Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Album Powiatu Lubańskiego  (Przeczytany 13698 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Powiat
*****

Punkty: +3/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 30 Marzec, 2012, 08:48:23 am »

W grudniu 2011 r. ukazał się album pt. „Powiat Lubański” poświęcony walorom turystycznym gmin wchodzących w skład powiatu lubańskiego. Wydawcą książki jest Starostwo Powiatowe a jej autorami Waldemar Bena, Janusz Kulczycki i Andrzej Paczos. Na początku należy nadmienić, że jest to pierwsza powojenna polskojęzyczna publikacja o charakterze promocyjnym, poświęcona w całości walorom kulturowym, przyrodniczym i krajobrazowym ziemi lubańskiej.


Projekt 5 (Large).jpg



Do tej pory, niektóre z  „pereł tego subregionu,  pojawiały się tylko jako ledwo zauważalny dodatek do ofert opracowywanych dla „turystycznego trzonu Dolnego Śląska”. Wobec powyższego,  prezentowane wydawnictwo  ma charakter pionierski. Wszyscy wiemy bardzo dobrze, że to, co jest pierwsze budzi zazwyczaj najwięcej emocji. Wiele wskazuje jednak na to, że forma albumu wydanego przez starostwo będzie budzić przede wszystkim pozytywne uczucia i zadowoli nawet najbardziej wybredną grupę odbiorców.


Projekt 43 (Large).jpg



Album nie jest opasły, co w przypadku uniwersalnego wydawnictwa, należy potraktować jako zaletę – jest szansa, że każdy, kto weźmie go w ręce obejrzy w całości. Merytorycznie zagadnienia zostały podzielone na 8 kategorii: Krajobraz, Skarby ziemi lubańskiej, Rzeka Kwisa, Lasy Powiatu Lubańskiego, Flora Powiatu Lubańskiego, Fauna Powiatu Lubańskiego, Ochrona Przyrody, Zabytki Powiatu Lubańskiego,  co sensownie porządkuję zawartość książki. Każdą z nich poprzedza niedługi, napisany na przyzwoitym poziomie tekst, autorstwa znanych i powszechnie  szanowanych regionalistów.


Projekt 47 (Large).jpg



Jednak to nie tekst, a zdjęcia tworzą specyficzny klimat albumu. Te zaś pozwalają rozkochać się w ziemi lubańskiej. Piękno krajobrazu, bogactwo flory i fauny, migotanie minerałów  oraz  różnorodność zabytków – wszystkiego po trosze można spróbować przeglądając tą książkę. A co z całą resztą? - zapyta ktoś dociekliwy. Po resztę wrażeń należy udać się bezpośrednio w teren.  Teren to najważniejsza księga turysty – z niej każdy wyczyta tyle, ile zdoła.
 
dr Łukasz Tekiela

Projekt 1 (Large).jpg

* Projekt 1 (Large).jpg (50.88 KB, 572x768 - powiększony/pobrany 682 razy.)
Projekt 43 (Large).jpg

* Projekt 43 (Large).jpg (69.94 KB, 1024x512 - powiększony/pobrany 1070 razy.)
Projekt 47 (Large).jpg

* Projekt 47 (Large).jpg (74.43 KB, 1024x512 - powiększony/pobrany 1112 razy.)
Projekt 5 (Large).jpg

* Projekt 5 (Large).jpg (73.91 KB, 1024x512 - powiększony/pobrany 8241 razy.)
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2012, 13:25:07 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +220/-180
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 253
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 30 Marzec, 2012, 23:00:55 pm »

Cytuj
W grudniu 2011 r. ukazał się album pt. „Powiat Lubański” poświęcony walorom turystycznym gmin wchodzących w skład powiatu lubańskiego. Wydawcą książki jest Starostwo Powiatowe

Znam. mam. autorom i Staroście publikacji szczerze gratuluje. Jest naprawdę dobra.

