Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Nadzór wojewody sprawdza MPZP gminy Lubań z 2005 roku  (Przeczytany 115467 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #45 : 23 Kwiecień, 2012, 22:20:45 pm »

W całej dyskusji pominęliśmy ludzi, którzy podpisali umowę na postawienie wiatraków na swojej ziemi. Okazuje się, że jest tak jak w innych miejscowościach - podpisali bez konsultowania umowy z prawnikiem, jeden nie czytał jej wcale. Po ostatnim spotkaniu znowu otrząsnęli się kolejni, oczywiście z ręką po łokieć w nocniku. Nie mogą pokazać umowy, ani ruszyć się z nią gdziekolwiek. Ktoś ma pomysł jak im pomóc ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #46 : 23 Kwiecień, 2012, 22:24:44 pm »

Pomyślę, chociaż bez pokazania jest to trudne. Chyba przyjdzie odkurzyć materac ze starostwa
Panie Wójcie jak Pan to czyta to proszę o rozwagę!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1954
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



WWW
« Odpowiedź #47 : 24 Kwiecień, 2012, 10:32:21 am »

NO..i JEST KONFLIKT..  z resztą nieunikniony ..aspekt moralny człowieka do przyrody..
oprócz moralności istnieją jeszcze inne regulatory--jak prawo,obyczaj czy zasady dobrego wychowania..Normatywnie rzecz ujmując, Wójt musi dać przykład z dołu i podać się do dymisji..
Jeśli się ustala zasady regulujące stosunki międzyludzkie to zdolność do abstrakcyjnego myślenia,twórcza wizja jest warunkiem dobrych ocen...
Już nie mieszkamy w środowisku resztki przyrody a w
środowisku dóbr materialnych,i norma "kradnij"
funkcjonuje/w danym okresie/.. jako-'nie moje"..
Postulowanie niegodziwości jest za późne ,cywilizacja przychodzi Nam z pomocą,
tylko o tym czy będzie prąd czy nie ,niech decydują warunki przyrody..
Indianie mówią"kochaj Matkę ziemie i Boga Słońce"..
ale po co?!! jak można wszystko zadaszyć i wmontować nadmuchy.. Można  zawiązać "koalicję rozsądku" umowy spalić,przyjąć pokorę "postępowych" i
wytwarzać energię ręcznie... ;)Skoro Gminy pozwalają sobie na  idiotyzmy, to nie znaczy ,że mamy jeść ziemniaki z Australii..Pół świata ,mając u siebie wieże odnawialne przyjeżdża do Nas pooddychać normalną ziemią.. to jeszcze tu im postawmy 'kolumny dobroci"!!!

Umowy wszak dotyczą pojedynczych osób/w domyśle/..
 i nie mogą być pozostawione samym sobie..
Wójt musi z urzędu wprawić w ruch prawnika z "mocą"-
bo to lud go wybrał.-.czy nie?
Jeśli jest jeszcze skuteczna wiara wierzących, to warto z tego skorzystać..

Ja i moje Stowarzyszenie na pewno będzie walczyć do końca aby łapy próżności
nie tykały Naszej ziemi-energia jest w Nas..odnawialna..

mark..
Zgłoś do moderatora   Zapisane

 *Link usunięty*
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #48 : 24 Kwiecień, 2012, 19:47:08 pm »

To smutne, że ludzie podpisują ważne dla nich umowy nie czytając ich uważnie i nie konsultując się uprzednio z prawnikiem lub chociażby z kimś zaufanym i kompetentnym w owej kwestii. Chciwość   + niewiedza i naiwność   =  głupota. Niestety odpowiedzialność związana z dorosłym życiem to także ponoszenie konsekwencji za swoje czyny a czasem przez głupie i nie przemyślane decyzje pewnych jednostek cierpią ogół, mam na myśli ten lokalny.
Przykro mi to pisać Piotr ale myślę, że w tej sprawie raczej nie da się już nic zrobić, jedyne co można to robić szum wokół problemu ale czy to przyniesie jakieś efekty. Mój optymizm podpowiada mi, że tak ale mój realizm mówi mi coś zupełnie innego. Wiem, że nigdy nie można się poddawać.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #49 : 24 Kwiecień, 2012, 20:56:42 pm »

A ja się z Tobą nie zgodzę. Często jest tak, że tracimy wiarę w słuszność swoich przekonań. Szczególnie jak otaczają nas tchórze, którzy nie są wstanie nawet wyrazić swojej opinii względem bezpieczeństwa mieszkańców, uzasadniając to działaniem innych podmiotów np. Rada Miasta Lubań, która na specjalnym spotkaniu zdecydowała, że nie wykona żadnych działań w tej kwestii, dopóki nie określi się Rada Gminy. (na szczęście nie wszyscy, są tez tam ludzie odważni, o których na pewno powiemy) Pomijam Radę Powiatu, ich milczenie jest cichym przyzwoleniem. TCHÓRZE I, TYLE.

