Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jubileusz Biura Grażyny Pasternak  (Przeczytany 4430 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +119/-11

Wpisy: 2577
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

Krystyna Sławińska

« : 13 Maj, 2012, 23:41:53 »

Kiedy szukałam materiałów do tego artykułu, odszukałam notkę z "Ziemi Lubańskiej", napisaną po przyznaniu Jej pięć lat temu tytułu "Człowieka Roku Powiatu Lubańskiego". Przeczytałam i pomyślałam- minęło pięć lat, a wszystko co jest tu napisane nie straciło na aktualności, więc przytaczam ten artykuł (http://www.zl.lubań24.pl/1,491,1,item.html) w całości:

"Tytuł jaki jej przypadł w udziale - “Człowieka Roku Powiatu Lubańskiego” - był dla Grażyny Pasternak niemałym zaskoczeniem. Zdobyła go w kategorii “Przedsiębiorczość i Rolnictwo”.
W jednej z opinii organizacji nominujących Grażynę Pasternak do tytułu znalazło się dużo dobrych słów na temat pomocy jej firmy dla drugiego człowieka. A trzeba przyznać, że jej samej kiedy zaczynała nie było łatwo. Na początku lat 90-tych postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i otworzyć biuro rachunkowe. Jedno z pierwszych na naszym terenie. W tym roku firma obchodziła swój jubileusz piętnastolecia.
- Wielu przedsiębiorców zaczynało wówczas razem ze mną działalność gospodarczą – wspomina pierwsza dama biznesu. – Trudno było się na początku poruszać w gąszczu zupełnie nowych przepisów podatkowych. Najpierw ja a potem moi pracownicy na własną rękę intensywnie się dokształcaliśmy. Co zresztą robimy nadal. W naszej branży jest to warunkiem powodzenia. Mam satysfakcję, że ludzie prowadzący wówczas przy pomocy mojej firmy mały handelek czy inny interesik, dzisiaj są dużymi przedsiębiorcami.
Grażyna Pasternak zaczynała od wynajętego jednego niewielkiego pomieszczenia w ZEHS-ie i dwóch używanych biurek. Dzisiaj zatrudnia dwadzieścia dwie osoby, jej lubańskie biuro zajmuje cały parter budynku, ma także drugie w Zgorzelcu a obsługuje ponad czterysta firm. Można powiedzieć, że w tym rejonie jest potentatem w swej branży. I trzeba podkreślić, że służy pomocą i tym maluczkim, i tym wielkim. Stąd tytuł “Człowiek Roku Powiatu Lubańskiego” jest w pełni uzasadniony."

14 maja 2012 roku Agencja Usługowo- Handlowa Grażyny Pasternak, biuro doradcy podatkowego w Lubaniu świętuje dwudziestolecie działalności. Przeżyliśmy 22 ministrów finansów i setki zmian w przepisach finansowych i podatkowych. Razem z naszymi klientami nauczyliśmy się funkcjonować w warunkach gospodarki rynkowej. Przeżyliśmy denominację, wejście do Unii i wielką reformę ZUS-u. Co nas jeszcze czeka...

Dziś świętujemy, oczywiście pracując, bo terminy gonią i nie ma mowy o wolnym dniu przed dwudziestym.

Życzę naszej Szefowej Grażynie Pasternak przede wszystkim dużo, dużo zdrowia oraz sukcesów i satysfakcji z prowadzenia firmy.

A do życzeń dołączam oczywiście wierszyk:

Klik-kłap

Już od lat kilkunastu tu za biurkiem siadam,
Zgadnijcie, co od rana zewsząd w pracy słyszę?
Prócz gwaru różnych głosów i brzęczenia radia-
Dzielne klikanie myszką, klepanie w klawisze.

Klik, klik-to nowy program, a najpewniej „płatnik”,
Choć „siekierka” tkwi w plecach i cierpną odnóża,
Kłap, kłap w klawiaturę do chwilek ostatnich,
Nie ruszy nic od biurka, bo „kupki” są duże.

