew mnie zalewa jak pomyślę, że należę również do populacji idiotów,,,,,,,,,, i stąd ta krew, która mnie zalewa

Punkty: +12/-6

Wpisy: 140

« Odpowiedź #7 : 22 Sierpień, 2012, 21:16:50 »

no i jeszcze ,  Miller przy podpisywaniu umowy akcesyjnej za wiele się nie targował, do takiego stopnia, że przekładając na chłopski wyszłoby tak,,,,Pan X kupuje od Pana Y samochód ale w umowie sprzedający zastrzega sobie prawo do korzystania z tego samochodu w każdym momencie. koniec!
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238

Wpisy: 2469
Znajomi: 11

« Odpowiedź #8 : 22 Sierpień, 2012, 21:35:45 »

Giorgio  Duży uśmiech zabierzemy "oazę" na browarka. Dobrze mówi. Może uda się nam reaktywować "notoco" Telefon do tego nicku posiadam.  Duży uśmiech

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...

Punkty: +0/-0

Wpisy: 2

patrzmy władzy na ręce

« Odpowiedź #9 : 24 Wrzesień, 2012, 18:14:06 »

W całości popieram Piotra, jedyny plus w tym wszystkim to, że nie musimy chodzić po paszporty i wizy jak bywało onegdaj.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +465/-51

Wpisy: 2966
Znajomi: 45

« Odpowiedź #10 : 24 Wrzesień, 2012, 22:30:59 »

Cieszę się, że podzieliłeś moje zdanie...tylko że ja nie wysnułem tezy. Podałem fakt i zadałem pytanie.
PS.
W miejscowości, położonej nieopodal Bolesławca, wiatraki jakoś dziwnie "milczą"...jakby się zastanawiały czy się kręcić, czy może już nie ; ) Niecierpliwie czekam na start tych "funkelnówek" w Żarskiej Wsi, i obym się miło rozczarował.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Polska - Niemcy | Euro 2008 | Obstawiamy Męskie Sprawy Paweł Sokołowski 14 8149 Ostatnia wiadomość 09 Czerwiec, 2008, 10:38:49
wysłane przez Paweł Sokołowski
Euro 2008 Męskie Sprawy Iza 3 4727 Ostatnia wiadomość 13 Czerwiec, 2008, 15:00:39
wysłane przez Paweł Sokołowski
Euro-za- pucowani.. Hydepark widelec 2 3065 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2009, 05:12:04
wysłane przez widelec
Jesteśmy członkiem WRO-EURO Bieżące wiadomości Leo 0 2664 Ostatnia wiadomość 22 Lipiec, 2009, 09:08:00
wysłane przez Leo
Euro 2012 *Polska-Ukraina* Męskie Sprawy « 1 2 » Tony 15 14868 Ostatnia wiadomość 01 Lipiec, 2012, 02:00:51
wysłane przez MAGENTA
Hymn Euro 12..koko!! Hydepark « 1 2 » widelec 20 13693 Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2012, 06:59:55
wysłane przez Tony
Euro i prowokacje Hydepark « 1 2 » ŻORŻ 21 15516 Ostatnia wiadomość 14 Czerwiec, 2012, 18:19:06
wysłane przez MAGENTA
EURO 2012 - obstawiamy wyniki :) Hydepark « 1 2 » Paweł Sokołowski 16 10833 Ostatnia wiadomość 17 Czerwiec, 2012, 11:18:33
wysłane przez Tony
DTM Euro Speedway Lausitz Ogłoszenia drobne Marek Kardela 0 1452 Ostatnia wiadomość 18 Czerwiec, 2013, 21:46:18
wysłane przez Marek Kardela
Nowa inwestycja za 10 milionów Polecane - Strona główna « 1 2 » Urząd Miasta 28 15440 Ostatnia wiadomość 17 Sierpień, 2014, 22:25:59
wysłane przez harcerz
REKLAMA
eurolpolska.pl olej silnikowy
58 Gości, 0 Użytkowników