Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: MANIFEST Z DARMSTADT  (Przeczytany 15609 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 29 Marzec, 2012, 00:39:34 »

Na konferencji prasowej, która odbyła się w Klubie Prasowym na Bruningstrasse w Bonn, Grupa Inicjatywna zaprezentowała Manifest z Darmstadt traktujący o wykorzystaniu energii wiatrowej w Niemczech.

W Manifeście zawarte jest żądanie wycofania wszystkich bezpośrednich i  pośrednich subsydiów w celu powstrzymania wykorzystania wiatru w celach produkcji energii.  W dokumencie twierdzi się, iż wykorzystanie wiatru jako źródła energii, promuje technologie, która jest bez znaczenia z punktu widzenia zabezpieczenia w źródła energii, ochrony zasobów naturalnych, oraz ochrony klimatu. Pieniądze mogłyby zostać użyte na cele rozwoju energooszczędnych rozwiązań,  wysokowydajnych siłowni elektrycznych oraz fundowania badań naukowych w fundamentalnych dziedzinach produkcji energii.

Wielu obywateli, kobiet i mężczyzn, jest głęboko zaniepokojonych wzmożoną destrukcją wywołaną wciąż rosnącą ilością farm wiatrowych. Ta destrukcja wywiera wpływ tak na obszary niezurbanizowane jak i nasze miasta i wsie wraz z okolicami, których wygląd i unikalny charakter odzwierciedla ich rozwój na przestrzeni historii cywilizacji.

Manifest z Darmstadt jest kierowany bezpośrednio do polityków, osób dbających o kulturowe dziedzictwo, organizacji ochrony środowiska oraz mediów. Warto zauważyć, iż ponad 100 niemieckich naukowców uniwersyteckich podpisało się pod tym dokumentem.

http://nowa-stepnica.x25.pl/2012/03/28/manifest-z-darmstad-podpisalo-ponad-100-niemieckich-naukowcow/
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #1 : 29 Marzec, 2012, 03:31:58 »

manifest jednak nie zaklada ze juz od 100 lat istnieja samochody elektryczne, a dopiero energia odnawialna daje mozliwosc uzywania ich bez niszczenia latwo osiagalnych rezerw naturalnych.

za wycofaniem subsydiow jestem rowniez i ja - ale dla wszystkich form produkcji energii. lacznie z atomowa i weglowa, a na obecnych operatorach powinien byc wymuszony zwrot subsydiow juz uzyskanych - czyli np. miliardow utopionych w nietrafione odwierty badawcze (obecnie w bilansie 'na koszt panstwa') , badania nad reaktorami (w tym setki nietrafionych pomyslow ktore rowniez sa w bilansie 'nauka- na koszt panstwa') itd.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--Punkty: +4/-34
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 61
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #2 : 29 Marzec, 2012, 15:57:53 »

Szanowni państwo jeśli coś mówimy,mówmy o rzeczach które znamy.Gdyby nie wykorzystywano siły wiatru to nasi pradziadowie nie mieli by chleba a Don Kichot nie miałby z kim walczyć.Mówiąc serio lęk przed farmami wiatrowymi jest równie irracjonalny jak lęk przed gobalnym ociepleniem,większą szkodę dla naszego słuchu,samopoczucia,zdrowia ogólnie wywołują samochody jeżdżące pod naszymi oknami w naszych coraz bardziej zatłoczonych miastach-a jakoś nikt nie proklamuje pomysłu zmiejszenia ilości aut.Oczywiście jest jeszcze problem ruchów migracyjnych ptactwa,które jednak wbrew pozorom nie są całkowicie bezmyślne i po relatywnie niedługim czasie znajdą bezpieczniejsze drogi do lęgowisk.Pod spodem umieszczam artykuł w celu rozjaśnienia moich racji.

