Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bóg, honor i Ojczyzna!  (Przeczytany 25897 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +47/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 03 Maj, 2012, 22:20:43 pm »

Od powstania Państwa Polskiego w chwili jego chrztu te wartości wracają do nas zawsze wtedy, kiedy się zapominamy. Jak pięknie wracają dziś! Niech przewodzą nami zawsze!

Śląsk - Jagiellonia (oprawa z okazji Święta Narodowego) -- 3.05.2012
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #1 : 04 Maj, 2012, 12:23:31 pm »

Wiesz co Albatrosku, dobrze jest czuć się przynależnym do danej nacji a jeszcze lepiej gdy ta przynależność jest naprawdę powodem do dumy ale wiesz co ja nie przepadam za patetycznością i nie kręci mnie martyrologia. Wolałabym raczej prawdziwą demokrację ale taką bez podziałów na my i wy na Polaków i "prawdziwych Polaków' na patriotów i "prawdziwych patriotów", jeśli chodzi o mój obraz idealnej Polski, to wystarczy mi jeśli będziemy uczciwi wobec siebie, będziemy się szanować nawzajem, nie robiąc przy tym żadnych podziałów.  Po prostu wystarczy mi, że będziemy normalni.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #2 : 04 Maj, 2012, 14:01:30 pm »

Cytuj
Wiesz co Albatrosku, dobrze jest czuć się przynależnym do danej nacji a jeszcze lepiej gdy ta przynależność jest naprawdę powodem do dumy
Jola myślę, że 3 maja Święto Konstytucji jest powodem do dumy Polaków i wszyscy powinniśmy się  tą dumą jednoczyć. Zapewne dlatego kibice zadbali w tym dniu o taką oprawę.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 21
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 08 Maj, 2012, 12:14:46 pm »

Uważam, że stadion piłkarski nie jest  dobrym miejscem dla tego typu wyrażania swojego patriotyzmu. Do tego te kontrowersyjne napisy na tych transparentach. A po meczy patrioci wychodza na ulice i demolują miasto, leją sie maczetami i idą na ustawkę.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #4 : 08 Maj, 2012, 18:09:29 pm »

Uważam, że stadion piłkarski nie jest  dobrym miejscem dla tego typu wyrażania swojego patriotyzmu. Do tego te kontrowersyjne napisy na tych transparentach. A po meczy patrioci wychodza na ulice i demolują miasto, leją sie maczetami i idą na ustawkę.

Mądre słowa 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +47/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 08 Maj, 2012, 22:04:53 pm »

A gdzie ma być patriotyzm?! Uważacie, że tylko raz do roku pod obeliskiem, gdzie wszyscy nerwowo na zegarek patrzą i idą, bo tak wypada. Czy leżąc z piwem w ręku być patriotycznym przed szkłem kiedy hymn grają?! Może ma być też jedynie tam, gdzie co wybory piękne hasła na słupach wiszą, aż je wiatr zedrze, a slogany w dym pójdą wraz z mandatem?!
Dla mnie to co zobaczyłem na filmie jest patriotyczne, bo tam była energia, szczerość i odwaga w hołdzie dla Polski i jej historii.
Jeżeli ktoś z nich poszedł na rozróbę- to tak jak z nami, albo jeszcze gorzej. Tam większość nie bała się słów w dniu 3 maja: Bóg, Honor i Ojczyzna, a tu co niektórzy nie tylko o tym nie napiszą, ale i krytykują. Kto na filmie zobaczył coś niegodnego, gdzie jest agresja, czy hasła mijające się z prawdą?!ŻENADA to jest u "Kiepskiego", który nic nie robiąc chce symbole własnego Kraju głęboko w szufladzie trzymać!
Jola nie baw się w sędziego dobrych i złych słów, bo gdakać za nickiem jak krodar każdy potrafi, a Ty jak zwykle zatrybiasz.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 08 Maj, 2012, 22:32:10 pm »

Ta akcja  na  filmie bardzo mi się podobała. Widocznie coś w tym jest, że są kibice i kibole.
Twoja wypowiedź Albatros (+).
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #7 : 08 Maj, 2012, 23:33:17 pm »

Wyrok
Pilecki został skazany 15 maja 1948 roku na karę śmierci. Wyroku dokonano w więzieniu na Mokotowie poprzez strzał w tył głowy. Rotmistrz pozostawił żonę i dzieci. Do dziś nie wiadomo gdzie został pochowany. Grabarze UB najprawdopodobniej zakopali ciało na wysypisku śmieci. Wszystkie informacje na temat Pileckiego i jego rodziny były podczas PRL-u ocenzurowane. Warto dodać, że zaraz przed wyrokiem, Witold powiedział żonie, że UB jest gorsze niż SS w Auschwitz.
<a href="http://www.youtube.com/v/1r3WjPfIAoU?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/1r3WjPfIAoU?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

