Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Nadzór wojewody sprawdza MPZP gminy Lubań z 2005 roku  (Przeczytany 115485 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +2/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 19
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #75 : 04 Maj, 2012, 20:32:59 pm »

http://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,365,seminarium-energetyka-wiatrowa-fakty-i-mity.html

Seminarium „Energetyka wiatrowa – fakty i mity”- Senat RP, 24.04.2012r.

Można poczytać albo lepiej pooglądać zwolenników i przeciwników farm wiatrowych na seminarium.

Poniżej parę wybranych stwierdzeń z tego spotkania:

1. Główne przeszkody rozwoju energetyki wiatrowej:

-zły stan techniczny sieci energetycznych ( dekapitalizacja 75% tzn. w ciągu 4-10 lat będą całkiem zużyte.),
-niestabilny system wsparcia OZE,
-zagrożenie nadpodażą zielonych certyfikatów,
-zasoby wiatrowe na pólnocy kraju gdzie są małe możliwości przyłączeniowe,
-brak akceptacji społecznej,
-brak wiedzy lub wiedza "skrzywiona",
-brak uregulowań prawnych, "skomplikowana" ustawa o planowaniu przestrzennym - 20 nowelizacji,


2. Wiele więcej wydanych pozwoleń na przyłączenie farm wiatrowych do sieci niż realnych możliwości ( ok 4000 MW do 2015r.).

3. Koszt za 1 MW gotowych kompletnych "papierów" pozwalających na rozpoczęcie fizycznie budowy kosztuje 300.000 euro, a koszt całościowy pozwoleń i budowy 1 MW wynosi 1,5 mln euro - nie wielu inwestorów na to stać.
Są to głownie inwestycje PAPIEROWE firm AWATARÓW.


4.Brak RACJONALIZMU u podstaw zastosowania tej technologi - nie redukują emisji CO2 a kosztują miliardy euro.

5.Cel inwestorów wiatrakowych- MAKSYMALIZACJA ZYSKÓW.


Stowarzyszenia KOCHAJMY MAZURY i BEZPIECZNA ENERGIA na temat wiatraków na Mazurach:
- nie stosowanie się do europejskiej konwencji krajobrazowej,
- braki w systemie prawnym,   
- za małe odległości od zabudowań ( postulat 3 km) i jeziora Niegocin ( postulat 5 km),
- błędne założenia w stosowaniu norm hałasu normalizowanego w nocy 40 dB dla zabudowy mieszkaniowej i 45 dB dla zabudowy zagrodowej ,
- charakter hałasu MĘCZĄCY,
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #76 : 05 Maj, 2012, 00:41:14 am »

Przeczytałem i mam taką refleksję o której pisałem przed rokiem, o wpływie fam wiatrowych na lokalny klimat.
Cytuj
Profesor  Stanisław Krasowicz z Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach przedstawił wpływ farm wiatrowych na intensywność produkcji rolnej, zwracając uwagę na zjawisko mieszania powietrza, które ogranicza niepożądane skutki wiosennych przymrozków czy zmiany w cyrkulacji powietrza, poprawiające efektywność procesu fotosyntezy poprzez zmianę dystrybucji CO2.

Niestety, ale pan profeso. nic nie wspomniał o wodzie. A szkoda : ) Może banany faktycznie się uda wyhodować w niedalekiej przyszłości? Kto wie, mając takich specjalistów.

Najnowsze, 10-letnie, badania wpływu wiatraków na klimat:

Dane satelitarne temperatury powierzchni w zachodnim Teksasie pokazują bezpośredni związek pomiędzy nocnym wzrostem temperatury a położeniem dużych farm wiatrowych. (prawie o 1 C)

Analitycy twierdzą, że energetyka wiatrowa jest dobrym uzupełnieniem energii słonecznej, gdyż wiatry często wieją silniej w nocy podczas gdy energia słoneczna jest dostępna tylko w godzinach dziennych. Ale Zhou (profesor na Uniwersytecie Stanowym z Nowego Jorku, Albany i autor pracy opublikowanej 29 kwietnia o Zmianach Klimatu Przyrody) i jego koledzy stwierdzili, że zawirowania za łopatek turbin wiatrowych wzbudzają warstwy chłodniejszego powietrza, które zwykle osiada na ziemi w nocy, i miesza się z ciepłym powietrzem, które jest na górze. - Te ocieplenia szkodzą miejscowym rolnikom, którzy już od kilku lat cierpią przez zabójczą suszę w Teksasie.

