Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Nadzór wojewody sprawdza MPZP gminy Lubań z 2005 roku  (Przeczytany 91893 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.Punkty: +3/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 57
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #90 : 24 Maj, 2012, 08:02:00 »

Czarek- cisza Złość Pewnie w komunikaty wrzucą na sesjach. Nie odpuścimy i będziemy czekać na stanowiska rad.

Dostaliśmy odpowiedź odnośnie stanowiska Rady Miasta w sprawie farm wiatrowych
zapraszam do lektury 

jak można się zapoznać z tym stanowiskiem?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +178/-67
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1953
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy ZnajomychWWW
« Odpowiedź #91 : 24 Maj, 2012, 09:50:57 »


odpowiedź.jpgStanowisko! administracyjne...skądinąd .że w ogóle jest..szybko...29.jest sesja Rady ..
więc stanowisko jest bez dyskusji...

mark...

odpowiedź.jpg

* odpowiedź.jpg (55.18 KB, 582x800 - powiększony/pobrany 1078 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

nie czyń jako ja czynię ino jak nauczam...mark...Punkty: +3/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 57
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #92 : 24 Maj, 2012, 11:32:57 »

dzięki - poczekamy zatem na wspólną sesję.

ps.

 UE nie chce promować więcej EKOEnergii:

Komisja Europejska planuje jak najszybsze stopniowe wycofanie dotacji na energie słoneczną i wiatrową - stwierdza komisarz komisji energii KE . Kraje Unii Europejskiej mają zwiększyć elastyczność swoich planów i ograniczanie subwencji, ponieważ  technologie energii odnawialnych rozwijają się znacznie szybciej niż oczekiwano, a koszty budowy spadają. Odpowiedni plan strategiczny zostanie zaprezentowany za miesiąc.
http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/wirtschaftspolitik/strategiepapier-die-eu-will-den-oekostrom-nicht-mehr-foerdern-11756020.html

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #93 : 24 Maj, 2012, 22:53:51 »

Niemcy są w kryzysie, więc będą ciąć na wiatrakach. Zresztą warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, co się pisze w tamtejszej prasie o kosztach jakie ponoszą konsumenci z tytułu subsydiowania wiatraków. Jeszcze lepiej zapytać przypadkowego sąsiada zza Nysy ile ma podwyżek cen energii w jednym roku z wiatrakowych OZE. Tam się mówi i pisze, a w Polsce się często na ten temat nie mówi lub kłamie.

Jak oni do tego podchodzą?

Transformacja energetyczna nie jest postrzegana w Niemczech jako element polityki ochrony środowiska, ale przede wszystkim jako część polityki gospodarczej i społecznej państwa.


Założenia nowej strategii energetycznej RFN…
 
Głównymi założeniami nowej strategii energetycznej Niemiec są: rezygnacja z energii jądrowej do 2022 roku[1], rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE), rozbudowa sieci przesyłowych, budowa nowych elektrowni konwencjonalnych i wzrost efektywności energetycznej. Strategia ma się opierać głównie na rozwoju odnawialnych źródeł energii. Zgodnie z nowelizacją ustawy o OZE, udział energii odnawialnej w produkcji prądu ma systematycznie wzrastać – z obecnych 17%[2] do ok. 38% w 2020 roku. W 2030 roku ma on już wynieść około 50%, w 2040 roku – 65%, a w 2050 – aż 80% (zob. Aneks). Nowelizacja ustawy o OZE przewiduje zwiększenie dotacji dla energetyki wiatrowej morskiej (tzw. farmy morskie offshore) i dla energetyki geotermicznej (pompy ciepła) oraz obniżkę dotacji dla energetyki słonecznej. Szczególną rolę w nowej strategii energetycznej przypisuje się rozwojowi niemieckich sieci przesyłowych. Ustawa o ich przyspieszonej rozbudowie (czas budowy ma zostać skrócony z 10 do 4 lat) przewiduje, że powstanie ok. 4450 km sieci przesyłowych, głównie łączących północne landy (gdzie będzie produkowana energia z farm wiatrowych) z południowymi (które jako wysoko uprzemysłowione będą najbardziej dotknięte brakiem energetyki jądrowej). Zastąpieniu energii jądrowej odnawialną ma towarzyszyć budowa małych, wydajnych i nowoczesnych elektrowni konwencjonalnych, a także magazynów na energię. Wsparcie elektrowni konwencjonalnych jest niezbędne, gdyż zapewniają one nieprzerwane dostawy prądu do odbiorców końcowych, czego nie mogą zagwarantować elektrownie OZE (np. elektrownie wiatrowe w wypadku, gdy nie ma wiatru lub jest on zbyt silny, nie działają). Według strategii do 2020 roku ma powstać 10 GW nowych mocy w elektrowniach konwencjonalnych (opartych na węglu i gazie).

