Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Pospaceruj w towarzystwie przyrody  (Przeczytany 3447 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Punkty: +1/-0

Wpisy: 7
Znajomi: 3
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 06 Marzec, 2008, 16:46:34 »

W Czerniawie Zdroju, tuż przed tym jak na śodku ulicy wyrastają nam budki graniczne do Czech niegdyś nas wpuszczające, szlak zielony przecina ulicę i prowadzi nas drogą przez las zboczem Czerniawskiej Kopy.

Ot sobie szlaczek, nawet fajnie na początku oznakowany.

Tą samą drogą prowadzi nas ścieżka przyrodnicza. Dużo tablic ciekawych po drodze znajdziemy.

Stajesz przy jednej, słyszysz ptaszki, patrzysz, a tu ktoś zdjęcia ich poumieszczał i napisał jak się nazywają i jakie zwyczje mają.

Inne tablice poinformują Cię o drzewach, kwiatach, owadach, czyli wszystkich Twoich towarzyszach spaceru.

Szkoda tylko, że szlak zielony po odłączeniu się od ścieżki przestaje być już taki wyraźny. Znaków brakuje, bo drzew już nie ma...
Swego czasu próbowałam dotrzeć do instytucji, które zgodnie z prawem powinny szlak doznakować bo sie nam turysty gubiom, ileż pisma napisałam i butów po urzędach zdeptałam...
Później okazało się, że nie ja pierwsz, nie ostatnia i nie jedyna.

Ale chociaż węrówki z kompasem i mapą poćwiczyć można...  Mrugnięcie
No i dopiero zdani na przyrodę jesteśmy  Uśmiech

« Ostatnia zmiana: 06 Marzec, 2008, 16:59:10 wysłane przez Pati » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
OTWARTY KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA MIŁOŚNIKÓW PRZYRODY I BIOREGIONU Informacje i Komunikaty Instytucji Iza 0 3016 Ostatnia wiadomość 05 Marzec, 2008, 13:38:45
wysłane przez Iza
Przybędzie pomników przyrody(Kazimierz Wojciechowski) Bieżące wiadomości x 0 2585 Ostatnia wiadomość 19 Marzec, 2008, 15:16:23
wysłane przez x
Spasanie łąk to ochrona przyrody! Przyroda i Turystyka www.tierpark-goerlitz.de 0 1127 Ostatnia wiadomość 17 Sierpień, 2015, 11:50:06
wysłane przez www.tierpark-goerlitz.de
REKLAMA
eurol olej silnikowy
200 Gości, 0 Użytkowników