http://news.discovery.com/earth/hot-wind-farms-120429.html
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2012, 00:43:41 am wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #77 : 05 Maj, 2012, 02:59:07 am »

wy jestescie meczacy

nadal brak racjonalnych argumentow.
byly juz w moim kierunku argumenty ad populum a to cios ponizej pasa
( http://pl.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_populum )

ad anarchii - http://pl.wikipedia.org/wiki/Zielony_anarchizm

warto zwrocic uwage na rozlam pogladow
"Chociaż niemal wszystkie formy nowoczesnego anarchizmu przypisują sobie wymiar ekologiczny, to istnieje specyficzny eko-anarchistyczny nurt w obrębie anarchizmu, który dzieli się na dwa rodzaje: ekologię społeczną oraz "prymitywistyczny" anarchizm."

skoro uciekacie od racjonalnych argumentow , to pasuje :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Anarchoprymitywizm

badania ktore wklejacie sa bardzo lipne i oderwane od rzeczywistosci.
zadalem sobie trud dokopania sie do zrodel , fajny opis czesto cytowanego
'syndromu turbiny wiatrowej' i skad sie to wzielo jest np. tutaj :
http://rationalwiki.org/wiki/Wind_Turbine_Syndrome

medline na temat takiego syndromu milczy,
ale... @ wolly - zauwaz ze wikipedia wspomina ze objawy syndromu turbiny wiatrowej ustepuja u osob ktore maja ekonomiczny zysk z jej dzialania - powraca w kolko temat ekonomii - wiec wydaje sie ze formuje sie po prostu grupa szukajaca 'lekarstwa' na swoja chorobe - niezbyt wyszukanymi metodami.
podobne choroby wywoluja luksusowe samochody oraz niektore konfiguracje 'przyjaciolek' - dobrze ze "stowarzyszenie" nie lobbuje za powolaniem Miejskiej Strazy Moralnosci - to by dopiero byly jaja

tak czy siak, gdy rozum spi, budza sie potwory...

@widelec :
SPOŁECZEŃSTWO SPEKTAKLU 4/8 Udostępnianie tego filmu zostało wyłączone przez autora.

@borisem - o problemach turystyki wiesz dokladnie 0 - widac to z twoich wypowiedzi.  polecam skontaktowac sie z klubami turystow w miejscach gdzie wiatraki istnieja zamiast dawac sie wciagac w 'cyrk' walki z wiatrakami - dziwi mnie ze tak latwo dajesz z siebie robic malpe...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #78 : 05 Maj, 2012, 06:55:07 am »

Brawo...curious... jednak jedno jest pewne..obstrachując od filozoficznych dogmatów alkoholików/a trza przyznać ,że to w ich głowach rodza się cuda ponadczasowe/,człek musi mieć szanse żyć tak jak chce ,nawet w dzisiejszych dens-czasach...
nikt nikomu nic nie zabrania!!, sformalizowanie założeń "robotnika bawełnianego"stało się reklamą samą w sobie i tego nie da się zmazać gumką..a jednak?! jest chyba jeszcze czas aby indywidualnie mieć wpływ na swój żywot!!
Każdy pogląd -to ocena określonej grupy społecznej..czyż nie?
Jeśli swoiste doktryny mają aspiracje do  syntetycznego ujęcia
zaklamkowtego społ....a Szok- to też bym się napił..
Nic odkrywczego w tym nie ma a jak jeszcze dodamy do tego świadomość historyczną i kształt wniosków każdego z Nas pod wpływem grupowego doświadczenia ,to stosunek bytu do kpiny z sensu bycia jest "naczelnym" pojmowaniem mojego .i tylko mojego jestestwa..
Osobiście mam w dupie karmienie mnie funkcją zorganizowanej już materii mózgu..jesli działalność materialna ma  dominować nad empiryczną regulacją to niech reguluje/ tak już jest/
ale to nie znaczy ,że muszę mieć pralkę!a co za tym idzie .musze mieć proszek..Idee kapitalizmu mamy już u Azteków..
Chrześcijańtwo to plagiat Buddyzmu,,nierówność społeczna to drwina przyrody..itp..wszystko bez sensu..
Wyobrażacie sobie Irokeza ,który przed wypadem na bawoły zastanawia się nad dialektrycznym aspektem sprawy??

