Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Pytania do Wójta Gminy Lubań  (Przeczytany 60492 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.Punkty: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 60
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #15 : 11 Luty, 2012, 00:24:30 »

3.   Odpowiedzi na zadane pytania będą udzielane niezwłocznie, nie później jak w ciągu kolejnych 7 dni roboczych.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +35/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 14
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #16 : 12 Luty, 2012, 21:21:25 »

1.Proszę odpowiedzieć dlaczego nie było konkursu na zastępce Wójta,o ile wiem to na każde stanowisko w każdym urzędzie powinien się odbyć konkurs.
2.Gdzie zapisane jest że pieniądze na organizacje pozarządowe rozdziela Wójt. Proszę przedstawić tą uchwałę lub zarządzenie o ile jest.
3.Panie Wójcie będąc na zebraniu wiejskim w Radostowie  i usłyszałem zdanie pana cytuję JESTEM WÓJTEM KTÓRY NIC NIEWIE to ręce  mi opadły i pytam  co pan robi na tym  fotelu 
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-56
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 123
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #17 : 13 Luty, 2012, 11:40:17 »

W tym miesiącu Wójt odpowiedział  także na pytania zadane po terminie. W następnych miesiącach prosimy o zadawanie pytań tylko w pierwszych 3 dniach miesiąca.


Cytuj
wolly:
Czy Gmina Lubań jest w stanie finansować obserwacje online na gnieździe bociana białego w Radogoszczy? Za przykład podam projekt w Przygodzicach.

Na dzień dzisiejszy Gmina Lubań nie robiła analizy co do kosztów i sposobu prowadzenia takich badań.
Po kontakcie z miejscowością Przygodzice i zebraniu niezbędnych informacji przeanalizujemy swoje potrzeby i możliwości.


Cytuj
Piotrek:
Ja mam tylko jedno pytanie. Dlaczego w miejscowości Henryków Lubański, w której są najlepsze warunki lokalizacyjne pod względem odległości od zabudowań mieszkalnych i położenia geograficznego w gminie (północna cześć gminy) nie są planowane inwestycje budowy farm wiatrowych. ...

Na temat budowy wiatraków w miejscowości Henryków nie posiadam żadnych informacji ani nie były przeprowadzone żadne rozmowy z inwestorami co do możliwości lokalizacji tego typu inwestycji na jej terenie.


Cytuj
duch:
Panie wójcie
w minionym roku Rada Gminy Lubań była w Darłowie. Proszę o odpowiedź, w jakim celu tam pojechała i ile to kosztowało w całości i kto zapłacił za ten wyjazd. Z góry dziękuję za odpowiedź

Organizatorem wyjazdu do Darłowa była Rada Gminy Lubań. Wyjazd odbył się w ramach sesji wyjazdowej, za co radni otrzymali przysługującą im dietę. Innych kosztów nie poniesiono. Cel wyjazdu:
- wymiana poglądów z miejscowymi samorządowcami
- spotkania z mieszkańcami w czasie wolnym i rozmowy na temat oddziaływania farm na środowisko i ludzi
- ocena wiarygodności firmy budującej wiatraki
- korzyści osiągane przez gminę z lokalizacji wiatraków na ich terenie itp.


Cytuj
sprawiedliwy9:
Szanowny Panie Wójcie, kiedy zostanie przeprowadzone referendum w sprawie farm wiatrowych, na teranie Gminy Lubań, myślę, że warto zapytać mieszkańców wprost, czy są za czy przeciw oraz  ile otrzyma pieniędzy budżet gminy rocznie, od potencjalnych firm, które będą stawiały wiatraki.?    

W sprawie możliwości przeprowadzenia referendum i jego skutków w chwili obecnej trwają opracowania w formie opinii prawnych od naszej Kancelarii Prawnej oraz Nadzoru Wojewody Dolnośląskiego. Celem opracowań jest określenie jak się ma przeprowadzenie referendum i jego wynik do prawomocnej Uchwały o Planowaniu Przestrzennym Gminy Lubań.
Temat drugi dotyczy kwoty jaką ewentualne otrzyma Gmina od potencjalnych firm. Uwarunkowane jest to przepisami dotyczącymi opłat z tytułu podatku i umiejętnościami negocjacyjnymi z naszej strony.


