Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lubańscy "kierowcy"  (Przeczytany 9862 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +4/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 48
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 15 Maj, 2012, 17:42:24 pm »

Dosyć. Mam już dosyć. Mamy już dosyć. Ja, ty, on, ona, oni.
Jazda samochodem powinna być przyjemnością. Jest coraz większym stresem. Niestety.
Przekraczanie prędkości, przejeżdżanie na czerwonym świetle, nie ustępowanie pierwszeństwa pieszym , wymuszanie pierwszeństwa, utrudnianie ruchu przy ruszaniu ze świateł , zajmowanie na parkingu dwóch miejsc jednym autem, a w ostatnim czasie jako plaga nie używanie kierunkowskazów. To tylko niektóre z grzechów lubańskich kierowców. Miasto się nie powiększa, ulice się nie poprawiają, kierowców przybywa, samochodów przybywa, agresja wśród kierujących rośnie.
Powoli mam wrażenie, że lubańskie ulice przekształcają się w dżunglę. To co się dzieję czasem na naszych ulicach przerasta wyobrażenia. Miałem okazję mieszkać we Wrocławiu jak i w Warszawie i niestety muszę powiedzieć, że kultura wśród tamtych kierowców jest znacznie większa niż wśród naszych. A ponoć to ci z wielkich aglomeracji nie potrafią jeździć. W ostatnim czasie trzy razy byłem bliski udziału w kolizji, dwukrotnie wymuszono mi pierwszeństwo, raz natomiast chcąc przepuścić pieszych na pasach o mało nie dostałem strzału w tył od pędzącego idioty za mną.
Najgorszymi miejscami w Lubaniu są skrzyżowanie Zgorzeleckiej z Kopernika przy Kauflandzie, Zgorzeleckiej z Podwalem i Ratuszową, skrzyżowanie Bankowej z Pl. 3 Maja, Zawidowska przy sklepie motoryzacyjnym, skrzyżowanie Armii Krajowej z Mickiewicza. Takich miejsc pewnie znalazło by się więcej, ale te w szczególności stwarzają okazję do zachowań wymienionych przeze mnie wcześniej. Mnie osobiście najbardziej denerwuje kompletne olewanie przez kierujących kierunkowskazów. Czy naprawdę jest tak ciężko podnieść palce i włączyć kierunek?
Niestety policja czy straż miejska niewiele tu pomagają, bo jeżdżą...tak samo. Szczególnie policja w nieoznakowanych radiowozach.
No, ale skoro mamy taki przykład od pilnujących zasad ruchu drogowego to czemu tu się dziwić?

Zdenerwowany kierowca
Zgłoś do moderatora   Zapisane
MooseDlb
Gość
« Odpowiedź #1 : 15 Maj, 2012, 20:28:34 pm »

"Niestety policja czy straż miejska niewiele tu pomagają, bo jeżdżą...tak samo." - szczególnie jak rozmawiają przez komórkę jadąc sobie rano do pracy służbowym samochodem z ich garażu... nie ma to jak zmiana biegów jedną ręką pod górkę... Spoko
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #2 : 15 Maj, 2012, 21:18:40 pm »



            albo podwożenie się służbowymi autami jak taksówkami
             raz widziałem jak mijając się stanęli aby zamienić kilka słów między sobą
               oczywiście jadący za nimi musieli także przystanąć...
                   się przewraca lekko w główkach od władzy zwłaszcza wśród
                  "młodych wilków"...

                        a tak wracając do wątku to faktycznie
                                     jest strasznie
                     spróbujcie zaparkować pod sanepidem a potem włączcie się do ruchu
             nawet jak czerwone jest to i tak przyspieszają abyś czasem
                    nie wjechał przed nimi a jak kobieta prowadzi to zapomnij
                          klapki na oczach i tylko to co z przodu widzi....

                            do skrzyżowań dorzucę z 7 Dywizji w Izerską... tam to trzeba mieć
                      szczęście czy Dworcową za przejazdem i np. prosto przez Warszawską
                  w Przemysłową... już samo wychylenie się czy coś nie jedzie z
                         lewej strony Warszawską grozi kolizją......
         