60% chodzących 'losów" nie ma pojęcia ,że ziemia to kula...
Najgorsze jest to ..że rodzi się coraz więcej pseudo- wybawicieli w funkcjach nadwornych
norm moralnych. oczywiście do tego zmusza ich "postęp"- aspirowanie z warstw plebejskich do salonów pejsowatych i płacz nad wynarodowieniem wymusza okresloną taktykę dla proletariatu...cykl już jest cyklem..że to ..i tamto...

mark...
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2012, 07:13:11 am wysłane przez widelec » Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #79 : 05 Maj, 2012, 09:46:30 am »

prof. Liming Zhou do dr Niny Pierpont ma się jak piernik do wiatraka Uśmiech Ale. Podnoszony przez wszystkich naganiaczy wiatrakowych argument o tym, że wiatraki nie szkodzą tym, co mają z tego kasę też nie jest do końca prawdziwy, skoro niektórzy szukają już u nas pomocy. I nawet kiedy się podeprze najcięższego kalibru argument Wikipedią, przypisując nam zachłanność i zazdrość. To nie działa Uśmiech , BOWIEM:

Nikt normalny nie jest zainteresowany mieszkaniem w odległości 400 metrów od największych na świecie (V 112), produkowanych seryjnie wiatraków, które mogą stanąć również w całej gminie Lubań, w odległości już 800 metrów od pierwszych budynków w mieście.

Dlaczego? Stało się tak, że ten co podpisał był przekonany, że będą daleko od jego mieszkania. Okazało się, że inwestorów jest więcej a mieszkańcy zrobili sobie sami kuku podpisując umowy po sąsiedzku.

GMINA LUBAŃ
Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

http://www.luban.ug.gov.pl/aktualnosci.php?subaction=showfull&id=1330601304&archive=&start_from=&ucat=1&
« Ostatnia zmiana: 05 Maj, 2012, 15:18:45 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #80 : 05 Maj, 2012, 11:37:35 am »

piszesz dziwnym jezykiem - tak jakby ci sie komplikator wlaczyl...

Limiming Zhou tez znalazlem , sorki ale jestem tylko czlowiekiem i nie walne ci
merytorycznej wiazanki na twoje wypociny tworzone metoda kopiuj&wklej w 5 minut.
po kolei dokopuje sie do zrodel ktore podajesz i kazde z nich okazuje sie sciema - powiedz czy to wzbudza zaufanie? wg. mnie rodzi niechec do traktowania Cie powaznie.

znow uzywasz tez argumentu ad populum - dla mnie obrazliwego.

ale co ciekawe obrazasz tez ludzi ktorzy podpisali umowy ( "nikt normalny") - jesli sugerujesz ze umowy podpisali ludzie nienormalni , to najprostsze co moga zrobic to odwiedzic psychiatre - umowy podpisywane przez osoby niepoczytalne nie sa wiazace.

a co do tego czy moja teza dziala czy nie - sam ja potwierdzasz - skoro pierwotna choroba (wg. ciebie) nienormalnych osob ktore podpisaly umowy byla zachlannosc i zazdrosc , i teraz 'szukaja pomocy' "u was" to moja teza trzyma sie jak najbardziej kupy. czas sie leczyc, a nie szukac pomocy u rady gminy,
czy tworzyc spiskowe teorie na temat szkodliwosci energetyki wiatrowej i atakowac bogu ducha winnych ludzi ktorzy odwazyli sie wytykac ich slabe punkty,
tudziez obrazac ludzi ktorzy po prostu wykonuja swoja prace (inwestorzy).

macie tam w szeregach pielegniarke epidemiologiczna - czy nie wylapuje epidemii choroby psychicznej ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #81 : 05 Maj, 2012, 15:21:12 pm »

Do tej pory budowie wiatraków sprzeciwili się mieszkańcy: Lubomierza, Mirska, Nowogrodźca (+burmistrz i rada), gminy Siekierczyn, gminy Platerówka oraz Świeradowa i Gryfowa Śląskiego (tam burmistrzowie zadecydowali zanim się dyskusja rozpoczęła) - wszędzie tam wiatraków nie będzie.
- i czterech miejscowości w Gminie Lubań  - N. Ślaskiego i Łużyckiego, Uniegoszczy, Radostowa Górnego a ostatnio również Czerwonej Wody w gminie Węgliniec. - Jednogłośnie na NIE. Większość mówi NIE. Dyskusja toczy się jeszcze w Sulikowie i Olszynie.

