Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Po komisjach wszyscy radni ZA  (Przeczytany 34190 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +121/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 638
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 24 Luty, 2012, 14:47:48 pm »

W dniach od 21 do 23 lutego br. obradowały Komisje Rady Miasta Lubań. W trakcie spotkań lubańscy rajcowie zapoznali się i jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali następujące projekty uchwał:
-w sprawie zatwierdzenia taryf zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków Lubańskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Lubaniu na okres od dnia 01.04.2012 r. – 31.03.2013 r. (planuje się wzrost m3 wody o 4,2%, a m3 ścieków o 5,5 %);
-w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2012 rok;
-w sprawie zmiany uchwały nr XVII/122/2011 Rady Miasta Lubań w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miejskiej Lubań na lata 2012 – 2018;
-w sprawie likwidacji jednostki budżetowej Stołówki Szkolne w Lubaniu;
-w sprawie powołania Ośrodka Wsparcia Dziennego w Lubaniu (połączenie Stołówek Szkolnych z Domem Dziennego Pobytu);
-w sprawie zmiany Uchwały Rady Miasta Lubań Nr XVI/65/2007 z dnia 30 października 2007 roku w sprawie uchwalenia Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Miasta Lubań na lata 2008 – 2015;
-w sprawie zmiany Uchwały NR XVIII/133/2011 Rady Miasta Lubań w sprawie nadania statutu Łużyckiemu Centrum Rozwoju w Lubaniu.

Przyjęcie wyżej wymienionych aktów prawa miejscowego planowane jest na sesji, która odbędzie się dnia 28 lutego w Sali Rajców lubańskiego Ratusza.
Ponadto podczas obrad Komisji radni wysłuchali:
- informacji Prezesa ZGiUK na temat akcji zima 2011/2012;
- informacji Kierownik AMK na temat aktualnej sytuacji finansowej jednostki;
- informacji Komendanta Straży Miejskiej na temat monitoringu oraz bezpieczeństwa i porządku w mieście;
- informacji Naczelnika Wydziału IGK Urzędu Miasta na temat zrealizowanej w 2011 r.   inwestycji pod nazwą „Zagospodarowanie i rewitalizacja zdegradowanych terenów w centrum Miasta”.
Oprócz wiedzy owocem obrad Komisji są również wnioski, które przekazano na ręce Burmistrza i podległych jemu służb. Jednym z nich jest podjęty przez Komisję Budżetowo-Gospodarczą wniosek o poszerzenie strefy płatnego parkowania na terenie Lubania (chodzi o ul. Żymierskiego i ul. Rynek). Innym jest wsparcie udzielone władzą Miasta w ich zamiarze zakupu mobilnego fotoradaru, który użytkowałaby Straż Miejska. Taka inwestycja miałaby być złotym środkiem na powszechną brawurę panującą wśród niektórych zmotoryzowanych mieszkańców miasta i powiatu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 24 Luty, 2012, 19:37:56 pm »

Innym jest wsparcie udzielone władzą Miasta w ich zamiarze zakupu mobilnego fotoradaru, który użytkowałaby Straż Miejska. Taka inwestycja miałaby być złotym środkiem na powszechną brawurę panującą wśród niektórych zmotoryzowanych mieszkańców miasta i powiatu.


To taki żart z okazji zbliżającej się wiosny?

Jednym z nich jest podjęty przez Komisję Budżetowo-Gospodarczą wniosek o poszerzenie strefy płatnego parkowania na terenie Lubania (chodzi o ul. Żymierskiego i ul. Rynek).

proponuję powiększyć o Tkacką !
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2012, 19:41:56 pm wysłane przez borisem » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 24 Luty, 2012, 19:50:37 pm »

Cytuj
proponuję powiększyć o Tkacką !