Szefowo! -O królowo tego zamieszania!
Doceń wysiłek mrówek, co trudzą się szczerze,
By wykonać solidnie i na czas zadania
I nagródź choć uśmiechem, bo w premię...nie wierzę.

A my będziemy klikać i kłapać zajadle,
Przerzucać paragony, kwity i faktury
I może, da Bóg dobry, uchwali parlament-
Dociągniemy w tej firmie do emerytury.

Prawa do tego dzieła daję Ci Szefowo!
-Doceńcie koleżanki i inni rodacy,
Chociaż nieco przewrotnie, robię to celowo,
Nie kosztuje to wiele, bo pisałam...w pracy!

Krystyna Sławińska

Grażyna Pasternak.jpg

* Grażyna Pasternak.jpg (38.93 KB, 297x355 - powiększony/pobrany 375 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” (Mahatma Gandhi)

Punkty: +61/-3

Wpisy: 935
Znajomi: 7

Hubert Horbowski

« Odpowiedź #1 : 14 Maj, 2012, 00:34:25 »

Zuza, życzenia przekaż Szefowej,
Superkobiecie (na zdjęciu dowód):
Te oficjalne (a więc zdawkowe)
Oraz prywatne, szczere (mam powód).

Dociągnięcia do emerytury w takiej (TEJ) firmie całej załodze życzę, a Szefowej takiej (TEJ) załogi gratuluję.
Hubert Horbowski

Punkty: +3/-1

Wpisy: 45
Znajomi: brak

« Odpowiedź #2 : 22 Maj, 2012, 07:51:22 »

Jeszcze jakby PIT- robiono bez błędów i analizowano przepisy na które biuro z właścicielem sie powołuje , a które nie maja mocy prawnej i w związku z tym trzeba wywalic kupę kasy do skarbówki bo szefowa nie doczytała- to życzenia aktualne
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Jubileusz w Lubaniu Bieżące wiadomości Iza 0 3609 Ostatnia wiadomość 10 Listopad, 2008, 17:16:33
wysłane przez Iza
Złoty Jubileusz lubańskiej Czwórki Bieżące wiadomości Leo 0 2451 Ostatnia wiadomość 02 Październik, 2010, 19:43:42
wysłane przez Leo
Jubileusz lubańskich policjantów Bieżące wiadomości Leo 0 2775 Ostatnia wiadomość 11 Listopad, 2010, 12:05:34
wysłane przez Leo
Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3072 Ostatnia wiadomość 13 Kwiecień, 2011, 15:42:52
wysłane przez Urząd Miasta
Jubileusz 150 lecia konsekracji kościoła św. Trójcy [program obchodów] Bieżące wiadomości x 0 3873 Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2011, 21:54:21
wysłane przez x
Jubileusz 5-lecia Parafii Ew-Aug i 630-lecia kościoła w Lubaniu Bieżące wiadomości x 0 2862 Ostatnia wiadomość 15 Czerwiec, 2011, 18:14:38
wysłane przez x
Jubileusz Szkoły Muzycznej w Lubaniu - Dwadzieścia lat minęło ... Video Luban24 Paweł Sokołowski 5 7446 Ostatnia wiadomość 02 Listopad, 2011, 16:37:04
wysłane przez SzymonMiskiewicz
Jubileusz 100 - lecia urodzin Video Luban24 x 1 4840 Ostatnia wiadomość 12 Luty, 2013, 21:42:41
wysłane przez x
Podwójny jubileusz Złotych Godów Miasto Lubań Urząd Miasta 1 3168 Ostatnia wiadomość 04 Kwiecień, 2014, 18:13:29
wysłane przez edward osman
Cudowny jubileusz Aniołów Hydepark Arkadiusz Słowiński 3 3673 Ostatnia wiadomość 28 Czerwiec, 2014, 20:34:33
wysłane przez Grupa od Anioła Stróża
REKLAMA
eurolpolska.pl olej silnikowy
1264 Gości, 0 Użytkowników