Większość jest nienormalna? Raczej nie, bo normalny nie jest zainteresowany mieszkaniem w odległości 400 metrów od największych na świecie (V 112), produkowanych seryjnie wiatraków, które mogą stanąć również w całej gminie Lubań, w odległości już 800 metrów od pierwszych budynków w mieście. - Pomysł stawiania wiatraków 400 m od zabudowy zapisano w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w 2005 roku w Gminie Lubań. Nie wiedząc czym to będzie skutkować ? Jestem pewny, ze doskonale wiedzieli co robią, tylko nie informowali o tych zamierzeniach mieszkańców. Co obecnie? Obecnie (w 2010 r)zmieniła się władza w gminie a budowa wiatraków nabrała niesamowitego tempa.

Trudno się dziwić, jeżeli z prawej ręki poprzednika robi się własną...Po 7 latach od zmiany w planie nie będzie można wystąpić o odszkodowanie z tytułu utraty wartości nieruchomości. W 2011 roku Fo...x sprzedał "leszczy" innej firmie deweloperskiej, kasując zobowiązania. To był najlepszy moment do działania przez wójta. Ale nie zrobił nic w tym kierunku. Może samo się zrobi ? : ) W grudniu Pan wójt obiecał, że się spotka z nami (stowarzyszeniem) po "Akademii w Radostowie" i poszukamy rozwiązania. Może i dobrze się stało, ponieważ byłem gotów osobiście się zgodzić na rozsądne postawienie, w optymalnej odległości tych wiatraków i bym to popierał (nie wiem jak inni). Niestety, po spotkaniach przeprowadzonych przez gminę i "akcjach" Pogranicza, po których CBA zainteresowało się prelegentem z Margonina,  straciłem całkowite zaufanie, co do intencji wójta i jego zastępcy.
W lutym mieszkańcy gminy i miasta oraz przewodnicząca rady skierowali uchwałę do sprawdzenia u wojewody.

GMINA LUBAŃ
Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

1 inwestor - 60 szt. z możliwością rozbudowy, do 190 metrów wysokości wiatraka.
http://www.luban.ug.gov.pl/aktualnosci.php?subaction=showfull&id=1330601304&archive=&start_from=&ucat=1&
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #82 : 06 Maj, 2012, 04:06:14 am »

znow argument ad populum. powtarzasz sie. dobrze opanowana sztuka retoryki nie zastapi etyki .

skad wiesz ze nikt nie jest zainteresowany mieszkaniem 400m od wiatrakow?
ludzie zyja w gorszych warunkach , np. 3m od drogi po ktorej dziennie przejezdza
setki tirow. zyja znaczy nie zamieniliby swojego mieszkania na zadne inne - to kwestia konstrukcji czlowieka, tego ile czasu spedza w domu i co w nim robi, etc.
wiatrak to nie tir. normalny czlowiek - w kierunku czego przeprowadzono badania i ustalono normy - w swoim mieszkaniu, w odleglosci 400m nie jest w stanie nawet _zarejestrowac_ - taka zdolnosc posiadaja jedynie 'nienormalne' jednostki ktorych w populacji jest 4% - o specjalnie nadwrazliwych zmyslach.
zarejestrowac. w porownaniu do np. tupiacych dzieci sasiadow czy klimatyzatora wiatrak to cos co znajduje sie na granicy percepcji.

efekt wizualny?
ile minut dziennie spedzasz wygladajac za okno ? posadz za nim drzewo - problem z glowy.

ponad 800m to wiatrak zasloni ci praktycznie wszystko, krzaki, drzewa, inne budynki, wazon na parapecie.

no i znow propagujesz jakis kit ze v112 jest niby najwiekszy na swiecie.
wieksze jest e126 ( http://en.wikipedia.org/wiki/Enercon_E-126 )
a im wieksze tym lepiej - wyzej jest turbina i smigla - mniej potencjalnego halasu.
rowniez wolniej kreci sie wirnik. osobiscie wolalbym mieszkac obok duzego wiatraka niz malego - im wieksze tym bardziej zaawansowane technologicznie.