„Człowiek, zdrowie, środowisko” – pod takim hasłem spotkali się w ubiegły piątek w Szczecinie naukowcy Polskiego Towarzystwa Medycyny Środowiskowej. Jednym z tematów konferencji naukowej Towarzystwa był wpływ energetyki wiatrowej na zdrowie człowieka.

Zajęcie się tematyką wpływu turbin na zdrowie podczas tak ważnej konferencji naukowej ma ogromne znaczenie w związku z powstawaniem nowych instalacji. Wiele osób obawia się szkodliwego wpływu pracujących turbin na zdrowie. Dotychczasowe badania mówią jednak, że generowany przez wiatraki hałas, czy infradźwięki nie różnią się od innych źródeł, a sam wpływ turbin na zdrowie, czy samopoczucie okolicznych mieszkańców jest niewielki lub żaden.

"Badania nad wpływem farm wiatrowych na zdrowie dotyczą przede wszystkim efektów: akustycznych i wzrokowych" - mówiła podczas konferencji prof. Krystyna Pawlas, z Akademii Medycznej we Wrocławiu. "Głównie są to raporty z badań wykonanych na zlecenie firm lub instytucji związanych z produkcją energii wiatrowej, opinie lub raporty przeciwników tej energii i nieliczne publikacje badań opartych o metodykę badań naukowych".

Pani profesor odniosła się też do gorącego medialnie zagadnienia związanego z pracą turbin, jakim są infradźwięki.
"Infradźwięki są powszechnym zjawiskiem w naturze, a hałas infradźwiękowy powszechnie występuje w pobliżu dróg komunikacyjnych i w środowisku miejskim i zawodowym. Do tej pory jednak hałasowi infradźwiękowemu poświęcano mniej uwagi, ale w ostatnich latach zainteresowanie infradźwiękami znacznie wzrosło ze względu na rozwój technologii wytwarzających infradźwięki i rosnący odsetek populacji eksponowanych na ten hałas z jednej strony i wiele niejasności z nimi związanych z drugiej strony. Infradźwięki i dźwięki o niskich częstotliwościach są wytwarzane przez grzmoty, lawiny, tornada, zorzę polarną, wulkany, trzęsienia ziemi, wodospady, wiatry, wzburzone morze, i wiele innych, ale są też generowane przez niektóre gatunki zwierząt np. słonie, żyrafy, okapi, wieloryby i aligatory celem komunikowania się na odległość wielu kilometrów. Według Stepanowa (2001) poziom stałego średniego naturalnego tła infradźwięków w paśmie 0,02 – 1 Hz wynosi 35-40 dB. Podczas sztormów i tsunami poziom infradźwięków mierzony sięga 140-145 dB Lin (Stepanow 2001). Najsłynniejszym zjawiskiem infradźwiękowym, jakie miało miejsce był wybuch wulkanu Krakatoa w 1883 roku. Szacuje się, że wytworzona wówczas fala dźwiękowa o częstotliwości 0,1 Hz po okrążeniu Ziemi straciła zaledwie 0,5 % energii (Berglund, 1996). Zakres częstotliwości infradźwięków wytwarzanych przez naturę praktycznie mieści się w przedziale 0,0,1Hz do 20 Hz. Także człowiek podczas ruchu wytwarza infradźwięki czasem o dość znacznych wartościach poziomu dźwięku, jak np. podczas biegu, czy pływania przekraczają znacznie poziom 100 dB sięgając nawet 140 dB dla bardzo niskich częstotliwości.

Pojawiły się także doniesienia , że hałas taki wywołuje chorobę wibroakustyczną, a w przypadku ekspozycji na hałas farm wiatrowych, tzw. syndrom turbin wiatrowych. Te dwa zespoły chorobowe jak dotychczas budzą wiele kontrowersji, a przynajmniej doniesienia o nich nie spełniają w pełni wymogów medycyny opartej na faktach" - czytamy w referacie prof. K.Pawlas.

