Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Posiedzenie Sztabu Kryzysowego w powiecie  (Przeczytany 12201 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Redakcja
*


Punkty: +7/-0
Offline Offline

Wpisy: 123
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« : 24 Luty, 2012, 15:50:04 pm »

Dzisiaj o godzinie 10:00 Starosta Lubański, Walery Czarnecki zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie podyktowane zostało nagłymi roztopami na obszarze Sudetów oraz Pogórza Sudeckiego. Na spotkaniu obecni byli wszyscy przedstawicie z gmin powiatu, służby oraz inspekcje odpowiedzialne na reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

Starosta wraz z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lubaniu po zapoznaniu się z sytuacją informuje, iż sytuacja na zbiornikach wodnych w powiecie jest stabilna. Jedynie w Świeradowie-Zdroju miały miejsce lokalne podtopienia. Pozostałe miejscowości powiatu nie są zagrożone.

Po ocenie sytuacji podjęto decyzję o zgłoszeniu wniosku o minimalnym zwiększeniu upustu wody ze zbiornika Leśniańskiego. Wynika to z faktu iż nie chcemy powtórzyć sytuacji z roku ubiegłego. Zwiększenie upustu ma na celu utrzymanie bezpiecznej rezerwy na zbiorniku Leśniańskim oraz Złotnickim – podsumowuje starosta.




Posiedzenie Sztabu Kryzysowego w powiecie.jpg

* Posiedzenie Sztabu Kryzysowego w powiecie.jpg (204.98 KB, 1373x912 - powiększony/pobrany 994 razy.)
Kwisa 24.02.JPG

* Kwisa 24.02.JPG (223.55 KB, 1296x864 - powiększony/pobrany 1008 razy.)
Kwisa 24.02 - 1.JPG

* Kwisa 24.02 - 1.JPG (194.87 KB, 1296x864 - powiększony/pobrany 1005 razy.)
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2012, 15:58:09 pm wysłane przez red. » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +137/-262
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 680
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marek Kardela


« Odpowiedź #1 : 26 Luty, 2012, 18:27:10 pm »


Chciałbym pochwalić tempo w jakim zebrał się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.
Mam nadzieję, że tak będzie zawsze
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +220/-180
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 253
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 26 Luty, 2012, 20:21:17 pm »

a co bo na pierwszym planie zdjęcia zobaczyłeś swojego guru Konradka?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +137/-262
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 680
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marek Kardela


« Odpowiedź #3 : 27 Luty, 2012, 19:12:10 pm »

@cezarze

Widzę, że temat powodzi jest dla Ciebie obcy i Ciebie bezpośrednio nie dotyczy.
Jakbyś kiedykolwiek zaznał POWODZI i tego, co ona ze sobą niesie, nigdy nie pisałbyś w ten sposób. POWÓDŹ to straszna rzecz. W tym krytycznym momencie człowiek zagrożony POWODZIĄ łapie się wszystkiego i szuka pomocy u każdego, nawet u diabła (nie mam nikogo na myśli).
Także mówiąc tu (pogardliwie) o Konradku mieszasz politykę z prawdziwymi problemami ludzkimi. To jest politykierstwo!I to nie najlepiej o tym wpisie świadczy!
Poniżej zamieszczam dane, po przeanalizowaniu których, ucieszyłem się (i wiele spotkanych osób z mojego rejonu), 
że sztab tak szybko zareagował, szybko się zebrał.
Poza tym jakbyś chciał wiedzieć, to interweniowałem w sprawie powodzi na rzece Kwisie i kanałach Młynówki od dawna. W czasie, gdy burmistrzem był Pan Rowiński i obecnie, gdy burmistrzem jest Pan Słowiński.Powiem więcej będę zawsze dopóki będzie wylewać Kwisa i Młynówka,
bez względu na to z jakiej burmistrz będzie opcji czy partii.   

       STAN  WODY  NA  KWISIE    2012

NA PODSTAWIE:
        http://www.pogodynka.pl/polska/hydro 

Data             Mirsk          Nowogrodziec
     
 4 stycznia      353  (  4 m/s)         215  (18 m/s )
22 luty            343  (  3 m/s)         225  (20 m/s )
24 luty            394  (13 m/s)         308  (36 m/s )Stan Pow. Ostrze.
25 luty            431  (27 m/s)         388  (57 m/s )Stan Pow. Alarm.
26 luty            396  (13 m/s)         291  (33 m/s )Stan Pow. Ostrze. 
27 luty            382  (  9 m/s)         262  (27 m/s )Stan Wysoki
         



Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +220/-180
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 253
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 27 Luty, 2012, 20:45:42 pm »

Marku! od 24-26 lutego trwał większy spust wody z zapór na Kwisie. szykowano się tym samym na przyjęcie tego co miało spłynąć z gór (topniejący śnieg). ot i niemal cała tajemnica wzrostu poziomu wody na Kwisie.
a co do szybkości reakcji Sztabu. jest to efekt tego co działo się latem 2011. to jeden  z wniosków wydarzeń sprzed kilku miesięcy - szybkie informowanie się służb.
Pogardliwie o Konradku? gdzież bym śmiał1 a już na pewno nie w twojej obecności.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +137/-262
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 680
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marek Kardela


« Odpowiedź #5 : 28 Luty, 2012, 19:06:30 pm »

@cezarze
Jakbyś miał chociaż podstawową wiedzę na temat stanów wody na rzece Kwisie, to byś wiedział, że pomiar w Mirsku jest przed zbiornikami retencyjnymi.* Tak więc stan Kwisy w Mirsku nie ma nic wspólnego z kontrolowanymi spustami wody ze zbiorników  Złotnickiego i  Leśniańskiego.** A podwyższony stan wody w Mirsku był i wyłącznie spowodowany szybkim topnieniem dużych ilości śniegu.
Jeszcze raz zamieszczam już wcześniej przedstawione dane ( z uwzględnieniem dnia dzisiejszego), gdzie wytłuszczone wartości to stan wody i wielkość przepływu wody w/g wskazań wodowskazu w Mirsku.



  STAN  WODY  NA  KWISIE    2012

NA PODSTAWIE:
        http://www.pogodynka.pl/polska/hydro

 Data                  Mirsk                            Nowogrodziec      

4 stycznia       353  (   4 m/s)           215  ( 18 m/s )
22 luty            343  (   3 m/s)           225  ( 20 m/s )
24 luty            394  ( 13 m/s)            308  ( 36 m/s ) Stan Powyżej Ostrze.
25 luty            431  ( 27 m/s)            388  ( 57 m/s ) Stan Powyżej Alarmu
26 luty            396  ( 13 m/s)            291  ( 33 m/s ) Stan Powyżej Ostrze.
27 luty            382  (   9 m/s)             262  ( 27 m/s ) Stan Wysoki
28 luty            379  (   9 m/s)            249  ( 25 m/s ) Stan Wysoki      


http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbiornik_retencyjny

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kwisa
« Ostatnia zmiana: 28 Luty, 2012, 19:09:24 pm wysłane przez Marek Kardela » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +220/-180
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 253
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 28 Luty, 2012, 21:30:54 pm »

Marku! Za pewne nie mam tak GŁĘBOKIEJ wiedzy na temat stanów wody na rzece Kwisie ale wiem że pomiar z Nowogrodźca jest już dokonywany za zbiornikami Złotnickim i Lubańskim. a także po przejściu "fali" przez Lubań. Spójrz na to co sam zamieściłeś i zauważ że tam też przybywało w dniach 24-26. właśnie z powodu kontrolowanego spustu wody ze zbiorników które przygotowywano na przyjecie wody z gór po roztopach. o czym sam piszesz powołując się na wskazania z Mirska. zatem nie ma ani w twojej ani mojej wypowiedzi BRAKU logiki. jest tylko brak dobrej woli Z politowaniem
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +137/-262
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 680
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marek Kardela


« Odpowiedź #7 : 29 Luty, 2012, 18:59:45 pm »

@cezarze
Więcej nie będę z Tobą polemizować na temat POWODZI, bo albo nie rozumiesz pewnych rzeczy ( między 22 a 25 lutego dziewięciokrotny wzrost wody na Kwisie w Mirsku), albo co jest gorsze, robisz sobie jaja z POWODZI.