Cytuj
duch:
Dotyczy Gminy Lubań - Proszę odpowiedzieć jakie obecnie mamy stawki za wodę, o ile wzrosły do cen poprzednich i  czym są podyktowane? Dlaczego ich wzrost jest tak kolosalny ? ...

Obecnie obowiązuje kwota 2,60 zł brutto za m3 wody. Jest to wzrost o około 53%, które obowiązuje mieszkańców zaopatrywanych z wodociągu gminnego. Za korzystanie z wody otrzymywanej z LPWIK Lubań obowiązuje stawka 3,65 zł brutto. Z uzyskanych wyżej opłat zaplanowano modernizację stacji uzdatniania wody poprzez nadbudowanie i remont kapitalny zbiornika oraz modernizację elektroniki na w/w stacji.
Uchwalona nowa cena za m3 wody jest wyważona , ponieważ w innych miejscowościach jest wyższa, a koszt utrzymania sieci i infrastruktury wodociągowej w terenie wiejskim jest dużo wyższy niż w aglomeracjach miejskich. Uchwalona stawka nie pokrywa w całości wydatków związanych z utrzymaniem i eksploatacją sieci i jest w pozostałej części dotowana z budżetu gminy.


Cytuj
duch:
I kolejne pytanie Panie Wójcie. Czym są podyktowane tak znaczne  podwyżki na cmentarzach komunalnych w naszej gminie. Przecież to jest niedopuszczalne !!! ...

Wyjaśniam  że w podanej kwocie 500 zł jest ujęta kwota wykupienia miejsca pod grób ziemny w wysokości  177,12 zł brutto oraz kwota 324 zł brutto za utrzymanie czystości i porządku na cmentarzu na okres 20 lat, tj. opłata roczna 16,20 zł a miesięczna 1,35 zł brutto.
Po objęciu funkcji Wójta w 2010 roku zastałem cmentarze w stanie technicznym takim, który wymagał podjęcia działań w celu poprawienia estetyki i stworzenia warunków do godnego pochówku. W roku 2011 wydatkowano na ten cel kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wzrastają koszy utrzymania poprzez wzrost cen wywozu nieczystości, utrzymywania terenów zielonych, konserwacji i napraw ogrodzenia itp. W celu pomniejszenia kosztów i zmniejszenia dotacji z budżetu, podjęliśmy decyzję o nieprzedłużaniu umów z gospodarzami cmentarzy i przejęcie zadać przez Referat Infrastruktury  Gospodarczej w gminie. Dotowanie określonych zadań z budżetu gminy należy określać w rozsądnych granicach. Wysoka dotacja ma jedno zadanie – zmniejsza ilość i jakość wykonywanych innych zadań, które są zadaniami własnymi gminy np. wodociągowanie, kanalizacja, oświetlenie i inne, na które każdego roku trzeba przeznaczać większe środki.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +3/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 14
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #18 : 13 Luty, 2012, 20:38:41 »

Pytanie: skoro z tego co wiem Wójt jest przeciwko lokalizacji farm wiatrowych na terenie naszej gminy po co urządzać wycieczki do Darłowa? Żeby porozmawiać z mieszkańcami, uzyskać informacje jak można na tym zarobić?
Stracą wszyscy, gmina, region a zwłaszcza wszyscy właściciele nieruchomości w regionie.
Jeżeli Wójt twierdzi że nie ma możliwości zablokowania tych inwestycji bo taki zapis jest w miejscowym planie, to po mówić o referendum? Jeżeli naprawdę zechce zablokować te szkodliwe z punktu widzenia mieszkańców oraz naszego środowiska inwestycje wystarczy że uchwali na forum Rady Gminy bardzo wysokie stawki podatkowe co powinno trwale zniechęcić wszystkie tego rodzaju firmy, które lokalizację farm biorą tylko pod uwagę z powodu przebiegu lini wysokiego napięcia, bo warunki wiatrowe są niekorzystne o czym oni sami dobrze wiedzą.
Całe tematem zajął się Sejm, i już na wiosnę mają być nowe przepisy w/w kwestii, między innymi zaprzestanie wypłat za tzw. "zielone certyfikaty" oraz brak ustawowego nakazu podpisania umowy z zakładami energetycznymi na odbiór energii.   
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +3/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 14
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #19 : 13 Luty, 2012, 20:42:17 »