Mimo braku dowodów na szkodliwość turbin wiatrowych na zdrowie okolicznych mieszkańców, rozwojowi tej branży w Polsce towarzyszy wyjątkowa nieufność, a w efekcie planowane budowy wywołują silne emocje wśród mieszkańców pobliskich terenów. Ciekawostką jednak są np. wyniki badań socjologów, które wykazują większą tolerancję dla takiego hałasu u osób, które doznają korzyści ekonomicznych z powodu funkcjonowania takich farm w porównaniu do pozostałych osób.

Polskie badania z 2010 roku wykazały, że subiektywna ocena jakości życia osób eksponowanych na hałas farm wiatrowych zależy od osobowości i nie jest oceniana jako pogarszająca stan zdrowia, a takie zjawiska zdrowotne jak zaburzenia snu, zmęczenie, przygnębienie czy bóle głowy pojawiają się z taką samą częstością jak w populacji mieszkającej także z dala od takich instalacji.

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1953
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #3 : 29 Marzec, 2012, 16:27:11 »

Cytuj
Według Stepanowa (2001) poziom stałego średniego naturalnego tła infradźwięków w paśmie 0,02 – 1 Hz wynosi 35-40 dB. Podczas sztormów i tsunami poziom infradźwięków mierzony sięga 140-145 dB Lin (Stepanow 2001). Najsłynniejszym zjawiskiem infradźwiękowym, jakie miało miejsce był wybuch wulkanu Krakatoa w 1883 roku. Szacuje się, że wytworzona wówczas fala dźwiękowa o częstotliwości 0,1 Hz po okrążeniu Ziemi straciła zaledwie 0,5 % energii (Berglund, 1996). Zakres częstotliwości infradźwięków wytwarzanych przez naturę praktycznie mieści się w przedziale 0,0,1Hz do 20 Hz. Także człowiek podczas ruchu wytwarza infradźwięki czasem o dość znacznych wartościach poziomu dźwięku, jak np. podczas biegu, czy pływania przekraczają znacznie poziom 100 dB sięgając nawet 140 dB dla bardzo niskich częstotliwości.

Nieźle..jest tylko jedno ale...zresztą temat był już wałkowany..
między infra..sztormów ,ulic, wybuchów punktowo i  jednorazowo a infra...dobiegające z wolnej przestrzeni . pola  podstępnie paraliżując samopoczucie przez dajmy 20-ścia lat jest
bardzo duża różnica..

to tylko tyle.. i jeszcze  jedno..uszy odbierają w stereo ,jedno ucho z lekkim opóźnieniem
jak słyszysz równo to już człek chory..

mark...
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec, 2012, 16:37:51 wysłane przez widelec » Zgłoś do moderatora   Zapisane

nie czyń jako ja czynię ino jak nauczam...mark...Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #4 : 29 Marzec, 2012, 16:59:40 »

moje hobby i zamiłowanie to inżynieria dźwięku, powiem nie skromnie, znam się na tym, nie wypowiadałem się na te tematy tylko obserwowałem wpisy, mój wniosek, nie będę nic komentował, bo gdzieś się zagubiliście i w identyfikacji dźwięku jak i w porównywaniu dźwięków w ogóle. Takich bzdur jakich się naczytałem w związku z "aferą wiatrakową" nie wypisuje nawet gazeta "Fakt", można by jedynie wszystkie wypowiedzi wziąć do kupy wymieszać, rozpisać, wyszłaby książka pt " jak z niewinnego dźwięku zrobić wodę z mózgu"
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1953
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #5 : 29 Marzec, 2012, 17:24:48 »

Witaj Żorż w świecie dźwieku-ów..nic nie mówiłeś  ,żeś akustyczny.. Mrugnięcie
w takim razie musimy zejść z logarytmów wzmocnić częst...około 5000 Hz
gdzieś o 2 db, posługując się półkowym filtrem zjechać poniżej 50Hz do zera, Duży uśmiech Duży uśmiech

myślę ,że większość przykładów jest wzięta z interu..tak pro forma..zaczepka o dźwięki 
ilustruje złożoność kłopotu..

