Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Rozbiórka hal dawnego ZNTK  (Przeczytany 11174 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

gdzieś w Woertelalpen, 2009


WWW
« : 19 Luty, 2012, 14:24:37 pm »

No i wrogowie historii i tradycji dopięli swego. Przy milczeniu portalu znika z powierzchni ziemi najciekawszy zabytek lubańskiej industrii XX w. hale naprawcze. Diabłu świeczkę a Panu Bogu ogarek - mówi staropolskie przysłowie... Cisza jak panuje wokół tej sprawy zastanawia i martwi. Zadziwia też fakt, że miasto na swojej oficjalnej stronie chwali się swoimi industrialnymi zabytkami, które tak lekkomyślnie wyburza!!! No tak oni (włodarze lubąńscy) tego nie zbudowali i nigdy takich hal nie zbudują. Nowy inwestor w tym miejscu postawi tanie, powtarzalne hale, które za kilka lat przeniesie do tańszych krajów a tam zostanie pustaka, i to przeraża mnie najbardziej. tylko kto w Lubaniu myśli perspektywicznie? Kogo obchodzi dziedzictwo historyczne, rozwój społeczny i dobrobyt ogółu a nie szczegółu?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

zapraszam na bloga okiemoutsidera.blooger.com



Punkty: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 58
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 19 Luty, 2012, 16:34:21 pm »

Prawda jest taka, że to prędzej czy później samo by się zawaliło...
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 110
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 19 Luty, 2012, 16:57:10 pm »

ANDRZEJU ZA TEN WPIS CHYBA NIE BĘDZIESZ LUBIANY
COŚ TAK CZUJĘ W KOŚCIACH
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 19 Luty, 2012, 17:13:31 pm »

Andrzej może jakiś pomysł  Co?

Tylko czy aby przypadkiem nie za późno? Kilka lat temu to jeszcze jakieś szanse były ale ...


Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

gdzieś w Woertelalpen, 2009


WWW
« Odpowiedź #4 : 20 Luty, 2012, 00:52:41 am »

pytacie czy nie za późno? Kiedy rok temu pisałem na łamach ZL o tym nikt nie zabrał w tej sprawie głosu. Kiedy toczono dyskusje odnośnie wpisu do rejestru zabytków panowała w tym temacie podobna cisza.  To co mogłem zrobić w tej sprawie zrobiłem, powstał profil na FB, było kilka artykułów w ogólnopolskiej prasie turystycznej i zabytkowej, były referaty na krajowych konferencjach i nic... Zrobiłem co mogłem i będę dalej robił swoje... historia wyda wyrok i osądzi winnych i sprawców tego barbarzyństwa. A czy ktoś mnie będzie nie lub lubił to jego sprawa. jakby mi zależało na tym to zostałbym członkiem panującej lub opozycyjnej partii politycznej ale nie jestem. i wiem jedno, że będę mógł spoglądać w oczy innych z czystym sumieniem. pozdrawiam wszystkich respondentów i ciesze się z waszych odpowiedzi i postów.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

zapraszam na bloga okiemoutsidera.blooger.com


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #5 : 20 Luty, 2012, 06:55:10 am »

ano zal tej ciszy, ale najbardziej bylo mi osobiscie zal ze ta cisza trwala tak dlugo,i ze w ogole do rozbiorki zakladow doszlo.
smutne tez ze gdy rozmawiam ze znajomymi na emigracji slysze opinie 'a kogo to obchodzi? i tak nigdy do Lubania nie wroce. bo do czego wracac? to miejsce bylo martwe juz gdy wyjezdzalem...' . zapalam wiec swieczke . wstaje nowy dzien i trzeba zyc dalej...


Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Moderator
*****

Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

gdzieś w Woertelalpen, 2009


WWW
« Odpowiedź #6 : 20 Luty, 2012, 08:31:04 am »

I będziemy żyli dalej... a ci którzy zostawiają za sobą zgliszcza kiedyś gorzko zapłaczą. A tym co uciekli i nam samym trzeba życzyć farta, we wszystkim!
A miłośnikom Górnych Łużyc i Lubania dalszego dobrego samopoczucia, wszak "gdy Titanic tonął to orkiestra grała..."
Zgłoś do moderatora   Zapisane

zapraszam na bloga okiemoutsidera.blooger.com



Punkty: +2/-4
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 110
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 20 Luty, 2012, 09:34:46 am »


@ANDRZEJU ŻYCZYSZ
Cytuj
miłośnikom Górnych Łużyc i Lubania dalszego dobrego samopoczucia

A ONI BĘDĄ NIE DŁUGO CHYBA MIELI PROBLEM
LOCHY NA KAMIENNEJ GÓRZE NIEWYPALIŁY A WYKOPY POZOSTAŁY

 Szok Szok Szok
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

gdzieś w Woertelalpen, 2009


WWW
« Odpowiedź #8 : 20 Luty, 2012, 10:47:02 am »

Ale o tym cisza!!!
To niepolityczny temat a UM z burmistrzem na czele nabrali wody w usta... ciekawe kiedy wypłyną na powierzchnie by "zaczerpnąć oddechu"?
To jest tak, że jak poprzednicy coś spartolą - mówiąc delikatnie - to ich następcy albo się śmiało odcinają od fuszerki poprzedników albo ją - o zgrozo - kontynuują Przykład klęski z renowacja ratusza to potwierdza. jakże gorzka to konstatacja....
Zgłoś do moderatora   Zapisane

zapraszam na bloga okiemoutsidera.blooger.com
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #9 : 20 Luty, 2012, 11:06:32 am »

Cytuj
Lubań dzięki kooperacji dwóch firm rozsławią w świecie wykonywane na indywidulane zamówienia żyrandole, które trafią do sieci ekskluzywnych hoteli, kasyn, centrów biznesowych, parlamentów, uniwersytetów.
- Jak zapewniają konstruktorzy, im bardziej skomplikowany projekt, tym większe dla nich wyzwanie i jeszcze większe zadowolenie z jego realizacji – mówi prezes zarządu Iwona Krawczyk.