i jeszcze jedno, nie ma znaczenia czy farma powstanie w Henrykowie czy Pisarzowicach tudzież Radostowie, i tak będzie je widać i słychać na dużym obszarze, tak działa efekt budowy w terenie górzystym, fajna opinia w najnowszym wydaniu "Ziemi Lubańskiej".
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #20 : 13 Luty, 2012, 21:05:37 »

Pytanie:

@duch:
Panie wójcie
w minionym roku Rada Gminy Lubań była w Darłowie. Proszę o odpowiedź, w jakim celu tam pojechała i ile to kosztowało w całości i kto zapłacił za ten wyjazd. Z góry dziękuję za odpowiedź


Odpowiedź:
@Organizatorem wyjazdu do Darłowa była Rada Gminy Lubań. Wyjazd odbył się w ramach sesji wyjazdowej, za co radni otrzymali przysługującą im dietę. Innych kosztów nie poniesiono. Cel wyjazdu:
- wymiana poglądów z miejscowymi samorządowcami
- spotkania z mieszkańcami w czasie wolnym i rozmowy na temat oddziaływania farm na środowisko i ludzi
- ocena wiarygodności firmy budującej wiatraki
- korzyści osiągane przez gminę z lokalizacji wiatraków na ich terenie itp.


Moje pytania

1.Proszę podać całkowity koszt wyjazdu radnych?
2. Czy za przejazd i pobyt zapłacił inwestor?


Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +0/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 14
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #21 : 14 Luty, 2012, 20:18:45 »

Panie wójcie, wiem, ze jest już po terminie i z góry przepraszam, ale chciałbym zadać pytanie i uzyskać odpowiedź na bardzo ważne pytanie z punktu widzenia mieszkańców, a mianowicie czy to prawda, że obecna Przewodnicząca rady została wybrana niezgodni z prawe? Jeżeli to prawda, to czy zostało to skierowane do odpowiednich organów celem sprawdzeenia oraz jak to się ewentualnie ma do pobierania wynagrodzenia, i to w nie małaej wysokości przez "przewodniczącą"? Jak to się ma w stosunku do pracy rady i podejmowanych przez nią decyzji?`
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-56
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 123
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #22 : 15 Luty, 2012, 10:28:12 »

Cytuj
azymut:
Panie wójcie, wiem, ze jest już po terminie i z góry przepraszam, ale chciałbym zadać pytanie i uzyskać odpowiedź na bardzo ważne pytanie z punktu widzenia mieszkańców...

Uprzejmie informuję, że odpowiedzi na pytania z dnia 14.02.2012 udzielę w czasie określonym w regulaminie tj. ok. 4-13.03.2012 roku bez konieczności powtórnego zadawania.

Zbigniew Hercuń
« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2012, 08:33:00 wysłane przez Urząd Gminy » Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +35/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 14
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #23 : 15 Luty, 2012, 15:27:08 »

Panie Wójcie czy AZYMUT to Pana człowiek jeśli pan informuje na forum,że odpowiedzi na pytania z dnia 14.02.2011(chodzi chyba o 2012)udzieli w czasie określonym regulaminem, a co z moimi pytaniami .Albo Panu nie pasują ,albo rozdziela Pan je tak samo jak budżet na poszczególne wioski zrobiony przez Pana.
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +4/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 26
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #24 : 01 Marzec, 2012, 12:21:06 »

Szanowny Panie Wójcie!
Proszę o odpowiedź na pytania:

Gdzie należy składać pisma do Pana, zastępcy wójta, przewodniczącego rady, rady gminy? Kto dekretuje pocztę?
W jakim czasie od złożenia, pismo trafia do adresata?
Kto jest odpowiedzialny za terminowość doręczenia?
Ile trzeba czekać na odpowiedź?
Czy zawsze uzyskam odpowiedź na moje pismo i w jakiej formie? Czy też pisemnej?