Fakt, że W otoczeniu tchórzy ciężej jest się poruszać. Ale od czego jest wiara Głowa do góry !
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień, 2012, 21:04:56 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #50 : 24 Kwiecień, 2012, 21:09:27 pm »

W takim razie nie pozostaje nic innego jak poprosić radnych o zajęcie stanowiska. Przedłożyć należy pismo z prośbą o wparcie z imienia i nazwiska. Zobaczymy kto nas zignoruje. Chyba, że już na starcie Przewodniczący nie przekazując do komunikatów.
Poinformuję Was o efektach!
« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień, 2012, 21:13:34 pm wysłane przez Ewa Gutek » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +5/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 69
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #51 : 24 Kwiecień, 2012, 21:37:14 pm »

 Na temat braku wyrazistego stanowiska Rady Miasta Luban w tej kwesti pisalem juz. Powtorze raz jeszcze, ze rezolucja Rady Miasta Luban jest wrecz  niezbedna. Bowiem przygladajac sie z boku nie ma tutaj zadnej ingerencji w statutuwe Wladze Gminy Luban. Jest natomiast wyrazisty sygnal dezaprobaty na takie dzialania. Dlategoz m.in., ze jestesmy przeciez sasiadami. Natomiast farmy wiatrowe beda posadowione dosc blisko trzech blokow przy ulicy Kolejowej i budujacego sie Osiedla wokol Harcerskiej Gory. Bedac na spotkaniu w tej sprawie, nie widzialem ani nieslyszalem zadnego stanowiska bedacych tam radnych z RM Luban. To mnie przerazilo. Przypomne ze Rada Miasta Luban III kadencji, a szczegolnie owczesny Zarzad Miasta Luban protestowal pod Urzedem Gminy Luban jak planowano w rejonie Koscielnika zbudowac  skladowisko na odpady radioaktywne. Byl to rok 1999. Dzisiaj jest niestety inaczej, a szkoda. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #52 : 24 Kwiecień, 2012, 21:42:07 pm »

Co się odwlecze to nie uciecze. Poczekamy na odpowiedź!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +5/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 69
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #53 : 24 Kwiecień, 2012, 21:52:20 pm »

 Przyslowia sa madroscia Narodow ale czy zawsze sie sprawdzaja.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #54 : 24 Kwiecień, 2012, 21:58:48 pm »

Obiecuję spróbować! Najwyżej mnie zignorują, ale muszą mieć świadomość, że ignorują wielu innych wyborców.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #55 : 24 Kwiecień, 2012, 22:07:10 pm »

Może zamiast do nich pisać przejdziemy się kiedyś na Radę i wprost zapytamy?

... słynny Margonin (inwestor tak się chwalił jak to niby wszyscy zadowoleni) ma już dość wiatraków!
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #56 : 24 Kwiecień, 2012, 22:11:33 pm »

Borisem mówione- zignorowane Pisane przez dziennik- nie ma wyjścia, ale jestem za napisaniem i oddechem na plecach  w trakcie sesji!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +5/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 69
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #57 : 24 Kwiecień, 2012, 22:24:20 pm »

 Ale czy naprawde o sprawy tak oczywiste, trzeba az tyle zachodu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #58 : 24 Kwiecień, 2012, 22:27:14 pm »

Czaruś to są Radni 
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #59 : 24 Kwiecień, 2012, 22:28:27 pm »

Czarek nie trzeba, ale jak moja ś.p. ciocia mawiała "Jakiego mnie Panie Boże stworzyłeś takiego mnie masz" i tak jest teraz jakich wybraliśmy takich mamy
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
"Echa Gminy" - prawdziwe wiadomości z Gminy Lubań Hydepark « 1 2 ... 18 19 » uczciwy 276 314855 Ostatnia wiadomość 26 Marzec, 2012, 23:00:58 pm
wysłane przez x
SIEDZIBA URZĘDU GMINY JEST NARSZCIE WŁASNOŚCIĄ GMINY LUBAŃ Gmina Lubań Urząd Gminy 4 11293 Ostatnia wiadomość 09 Luty, 2012, 22:58:19 pm
wysłane przez duch
SESJA RADY GMINY LUBAŃ NA ŻYWO W INTERNECIE Gmina Lubań Urząd Gminy 1 5644 Ostatnia wiadomość 29 Grudzień, 2011, 19:41:12 pm
wysłane przez zbyszek
Pytania do Wójta Gminy Lubań Gmina Lubań « 1 2 3 4 5 » Urząd Gminy 63 76864 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2012, 21:56:22 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań – kwiecień 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 10 16384 Ostatnia wiadomość 17 Kwiecień, 2012, 12:31:46 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - maj 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 12 17127 Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2012, 14:45:07 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - czerwiec 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 3 10191 Ostatnia wiadomość 15 Czerwiec, 2012, 13:10:51 pm
wysłane przez Urząd Gminy