Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Sprawdź ważność dowodu osobistego  (Przeczytany 4279 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Redakcja
*

Punkty: +7/-0

Wpisy: 123
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 16 Marzec, 2012, 21:11:21 »

Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Lubaniu przypomina o 10-letnim okresie ważności dowodów osobistych wydanych osobom między 18 a 65 rokiem życia.

Zachęcamy do sprawdzenia w dokumencie terminu ważności dowodu osobistego i dopełnienia obowiązku wymiany dokumentu w przypadku upływu tego terminu.

Posługiwanie się nieważnym dokumentem może spowodować trudności w załatwianiu spraw w urzędzie, banku lub utrudni wyjazd zagranicę.

Ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych nakłada na posiadacza dowodu osobistego obowiązek jego wymiany, między innymi, w przypadku upływu terminu ważności dowodu osobistego.
O wymianę należy wystąpić nie później niż na 30 dni przed upływem terminu ważności dokumentu.

Informacje oraz wnioski dotyczące wydania dowodu osobistego dostępne są na stronie www.bip.luban.pl, w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Lubań, ul. Mickiewicza 6, parter oraz w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Lubań, ul. 7 Dywizji 14, I piętro.

Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Biuro Dowodów Osobistych po numerem telefonu 75 64 64 441.

Od stycznia 2010 roku dowody osobiste są wydawane bezpłatnie.

dowody osobiste.jpg

* dowody osobiste.jpg (93.79 KB, 1280x720 - powiększony/pobrany 301 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715

Wpisy: 1232
Znajomi: brak

Pragmatyk

« Odpowiedź #1 : 17 Marzec, 2012, 05:58:45 »

w tym wydziale pracuje niekompetentna pani
                   pani księżniczka która myśli sobie że to my jesteśmy dla niej
                    jakby zawiesiła się w poprzedniej epoce
                      często jeszcze w urzędach można spotkać takie dinozaury
                         pozytywne wrażenie robią młodzi,chętni do pomocy,otwarci...

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99

Wpisy: 2611
Znajomi: 7

http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo

« Odpowiedź #2 : 17 Marzec, 2012, 11:58:29 »

w tym wydziale pracuje niekompetentna pani
                   pani księżniczka która myśli sobie że to my jesteśmy dla niej
                    jakby zawiesiła się w poprzedniej epoce
                      często jeszcze w urzędach można spotkać takie dinozaury
                         pozytywne wrażenie robią młodzi,chętni do pomocy,otwarci...

Tony zgadzam się z Tobą ale nie do końca, zdarzają sie jeszce w urzędach nieuprzejmi, kapryśni i czasem niekompetentni ludzie ale dziś na szczęście są to już nieliczne przypadki. Jestem od Ciebie starsza i gdybyś bywał w urzędach jakieś powiedzmy 15 lub 20 lat temu, to dopiero byłbyś w szoku. Wówczas w urządach różnej maści królowała  gburowatość i szorstkość wobec petenta. Dziś jest bardziej ok niż źle. Często, gdy idę lub dzwonię do któregokolwiek urzędu, jestem niejednokrotnie mile zaskoczona wysoką kulturą i kompetancją urzedników, choć zdarzają się niestety  i negatywne przypadki.
Odnośnie biura spraw obywatelskich, swego czasu bywałam tam dość często. W związku z tym, że mieszkałam jakiś czas w TBS i zmieniałam swój meldunek parokrotnie, więc dowody osobiste moje i córki również były do wymiany. W owym czasie pracowałam w Pokojach Gościnnych na Mickiewicza, czyli są śasiedztwie owego urzędu. Nie miałam żadnych problemów zalatwiając sprawy związane z aktualizację dowodów ale za to sprawy zwiazane z meldunkiem, piętro wyżej, to raczej masakra. Tamte panie potrafią być bardzo wyniosłe, kapryśne i nieuprzejme. Bardzo nie lubiłam tam chodzić, choć przyznam, iż dotyczy to tylko szeregowych pracownic, gdyż kierowniczka tych pań jest bardzo miłą i moim zdaniem inteligentną osobą. Wcześniej kierownikiem był tam pewien pan, który kilka lat temu odszedł na emeryturę. Kiedyś załatwiałam tam sprawę dośc trudną i skomplikowaną, było to dawno, bo 16 lat temu  i przyznam, że ów kierownik był bardzo uprzejmy i pomocny w rowiązaniu mojego problemu. Natomiast  jego podwladne o których wspomnialam wcześniej a ściślej mówiąc jedna z nich, była w owym czasie tak opryskliwa, że nie wytrzymałam nerwowo i zebrałam ją, mówiąc kilka dobitnych słów o tym, co myślę o jej zachowaniu.
Niedalej jak wczoraj dzwonilam do PCPR-u. Poprosiła mnie córka o to abym spytała jak wygląda teraz sprawa dofinansowań do turnusów rehabilitacyjnych i przyznam, że również byłam bardzo pozytywnie zaskoczona.
Jeśli chodzi o tych, którzy tkwią w poprzedniej epoce, to muszę tu wymienić pracowników administracji Spółdzielni Mieszkaniowej ale bezkonkurencyjną królową w tej kwestii jest Administracja Budynków Komunalnych. Gdyby w tej kwestii przyznawano Oskara, to właśnie im należałaby się statuetka.

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Nie płacimy już za wydanie dowodu osobistego Bieżące wiadomości Leo 0 2920 Ostatnia wiadomość 14 Styczeń, 2010, 21:05:35
wysłane przez Leo
Jak wyłączyć - ukryć śledzika na NK Serwis komputerowy TK159 6 6728 Ostatnia wiadomość 18 Luty, 2010, 18:22:45
wysłane przez TK159
Cyberprzestępcy i oszuści żeruja na Tragedi Serwis komputerowy Black 0 1669 Ostatnia wiadomość 19 Kwiecień, 2010, 07:25:21
wysłane przez Black
Jak odróżnić sfałszowany Windows od oryginalnego? Serwis komputerowy Black 0 2392 Ostatnia wiadomość 06 Maj, 2010, 00:02:26
wysłane przez Black
Powódź się zbliża Hydepark Leo 10 7105 Ostatnia wiadomość 12 Czerwiec, 2010, 09:00:29
wysłane przez widelec
Niebezpiecznie ślisko na drogach Bieżące wiadomości « 1 2 3 » Leo 33 16176 Ostatnia wiadomość 11 Styczeń, 2011, 21:10:30
wysłane przez curious
Czy ktoś ma wiadomości na ten temat ? Informacje i Komunikaty Instytucji Jola 6 7118 Ostatnia wiadomość 15 Luty, 2011, 22:37:54
wysłane przez saxony
Weź paragon od lekarza Hydepark borisem 6 4101 Ostatnia wiadomość 19 Marzec, 2011, 20:41:56
wysłane przez Tony
Bezmyślność urzędnicza oraz bezduszność polityków. Czy tak musi być ? Jolanta Dobrzyńska Jola 4 6546 Ostatnia wiadomość 25 Czerwiec, 2011, 16:06:35
wysłane przez Jola
Dni Lubania - nowa twarz najważniejszej imprezy w mieście Polecane - Strona główna Urząd Miasta 13 10541 Ostatnia wiadomość 22 Kwiecień, 2012, 23:30:02
wysłane przez Arkadiusz Słowiński
REKLAMA
eurol olej silnikowy
379 Gości, 0 Użytkowników