prawo zreszta pozwala na 400m. o co wiec chodzi?

o sprawdzaniu tez sie powtarzasz. piszesz 'mieszkancy' - ja bym napisal 'kilku mieszkancow' - nie wszyscy mieszkancy maja zastrzezenia. znow aluzja do argumentum ad populum , i proba manipulacji kaskada informacyjna -
masz mnie za idiote ktory nie zna takich sztuczek? ( http://en.wikipedia.org/wiki/Information_cascade ) .

nie wiem z jakiego powodu prowadzisz swoja propagande.
kiedys napisales mi ze pewnie mi ktos placi za pisanie tutaj (pomyliles sie),
a pare postow dalej ze czesto mierzysz ludzi swoja miara.
mam z tego wnioskowac ze tobie ktos placi ?
powiem tak - nie interesuje mnie to, jednak jesli zwracasz sie do mnie ,
a jednoczesnie uzywasz chwytow ponizej pasa - to nie dziw sie ze czuje sie dotkniety i ze dyskusja moze przestac byc przyjemna. moja rada - pisz sobie w kosmos, otworz bloga 'frustrujamniewiatraki.mojego.sasiada.w.pl' albo idz do terapeuty sie wyplakac. mnie w to nie mieszaj.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #83 : 06 Maj, 2012, 10:33:20 am »

Nie myl wątków i pojęć w których piszę. Mieszkasz w bloku i sprawa ogólnie Cię nie dotyczy? Więc dlaczego zabierasz w ogóle głos. Raz napisałeś co o tym sądzisz i wystarczy.
Mnie i wiele innych osób zamieszkałych w gminie i obrzeżach Lubania jak najbardziej dotyczy i nie zamierzam przestać o tym pisać, informować i przypominać.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +1/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #84 : 06 Maj, 2012, 15:35:32 pm »

      curious
 tobie nie przeszkadza budowa wiatraków na  terenie Gminy Lubań.Nie wiem gdzie mieszkasz i nie interesuje mnie to. Pytanie - czy przeszkadza ci to, że tych wiatraków jeszcze nie ma?
Bo mnie nie, ale będzie przeszkadzało, gdy one powstaną. Nie będę opisywał dlaczego,bo do ciebie żadne argumenty nie docierają. Ponadto zauważyłem, iż na forum jesteś sam, na spotkania informacyjne o wiatrakach nie przychodzisz lub jesteś, ale się nie ujawniasz. Uważasz, że przed mieszkańcami, stojąc twarzą w twarz,nie miałbyś argumentów?
Zwolennicy wiatraków publicznie się nie ujawniają. Czego się obawiają,przecież nikt ich nie zlinczuje.A może mają coś na sumieniu? A może ich nie ma albo jest niewielu? A wiadomo, w demokracji liczy się większość społeczeństwa,a nie mniejszość. Spotkania informacyjne na temat farm wiatrowych będą z pewnością jeszcze organizowane. Pofatyguj się i sprawdź, ilu zwolenników, a ilu przeciwników  jest na tych spotkaniach.Może przekonasz się, iż Piotrek, mówiąc o mieszkańcach, nie nadużywa tego słowa( kilka- liczebnik nieokreślony, nieokreślona liczba większa od dwóch, a mniejsza od dziesięciu - jakbyś potrzebował wiedzy w temacie liczebników, bo widzę, że jest ci ona obca.
Wracając do twojego tłumaczenia, że mogę posadzić sobie drzewo przed oknem,żebym nie widział wiatraka. Bądź łaskaw i nie postępuj jak dyktator, nie zmuszaj mnie do czegoś na co ja nie mam ochoty. O tym, co będę  chciał widzieć za oknem, zdecyduję ja. Drzewo to ja mogę sobie posadzić i to nie jedno, ale nie na twoje polecenie pod moim oknem.
Wiem, że moje tłumaczenie w stosunku do ciebie nie odniesie skutku, beton zawsze będzie betonem.
Walcz sobie dalej o te wiatraki.
My, zrzeszeni w stowarzyszeniu " Bezpieczna Gmina Lubań" przy wsparciu wielu, wielu mieszkańców Gminy Lubań i nie tylko oraz części radnych i Przewodniczącej Rady Gminy Lubań będziemy dalej walczyli aż osiągniemy swój cel, a potomni będą o nas pamiętać.
A tobie pozostanie tęsknota za wiatrakiem pod twoim oknem. I zapewne terapeuta
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #85 : 07 Maj, 2012, 12:03:53 pm »

mam tez znajomych mieszkajacych w domach i ceniacych sobie cisze.
nie jest tak ze mieszkancy domow odczuja wiatraki jakos inaczej.