Borys znam,Ty pewnie też,miasta gdzie wszystkie miejsca parkingowe są płatne.Chyba musimy się do tego przyzwyczajać.Ktoś już na tym forum pisał że pierwsze piętnaście minut powinno być kredytowe.Jeżeli tak będzie to ja jestem za.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 24 Luty, 2012, 20:04:12 pm »

Cytuj
Oprócz wiedzy owocem obrad Komisji są również wnioski, które przekazano na ręce Burmistrza i podległych jemu służb. Jednym z nich jest podjęty przez Komisję Budżetowo-Gospodarczą wniosek o poszerzenie strefy płatnego parkowania na terenie Lubania (chodzi o ul. Żymierskiego i ul. Rynek)
Na tej ulicy płatny parking to dobry pomysł, bo to jest relikwia komuny- można ją wpleść w atrakcje turystyczne miasta- tylko czy mamy się czym chwalić

"Michał Łyżwiński zaczął posługiwać się nazwiskiem Żymirski w 1913 roku, gdy jego brat zamordował kierownika księgarni Gebethner i Wolff. Po protestach rodziny Żymirskich zmodyfikował nazwisko na "Żymierski"...
...6 września 1927 został skazany na 5 lat więzienia z degradacją, za nadużycia finansowe przy dostawach dla armii dokonywanych przez firmę "Protekta" (maski przeciwgazowe). Według sądu Żymierski "użył świadomie swego stanowiska służbowego na szkodę interesu majątkowego Skarbu Państwa" w wysokości 150 tys. dolarów. Ze względu na celowe wstrzymanie dostawy gaśnic w ustawionym przetargu i pozbawienie w ten sposób budynków wojskowych ochrony przeciwpożarowej sąd skazał go na karę pięciu lat ciężkiego więzienia...
...W październiku 1938 wrócił do Polski. W 1939 bezskutecznie ubiegał się o powrót do wojska. W czasie okupacji niemieckiej utrzymywał kontakty z komunistyczną grupą "Młot i Sierp". Jesienią 1939 wyrobił sobie fałszywe dokumenty na nazwisko Zwoliński – posługiwał się nim w czasie okupacji. Według oficjalnej biografii Żymierskiego, wydanej anonimowo w PRL w 1986 (ze wstępem gen. Jaruzelskiego), w lutym 1940 konspiracyjny sąd obywatelski złożony ze zdecydowanych antypiłsudczyków uznał aresztowanie i wyrok z 1927 za polityczny i zrehabilitował Żymierskiego. Sąd obywatelski prawdopodobnie nie miał świadomości, iż Żymierski był wówczas agentem sowieckiego wywiadu NKWD...
...W 1940 ponownie zaoferował swoje usługi wywiadowi sowieckiemu, lecz ten skontaktował się z nim dopiero w 1942 poprzez członka siatki NKWD Józefa Małeckiego ps. "Sęk" (oficjalnie członka sztabu Gwardii Ludowej). Żymierski miał za zadanie dostarczanie informacji o polskim podziemiu niepodległościowym...
...W latach 1944–1947 jako Naczelny Dowódca WP m.in. zatwierdzał wyroki śmierci na żołnierzy AK wydawane przez sądy wojskowe....
...Jako naczelny dowódca WP i minister obrony narodowej (1944–1949), przewodniczący Państwowej Komisji Bezpieczeństwa (od 1946) – w okresie stalinizmu był współodpowiedzialny za użycie wojska do pacyfikacji społeczeństwa, prześladowania żołnierzy podziemia niepodległościowego (głównie z Armii Krajowej), żołnierzy LWP wcześniej służących w AK lub Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie oraz cywilów skazywanych z powodów klasowych, etnicznych lub politycznych na kary wieloletniego więzienia, wywózkę do obozów karnych w ZSRR i Polsce (m.in. w Skrobowie) lub śmierć (np. przez sądy wojskowe WSR na podstawie dekretów PKWN...
...Michał Rola-Żymierski osobiście zatwierdzał liczne wyroki śmierci na przedwojennych oficerów Wojska Polskiego, którzy zostali osądzeni przez sądy komunistyczne (jego podpis widnieje na ok. 100 wydanych wyrokach śmierci), aprobował także zbrodnicze działania Głównego Zarządu Informacji...
..."
fragmenty z wikipedia.org

Czekam na odważnego, który to w końcu zmieni. Panie Burmistrzu proszę napisać co można z tym zrobić.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2012, 20:06:34 pm wysłane przez Ewa Gutek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 24 Luty, 2012, 20:14:01 pm »

Ewa masz +

może zrobimy konkurs wśród forumowiczów na nową nazwę ?

moja propozycja ul. Pod Basztą  lub ul.Waldemara Bena

wiem, wiem to nie Baszta to wieża 
 

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #5 : 24 Luty, 2012, 20:15:06 pm »