Obie firmy, które zdecydowały się uruchomić produkcję w strefie, reprezentują kapitał polski: pierwsza już działająca w Lubaniu od 2003 roku - Konstal na reinwestycję wyda 4,5 mln zł, druga – One będzie budowana od podstaw (nakłady – około 1 mln zł). Powstaną na terenie byłego Zakładu Napraw Taboru Kolejowego. Obecnie rozbierane są byłe hale produkcyjne. Tym samym popupadający teren zyskuje nowe, atrakcyjne gospodarczo oblicze. Produkcja ruszy jeszcze w tym roku. Rena, spółka z kapitałem niemieckim, zadeklarowała nakłady inwestycyjne w wysokości 9 mln zł. Swój zakład ulokowała w podstrefie Nowogrodziec. Dostarcza macierzystej grupie Rena obudowy i komponenty do automatów galwanicznych, wykorzystywanych w technice solarnej. Specjalizuje się także w obróbce galwanicznej płyt obwodów drukowanych.

- To właśnie dynamiczny wzrost zapotrzebowania na urządzenia służące do uzyskiwania energii odnawialnej stworzył warunki do realizacji kolejnego projektu inwestycyjnego grupy Rena na terenie naszej strefy – zadowolenia nie kryje Iwona Krawczyk.

Na dwie inwestycje zdecydowała się spółka Energomontaż Zachód w podstrefie Żmigród. Łącznie będą one kosztować około 45 mln zł. Program produkcyjny firmy skupia się na wykonywaniu urządzeń i konstrukcji stalowych dla przemysłu energetycznego, wydobywczego, hutniczego, petrochemicznego i ochrony środowiska.

http://www.ssemp.pl/aktualnosci/94

Z trojga złego będzie przynajmniej praca.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 58
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 20 Luty, 2012, 11:18:50 am »

Wg mnie to na dzień dzisiejszy jałowa dyskusja, hale stały tak długo, że najlepszym rozwiązaniem jest ich rozbiórka. A w to miejsce powstana zakłady pracy. Po upadku ZNTK nikt nie wykazał inicjatywy co dalej z jego budynkami, głownie tymi zabytkowymi, więc sprawa ucichła. Zresztą co daleko szukać niedawno rozebrano budynki po bawełniance prz ul Przemysłowej szumu nie było;-(
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

gdzieś w Woertelalpen, 2009


WWW
« Odpowiedź #11 : 20 Luty, 2012, 11:49:40 am »

ramzes - szumu nie było bo nikogo dziedzictwo historyczne miasta nad Kwisą nie obchodzi.

Władze rozpisują frazesy, które niektórzy bezrefleksyjnie powtarzają. Terenów tam jest w bród. Skoro stało tyle to mogło poczekać na lepsze czasy. A może tak wyburzymy dom solny, wieże trynitarska, mury obronne, parę kamienic.... po co nam takie straszydła?
Zgłoś do moderatora   Zapisane

zapraszam na bloga okiemoutsidera.blooger.com
Moderator
*****

Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

gdzieś w Woertelalpen, 2009


WWW
« Odpowiedź #12 : 20 Luty, 2012, 11:51:18 am »

Piotrek zaś jak zwykle tylko wkleja propagandę strefy i UM. Na rzetelne dziennikarstwo nie ma w tym portalu miejsca, niestety!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

zapraszam na bloga okiemoutsidera.blooger.com
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #13 : 20 Luty, 2012, 12:23:54 pm »

Nie bardzo rozumiem, co można było zrobić więcej w tej sprawie. Znacjonalizować hale, przywiązać się do koparki czy drzeć łachmany? Myślę Andrzej, że zrobiłeś wszystko, co można było wykonać w tej sprawie. Jedyną osobą, która mogła zatrzymać tę demolkę był WKZ i tego nie uczynił. Nie możemy się teraz za to obwiniać.

 
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Moderator
*****

Punkty: +3/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 85
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

gdzieś w Woertelalpen, 2009


WWW
« Odpowiedź #14 : 20 Luty, 2012, 12:32:20 pm »

Kto stoi na czele Miasta? Dlaczego burmistrz o takiej konotacji towarzyskiej nie miał odwagi powalczyć o historię? hale mogły poczekać. dlaczego nie wyburzono komunistycznego  i pustego biurowca? A ze WKZ jest do b... to inna sprawa, kiedyś historia wystawi mu laurkę głównego burzyciele. Małych i słabych urzędników jest u nas wielu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

zapraszam na bloga okiemoutsidera.blooger.com
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Strefa szans - co dalej z byłymi ZNTK Bieżące wiadomości Leo 1 7938 Ostatnia wiadomość 02 Czerwiec, 2013, 20:16:12 pm
wysłane przez Gniewko
demolka bylego ZNTK Hydepark « 1 2 » curious 19 16845 Ostatnia wiadomość 16 Luty, 2012, 23:02:07 pm
wysłane przez x
ZNTK Zabytkiem czy niepotrzebnym problemem? Andrzej Wilk Andrzej Wilk 7 9550 Ostatnia wiadomość 16 Luty, 2012, 13:56:01 pm
wysłane przez Andrzej Wilk