Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Awaria wodociągowa  (Przeczytany 3654 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.Punkty: +2/-56
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 123
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« : 11 Luty, 2012, 16:17:58 »

Trudne chwile przeżyli mieszkańcy gminy Lubań przez parudniową awarię stacji uzdatniania wody w Pisarzowicach, która miała miejsce 28. stycznia br. Okazało się, że problem stanowiły pompy, z których jedna wskazywała brak wody, a druga była przeciążona i to spowodowało zwarcie. Co prawda była jeszcze trzecia pompa, ale nie można było jej wykorzystać w celu zapewnienia wody wszystkim miejscowościom, gdyż nie miała ona na tyle dużo mocy. 28. i 29. stycznia w celu zmniejszenia skutków braku wody Ochotnicze Straże Pożarne z Pisarzowic i Henrykowa Lubańskiego dostarczały swoimi samochodami wodę do celów gospodarczych, natomiast gmina zakupiła niezbędną ilość wody w butlach pięciolitrowych, która była rozprowadzana tym, którzy nie posiadali na swoich posesjach studni czy też osobom starszym. 30. stycznia wadliwa pompa została zdemontowana i zainstalowano zapasową.
- Chciałbym przeprosić za niedogodności, które były tą awarią spowodowane – mówi wójt gminy Zbigniew Hercuń. – Mam nadzieję, że taka sytuacja w najbliższym czasie się nie powtórzy.

Źródło: „Ziemia Lubańska” Nr 3/2012
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +7/-0
Offline Offline

Wpisy: 71
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #1 : 11 Luty, 2012, 17:45:30 »

Nie wiem co sie powtorzylo a co trwa dalej. Wody w Radostowie nie bylo dobrze po 30 stycznia Smutny  Smutny  Smutny. Ziemia Lubanska znow opublikuje przeprosiny
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do: