Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Hans Kloss w Lubaniu  (Przeczytany 3398 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Punkty: +137/-262

Wpisy: 680
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

Marek Kardela

« : 12 Kwiecień, 2012, 19:04:23 »

W najbliższy weekend na ekranie naszego kina "Wawel" będziemy mogli ponownie zobaczyć agenta J-23  (Hansa Klossa)w akcji, choć tym razem "Stawka będzie większa niż śmierć"
Ciekaw jestem Państwa opini o tym filmie, gdyż czytając recenzje w internecie byłem nieco zdziwiony tak dużą ilością opini negatywnych.
Zapraszam i przypominam : piątek, sobota, niedziela godz. 17:00 i 19:15

A oto przykładowe opinie z internetu :

UDANY. Naprawdę udany film przygodowy z wartką akcją, solidną dramaturgią i bogatą batalistyką. Dużo się dzieje, dużo zwrotów akcji. Film ma oddech filmu i to jest w nim super.Imponuje rozmachem i niesłabnącym tempem.
No i jest naprawdę dobrze zagrany, przez Mikulskiego i Karewicza, ale i Kota i zwłaszcza Adamczyka.
Trup ściele się gęsto, krew leje się. Trzyma fason. Porządne kino sensacyjno-przygodowe.

WSTYD. Zarżnięcie legendy, mimo najszczerszych chęci nie sposób wymienić choćby jednego elementu w tym gniocie, który zasługiwałby na uwagę, a dawni bohaterowie oprócz uwiądu starczego nic nie prezentują ani to parodia ani autoironia ani film na serio. Nawet Olbrychski wypadł blado. Technicznie też kiepsko. I nie mam nawet za złe że film powiela schematy Indiany Jonesa, Skarbu Narodów itp., gdyby to było widowisko na poziomie można by to przełknąć a tak to Żenada.

A ja film polecam. Mi się podobał. Polskie kino sensacyjne. Pomysł dobry - Bursztynowa Komnata - zagadka II wojny światowej. Myślałem, że Mikulski i Karewicz będą krótko, a cały ciężar filmu spadnie na Kota i Adamczyka - a tu niespodzianka. Emil Karewicz jako Brunner jak zwykle rewelacyjny, Piotr Adamczyk stał się młodym Brunnerem. A że to nie jest Hollywood, cóż, żyjemy w Posce. Choćbyśmy chcieli zrobić takie efekty specjalne, jak tam, to kto na nie wyłoży pieniądze (zwróćcie uwagę, że hity to wydatek setek milionów dolarów - gdzie w Polsce są takie pieniądze). Podsumowując - polecam, bardzo mile spędzony czas w kinie. Ocena 7/10.

Choć panowie Mikulski i Karewicz starają się jak mogą, a Adamczyk momentami wygląda jak prawdziwy Brunner, to niestety tym razem J - 23 zawiódł ! Poległ i to nie przez zły scenariusz, bo sam pomysł był całkiem fajny, aktorsko też nie wygląda to źle ( no może po za wyjątkiem Żmudy Trzebiatowskiej ), zawód stoi po stronie realizacji. Gołym okiem widać, że w dalszym ciągu nie potrafimy sprostać scenom akcji, gdzie wykorzystywane są efekty specjalne lub pirotechniczne. Nasi filmowcy mają też problem z efektownym i szybkim montażem ! Choć w najważniejszych momentach film razi sztucznością, to trzeba przyznać że twórcy "Stawki większej niż śmierć" starali się i włożyli w film dużo serca, po prostu nie wyszło tak jakby chcieli. Ode mnie 4/10, jeżeli ktoś ma do wyboru nowego Klossa lub Kac Wawę, to zdecydowanie namawiam na to pierwsze !

Hans Kloss.jpg

* Hans Kloss.jpg (123.34 KB, 500x712 - powiększony/pobrany 209 razy.)
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień, 2012, 19:06:45 wysłane przez Marek Kardela » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67

Wpisy: 1953
Znajomi: 14

« Odpowiedź #1 : 12 Kwiecień, 2012, 20:41:59 »

Polskie kino sensacyjne

Filmidło obsadzone totalną hołotą, choroba beztalencia za 6,zł. serialowe płaczki na wielkim
Polskim Ekranie...wstyd!! zwać ich aktorami- , Kot, , Dereszowska  Adamczyk Trzebiatowska to jak przeżyć czeskie kino lat 50-60...
Jak dalej poza sztuką odbywać się będzie Polski sen..to wyhodujemy imbecylów matrixowych
.których z resztą teraz jest jak pcheł w chińskim sklepie, co by do pięt ,..... starym .dobrym
wizerunkom nie po drodze...
Kicz dla 10-12- latków ,,z efektami z Vegas-a... Chichot

A gdzie ?? sztuka?..w d....

mark...

« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień, 2012, 20:46:40 wysłane przez widelec » Zgłoś do moderatora   Zapisane

nie czyń jako ja czynię ino jak nauczam...mark...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48

Wpisy: 1280
Znajomi: 15

« Odpowiedź #2 : 12 Kwiecień, 2012, 21:42:14 »

A co oglądałeś z tymi aktorami...bajki na TVN-ie?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Punkty: +2/-0

Wpisy: 17
Znajomi: brak

« Odpowiedź #3 : 12 Kwiecień, 2012, 23:25:57 »

Proponuje wybrać sie do kina i samemu sprawdzić. Nic nie ma gorszego, niż bazowanie na opinii innych...
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
System monitoringu w Lubaniu Bieżące wiadomości Iza 13 10199 Ostatnia wiadomość 04 Czerwiec, 2008, 08:49:22
wysłane przez MooseDlb
Atmosfera w Lubaniu Hydepark curious 10 9506 Ostatnia wiadomość 05 Grudzień, 2009, 18:56:39
wysłane przez curious
Sojka w Lubaniu Kultura i sztuka jolek5 5 6619 Ostatnia wiadomość 21 Październik, 2010, 23:08:17
wysłane przez Paweł Sokołowski
SKARB W LUBANIU!!! Hydepark MooseDlb 1 4762 Ostatnia wiadomość 07 Listopad, 2010, 15:42:45
wysłane przez Paweł Sokołowski
Kino w Lubaniu Hydepark « 1 2 ... 5 6 » saxony 87 59810 Ostatnia wiadomość 03 Marzec, 2012, 08:22:46
wysłane przez Tony
WOŚP w Lubaniu Bieżące wiadomości « 1 2 3 4 » Iza 53 37337 Ostatnia wiadomość 12 Styczeń, 2011, 11:59:31
wysłane przez Samozapłon
Koncert w Lubaniu...??? Kalendarz wydarzeń MooseDlb 14 11532 Ostatnia wiadomość 28 Styczeń, 2011, 18:29:46
wysłane przez Jola
Kultura w Lubaniu Kultura i sztuka « 1 2 » Poleg 16 14121 Ostatnia wiadomość 19 Luty, 2011, 18:58:04
wysłane przez curious
47 DZ PTP w Lubaniu Przyroda i Turystyka PTSM LUBAŃ 1 20094 Ostatnia wiadomość 30 Październik, 2011, 21:09:24
wysłane przez PTSM LUBAŃ
REKLAMA
eurol olej silnikowy
295 Gości, 0 Użytkowników