mark..
« Ostatnia zmiana: 29 Marzec, 2012, 17:31:34 wysłane przez widelec » Zgłoś do moderatora   Zapisane

nie czyń jako ja czynię ino jak nauczam...mark...Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #6 : 29 Marzec, 2012, 17:39:54 »

ja właśnie miałem na myśli, jedną wielką amatorszczyznę, która wciśnięta przez pseudo znawców, w główki gminne, ma na celu te główki zbełtać. Ale to już koniec moich wywodów
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1953
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #7 : 29 Marzec, 2012, 18:09:09 »

Jasne..w Niemczech zauważyli łaskawie ,że zaczyna brakować zieleni..zryte czołgami.posikane autostradami,smog.smród.cywilizacja całą gębą..
proponuje profesorom dać łopaty. najpierw naukowe noble a teraz zapas wody się kończy.. Chichot
ale to nie koniec..całe szczęście ,że profesory mają ponad 67 lat.. Duży uśmiech

Zgłoś do moderatora   Zapisane

nie czyń jako ja czynię ino jak nauczam...mark...Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #8 : 29 Marzec, 2012, 19:06:32 »

bardzo trafne, Mareczku
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #9 : 29 Marzec, 2012, 19:18:15 »

Bardzo dobra wiadomość
http://finanse.wp.pl/kat,104596,title,Polska-zwyciezyla-ws-CO2,wid,14371748,wiadomosc.html?ticaid=1e2db
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1953
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #10 : 29 Marzec, 2012, 19:31:54 »

Brawo panie Premierze  niczym Einstain  , wykradał żonie pomysły a potem zbierał laury..
ale coś mi się zdaje ,że ze będzie apelacja KE..  i tak do 2222 roku Mrugnięcie
w tym czasie świat pozbędzie się co2 na korzyść gazów nielimitowanych..
zresztą co za bzdury..Polska ogrodzona wysokim murem..żaden gaz od Nas nie odleci.. Duży uśmiech
Zgłoś do moderatora   Zapisane

nie czyń jako ja czynię ino jak nauczam...mark...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 29 Marzec, 2012, 19:57:06 »

Widelec jaka apelacja?! Trybunał jest drugą i ostateczną instancja w sprawie Uśmiech
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1953
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #12 : 29 Marzec, 2012, 20:19:14 »

Jaki TRYBUNAŁ!!?PO EURO 12- wymyślą trzecią instancję bo zaskarżenie wpłynie od wielorybów co by nikt nie brał onych pod rozwagę.. Duży uśmiech

zastanawiam się w którym momencie gospodarka powie ,że jest już rozwinięta.. Mrugnięcie
Zgłoś do moderatora   Zapisane

nie czyń jako ja czynię ino jak nauczam...mark...Punkty: +4/-34
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 61
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #13 : 29 Marzec, 2012, 20:32:46 »

Super,szacunek dla inicjatorów!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Kondolencje Bieżące wiadomości x 2 9911 Ostatnia wiadomość 29 Kwiecień, 2009, 20:05:34
wysłane przez Leo
SYLWESTER Ogłoszenia drobne martad 7 18889 Ostatnia wiadomość 19 Luty, 2011, 01:29:54
wysłane przez globus
Avatar Polecam - Niepolecam gracjano 8 13968 Ostatnia wiadomość 22 Kwiecień, 2010, 20:36:04
wysłane przez gracjano
aerobik Świat Kobiet marti 3 12218 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2010, 09:35:43
wysłane przez kacha48
Humor Hydepark « 1 2 3 4 » TK159 55 59425 Ostatnia wiadomość 21 Grudzień, 2012, 20:43:44
wysłane przez Hubert
11.11.... Hydepark « 1 2 ... 5 6 » widelec 77 80355 Ostatnia wiadomość 09 Grudzień, 2011, 22:17:45
wysłane przez borisem