Ewo a ja mam pomysł na to jak skorygować ten błąd i jednocześnie wkurzyć Firefoksa. Składam propozycję aby zmienić w Lubaniu nazwę ulicy z Żymierskiego na Jarosława Kaczyńskiego.  
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 24 Luty, 2012, 20:20:32 pm »

No to co składamy wniosek o zmianę nazwy? Mnie za przeproszeniem szlag trafia od lat jak mam wskazać główną ulicę w mieście z takim nazwiskiem. Jola zostaw Kaczyńskiego- może ofiar smoleńska załagodzi wściekłość Janka.
Borisem ul. Przy baszcie lub Pod Basztą to starzał w 10!
Kto jest za złożeniem wniosku wystarczy wysłać  w odpowiedzi
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 24 Luty, 2012, 20:23:08 pm »

Cytuj
Ewo a ja mam pomysł na to jak skorygować ten błąd i jednocześnie wkurzyć Firefoksa. Składam propozycję aby zmienić w Lubaniu nazwę ulicy z Żymierskiego na Jarosława Kaczyńskiego.

Jesteś w błędzie Jolu.Ja proponuję nazwać cały nasz Lubań "Miasto J.P. II" Ewa a tak na serio to kto chce zafundować nam igrzyska.Ja mieszkałem przy ul.Nowotki.Nie zmieniając miejsca zamieszkania mieszkam przy ul.Łąkowej.Komu to przeszkadzało i co to zmieniło?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 24 Luty, 2012, 20:30:24 pm »

Cytuj
Jola zostaw Kaczyńskiego- może ofiar smoleńska załagodzi wściekłość Janka.
Borisem ul. Przy baszcie lub Pod Basztą to starzał w 10!

Ewa Jola pisała o Jarosławie a on nie jest ofiarą Smoleńska.On jest ofiarą.Losu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #9 : 24 Luty, 2012, 20:31:32 pm »

Janek mi przeszkadzało Lenina i dziękuję, że mam Kościuszkę. Ciebie już nie pytam, bo Tobie nic nie przeszkadza oprócz babek z charakterem.

2006 – 5 czerwca Rada Miasta Włocławek pozbawiła Michała Rolę-Żymierskiego tytułu Honorowego Obywatela Miasta, stwierdzając iż ten dopuścił się czynu, wskutek którego stał się nadania niegodny, Rada Miasta w wydanej uchwale wymieniła m.in.:
odpowiedzialność Żymierskiego za śmierć 100 żołnierzy Armii Krajowej, na których wyroki śmierci podpisywał osobiście
zdobywanie stanowisk dzięki wyjątkowej lojalności wobec Stalina i polityki Związku Sowieckiego względem Polaków i Polski
udział w malwersacjach finansowych i skazanie za te czyny prawomocnym wyrokiem na karę więzienia i grzywny
fakt iż Michał Rola-Żymierski działał przeciwko państwu Polskiemu jako agent sowieckiego wywiadu
fakt iż Żymierski był autorem pomysłu przeniesienia aresztowanych żołnierzy podziemia niepodległościowego do specjalnie utworzonych "obozów izolacyjnych", czego skutkiem było utworzenie takich obozów m.in. w Skrobowie koło Lubartowa. W tym obozie do końca 1944 uwięziono ponad 500 oficerów, podoficerów i żołnierzy Wojska Polskiego należących wcześniej do Armii Krajowej, oraz inne niegodne czyny.
2011 - 29 czerwca Rada Miasta Płock przegłosowała pozbawienie Michała Roli-Żymierskiego tytułu Honorowego Obywatela Miasta Płocka

To ja się upieram przy Lubaniu!!!
Przypominam, że mamy ulicę Armii Krajowej i mamy Żymierskiego- chichot z bohaterów w małym mieście.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty, 2012, 20:34:01 pm wysłane przez Ewa Gutek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 24 Luty, 2012, 20:45:17 pm »

Ewa,przepraszam nie dam się wciągnąć w ten bełkot. Powiedz mi czy Włocławek po pozbawieniu itd.stał się pępkiem Europy.Czy zmalało bezrobocie,czy teraz tam rodzą się dzieci wybitnie uzdolnione? Czy my wszyscy musimy płacić za czyjeś chore ambicje.Ewa nie będę miał nic przeciw jeżeli z własnej kieszeni opłacisz zmianę tablic z nową nazwą i wszystko co się z tym wiąże.Nowe dowody osobiste,nowe prawa jazdy,dowody rejestracyjne i takie tam.Czy Ty Wiesz ile to kosztuje.Niestety Ty Wiesz.I tym bardziej  dziwi mnie fakt że to Ty o tym piszesz.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 24 Luty, 2012, 20:49:37 pm »