co do sprawy wiatrakow - poczytalem jeszcze twoje wypowiedzi i widze ze meczy cie sumienie ze namawiales ludzi KIEDYS do inwestowania i podpisywania umow.

w tym kontekscie rozumiem twoje wyrzuty sumienia - spojrzmy na to tak, kto podpisal umowe lub utopil kase inwestujac - dzisiaj moze byc niezle wk...
dlaczego? bo nic nie stoi!
jaka to inwestycja, ktora istnieje tylko na papierze? minelo prawie 8 lat - 8 lat utopionych pieniedzy , oraz 'zaparkowanej' ziemi ktora badz co badz lezy odlogiem.

rozumiem ze straciles zaufanie dla tych konkretnie inwestorow oraz ludzi ktorzy im umozliwili wejscie na nasz rynek. troche nie rozumiem jednak team-up zeby wymyslic nieistniejace problemy i krytykowac energetyke wiatrowa , opozniajac mozliwosc wybudowania czegokolwiek - to dziala na szkode ludzi ktorzy utopili w tym pieniadze. wiatraki zwracaja sie po ~10 latach. minelo 8 lat - czyli gdyby wybudowano je w 2005, przy dobrych wiatrach zaczelyby przynosic zysk, a przy zlych wiatrach - przynajmniej bylyby w 75% splacone i moznaby myslec o ich odsprzedaniu w diably albo wyburzeniu.

@ tadeusz kus - tak przeszkadza mi - j/w.
i przeszkadzaja mi akcje ktore dodatkwo opozniaja budowe  - zwlaszcza ironicznie prowadzone przez osobe ktora kiedys byla 'naganiaczem' - czyli stworzono cos na papierze a teraz naganiacz nagle sie 'nawrocil' i probuje utrzymac te spolke nadal na papierze. a wine zwalic na 'energetyke wiatrowa' w ogole - psujac rynek innym firmom ktore dysponuja o wiele lepsza technologia i ktore maja zadowolonych klientow.

co do twoich domyslow - cenie sobie prywatnosc, i kto mnie zna osobiscie wie to nie od dzis. nie jest to sprawa tylko tego watku, tak ze mozesz spac spokojnie.
nie wystepuje rowniez z ramienia zadnej organizacji i nigdy nie zalezalo mi zeby swoje argumenty popierac pokrzykiwaniem klakierow. albo sie trzymaja kupy albo nie. nie jestem czlowiekiem ktory 'musi wygrac' za wszelka cene - moj zawod nauczyl mnie pokory , nie jeden raz projekt nad ktorym pracowalem kilka lat trzeba bylo wyrzucic do smietnika .

co do tego co widzisz za swoim oknem - widzisz nie swoj teren. nie ma tu dyktatury, tylko zwyczajnie cos co nie nalezy do ciebie. chcesz widziec to co lubisz - wykup ten teren, plac za niego podatek. zaden problem. sadz sobie wtedy co chcesz, albo wygol na 0 i ogladaj chmury. jednak poki co nie zyjesz w prozni.

co do waszego stowarzyszenia - widze ze zrzeszylo sporo ludzi bez osiagniec i celu. chcecie wygrac 'latwa pilke' - i sie tym szczycic - chociaz 1)nie macie racji 2)wiatrakow i tak nie bedzie . fajnie jest sobie kogos poobrazac 'walczac' w ten sposob? - to chyba kopanie lezacego.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #86 : 08 Maj, 2012, 23:21:05 pm »

2)wiatrakow i tak nie bedzie . fajnie jest sobie kogos poobrazac 'walczac' w ten sposob? - to chyba kopanie lezacego.