http://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/komentarze-osw/2012-05-10/kosztowna-rewolucja-energetyczna-w-niemczech-opoznia-sie-realiz
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #94 : 26 Maj, 2012, 22:01:57 »

Na stronie UG Lubań pojawiła się informacja (bardzo korzystna) dla deweloperów. - Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 12 kwietnia 2012, sygn. akt II OSK 94/12
http://www.luban.ug.gov.pl/aktualnosci.php?subaction=showfull&id=1330601304&archive=&start_from=&ucat=1&

informacja opublikowana na portalu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej
http://ahk.pl/pl/monika-grzybowska/2012-03pl/
fragment:
Cytuj
W wyroku NSA z dnia 10 maja 2011[1], Sąd stanął na stanowisku, że zwarty obszar projektowy należy rozumieć mając na uwadze całe projektowane przedsięwzięcie. Oznacza to, że pojęcia zwarty obszar projektowy nie należy odnosić do poszczególnych elektrowni wiatrowych, ale do całego ich zespołu. Z takiej interpretacji pojęcia zwartego obszaru wynika, że działki przeznaczone pod wyłączenie z produkcji rolnej nie muszą ze sobą sąsiadować. Poszczególne obszary przeznaczone pod realizację jednego celu nierolniczego należy sumować, w celu sprawdzenia, czy przekraczają one kryterium obszarowe 0,5 ha.
Ponieważ na terenie pod budowę farmy wiatrowej istnieje wiele terenów, przewidzianych na cele nierolnicze, jednak żaden z nich nie przekracza 0,5 ha, zgodnie z powyższą interpretacją i tak istniałby obowiązek wystąpienia o odpowiednią zgodę, ponieważ przesłanka zwartości jest spełniona, mimo że grunty przeznaczone pod wyłączenie bezpośrednio ze sobą nie graniczą
Opierając się na powyższej niekorzystnej interpretacji, istniała możliwość unieważnienia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego uchwalonych bez zgody Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej na przeznaczenie gruntów na cele nierolnicze. Brak powyższej zgody, mógł stanowić istotne naruszenie trybu sporządzania planu miejscowego oraz być podstawą do uznania takiego planu miejscowego za nieważny.
Najnowsze orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego wydane 12 kwietnia 2012, sygn. akt II OSK 94/12 oznacza powrót do pierwotnego rozumienia przepisów oraz wyłącza ryzyko uznania planów miejscowych za nieważne. Zgodnie ze stanowiskiem sądu, „zwarty obszar projektowany”, to taki, który w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ma jednolite przeznaczenie i jest wytyczony liniami ograniczającymi oddzielającymi go od terenów o innymi przeznaczeniu. W związku z tym, nie ma obowiązku występować o zgodę Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w przypadku, gdy na terenie objętym planem istnieje wiele terenów przeznaczonych pod zmianę przeznaczenia na cel nierolniczy, jednak żaden z nich nie spełnia kryterium obszarowego, tj. żadna z powierzchni przeznaczonych do zmiany przeznaczenia pod poszczególne turbiny wiatrowe, nie przekracza 0,5 ha. Zwarty obszar rozumiany jest, jako wyłącznie obszar, będący przylegającymi do siebie działkami, na którym będzie realizowana inwestycja. Nie wlicza się do tego obszaru wszystkich działek tworzących kompleks przeznaczony pod wyłączenie z produkcji rolnej.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 19
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #95 : 29 Maj, 2012, 23:53:01 »

 Piotrek ,
w sieci na razie cicho o tej "bardzo korzystnej" informacji. Poza podanym źródłem i kopią w UG znalazłem tylko 1 słownie JEDEN opis tego orzeczenia....