Mam apel do ludzi odpowiadających za spust wody ze zbiorników retencyjnych w Złotnikach i na Czosze. Proszę o szybką reakcję na zmieniające się warunki pogodowe, bo to jest główny powód Powodzi na naszym terenie. Wiem, że się teraz narażę pewnym grupom społecznym, ale proszę nie patrzeć na wędkarzy i zarybianie Kwisy oraz walory turystyczne jeziora Złotnickiego i Leśniańskiego. Proszę przede wszystkim myśleć o ludziach. O zalanych piwnicach, o zalanych ogrodach czy polach, o zniszczonych budynkach, czasami dorobku całego życia. Może to trochę ostre słowa, ale przez lata doświadczeń wiem, że Kwisa nie wylewała w czasie  obfitych opadów deszczu, tylko w momencie spuszczania większej ilości wody z zbiornika Leśniańskiego.

Około godz.16:20 byłem przy wodowskazie na ulicy Mostowej, akurat w momencie odczytywania przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej poziomu na rzece Kwisie. Byłem tam niespełna 10 minut i w tym momencie podeszło do mnie wielu zaniepokojonych mieszkańców Uniegoszczy z zapytaniem, co będzie, czy nas znowu zaleje?


Chciałbym również spytać  jak to jest z powiadomianiem SMS-owym o zagrożeniu powodziowym, skoro do tej pory nie dostałem SMS-a, a mam uaktywnioną usługę o takowym powiadamianiu.



Dla niewtajemniczonych wyjaśniam, że wartości w ramkach podane są w metrach sześciennych na sekundę.

     STAN  WODY  NA  KWISIE    2012

NA PODSTAWIE:
        http://www.pogodynka.pl/polska/hydro

Data             Mirsk           Nowogrodziec     

   4 stycznia      353  (   4 m/s)             215  ( 18 m/s )
 22 luty             343  (   3 m/s)             225  ( 20 m/s )
 24 luty             394  ( 13 m/s)             308  ( 36 m/s )   Stan Wysoki
 25 luty             431  ( 27 m/s)             388  ( 57 m/s )   Stan Powyżej Alarmu
 26 luty             396  ( 13 m/s)             291  ( 33 m/s )   Stan Powyżej Ostrze.
 27 luty             382  (   9 m/s)             262  ( 27 m/s )   Stan Wysoki
 28 luty             379  (   9 m/s)             249  ( 25 m/s )   Stan Wysoki         
 Dzisiaj              433  ( 29 m/s)             371  ( 50 m/s )   Stan Powyżej Alarmu     
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #8 : 29 Luty, 2012, 20:36:16 pm »




                     tak zastanawiałem się Marek kiedy przejrzysz na oczy i zrozumiesz...
                                    a to motto na przyszłość:
                    Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a       
                                              potem pokona doświadczeniem...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani



Punkty: +139/-42
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 432
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 29 Luty, 2012, 20:47:23 pm »

A dlaczego GURU przez 20 lat nic nie zrobił. Odpowiem " nie umiał" i "nie chciał".
Tylko administrował. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +220/-180
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 253
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 29 Luty, 2012, 22:01:40 pm »

A to Tomaszku znasz:
Głupiec gdy nie staje mu argumentów sięga po inwektywy
podpowiadam  przejrzyj część swoich ostatnich wpisów
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #11 : 29 Luty, 2012, 22:22:28 pm »

