Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Lubańska porodówka - opinie  (Przeczytany 61315 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 16
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 23 Sierpień, 2008, 10:32:33 am »

Interesują mnie opinie o lubańskiej porodówce - da się tam urodzić czy lepiej uciekać np do Zgorzelca?
Obiegowe opinie krążące po mieście są raczej negatywne, ale z drugiej strony, jak rozmawiam z konkretnymi kobietami, które tam rodziły, to wspominają poród całkiem sympatycznie. Wręcz nie spotkałam się ze stwierdzeniem "nigdy więcej nie zdecydowałabym się na poród w Lubaniu".
Jaka jest prawda?
Podzielcie się swoimi wrażeniami, bo sama nie wiem, co myśleć...

A w ramach ciekawostki napiszę, że przeglądając stronę lubańskiego szpitala (http://www.lcm-luban.pl/), trafiłam na cennik usług, a tam np figuruje pozycja "poród w wodzie" (cena 200 zł). Zapytałam o to jednego z pracujących w Lubaniu ginekologów i co usłyszałam? "Poród w wodzie? Chyba w Kwisie."
Podobna była reakcja na pytanie o znieczulenie zewnątrzoponowe, która to "usługa" również figuruje w cenniku.
Nie wiem w takim razie, kto i po jaką cholerę umieścił to na oficjalnej stronie internetowej placówki. Ciekawe, ile jeszcze jest takich "kwiatków" na tejże stronie...
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 6
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 23 Sierpień, 2008, 13:58:40 pm »

Żona próbowała korzystać z Poradni Ginekologicznej i ma bardzo złą opinię o lekarzach, z którymi miała do czynienia. "Wydobycie" jakiegokolwiek skierowania na badania graniczy z cudem. Stwierdziła, że nie ma po co iść do tej przychodni i lekarzy tam przyjmujących i pewnie będzie korzystała (jak większość kobiet) z prywatnych praktyk lekarskich w tej dziedzinie i to niekoniecznie w Lubaniu.
Jeżeli ci sami lekarze obsługują porodówkę to raczej skorzystałaby z usług innej placówki poza Lubaniem.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 16
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 23 Sierpień, 2008, 14:44:27 pm »

Hmm... w poradni byłam raz, ale nie mam złych wspomnień - dostałam wszystkie skierowania, jakie chciałam, ogólnie miło było, tylko przeraził mnie fotel jakiś taki przedpotopowy oraz ogólna organizacja - tłoczące się kobiety, przebieralnie, jakieś fartuchy... No i fakt, że w zasadzie nie ma możliwości chodzenia do jednego lekarza - przyjmuje ten, na którego trafisz...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +11/-6
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 403
Znajomi: 13
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 26 Sierpień, 2008, 23:04:19 pm »

Byłam rodziłam i nie narzekam na personel:) Ciążę równiez przechodziłam w poradni K i nie było tragedii, fakt-nie najlepiej pod wzgledem wyposazenia, i rozni lekarze-ale jak sie chce miec swojego lekarza to idzie sie prywatnie.  Lekarze i położne-naprawde w porzadku ludzie. Sanitariaty troche zaniedbane, ale idzie przezyc. Co do cennika to rowniez zwrocilam na to uwage i pytalam w szpitalu o co chodzi, dostalam odpowiedz ze to jest w planach i juz jest to zamieszczone, ale obecnie nie ma dostosowanych sal procz porodu rodzinnego i standardowego znieczulenia przy cc. Sala porodow rodzinnych naprawde super, cc-rowniez profesjonalna, bo bylam i tu i tu. Plusem jest to, ze po cc masz czas dojsc do siebie i nikt ci dziecka na sile nie wciska kiedy jestes jeszcze nietomna i nie ruchoma po operacji. To jedyny szpital w okolicy gdzie to jest przestrzegane, w innych szpitalach daja ci dziecko i radz sobie sama-ledwo zyjesz po cc a tu trzeba przy dziecku robic. Tak w Lubaniu nie jest-dzidzia ma opieke kiedy Ty dochodzisz do siebie. A po porodzie sn dzidzia od razu z toba wiadomo. Dobrze jest naprawde polecam. W Zgorzelcu i Jeleniej nie lezysz sama na sali jesli nie wykupisz, a tu za darmo:) i opieka medyczna jest naprawde ok.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień, 2008, 23:11:39 pm wysłane przez Andzia » Zgłoś do moderatora   Zapisane

...be somebody being yourself...



Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 16
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 27 Sierpień, 2008, 12:13:02 pm »

Bardzo dziękuje Ci za krzepiącą wypowiedź
Pozdrowienia dla Ciebie i Twojej dzidzi
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 16
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 01 Wrzesień, 2008, 10:20:55 am »

Nikt więcej się nie wypowie?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 26
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 01 Wrzesień, 2008, 16:13:19 pm »

Piszcie jak najwięcej opinii na temat porodówki w Lubaniu. Może ktoś ma również informację na temat nowo otwartej prywatnej porodówki w Leśnej (podobno istnieje możliwość porodu w wodzie). Bardzo proszę również o opinie, gdyż ja osobiście usłyszałam złe zdanie na temat lekarza ginekologa, który ją założył....

Będę wdzięczna za wszelkie informacje ))))
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 16
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 02 Wrzesień, 2008, 11:55:04 am »

Napisz chociaż nazwisko tego lekarza od porodówki w Leśnej, bo na necie kompletnie nic nie mogę znaleźć na ten temat.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 26
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 11 Wrzesień, 2008, 10:50:27 am »

hmmmm właśnie w tym problem, ze nie znam nazwiska lekarza i właśnie nic o nim nie wiem, stąd też moja prośba o jakiekolwiek informacje....
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Firma
*

Punkty: +118/-90
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 15
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 13 Kwiecień, 2009, 10:53:42 am »


klasa od początku do końca,opieka super,położne ekstra,lekarz też kozak.polecam gorąco.tak fajnych ludzi nigdy w szpitalu nie spotkałam
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #10 : 01 Sierpień, 2009, 05:25:55 am »

 Witam serdecznie
Bardzo się cieszę,że powstał taki temat bo ciągle słyszę negatywne opinie na temat porodówki w Lubaniu,a wcale tak nie jest:(ja miałam cc w sierpniu 2008 i lekarze są naprawdę super,można na nich całkowicie polegać,zawsze służą pomocą,a po cc miałam naprawdę super opiekę 24 na dobę,tak samo moją córeczką pielęgniarki zajmowały się póki nie doszłam do siebie,nie wiem skąd takie negatywne opinie:(
dzięki lekarzom i pielęgniarkom z lubańskiego szpitala zaczęłam karmic piersią bo to dzięki ich uporowi i podejściu,naprawdę jeśli kiedyś jeszcze będę miała rodzić to właśnie tam:)
lekarze tam to specjaliści i fachowcy naprawde polecam!!!
pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 26
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 15 Sierpień, 2009, 00:10:45 am »

Ja rodziłam w styczniu tego roku w Lubaniu i nie mam co narzekać na przebieg porodu. Jedynie mam troszkę zastrzeżenia do późniejszej opieki poporodowej.... i do kąpieli dzieci. Poprzez takie kąpanie pod kranem moja niunia strasznie zraziła się do kąpieli i początkowo bardzo płakała podczas tgo zabiegu. Dodatkowo nie podobało mi się podejście niektórych sióstr do obaw i pytań niedoświadczonej mamy związanych z karmieniem. Niestety nie wszystko się wie przychodząc rodzić pierwsze dziecko, a siostry są po to, by pomóc, a nie jeszcze bardziej utrudniać czy dołować. Nie wspomnę już, że po konsultacji u 3 położnych miałam 3 różne opinie heheheheh Czasami jednak warto zdać się na własną intuicję. W końcu każda mama wie co dla jej dziecka najlepsze.

Ogólnie POLECAM ten szpital.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 12
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 02 Listopad, 2009, 19:40:21 pm »

witam ja także rodzilam w lubaniu i to 2 razy lezalam tez troche na podtrzymaniu i naprawde polecam. po kazdym porodzie opieka byla super pierwsze dziecko rodzilam 13 godzin i polozna gdy wyszedl maz masowała mi krzyz i byla nawet przy mnie jak wymiotowałam. mielismy porod rodzinny w obu przypadkach meza nie traktowano jak intruza. ja naprawde polecam. nie wiem czego ludzie sie spodziewaja po porodowkach w sumie nie chodzi przeciez tak naprawde o ładny fotel tylko o to gdzie i jak sie toba zajma. wszyscy chwala zgorzelec a mojej przyjaciolce po cesarce przyszyli do skory miesnie dziewczyna ponad 5 lat tak chodzila z bolem i ciagle jej wciskali ze przesadza bo to zrosty az wyladowala z goraczka prawie 40 stopni na pogotowiu. Słuchajcie wszedzie zdarzaja sie wtopy, ale kiedys kobiety rodziły przy sasiadkach w domu i tez nie narzekaly. A jesli ktos chce luksusow w lubaniu sa. Mowie tu o pokojach do wynajecia jest wasz do dyspozycji zaraz po porodzie wcezsniej cena 60 zl za dobe nie wiem jak teraz pokoje wygladaja jak nasze domowe. pozatym zawsze jest mozliwossc obejrzenia i oddzialu i porodowki ja z mezem przed 1 porodem bylam i wiedzialm na co sie decyduje w zadnym wypadku nie zaluje.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 6
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 08 Grudzień, 2010, 08:37:46 am »

I właśnie co do lubańskiej kadry lekarzy, miałam przyjemność a teraz sądzę i wątpliwą przyjemność być w szpitalu Lubańskim.