Rehabilitacja stadionowa Pileckiego adekwatna do skali strachu przepoczwarzonych na demokratyczny sort oprawców. Nie medal, nie apel, tylko manifestacja na oczach tysięcy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #8 : 09 Maj, 2012, 18:34:58 pm »

A gdzie ma być patriotyzm?! Uważacie, że tylko raz do roku pod obeliskiem, gdzie wszyscy nerwowo na zegarek patrzą i idą, bo tak wypada. Czy leżąc z piwem w ręku być patriotycznym przed szkłem kiedy hymn grają?! Może ma być też jedynie tam, gdzie co wybory piękne hasła na słupach wiszą, aż je wiatr zedrze, a slogany w dym pójdą wraz z mandatem?!
Dla mnie to co zobaczyłem na filmie jest patriotyczne, bo tam była energia, szczerość i odwaga w hołdzie dla Polski i jej historii.
Jeżeli ktoś z nich poszedł na rozróbę- to tak jak z nami, albo jeszcze gorzej. Tam większość nie bała się słów w dniu 3 maja: Bóg, Honor i Ojczyzna, a tu co niektórzy nie tylko o tym nie napiszą, ale i krytykują. Kto na filmie zobaczył coś niegodnego, gdzie jest agresja, czy hasła mijające się z prawdą?!ŻENADA to jest u "Kiepskiego", który nic nie robiąc chce symbole własnego Kraju głęboko w szufladzie trzymać!
Jola nie baw się w sędziego dobrych i złych słów, bo gdakać za nickiem jak krodar każdy potrafi, a Ty jak zwykle zatrybiasz.

Napisałam tak a nie inaczej, odnosząc się do postu Krodara, bo myślę tak jak on. Niech Ci będzie, Albatrosku, że zatrybiam. Nazywaj to jak chcesz, Twoje prawo, zawsze piszę zgodnie ze swoimi odczuciami, nie zależy mi na poklasku. Patriotyzm dla mnie nie polega na takich czynach jak ten na filmiku. Dla mnie patriotyzm to poszanowanie bliźniego ale przez cały tydzień, nie tylko w niedzielę podczas mszy ale zawsze minuta po minucie, godzina po godzinie,  to dobre uczynki wobec innych(takie drobne ale szczere i prawdziwe, czynione z dobrego serca), to także tolerancja i poszanowanie dla odmienności bliźniego, to poszanowanie i akceptacja rodaka niezależnie od jego poglądów politycznych, wyznania religijnego czy orientacji seksualnej. A patriotyzm na pokaz kojarzy mi się z hipokryzją oraz z polityką.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #9 : 09 Maj, 2012, 19:11:39 pm »

Jola wybacz, ale Ty nie piszesz o patriotyzmie, a o szacunku i tolerancji. Wiesz, że nie lubię kopiuj- wklej, ale tym razem pójdę na skróty.

Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriates) – to postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.
Nie ma tu możliwości manipulowania czym dla Ciebie jest, czy dla mnie patriotyzm. On ma z góry narzucone zasady.
Napisałam tak a nie inaczej, odnosząc się do postu Krodara, bo myślę tak jak on. Niech Ci będzie, Albatrosku, że zatrybiam. Nazywaj to jak chcesz, Twoje prawo, zawsze piszę zgodnie ze swoimi odczuciami, nie zależy mi na poklasku. Patriotyzm dla mnie nie polega na takich czynach jak ten na filmiku. Dla mnie patriotyzm to poszanowanie bliźniego ale przez cały tydzień, nie tylko w niedzielę podczas mszy ale zawsze minuta po minucie, godzina po godzinie,  to dobre uczynki wobec innych(takie drobne ale szczere i prawdziwe, czynione z dobrego serca), to także tolerancja i poszanowanie dla odmienności bliźniego, to poszanowanie i akceptacja rodaka niezależnie od jego poglądów politycznych, wyznania religijnego czy orientacji seksualnej. A patriotyzm na pokaz kojarzy mi się z hipokryzją oraz z polityką.

Ten filmik jest dla Ciebie hipokryzją?!
Zgodnie ze znaczeniem słowa patriotyzm to postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Cechami patrioty jest umiłowanie własnej ojczyzny i narodu oraz szacunek dla swoich przodków. Może być ono realizowane poprzez kultywowanie tradycji i obrzędów, obchodzenie świąt i rocznic, oddawanie czci bohaterom narodowym oraz sławnym osobistościom zasłużonym dla kraju, a także kultywowanie pamięci o nich.
Niczego innego kibice nie pokazali jak własnie patriotyzmu. Pisanie pod uczczeniem bohatera zamordowanego i zakopanego jak śmiecia, bo nawet nie jak psa, gdzieś tam pod stertą gnijących resztek o szacunku i tolerancji na co dzień, bez podziałów politycznych, wyznań religijnych czy orientacji seksualnych jest mało poważne.
Mam nadzieję, że nieświadomie, ale zdajesz sobie sprawę co mogą czuć Ci, którzy zostali tutaj w tym codziennym szacunku i tolerancji ze świadomością nie zrehabilitowanej śmierci bohaterskiej kogoś dla nich bliskiego. Kiedy choć na chwilę łza kręci im się w oku w ramach takich podziękowań, a kiedy też w ślad za tym czytają takie wpisy. O miłości, szacunku, wierze, czy odmienności seksualnej.
Jak kwiatek do kożucha- sorry, ale musiałam!