Ale ale.
A co w tym temacie ma do powiedzenia Konrad Rowiński - Wicestarosta. Wszak za publikacje książkowe o charakterze poznawczo-historycznych w mieście zjechał samorząd "jak burą sukę". tutaj, w wydawaniu pewnych sum pieniążków na albumy Konradek problemów nie widzi? A może nic o niej nie wiedział (co nie wykluczone)?
A tymczasem budżet powiatu trzeba będzie korygować... niestety w dół!
Witajcie na "zielonej wyspie"
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 31 Marzec, 2012, 17:57:49 pm »

Cezar to Ale,Ale było celne, Konrad ratował już szpital, sąd, sanepid a teraz bierze się za ratowanie budżetu w myśl powiedzenia "nic nie mogę Konrad ".
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +47/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 31 Marzec, 2012, 18:17:15 pm »

Tak czytam, czytam i mam pytanie. Wiem, że Konrad mało zrobił, albo mało mu wyszło, ale co zrobił Zembik? Był wice, bo taki był układ. Co teraz robi na stworzonym etacie? Bądźcie sprawiedliwi zatem, bo stworzony dla niego etat nie świadczy o tym, że jest niezbędny. No chyba, że nagle dwaj sobie nie radzą. Poczekam na oświadczenie- ile nas ten kaprys kosztował
Jak jechać to sprawiedliwie, a nie politycznie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 31 Marzec, 2012, 20:34:36 pm »

Jasne...ani niesprawiedliwi, ani niepolityczni, za to bardzo partykularni jesteście.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 31 Marzec, 2012, 20:41:14 pm »

Jasne...ani niesprawiedliwi, ani niepolityczni, za to bardzo partykularni jesteście.

Piotr Ty aż się prosisz o plusa. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...



Punkty: +17/-22
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 332
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 31 Marzec, 2012, 23:49:25 pm »

Tak czytam, czytam i mam pytanie. Wiem, że Konrad mało zrobił, albo mało mu wyszło, ale co zrobił Zembik? Był wice, bo taki był układ. Co teraz robi na stworzonym etacie? Bądźcie sprawiedliwi zatem, bo stworzony dla niego etat nie świadczy o tym, że jest niezbędny. No chyba, że nagle dwaj sobie nie radzą. Poczekam na oświadczenie- ile nas ten kaprys kosztował
Jak jechać to sprawiedliwie, a nie politycznie

A  Ty jesteś z Lubania lub powiatu lubańskiego, że chcesz rozliczać lokalne władze?

Ja poszłabym dalej. Trzeba rozliczyć pracowników nie tylko starostwa, ale wszystkich podległych jednostek oraz szpitala za czas spędzony, zamiast przy stanowisku pracy, w internecie np. na L24
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec, 2012, 23:52:58 pm wysłane przez notoco » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Zawistny człowieku dając mi minusa pokazujesz swoją słabość i niemoc.  Niektórym najlepiej wychodzą akcje głosowania na kogoś lub przeciwko komuś.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #7 : 01 Kwiecień, 2012, 00:33:57 am »

Starostwo ma zablokowane logowanie na L24. Poza tym tematem. Album jest wyjątkowy, ponieważ to praca zbiorowa. Coraz częściej udaje się połączyć pasję regionalistów z różnych dziedzin dla promowania naszych GŁ.

Od kilku dni można używać bliższego określenia - Księstwo Czoszańskie - kolejny produkt turystyczny powiatu.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2012, 00:41:59 am wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +17/-22
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 332
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 01 Kwiecień, 2012, 00:41:38 am »

A podległe jednostki i szpital? To poza tym tematem. Album widziałam, jest bardzo ładny!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Zawistny człowieku dając mi minusa pokazujesz swoją słabość i niemoc.  Niektórym najlepiej wychodzą akcje głosowania na kogoś lub przeciwko komuś.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #9 : 01 Kwiecień, 2012, 00:43:22 am »

Jednostka jest spółką prawa handlowego, bez jurysdykcji urzędniczej.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2012, 00:46:43 am wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +17/-22
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 332
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 01 Kwiecień, 2012, 00:46:57 am »

Czyli prezes lub zarząd.