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2012, 21:30:06 pm wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 15 Maj, 2012, 21:27:29 pm »

Tony jak widzę to nam wszystkim lekko się przewraca w główkach. Nie znam nikogo kto czasami się nie pogubił, a nasza straż jest lepsza niż gdzie indziej. Zawsze może być gorzej i często jest. Nasi to nasi
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #4 : 15 Maj, 2012, 21:49:07 pm »


            akurat pisałem o policji.....

                    może być ale nie musi
      może być lepiej także....
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2012, 21:52:01 pm wysłane przez Tony » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #5 : 15 Maj, 2012, 21:55:13 pm »

Wszystko można lepiej i wiele można spieprzyć. Dobrej nocy kierowcom- jutro wrzucamy kierunki, uśmiechamy się do siebie i jeździmy jak nas na "L" uczono
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 21
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 16 Maj, 2012, 14:36:58 pm »

Dajcie kasę na policję to może postawią kierujących  ruchem na skrzyżowaniach. Nie ma co się czepiac Policji, co Ona tu winna, taka jest kultura wśród lubaniaków i tyle. . ponadto zauważmy ile w ostanim czasie przybyło aut a dróg i miejsc parkingowych Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 5
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 16 Maj, 2012, 19:25:32 pm »

Witam.
Na początku duży plus dla Pani Ewy za obiektywizm.
Przytoczę bardzo mądre słowa "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem"
Jak chcemy oceniać innych to zacznijmy od siebie bo chyba każdy z nas popełnia takie "błędy".
Ps. Na koniec jeszcze jedna uwaga dotycząca nie tylko tego tematu, ale też wielu innych. Mam wrażenie, że niektórzy z was robią z tego forum kiepską "lożę szyderców" , ale czy o to chodzi??
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #8 : 16 Maj, 2012, 21:39:56 pm »




              loża szyderców zatacza większy krąg...
                        krąg ogólnopolski to nasza mentalność... polska mentalność....
   raczej nie będzie pisać się o czymś że jest OK bo to normalne... -europejskie...
                    a zarobki i byt...hm....
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +7/-0
Offline Offline

Wpisy: 71
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 17 Maj, 2012, 19:59:17 pm »

Wg mnienajwieksza bolaczka sa za pozno lub wogole wlaczane kierunkowskazy. Czasem przeszkadza w tym odbierany telefon a czasem "a po co...". To jest najwieksza bezmyslnosc. I ruch tamuja i niebezpieczenstwu sprzyjaja. Na predkosci sa paragrafy i mandaty a na to? Nie ma. Co?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 51
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 17 Maj, 2012, 20:31:30 pm »

@Judyta, ależ jest, ale problemem jest chyba to, że ciężko to "wyłapać"...

Kodeks Drogowy
Rozdzial 5, Oddzial 4, Art22, pkt 5.
"Kierujący pojazdem jest obowiązany zawczasu i wyraźnie sygnalizować zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz zaprzestać sygnalizowania niezwłocznie po wykonaniu manewru."

Taryfikator mandatów - pkt 48.

"Utrudnianie lub tamowanie ruchu poprzez brak lub błędne sygnalizowanie manewru" 200zł
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
I Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "Góry- kolory i przestrzeń" Kultura i sztuka MooseDlb 1 8642 Ostatnia wiadomość 24 Czerwiec, 2008, 16:43:44 pm
wysłane przez ZUZA
Lubańscy kierowcy TAXI w Komendzie Powiatowej Policji w Lubaniu Kronika Kryminalna Antoś 3 6705 Ostatnia wiadomość 29 Grudzień, 2008, 15:13:50 pm
wysłane przez gracjano
"O czym szepczą bazaltowe skały"- rozstrzygnięcie konkursu. Kultura i sztuka ZUZA 7 13100 Ostatnia wiadomość 19 Czerwiec, 2009, 23:13:19 pm
wysłane przez ZUZA
[Niepolecamy] - "warsztat" skuterków itp przy targu! Polecam - Niepolecam Shakin 4 10072 Ostatnia wiadomość 16 Wrzesień, 2009, 22:49:59 pm
wysłane przez Shakin
Zastąpmy godzinę "W" godziną "M". Tylko czy wystarczy nam odwagi? Bieżące wiadomości « 1 2 3 » x 33 47604 Ostatnia wiadomość 18 Sierpień, 2011, 23:26:25 pm
wysłane przez x
Promujemy TEATR! w listopadzie: "Blondynki wola mężczyzn" oraz "Goło i Wesoło" Bieżące wiadomości « 1 2 ... 6 7 » Paweł Sokołowski 90 90710 Ostatnia wiadomość 23 Listopad, 2011, 10:06:22 am
wysłane przez borisem
"Kraina marzeń" i "Haiku porannych stokrotek" w "Tęczowej" Kultura i sztuka ZUZA 1 8808 Ostatnia wiadomość 06 Listopad, 2011, 17:26:34 pm
wysłane przez Ewa Gutek