Dziękuję
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 24
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #25 : 02 Marzec, 2012, 20:24:52 »

Kto w ubiegłym roku złożył  wniosek na animatora Orlik 2011 w Radogoszczy ?  Kto imiennie podpisał ten wniosek i  kto zadeklarował w nim 50 % zapłaty za przeprowadzone zajęcia ?
pozdrawiam wszystkich gorąco !!!
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 24
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #26 : 02 Marzec, 2012, 20:26:56 »

Czy w tym roku będzie konkurs na animatora Orlik 2012 w Radogoszczy ? Czy i kto składał, bądź za chwilę złoży  wniosek na tego animatora w sprawie dotacji za treningi ?
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 24
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #27 : 02 Marzec, 2012, 20:32:40 »

Czy w Radogoszczy w 2011 r było zatrudnionych  dwóch animatorów na orliku? Dlaczego w godzinach pracy animatora w 2011 r. zatrudniony animator o imieniu Krzysztof jeździł ze swoją drużyną juniorów LZS Pisarzowice po całym terenie na mecze? Czy pan na ten czas go zwalniał, czy potrącał pan mu gaże. Informuję, iż wypowiada się  Pan publicznie, więc proszę o szczerą prawdę !!!
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #28 : 02 Marzec, 2012, 21:33:43 »

Panie Wójcie, Gmina działa na podstawie Statutu Gminy Lubań, ale też obowiązuje Regulamin Organizacyjny Gminy Lubań utworzonego 14.11.2003r. z zmianami 02.07. 2009r.
Dlaczego w funkcjonowaniu Gminy nie jest uwzględniany już od ponad roku w/w dokument?
Zgłoś do moderatora   ZapisanePunkty: +2/-1
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 60
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych« Odpowiedź #29 : 03 Marzec, 2012, 09:14:05 »

W ubiegłym roku przeprowadzono audyt placówek oświatowych Gminy Lubań.

1.Czy wyniki badania mają poszerzyć ofertę edukacyjną badanych jednostek czy tylko ograniczyć koszty ich prowadzenia?

2.Czy przewidziany jest audyt dla innych obszarów działalności gminy?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
"Echa Gminy" - prawdziwe wiadomości z Gminy Lubań Hydepark « 1 2 ... 18 19 » uczciwy 276 264974 Ostatnia wiadomość 26 Marzec, 2012, 23:00:58
wysłane przez x
100 dni Wójta Gminy Lubań - zaproszenie do dyskusji Bieżące wiadomości x 0 4610 Ostatnia wiadomość 13 Kwiecień, 2011, 00:42:51
wysłane przez x
Apel Wójta Gminy Lubań Gmina Lubań « 1 2 » Urząd Gminy 18 17903 Ostatnia wiadomość 07 Luty, 2013, 08:25:20
wysłane przez Paweł Sokołowski
Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Lubań 02 lipiec 2011 rok Gmina Lubań Urząd Gminy 2 5701 Ostatnia wiadomość 02 Lipiec, 2011, 20:15:39
wysłane przez luna3
Turniej o Puchar Wójta Gminy Lubań 2011 Gmina Lubań Urząd Gminy 0 3269 Ostatnia wiadomość 13 Lipiec, 2011, 13:22:54
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań – kwiecień 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 10 12794 Ostatnia wiadomość 17 Kwiecień, 2012, 12:31:46
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - maj 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 12 13184 Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2012, 14:45:07
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - czerwiec 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 3 8240 Ostatnia wiadomość 15 Czerwiec, 2012, 13:10:51
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - lipiec 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 0 4242 Ostatnia wiadomość 30 Czerwiec, 2012, 22:03:33
wysłane przez Urząd Gminy
Pytania do Wójta Gminy Lubań - sierpień 2012 Gmina Lubań Urząd Gminy 2 6612 Ostatnia wiadomość 16 Sierpień, 2012, 16:59:59
wysłane przez Urząd Gminy