Myślę, że albumy im się spodobają!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Zawistny człowieku dając mi minusa pokazujesz swoją słabość i niemoc.  Niektórym najlepiej wychodzą akcje głosowania na kogoś lub przeciwko komuś.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 01 Kwiecień, 2012, 00:53:28 am »

Potencjał wydawnictw naukowo-historycznych (nie wątpię, że i przyrodniczych) w Lubaniu może zawstydzić Wrocław. Żeby były na to tylko pieniądze. Na wydanie czeka wiele, już napisanych, fantastycznych opracowań.

PS.
Jeżeli chodzi o poezję, to mogę z pełną odpowiedzialnością napisać, że zaczynamy zawstydzać Kraków : )
« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2012, 01:03:56 am wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +47/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 01 Kwiecień, 2012, 06:52:47 am »

A  Ty jesteś z Lubania lub powiatu lubańskiego, że chcesz rozliczać lokalne władze?

Ja poszłabym dalej. Trzeba rozliczyć pracowników nie tylko starostwa, ale wszystkich podległych jednostek oraz szpitala za czas spędzony, zamiast przy stanowisku pracy, w internecie np. na L24
A Ty jesteś władzą lokalną w starostwie?! Jak trzeba to rozliczaj Szok
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +17/-22
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 332
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #13 : 01 Kwiecień, 2012, 11:16:35 am »

Nie nie jestem. Mogę jedynie tu pisać.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Zawistny człowieku dając mi minusa pokazujesz swoją słabość i niemoc.  Niektórym najlepiej wychodzą akcje głosowania na kogoś lub przeciwko komuś.



Punkty: +220/-180
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 253
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 01 Kwiecień, 2012, 16:52:36 pm »

album jest naprawdę wyjątkowy. tak też napisałem. podobnie jak przewodnik rowerowy po naszym powiecie. To dobrze że oba wydawnictwa ujrzały światło dzienne. nie o to jednak chodzi a o hipokryzję... Rowińskiego. w mieście wydawnictwa krytykuje uznając je za zbytek, zbędne wydawanie pieniędzy. a u siebie?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Człowiek Roku Powiatu Lubańskiego Bieżące wiadomości x 0 4754 Ostatnia wiadomość 03 Marzec, 2008, 12:02:45 pm
wysłane przez x
II Święto Kultury Powiatu Lubańskiego Kalendarz wydarzeń x 1 5844 Ostatnia wiadomość 26 Wrzesień, 2008, 14:52:04 pm
wysłane przez ZUZA
Ludzie roku powiatu lubańskiego Lubań okiem luzyce.info Bernard 0 3680 Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2009, 13:24:22 pm
wysłane przez Bernard
Władze Powiatu Lubańskiego już wybrane Bieżące wiadomości « 1 2 » Leo 24 34128 Ostatnia wiadomość 24 Luty, 2015, 08:36:06 am
wysłane przez janus58144
Sesja Rady Powiatu Lubańskiego Powiat lubański powiat 1 4532 Ostatnia wiadomość 05 Listopad, 2011, 22:45:25 pm
wysłane przez cezar
Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Lubańskiego Kalendarz wydarzeń ŁCR 0 3467 Ostatnia wiadomość 05 Wrzesień, 2012, 15:05:34 pm
wysłane przez ŁCR
Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Lubańskiego Kalendarz wydarzeń ŁCR 0 3197 Ostatnia wiadomość 20 Wrzesień, 2012, 09:39:24 am
wysłane przez ŁCR
Kontrole SSR nad wodami Powiatu Lubańskiego Hydepark Bero 0 3305 Ostatnia wiadomość 23 Czerwiec, 2013, 22:55:29 pm
wysłane przez Bero
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu lubańskiego Informacje i Komunikaty Instytucji Młodzieżowy Dom Kultury 1 3982 Ostatnia wiadomość 24 Czerwiec, 2013, 13:26:03 pm
wysłane przez Młodzieżowy Dom Kultury
Udane zawody SSR powiatu lubańskiego Hydepark Bero 0 2808 Ostatnia wiadomość 13 Październik, 2013, 01:06:53 am
wysłane przez Bero