Coś w tym jest, lecz nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

Cieszą mnie Twoje słowa "wiatraków nie będzie" obys się nie mylił.



co do tego co widzisz za swoim oknem - widzisz nie swoj teren. nie ma tu dyktatury, tylko zwyczajnie cos co nie nalezy do ciebie. chcesz widziec to co lubisz - wykup ten teren, plac za niego podatek. zaden problem. sadz sobie wtedy co chcesz, albo wygol na 0 i ogladaj chmury. jednak poki co nie zyjesz w prozni.

   

tak należy do niego , do mnie , do ciebie... do mieszkańców którzy jednoznacznie na spotkaniach w sołectwach wyrazili swoja opinię praktycznie 100%  przeciwną budowie farm wiatrowych, więc nikt nie musi nic kupować , tereny Gminne nie należą do wójta a osoby prywatne mogą robić co chcą na swojej ziemi JEŚLI innym to nie przeszkadza.Więc nie rozumiem dlaczego wójt z Panią zastępcą działają wbrew woli mieszkańców? Dziwi mnie to strasznie bo Pan Hercuń tyle obiecywał przed wyborami a tu taka wtopa ...a może wójt to jedynie głowa gminy a szyją...?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +5/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 69
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #87 : 10 Maj, 2012, 16:16:57 pm »

 Ewa, mam mala prosbe, czy sa juz jakies wiesci na zlozone przez Ciebie pismo do Rady Miasta. Znane jest mi stanowisko Pana Burmistrza, ktory opowiedzial sie przeciw Wiatrakom. Ale martwi mnie brak reakcji jego Klubu Radnych z ktoregoz sie wywodzi i byl radnym kilka kadencji. Martwi mnie rowniez brak zdecydowanego stanowiska Radnych Rady Miasta jak i Powiatu. Przeciez wiatraki w lini prostej beda w odleglosci okolo 800 metrow od granic Naszego Miasta i okolo 2 km., od centrum miasta. Zwracam sie z prosba do  Pan i Panow Radnych szczegolnie z Okregu Wyborczego Nr 1, Rady Miasta w Lubaniu.Nie badzcie biernymi uczestnikami wydarzen, to wszystko dzieje sie przeciez tak blisko Nas. Wiatrakom a przede wszystkim Energi Odnawialnej Tak, tylko w rozsadnej odleglosci jak u Naszych sasiadow Niemcow i Czechow. Wielkie uklony i brawa dla Pani Przewodniczacej Rady Gminy Luban p. Karnas za Wielka Odwage i Trud, podjecia sie calego przedsiewziecia zwiazanego z Akcja Stop Wiatrakom. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +3/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 57
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #88 : 11 Maj, 2012, 10:20:56 am »

<a href="http://www.youtube.com/v/Whpa5N77okY?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Whpa5N77okY?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
przykład mniej cierpliwego pożegnania wiatrakowców i Akademii Wiatru  - w 4min 15sek
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #89 : 11 Maj, 2012, 20:04:01 pm »

Czarek- cisza Pewnie w komunikaty wrzucą na sesjach. Nie odpuścimy i będziemy czekać na stanowiska rad.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
"Echa Gminy" - prawdziwe wiadomości z Gminy Lubań Hydepark « 1 2 ... 18 19 » uczciwy 276 314879 Ostatnia wiadomość 26 Marzec, 2012, 23:00:58 pm
wysłane przez x
SIEDZIBA URZĘDU GMINY JEST NARSZCIE WŁASNOŚCIĄ GMINY LUBAŃ Gmina Lubań Urząd Gminy 4 11294 Ostatnia wiadomość 09 Luty, 2012, 22:58:19 pm
wysłane przez duch
SESJA RADY GMINY LUBAŃ NA ŻYWO W INTERNECIE Gmina Lubań Urząd Gminy 1 5645 Ostatnia wiadomość 29 Grudzień, 2011, 19:41:12 pm
wysłane przez zbyszek
Pytania do Wójta Gminy Lubań Gmina Lubań « 1 2 3 4 5 » Urząd Gminy 63 76873 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2012, 21:56:22 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań – kwiecień 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 10 16385 Ostatnia wiadomość 17 Kwiecień, 2012, 12:31:46 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - maj 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 12 17128 Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2012, 14:45:07 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - czerwiec 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 3 10194 Ostatnia wiadomość 15 Czerwiec, 2012, 13:10:51 pm
wysłane przez Urząd Gminy