Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Tablice i ulotki  (Przeczytany 2439 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +121/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 638
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 04 Kwiecień, 2012, 14:59:13 »

Pozwólmy przemówić zabytkom” - to tytuł realizowanego od stycznia br. przez Gminę Miejską Lubań projektu poświęconego promocji zabytkowej architektury naszego miasta. Miasto, które nie dba o swoje dziedzictwo szybko staje się zaniedbane, nie budzi zainteresowania wśród turystów, traci mieszkańców i nie rozwija się prawidłowo na wszystkich płaszczyznach. Świetnym przykładem ogromnych korzyści płynących z rewitalizacji starówki oraz promocji jej walorów architektonicznych są niemieckie miasta leżące w granicach Górnych Łużyc. Choć z obiektywnych względów miasto Lubań nie jest w stanie podążać dokładnie tą samą ścieżką, co bogaci sąsiedzi zza Nysy Łużyckiej, może a nawet powinno czerpać z ich doświadczeń i próbować dostosowywać swoją ofertę turystyczną do najlepszych zachodnioeuropejskich standardów.
[ Załącznik nie ma prawidłowego formatu lub nie istnieje ]
W ramach projektu wykonano m.in. nowe czterojęzyczne tablice służące propagowaniu wiedzy o lubańskich zabytkach. Ich design wzorowany jest na tablicach stojących w Görlitz. Jedenaście z nich zostało poświęconych budowlom istniejącym a 3 nieistniejącym. Dodatkowo dla każdego z 14 zabytków przygotowano broszury. Tablice i broszury mają w stosunku do siebie charakter komplementarny, tzn. tekst w broszurach jest rozwinięciem tekstu umieszczonego na tablicach. Tutaj należy nadmienić, że pomysł wykonania wielojęzycznych broszur o jednolitej stylistyce i tak ukierunkowanej tematyce ma charakter bezprecedensowy w granicach Dolnego Śląska.

mini_TABLICE%20ZABYTKI%20002.jpg


Tablice zostały ustawione w Lubaniu w dniu 29 marca, natomiast  ulotki dostępne są od 3 kwietnia w biurze ŁCR (Galeria Łużycka), w Muzeum Regionalnym, w Lubańskim Centrum Historycznym oraz w Informacji Turystycznej.

Autorzy projektu żywią nadzieję, że dzięki nowym materiałom „Spacer po starym Lubaniu” stanie z jednej strony bardziej atrakcyjny, z drugiej natomiast bardziej dostępny dla turystów posługujących się językiem czeskim, niemieckim i angielskim.


mini_TABLICE ZABYTKI 003.jpg

* mini_TABLICE ZABYTKI 003.jpg (161.65 KB, 750x1000 - powiększony/pobrany 325 razy.)
mini_TABLICE%20ZABYTKI%20002.jpg

* mini_TABLICE%20ZABYTKI%20002.jpg (106.67 KB, 750x732 - powiększony/pobrany 324 razy.)
« Ostatnia zmiana: 05 Kwiecień, 2012, 13:27:44 wysłane przez Urząd Miasta » Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +220/-180
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 253
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #1 : 04 Kwiecień, 2012, 22:27:39 »

tablice na pewno bardziej eleganckie od tych które promowały "Spacer po starym Lubaniu". koło Wieży stoją obie tak więc można porównać. co do ulotek to mam mieszane uczucia.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: