Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Po komisjach wszyscy radni ZA  (Przeczytany 34191 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #15 : 24 Luty, 2012, 20:57:34 pm »

Janek nie jestem w szeregach żadnej partii- jestem Polką i tyle powinno wystarczyć w tym temacie!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #16 : 24 Luty, 2012, 21:00:06 pm »

Cytuj
Janek nie jestem w szeregach żadnej partii- jestem Polką i tyle powinno wystarczyć w tym temacie!

Ewa jestem Polakiem i tyle w tym temacie.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #17 : 24 Luty, 2012, 21:02:59 pm »

A CI znowu .. jak Stare Dobre Małżeństwo 
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #18 : 24 Luty, 2012, 21:04:39 pm »

Masz rację czepił się jak stary starej, a ja czekam na odpowiedź Burmistrza.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #19 : 24 Luty, 2012, 21:20:36 pm »

Cytuj
nie samym chlebem człowiek żyje i piwem się zamracza.

Ewka to bardzo osobista wycieczka.Chyba nie powinnaś.Myślę o piwie.Wszak zamroczenie piwem to nie to samo co pomroczność jasna.Musisz mnie przeprosić.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #20 : 24 Luty, 2012, 21:55:51 pm »

Osobiste wycieczki Janku to Twoja specjalność- ja się jedynie uczę
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 24 Luty, 2012, 22:28:40 pm »

Cytuj
Osobiste wycieczki Janku to Twoja specjalność- ja się jedynie uczę

Zdolna jesteś.A zatem dobranoc.To może ja przeproszę.PRZEPRASZAM
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #22 : 25 Luty, 2012, 00:16:31 am »

fajerek ma moim zdaniem racje - to bełkot, a Ewa sprytnie wywija się od poniesienia kosztów zmiany nazwy ulicy "patriotyzmem".
jak dla mnie patriotyzm to nie kult padliny , ale troska o dobro żyjacych.

Ewo - moim zdaniem masz jeszcze szanse ten projekt przepchnąć - ale prosze zrob to bardziej odpowiedzialnie. przejdz sie po mieszkancach ulicy Żymierskiego, sporzadz petycje w ktorej mieszkancy ulicy zgadzaja sie poniesc koszty zmiany. nie zaszkodzi na petycji zebrac jeszcze dodatkowe podpisy innych mieszkancow ktorym to 'lezy na sercu' - im wiecej podpisow tym koszta sie bardziej rozloza.

jak juz beda podpisy to bedziesz mogla powiedziec ze cos Zrobilas.

czesto musze powtarzac na tym forum - wolnosc to odpowiedzialnosc.

jest jeszcze jedna opcja do rozpatrzenia - znacznie tansza - wmurowanie tablicy upamietniajacej smierc ofiar Żymierskiego. lista nazwisk żołnieży AK , moze jakas notka historyczna. mozna wygrawerowac taka tablice w nierdzewnej stali po czym zatopic w zywicy - przetrwa wieki, koszt okolo 200-700pln , w zaleznosci od grubosci powłoki z zywicy i czy bedzie jeszcze przednia szyba.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--


*

Punkty: +85/-7
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 610
Znajomi: 8
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 25 Luty, 2012, 04:35:40 am »

