Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Różnorodność zamiast jednorodności!  (Przeczytany 1944 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.Punkty: +3/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 204
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 01 Marzec, 2012, 13:34:20 »

3 marca, w godzinach od 15.00 do 17.00, zapraszamy do zoo Görlitz
na obchody 40. już Dnia Ochrony Zagrożonych Gatunków.

Zachowanie dziedzictwa kulturowego jest ważne niemalże dla każdego z nas.  Dlatego też, gdyby ktoś chciał zniszczyć cząstkę naszej kultury np. Kopalnie Soli w Wieliczce, Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu, Zwinger w Dreźnie czy Mur Chiński, napotkałby na falę ostrych protestów, nawet na skalę światową. Dla mieszkańców Goerlitz, Krakowa czy Torunia zachowanie dawnej architektury ich miasta jest również istotne i uważają to zadanie za bardzo ważne. Jeśli jednak chodzi o wartość natury i jej rolę w naszym życiu, to świadomość społeczna jest niewielka, mimo iż niszczenie jej, odbiera nam podstawę do życia. Pamiętajmy, że zabytki kulturowe takie jak: kościoły, kamienice czy nawet  starówki dadzą się odbudować tak jak Kościół Marii Panny w Dreźnie, natomiast jeśli wyginie jakiś gatunek zwierząt, to już na zawsze.
3 marca  to Dzień Ochrony Zagrożonych Gatunków, z tej okazji w Zoo Görlitz zwrócimy Państwa uwagę na światowe zagrożenie Bioróżnorodności. O godz. 15.00 odbędzie się spacer po zoo,  którego tematem będą zagrożone gatunki zwierząt, żyjące w Naturschutz-Tierpark- Zoo Görlitz. W tym czasie, na konkretnych przykładach zaprezentujemy nową inicjatywę naszego zoo: Patron Ochrony Przyrody- „Jeden za wszystkich … osobników tego samego gatunku“ .
Jako członek Europejskiego Związku Zoo i Akwariów EAZA, angażujemy się nie tylko na rzecz zagrożonych gatunków, które żyją w Naturschutz-Tierpark-Zoo Görlitz. Zainteresowani aktualną Kampanią EAZA na rzecz Zagrożonych Gatunków na świecie, będą mogli zasięgnąć szczegółowych informacji przygotowanych w pomieszczeniu klasowym naszego zoo. Aby dzień ten okazał się pełnym sukcesem w ochronie bioróżnorodności, będziemy składać z naszymi gośćmi różne papierowe zwierzątka, które dodatkowo spełniać będą wyjątkowe zadanie. Za każdym razem gdy zostanie objęty jakiś Patronat będą one umieszczane na ścianie ochrony zagrożonych gatunków. Im więcej będzie na niej papierowych żab, kotów, nietoperzy i pand, tym więcej Patronów pomaga  w ochronie najprzeróżniejszych zagrożonych gatunków zwierząt w naszym regionie i za granicą.
Przyłączcie się Państwo do naszej akcji Ochrony Przyrody i zostańcie jej patronem- jak jeden za wszystkich...


Fischotter_jung_2.jpg

* Fischotter_jung_2.jpg (53.99 KB, 430x325 - powiększony/pobrany 191 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
ZAMIAST PEKAESU BĘDZIE VOYAGER Bieżące wiadomości Leo 0 4031 Ostatnia wiadomość 18 Luty, 2009, 22:00:07
wysłane przez Leo
Siekierczyn - zamiast rewiru jest posterunek Bieżące wiadomości Leo 0 2368 Ostatnia wiadomość 23 Listopad, 2009, 16:22:27
wysłane przez Leo
Symulator zamiast mandatu? Męskie Sprawy Black 0 2270 Ostatnia wiadomość 02 Kwiecień, 2010, 17:13:38
wysłane przez Black
Tomik zamiast kwiatka Poeci ZUZA 5 4667 Ostatnia wiadomość 08 Marzec, 2014, 21:27:39
wysłane przez ZUZA
REKLAMA
eurol olej silnikowy
483 Gości, 0 Użytkowników