"Większość Polaków akceptuje farmy wiatrowe w swoim sąsiedztwie" taki nius wypłynął na wielu stronach parę dni temu...

Sondaż zrealizowano na zlecenie firmy Eolfi Polska - spółki specjalizującej się w rozwoju projektów z zakresu odnawialnych źródeł.
I WSZYSTKO JASNE ;-)
 prawie jak AKADEMIA WIATRÓW, ale ich nic już nie pobije
chyba?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #96 : 30 Maj, 2012, 09:51:17 »

NSA jest dobry Mrugnięcie Niecały rok po wcześniejszej decyzji wydaje inną, kompletnie sprzeczną z poprzednią ...

@wiatraki luban - ciekawe jak okreslili termin "sasiedztwo" Uśmiech 10 km czy 200m? Te sondaże ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #97 : 30 Maj, 2012, 19:06:22 »

Z wielu akademii, w których brałem udział najbardziej sobie cenię tę, na której byłem za dziecka w kinie, tzn. na Akademii Pana Kleksa.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #98 : 31 Maj, 2012, 17:29:44 »

Wracając do tematu. Przypadkiem na blogu radnego z Powiatu Lubańskiego Jerzego Dulnika natrafiłem na oto taki wpis z 11 sierpnia 2011.

Cytuj
Najbardziej zaskakującą informacją jaką przekazał Komisji pan Jacek Baran było ujawnienie, że w gminie Leśna jako pierwszej w powiecie lubańskim wydano pozwolenie na budowę farmy wiatrowej.

więcej:
http://jerzydulnik.blogspot.com/2011/08/i-kw-1-informacja-na-temat.html

« Ostatnia zmiana: 31 Maj, 2012, 22:18:59 wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +7/-0
Offline Offline

Wpisy: 71
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #99 : 31 Maj, 2012, 19:59:36 »

Czy spoleczenstwo gminy Lesna wie o tym, ze na jej terenie powstana farmy wiatrowe? Wie ktos moze?
"Gratulacje" dla "wykwalifikowanych" urzednikow Starostwa Powiatowego w Lubaniu. Dla samego starosty tez gratulacje, szczegolnie za to, ze jego zajetosc jest tak wielka, ze nie ma czasu na tak przyziemne sprawy jak farmy wiatrowe na terenie naszego powiatu.
Po co my wybieralismy radnych powiatu? Skad oni sa? Z ksiezyca? Z Marsa? Z Wenus? Tak? Bo z terenu naszej gminy juz niby nie. Umyc raczki, wziac pensyjke, napelnic koszyczek w sklepie i co wiecej... Najlepiej zrzucic wine na kogos, odpowiedzialnosc na kogos. "To nas nie dotyczy", "my nic nie mozemy" itd itd. Odwagi tez nie maja, by chocby powiedziec, ze sa za budowa farm wiatrowych na terenie naszego powiatu. "Gratuluje". Obyscie wiecej wyborow nie wygrali. A pan panie starosto, skoro ma pan tak malo czasu, proponuje zajac sie mniej zajmujacymi zajeciami niz stanie na czele powiatu lubańskiego.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #100 : 31 Maj, 2012, 22:27:24 »

Informacja wręcz zatyka. Tak bez planów, głosowania i zerowej informacji w gminie Leśna wydaje się aż tak niedorzeczna, że aż bezczelna. Ale zdążyłem się już przyzwyczaić do niespodzianek i wam radzę tez nie ulegać zaskoczeniu. Bowiem jeżeli na budowę 30 wiatraków 2 MW od sztuki przypada wartość inwestycji rzędu 80 milionów euro, to co mówić o ilości mocy ponad 800 MW na naszym terenie...Stawka mocy wysokiej : )
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +7/-0
Offline Offline

Wpisy: 71
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #101 : 31 Maj, 2012, 23:30:20 »

Stawka wieksza niz zycie... Tylko dla jakiej idei
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +3/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 57
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #102 : 01 Czerwiec, 2012, 13:13:21 »

Szkoda , że blog nie jest już aktualizowany, ale:
Cytuj
Wnioski:

Formalnych wniosków nie wypracowano , natomiast ogólny wniosek jest taki, że w Starostwie jest zrozumienie dla budowy farm wiatrowych...

no to teraz kiedy i jaka będzie odpowiedź na pismo w sprawie farm do rady powiatu??
Oby nie taka:

Cytuj
Na przytomną uwagę radnego G. , iż społeczeństwo chce jednak wiedzieć  jakie jest zdanie Zarządu na omawiane tematy ,że budowa farmy wiatraków to często sprawa wykraczająca poza obszar gminy, pan Starosta oświadczył ,że Powiat nie posiada żadnych możliwości prawnych w zakresie kształtowania ładu przestrzennego a rola Wydziału Architektoniczno-Budowlanego sprowadza się jedynie do weryfikacji procedur zastosowanych na poziomie samorządu gminy i wydawania stosownych decyzji, bądź nie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Powiat
*****

Punkty: +3/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 182
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #103 : 01 Czerwiec, 2012, 18:44:48 »

W odpowiedzi na wiadomość dotyczącą ujawnienia informacji, że na terenie Gminy Leśna jako pierwszej w powiecie wydano pozwolenie na budowę farmy wiatrowej, chcielibyśmy doprecyzować przedmiotowy wpis. Decyzja o której mowa została wydana w 2003 roku przez ówczesnego burmistrza Miasta i Gminy Leśna. Inwestycja ta  dotyczyła terenu okolic Złotego Potoku. Zgodnie z ustawą prawo budowlane, inwestor ma 2 lata na rozpoczęcie robót budowlanych a od 2008 roku 3 lata. W przypadku nie rozpoczęcia robót budowlanych decyzja wygasa. Tak jest i w tym przypadku. Informacja podana przez radnego była niekompletna i spowodowała dezinformację. Za kadencji Starosty Lubańskiego Walerego Czarneckiego nie została wydana żadna decyzja pozwolenia na budowę farm wiatrowych.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +3/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 57
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #104 : 04 Czerwiec, 2012, 00:10:19 »

O jaka szybka reakcja  ... Czy to nie starostwo wydaje pozwolenia na budowę? W załączniku do tej informacji tj. piśmie do rady powiatu z 16 sierpnia 2011 jest mowa o terenie sołectwa Miloszow a nie Złoty Potok. Skąd te różnice?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
"Echa Gminy" - prawdziwe wiadomości z Gminy Lubań Hydepark « 1 2 ... 18 19 » uczciwy 276 264974 Ostatnia wiadomość 26 Marzec, 2012, 23:00:58
wysłane przez x
SIEDZIBA URZĘDU GMINY JEST NARSZCIE WŁASNOŚCIĄ GMINY LUBAŃ Gmina Lubań Urząd Gminy 4 9564 Ostatnia wiadomość 09 Luty, 2012, 22:58:19
wysłane przez duch
SESJA RADY GMINY LUBAŃ NA ŻYWO W INTERNECIE Gmina Lubań Urząd Gminy 1 4563 Ostatnia wiadomość 29 Grudzień, 2011, 19:41:12
wysłane przez zbyszek
Pytania do Wójta Gminy Lubań Gmina Lubań « 1 2 3 4 5 » Urząd Gminy 63 60490 Ostatnia wiadomość 31 Marzec, 2012, 21:56:22
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań – kwiecień 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 10 12794 Ostatnia wiadomość 17 Kwiecień, 2012, 12:31:46
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - maj 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 12 13184 Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2012, 14:45:07
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - czerwiec 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 3 8240 Ostatnia wiadomość 15 Czerwiec, 2012, 13:10:51
wysłane przez Urząd Gminy