Aha i jeszcze jedno jak tak naprawdę myślisz to wklej swoją wypowiedź również pod:
 http://www.luban24.pl/index.php?topic=6755.msg32700;topicseen#new
\Wiem, że tego nie zrobisz, bo nie o uroczystość tu chodzi, a o bohaterów oprawy

http://www.luban24.pl/index.php?topic=6755.msg32700;topicseen#new
« Ostatnia zmiana: 09 Maj, 2012, 19:28:40 pm wysłane przez Ewa Gutek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #10 : 09 Maj, 2012, 22:46:57 pm »

1:20:06

<a href="http://www.youtube.com/v/-2elOo6jii4?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/-2elOo6jii4?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>


Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 21
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 11 Maj, 2012, 12:31:41 pm »

W nawiązaniu do mojej wczesniejszej wypowiedzi, nadal twierdze, że impreza sportowa tego typu jak wyżej nie jest miejscem do tego typu manifestacji swojego patriotyzmu. To jest moje zdanie i może sie komuś nie podobać. Idąc na impreze sportowa raczej zawsze ma się na mysli przeżycia sportowe. szczególnie jeżeli gra nasza reprezentacja to normalnym jest że demonstrujemy swoja polskość, przynależność do narodu. Ale to wcale według mnie nie oznacza, że te osoby sa gorliwymi patriotami. W przypadku meczu o którym jest ten filmik, wydaje mi się, że raczej prezentuje on szowinizm i ksenofobizm. Prawdziwy patriotyzm prezentujemy swoja postawą, uczciwością, płaceniem podatków, dbałością o dobro społeczne, itp. Taka jest moja wizja patriotyzmu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +1177/-1164
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1670
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 11 Maj, 2012, 16:21:50 pm »

(...)Prawdziwy patriotyzm prezentujemy swoja postawą, (...)

Zaprezentowali swoją postawę. Brawo!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeżeli absolutnie nikt cię nie nienawidzi to znak, że robisz coś źle.



Punkty: +47/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 11 Maj, 2012, 16:58:16 pm »

MAGENTA (+) Nie chciało mi się tłumaczyć- dzięki za wyrękę!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #14 : 12 Maj, 2012, 18:09:07 pm »

Zaprezentowali swoją postawę. Brawo!

To takie typowe, nasze, polskie, jeśli ktoś odważy się mieć odmienne poglądy i nie boi się tego okazać, nie możemy tego tolerować, uszanować, lepiej skrytykować i ośmieszyć, pokazać, że jesteśmy górą.  To takie patriotyczne. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Praca w różnych sektorach Ogłoszenia drobne scalare 1 6631 Ostatnia wiadomość 23 Listopad, 2009, 13:17:31 pm
wysłane przez TK159
Basen na Kamiennej Górze zostanie odbudowany. Bieżące wiadomości « 1 2 ... 9 10 » Paweł Sokołowski 138 136998 Ostatnia wiadomość 26 Styczeń, 2013, 18:57:47 pm
wysłane przez Tony
honor...... Hydepark widelec 5 6486 Ostatnia wiadomość 06 Październik, 2009, 22:07:54 pm
wysłane przez curious
Odtwarzacz różnych formatów video Serwis komputerowy TK159 0 4655 Ostatnia wiadomość 23 Listopad, 2009, 07:46:18 am
wysłane przez TK159
Mój NURT Poeci « 1 2 ... 47 48 » Hubert 718 569340 Ostatnia wiadomość 01 Grudzień, 2019, 19:38:35 pm
wysłane przez Hubert
Studenci podróżują taniej do Jeleniej Góry z PKS Voyager Lubań Bieżące wiadomości « 1 2 » Leo 20 27464 Ostatnia wiadomość 20 Styczeń, 2011, 10:31:54 am
wysłane przez MooseDlb
Podziemia Kamiennej Góry Polecane - Strona główna « 1 2 3 » Tomasz Bernacki 30 57167 Ostatnia wiadomość 22 Maj, 2013, 19:01:25 pm
wysłane przez Jola
Pomóżmy powodzianom Polecane - Strona główna powiat 3 11677 Ostatnia wiadomość 11 Lipiec, 2012, 11:08:06 am
wysłane przez Doktorek
róbta co chceta? Hydepark MMM 5 7916 Ostatnia wiadomość 08 Wrzesień, 2014, 09:46:23 am
wysłane przez MMM
Nagrody dla sportowców i trenerów Powiat lubański powiat 0 19375 Ostatnia wiadomość 05 Styczeń, 2016, 15:11:55 pm
wysłane przez powiat