Przestańcie pić piwo i pisać o pierdołach, zacznijcie pić mleko. Tata mówili, synu jak litra nie
wypijesz co byś myślał i się nie kiwał, to pij mleko.
Radni uchwalili podwyżkę ceny wody i ścieków a Wy się cieszycie. Pewnie z Was tacy sami
byli by radni. Biorą naszą kasę i tylko przyklaskują. Sami wybitni ekonomiści zarządzają
naszym miastem a radni jako Rada Nadzorcza to akceptuje. Czy ktoś nadzorujący nad
naszymi wodociągami wpadł na pomysł jak pomniejszać koszty utrzymania takiej rzeszy
pracowników zatrudnionych w tej instytucji. Ludność Lubania maleje i to w zatrważającym
tempie w 2003 roku było nas 23356 osób, a już w 2009 roku było nas tylko 21697 osób.
Jasiu pewnie napisze "już sobie sam odpowiedziałeś, dlaczego woda i ścieki drożeją, a do
tego dochodzą jeszcze inwestycje", zgoda Jasiu a pamiętasz ilu ludzi pracowało w wodociągach.
Na palcach można ich było policzyć, a jaka była dobra i tania woda. Co z tego, że wszyscy
oszczędzamy na wodzie jak ona przez to rośnie, to jakaś paranoja jak wpływy maleją, to
robi się redukcję. Może cena rośnie w studniach w Pisarzowicach, a nie u nas na górze
w wodociągach. Oczyszczalnia też czyści coraz lepiej kieszenie zamiast ścieki.
We wszystkich dziedzinach w naszym kraju potrafimy tylko podnosić ceny, a nie szukamy
jak obniżyć koszty.
Pan Kończyk sądzę, że się na mnie nie obrazi, bo wie, że bronię swoich racji, a zarazem
wszystkich mieszkańców.
Wszyscy chcą szukać pieniędzy w kieszeniach mieszkańców. Straż Miejska chce radar,
parkingi w Rynku i na Żymierskiego też mają być płatne, brakuje pieniędzy na utrzymanie
straży, a po co ich tyle, coby rencistom walili mandaty.
Czy nie taniej ograniczyć prędkość i brawurę, wylewając z asfaltu kilkanaście muld na
jezdniach. Meksykanie nie mają nawet znaków stopu, tylko wszędzie wylali muldy i wymusili
bez zbędnych ograniczeń i przepisów bezpieczną jazdę. Czy my nie potrafimy przenosić
dobrych rozwiązań.
Turystów też zaprosicie do Rynku kiedy będą musieli płacić.
Wybraliśmy bardzo mocnych radnych, ani jeden się nie sprzeciwił podwyżkom, bo i po co?
Może zabraknąć pieniędzy w budżecie na diety i co wtedy?
Czekam jeszcze do marca na wysokość podatku od nieruchomości, zobaczę co Radni nam zafundują?
Jeżeli kogoś obraziłem to z góry przepraszam... Ale zacznijmy myśleć nie tylko o sobie
ale także o ludziach. Za komuny mówiło się, że sam się nie najesz, trzeba podzielić się
z innymi.

Pozdrawiam gorąco...Henryk Gil - globus
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #24 : 25 Luty, 2012, 11:41:13 am »

Z pewną taką nieśmiałością zgadzam się z Curiousem. Jakoś mój patriotyzm szczególnie nie cierpi z powodu ul. Michała Roli-Żymierskiego i specjalnie nie widzę sensu obciążania pośrednio mnie kosztami czyjegoś patriotyzmu. Gdyby sami mieszkańcy tej ulicy wyszli z taką propozycją - no trudno demokracja polega na woli większości, zrzucę się na taką zmianę.

Przy okazji Ewo, dlaczegno nie pójść dalej i raz na zwsze zrobić porządku w nazewnictwie ulic? Zrób sondę uliczną i zapytaj mieszkańców kim był  Stefan Okrzeja, którego imię dumnie nosi plac w centrum miasta. Jakie zasługi oddał krajowi czy lokalnej społeczności by go tak uhonorować? A Grzegorz Piramowicz? Bez wuja googla  lub wikipedii nawet nauczyciele nie będą wiedzieli. Stanisław Sztaszic? No, może bardziej światła część społeczności lokalnej skojarzy...Ignacy Łukasiewicz? Może coś komuś o jakiejś lampie zaświta...Karol Szymanowski? Echo...

Podsumowując - dajmy sobie spokój ze zmianą nazw. To nie jest dobry czas na to
Pozdrawiam
Karolus
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 110
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #25 : 25 Luty, 2012, 12:07:22 pm »



KAROLUS - DUŻY PLUS

GLOBUS - TRZY DUŻE PLUSY
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #26 : 25 Luty, 2012, 12:49:14 pm »

Młodzi chcą znać historię żołnierzy walczących o niepodległość
Cytuj
Po latach komunizmu i unikania po 1989 r. trudnych, historycznych tematów w mediach, młodzi Polacy coraz chętniej poznają historię żołnierzy podziemia antykomunistycznego. Tych, którzy po 1945 r. podjęli walkę z komunistycznym terrorem, a którzy wywodzili się z Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych czy Wolności i Niezawisłości. Oddają im hołd, organizują marsze, interesują się ich przeszłością. – To, co się dzieje, jest oddaniem sprawiedliwości tym, którzy zostali skazani na zapomnienie.