Moja sprawa wygląda następująco, jeżeli rodzi się zdrowe dziecko w szpitalu w Lubaniu wszystko jest ładnie pięknie, a jeżeli się nosi chore dziecko pod sercem słyszy się takie teksty od lekarza na najwyższym stanowisku JAK PANI MOGŁA SIĘ ZDECYDOWAĆ NA KOLEJNĄ CIĄŻE. I inne miłe epitety pod swoim adresem usłyszałam.
Przeszłam tam poród i miałam super opiekę kilka lat temu dzięki mojemu lekarzowi prowadzącemu, chodziłam prywatnie do gin teraz też chodzę prywatnie ale niestety mimo moich i mojego gin dobrych chęci, pan dr stwierdził, że lepiej kobietę z chorym dzieckiem odesłać na kliniki tak będzie łatwiej umyć ręce i tyle. Ciekawa jestem jak dojdzie do 40 tyg jak zjawię się w szpitalu w Lubaniu jak szybko mnie odeśle do klinik we Wrocławiu lub tak gdzie mnie przyjmą.

I powiedzcie mi moi drodzy co mam robić? gdy lekarz umywa ręce ... i odsyła do innego oddalonego o 200-a nawet 600 km bo takie propozycje też padły.

Czy kobieta z chorym dzieckiem które czeka na śmierć jest zmuszona na szukaniu lekarza, który przeprowadzi ją przez poród? Czy mam iść rodzić pod "most" bo dla regionalnych szpitali to jest "brudzenie rąk i statystyk szpitala"?

Co byście zrobili na moim miejscu jak mam się bronić przed odmówieniem porodu przez szpital regionalny? czy szpital ma takie prawo?
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #14 : 09 Grudzień, 2010, 11:30:24 am »

wiesz, lekarz troche chyba wie co robi, skoro nie ma chocby doswiadczenia, to czemu ma na sile probowac? chcesz eksperymenty robic na dziecku 'bo mam prawo urodzic tu' ?

ztcw. nie jestes z tym problemem odosobniona, mam sporo znajomych ktorzy urodzili sie z roznego rodzaju wadami , w wiekszosci nawet jesli urodzili sie w lokalnym szpitalu to i tak szybko czekala ich wycieczka do warszawy...
rozumiem ze to moze nie jest wygodne, tanie czy normalne, ale po prostu tak jest...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Lubańska prokuratorka ofiarą napadu Kronika Kryminalna Paweł Sokołowski 0 3824 Ostatnia wiadomość 14 Marzec, 2008, 09:09:36 am
wysłane przez Paweł Sokołowski
Nowy numer dwutygodnika Ziemia Lubańska już w kioskach Bieżące wiadomości Leo 0 7276 Ostatnia wiadomość 01 Grudzień, 2009, 20:12:19 pm
wysłane przez Leo
VI Lubańska Watra Poetycko-Muzyczna Kultura i sztuka « 1 2 3 » ZUZA 39 34954 Ostatnia wiadomość 12 Wrzesień, 2011, 12:11:27 pm
wysłane przez Hubert
Lubańska Informacja Turystyczna w gronie pierwszych i najlepszych Kalendarz wydarzeń ŁCR 0 3099 Ostatnia wiadomość 16 Październik, 2012, 15:11:44 pm
wysłane przez ŁCR
Estrada Lubańska- dla Pań. Hydepark ZUZA 1 5433 Ostatnia wiadomość 08 Marzec, 2013, 23:04:53 pm
wysłane przez x
Opinie o salach i domach weselnych. Świat Kobiet ja_i_ja 8 13269 Ostatnia wiadomość 12 Czerwiec, 2013, 21:39:30 pm
wysłane przez Shakus
Jestem mieszkanką miejscowości Radogoszcz [opinie mieszkańców] Polecane - Strona główna x 1 4527 Ostatnia wiadomość 12 Czerwiec, 2013, 11:11:44 am
wysłane przez Urząd Gminy
Powiatowy Urząd Pracy - opinie Hydepark dorotka 14 12972 Ostatnia wiadomość 20 Listopad, 2013, 19:25:22 pm
wysłane przez Firefoks
IX Lubańska Watra Poetycko-Muzyczna Polecane - Strona główna ZUZA 12 15385 Ostatnia wiadomość 20 Wrzesień, 2014, 19:58:52 pm
wysłane przez Tomasz Stroczan
Lubańska oświata pod lupą Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3858 Ostatnia wiadomość 06 Listopad, 2015, 09:25:27 am
wysłane przez Urząd Miasta