Janek w przeciwieństwie do Ciebie uważam, że nie samym chlebem człowiek żyje i piwem się zamracza.
Żeby zabić Naród zaczyna się od inteligencji i jego historii- o czym wiedział doskonale Żymierski.
Bełkot?!
Włocławek nie stał się pępkiem Europy, ale nie pozostaje też hańbą własnego Narodu!
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 24 Luty, 2012, 20:49:57 pm »

Zmiana nazw ulic to wyłączna kompetencja Rady Miasta. Podobnie jak nadawanie patronów szkołom. Należy pamiętać o tym, że zmiana nazw ulic wywołuje, oprócz zmiany tabliczki, również inne skutki. Np. zmiany w dokumentach osób fizycznych lub osób prawnych (przedsiębiorców). Za te czynności winien zapłacić "sprawca", czyli w tym przypadku gmina.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #13 : 24 Luty, 2012, 20:52:27 pm »

Cytuj
Zmiana nazw ulic to wyłączna kompetencja Rady Miasta. Podobnie jak nadawanie patronów szkołom. Należy pamiętać o tym, że zmiana nazw ulic wywołuje, oprócz zmiany tabliczki, również inne skutki. Np. zmiany w dokumentach osób fizycznych lub osób prawnych (przedsiębiorców). Za te czynności winien zapłacić "sprawca", czyli w tym przypadku gmina.
Pytanie czy jest gotowa. Wniosek do Rady Miasta i zgoda Wójta? Na taki cel środki powinny znaleźć się dawno.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #14 : 24 Luty, 2012, 20:55:05 pm »

Cytuj
Janek w przeciwieństwie do Ciebie uważam, że nie samym chlebem człowiek żyje i piwem się zamracza.
Żeby zabić Naród zaczyna się od inteligencji i jego historii- o czym wiedział doskonale Żymierski.

Ewa rozumiem.Musisz się wykazać.Wszak jesteś w szeregach nowej partii.A może jednak spróbuj odpowiedzieć czy poniesiesz koszty zmiany nazwy ulicy.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Wieczór adwentowy- "Pójdźmy wszyscy..." w MDK Kultura i sztuka « 1 2 » ZUZA 20 17339 Ostatnia wiadomość 26 Grudzień, 2008, 14:54:38 pm
wysłane przez Shakus
Obradowali lubańscy radni Bieżące wiadomości Leo 0 2927 Ostatnia wiadomość 05 Listopad, 2009, 18:53:52 pm
wysłane przez Leo
Nowi radni [video] Bieżące wiadomości x 0 4242 Ostatnia wiadomość 26 Styczeń, 2011, 22:17:04 pm
wysłane przez x
Radni gminy w terenie Bieżące wiadomości x 0 3681 Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2011, 23:16:43 pm
wysłane przez x
Radni wrócili do Ratusza Polecane - Strona główna Paweł Sokołowski 0 3646 Ostatnia wiadomość 05 Grudzień, 2011, 09:12:29 am
wysłane przez Paweł Sokołowski
Tydzień przed sesją, czyli radni na komisjach Miasto Lubań Urząd Miasta 5 7975 Ostatnia wiadomość 30 Marzec, 2012, 00:12:36 am
wysłane przez notoco
Radni pożegnali dyrektora MDK Video Luban24 « 1 2 » x 18 27079 Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2014, 16:19:28 pm
wysłane przez Lagertha
Po komisjach Miasto Lubań Urząd Miasta 0 2648 Ostatnia wiadomość 25 Marzec, 2013, 10:05:20 am
wysłane przez Urząd Miasta
Jutro radni zdecydują o wiatrakach Polecane - Strona główna x 12 13228 Ostatnia wiadomość 08 Czerwiec, 2013, 12:36:52 pm
wysłane przez Prowincjusz
Pójdźmy wszyscy do stajenki - zapraszamy do wspólnego kolędowania Polecane - Strona główna Urząd Miasta 0 3591 Ostatnia wiadomość 24 Grudzień, 2014, 08:06:28 am
wysłane przez Urząd Miasta