http://www.rp.pl/

Świat się zmienia
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #27 : 25 Luty, 2012, 16:48:17 pm »

Cytuj
Przy okazji Ewo, dlaczegno nie pójść dalej i raz na zwsze zrobić porządku w nazewnictwie ulic? Zrób sondę uliczną i zapytaj mieszkańców kim był  Stefan Okrzeja, którego imię dumnie nosi plac w centrum miasta. Jakie zasługi oddał krajowi czy lokalnej społeczności by go tak uhonorować? A Grzegorz Piramowicz? Bez wuja googla  lub wikipedii nawet nauczyciele nie będą wiedzieli. Stanisław Sztaszic? No, może bardziej światła część społeczności lokalnej skojarzy...Ignacy Łukasiewicz? Może coś komuś o jakiejś lampie zaświta...Karol Szymanowski?
Karolus Ty piszesz o rewolucji, a ja o normalnej przyzwoitości. Porównanie Żymierskiego do pozostałych może chwilami mieć wspólny mianownik- socjalistyczne zapatrywania. Natomiast ja nie pisałam o socjaliście, a o zdrajcy, który podpisał się na ponad 100 wyrokach śmierci na żołnierzach AK. Niedaleko tej ulicy jest obelisk, gdzie AK składało kwiaty przez lata. To tak jak  stanąć dumnie z kpiną na plecach. Obelisk i Żymierski Szok
Karolus nie jestem za szaleństwem w zmianach nazewnictwa, ale tam gdzie jest nazwisko jednego z najpodlejszych ludzi naszej historii- tam nie ma nas- tam nie ma naszej historii.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #28 : 25 Luty, 2012, 16:53:58 pm »

W pełni zgadzam się z analizą Ewy w tej kwestii.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +2/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 110
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #29 : 25 Luty, 2012, 20:00:52 pm »



DYSKUTUJECIE O NAZEWNICTWIE ULIC I O WSZYTSTKIM
TEMAT PODWYŻKI ZA WODĘ I ŚCIEKI JEST POMIJANY.
O CO TU CHODZI !
LUDZIE - DLACZEGO WSZYSCY GLOSOWALI ZA ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Wieczór adwentowy- "Pójdźmy wszyscy..." w MDK Kultura i sztuka « 1 2 » ZUZA 20 17339 Ostatnia wiadomość 26 Grudzień, 2008, 14:54:38 pm
wysłane przez Shakus
Obradowali lubańscy radni Bieżące wiadomości Leo 0 2927 Ostatnia wiadomość 05 Listopad, 2009, 18:53:52 pm
wysłane przez Leo
Nowi radni [video] Bieżące wiadomości x 0 4242 Ostatnia wiadomość 26 Styczeń, 2011, 22:17:04 pm
wysłane przez x
Radni gminy w terenie Bieżące wiadomości x 0 3681 Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2011, 23:16:43 pm
wysłane przez x
Radni wrócili do Ratusza Polecane - Strona główna Paweł Sokołowski 0 3646 Ostatnia wiadomość 05 Grudzień, 2011, 09:12:29 am
wysłane przez Paweł Sokołowski
Tydzień przed sesją, czyli radni na komisjach Miasto Lubań Urząd Miasta 5 7975 Ostatnia wiadomość 30 Marzec, 2012, 00:12:36 am
wysłane przez notoco
Radni pożegnali dyrektora MDK Video Luban24 « 1 2 » x 18 27079 Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2014, 16:19:28 pm
wysłane przez Lagertha
Po komisjach Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2648 Ostatnia wiadomość 25 Marzec, 2013, 10:05:20 am
wysłane przez Urząd Miasta
Jutro radni zdecydują o wiatrakach Polecane - Strona główna x 12 13228 Ostatnia wiadomość 08 Czerwiec, 2013, 12:36:52 pm
wysłane przez Prowincjusz
Pójdźmy wszyscy do stajenki - zapraszamy do wspólnego kolędowania Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 3591 Ostatnia wiadomość 24 Grudzień, 2014, 08:06:28 am
wysłane przez Urząd Miasta