Tak swoją drogą, to okropne z jaką lekkomyślnością i olewactwem podchodzą samorządy do problemu powodzi. W okresach przedwyborczych obiecują swoim wyborcom złote góry a potem martwią się głównie o własne stołki. Nie piję tu do władz Lubania, przyznam, iż nie znam szczegółów profilaktyki anty powodziowej w naszej Gminie i powiecie. Mam na myśli tak ogólnie,  samorządowców w naszym kraju. Niezmiernie mnie wkurza a nawet przygnębia, gdy co roku w okresach takich jak teraz czyli roztopów i odwilży lub w okresach letnio jesiennych, podczas długotrwałych opadów, dobytki całego życia naszych rodaków nagle lodują pod wodą. Z tego co wiem, w niektórych krajach, tam, gdzie władzom choć trochę zależy na dobru mieszkańców, buduje się zbiorniki retencyjne, takie z prawdziwego zdarzenia, wzmacnia się wały przeciw powodziowe, systematycznie oczyszcza są tam koryta rzek  itd, itp. A u nas pupa blada w tym temacie, poza tym zima zawsze zaskakuje drogowców, nawet wówczas, gdy rozpoczyna się pod koniec stycznia. Drogi nowo budowane A1, A2 i A4, jeszcze nie skończone a już popękały. Czy Polacy cokolwiek potrafią robić dobrze? Kiedyś byliśmy dobrzy przynajmniej w robieniu dzieci a teraz i to źle nam wychodzi. Naród nam się starzeje w zastraszającym tempie. Mam wrażenie, że jedyne w czym jesteśmy dobrzy, to sprytne wykorzystywanie luk prawnych w ustawach, picie alkoholu oraz donosicielstwo. No to trochę sobie dziś ponarzekałam, chyba cukier mi spadł, stąd ten wisielczy nastrój. Kończę i idę zjeść kawałek czekolady.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty, 2012, 22:27:09 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #12 : 29 Luty, 2012, 22:23:46 pm »

Woda ma to do siebie, "rze się zbiera, stanowi zagrorzenie a potem spływa do głuwnej żeki i do Bałtykó "
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Radzili o powiecie Lubań okiem luzyce.info Iza 0 5677 Ostatnia wiadomość 14 Grudzień, 2008, 12:15:28 pm
wysłane przez Iza
II posiedzenie Rady Sportu Miasto Lubań Urząd Miasta 1 4203 Ostatnia wiadomość 25 Czerwiec, 2011, 23:04:28 pm
wysłane przez borisem
O KOLEI W POWIECIE Powiat lubański powiat 0 4068 Ostatnia wiadomość 28 Październik, 2011, 09:20:27 am
wysłane przez powiat
Procesy Zarządzania Kryzysowego w Powiecie Lubańskim Powiat lubański powiat 0 3696 Ostatnia wiadomość 08 Listopad, 2011, 09:19:03 am
wysłane przez powiat
DROGI W POWIECIE Powiat lubański powiat 13 13253 Ostatnia wiadomość 17 Styczeń, 2012, 09:50:36 am
wysłane przez Firefoks
Sesja w powiecie Powiat lubański powiat 0 4156 Ostatnia wiadomość 08 Luty, 2012, 09:26:47 am
wysłane przez powiat
Posiedzenie komisji powiatowo-gminnej Bieżące wiadomości red. 0 4581 Ostatnia wiadomość 18 Luty, 2012, 11:32:50 am
wysłane przez red.
NADZWYCZAJNE POSIEDZENIE W SEJMIE Z UDZIAŁEM STAROSTY Powiat lubański powiat 0 3778 Ostatnia wiadomość 31 Lipiec, 2012, 13:09:08 pm
wysłane przez powiat
Zespół Zarządzania Kryzysowego w Powiecie Powiat lubański powiat 0 4688 Ostatnia wiadomość 03 Sierpień, 2012, 15:19:01 pm
wysłane przez powiat
Komunikat WOJEWÓDZKIEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO Powiat lubański Paweł Sokołowski 0 4688 Ostatnia wiadomość 04 Czerwiec, 2013, 13:44:09 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski