Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: droga Lubań -Zaręba  (Przeczytany 13205 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 10 Styczeń, 2012, 16:14:29 pm »

nie wiem czy tylko ja to widzę , myslę że niestety nie tylko ja dlatego piszę tutaj , moze ktoś to zauważy kto ma wpływ na taki stan rzeczy
 sprawa dotyczy drogi Lubań- Zaręba
nie wspomnę o wybojach jakie są na tej pseudo drodze ,  gdzie tworzą sie gigantyczne jeziora nie kałuże ..
mijając szpital , jadąc dalej mijamy również sklep motoryzacyjny
czy nie wydaje wam sie ze zaparkowane auta na poboczu /którego tak naprawdę brak/ tego sklepu skutecznie utrudniają jazde???
czy nie warto pomysleć o znakach w tym miejscu??? zorganizowaniu jakoś dojazdu bo teraz to jest paranoja jakas  , jazda przypominajaca slalom gigant.. czy władze czekają aż wydarzy się wypadek i ktoś zginie?Co?

Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +4/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 48
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 15 Styczeń, 2012, 11:14:15 am »

Pokonuję tę trasę codziennie więc wiem o czym mówisz. Co więcej sprawę zaparkowanych pod sklepem samochodów zgłaszałem już trzy dla straży miejskiej i ANI RAZU nie widziałem tam ich samochodu za trzecim razem powiedzieli że jak dostrzegą sami potrzebę interwencji to wtedy zareagują. Nieróbstwo pseudo strażników sięga zenitu. Warto jeszcze dodać odcinek ulicy Zawidowskiej tuż przed samą Zarębą gdzie jest 300 metrów prostej drogi którą część kierowców uważa za autostradę. Co jakiś czas dochodzi tu do stłuczek w większości przez wyprzedzanie na trzeciego. Nie mówiąc już o zerowym bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów. Ale policja woli stać obok koszów na śmieci za szpitalem gdzie już nie ma sensu kontroli bo tam każdy zwalnia. Dlaczego miasto nie znalazło chodź trochę grosza na wymianę nawierzchni przynajmniej na tym odcinku obok szpitala gdzie jest najgorzej? Powinno się też pomyśleć o instalacji fotoradaru na wspomnianym przeze mnie odcinku.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #2 : 15 Styczeń, 2012, 11:26:10 am »

Pokonuję tę trasę codziennie więc wiem o czym mówisz. Co więcej sprawę zaparkowanych pod sklepem samochodów zgłaszałem już trzy dla straży miejskiej i ANI RAZU nie widziałem tam ich samochodu za trzecim razem powiedzieli że jak dostrzegą sami potrzebę interwencji to wtedy zareagują. Nieróbstwo pseudo strażników sięga zenitu. Warto jeszcze dodać odcinek ulicy Zawidowskiej tuż przed samą Zarębą gdzie jest 300 metrów prostej drogi którą część kierowców uważa za autostradę. Co jakiś czas dochodzi tu do stłuczek w większości przez wyprzedzanie na trzeciego. Nie mówiąc już o zerowym bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów. Ale policja woli stać obok koszów na śmieci za szpitalem gdzie już nie ma sensu kontroli bo tam każdy zwalnia. Dlaczego miasto nie znalazło chodź trochę grosza na wymianę nawierzchni przynajmniej na tym odcinku obok szpitala gdzie jest najgorzej? Powinno się też pomyśleć o instalacji fotoradaru na wspomnianym przeze mnie odcinku.
Nie znam się na przepisach i nie chcę nikogo bronić ale wydaje mi się, że za drogę o której piszesz nie odpowiada miasto a gmina lub powiat, choć mogę się mylić, dlatego też przydałaby się tu wypowiedź kogoś kompetentnego w powyższej kwestii. Co do bezpieczeństwa na drogach to z pewnością wymagają one nadzoru odpowiednich służb, to z pewnością zwiększyłoby bezpieczeństwo ale moje droga obawiam się, że za chamstwo na drogach nie odpowiadają żadne służby tylko my sami czyli użytkownicy drug. To nic innego jak niska kultura użytkowników drug.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 15 Styczeń, 2012, 11:48:37 am »

to, czyja to jest droga, nie powinno interesować użytkowników, jest źle, władze powinny to naprawić, ktoś za to bierze pieniądze w urzędzie, nie ważne czy miasto, gmina czy powiat, droga jest na prawdę niebezpieczna, szczególnie wieczorami przy deszczu, widoczność fatalna, nawierzchnia nienadająca się do użytku ale ktoś ma to gdzieś
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #4 : 15 Styczeń, 2012, 23:55:02 pm »

zeby te droge przystosowac do obecnego natezenia ruchu trzebaby albo wyburzyc polowe budynkow przy niej, albo zamienic w jednokierunkowa i dobudowac stosowne objazdy. jako ze teren trudny to mysle zeby sie udalo trzebaby zrobic i jedno i drugie.

na poczatek mysle trzebaby zadbac o ciaglosc chodnika - tam gdzie nie da sie wyburzyc budynkow i poszerzyc drogi trzeba sie zdecydowac - czy chodnik ma byc po lewej czy po prawej stronie? piesi nie powinni musiec przebiegac jezdni za kazdym razem gdy urzednik zmieni zdanie.

warto pomyslec o przynajmniej kilku wysepkach dla przejsc przy zakretach... ogolnie bardzo zaniedbana droga i bardzo wyraznie tez da sie zauwazyc gdzie konczy sie 'wladanie' naszego miasta/powiatu/gminy i zaczyna sie prawdziwa nawierzchnia...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--



Punkty: +4/-3
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 48
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 16 Styczeń, 2012, 08:39:39 am »

Pomysł ze zmianą na drogę jednokierunkową jest na prawdę dobry. Przecież to wspomnianych przeze mnie wcześniej śmietnikach gdzie często stoi policja obok jest równoległa Starolubańska. Na tym odcinku 400-500 metrów rzeczywiście można zrobić ruch jednokierunkowy. To jednak wiązałoby się nie tylko z remontem tego nieszczęśliwego odcinka Zawidowskiej ale też i Starolubańskiej (notabene jest ona w jeszcze gorszym stanie).
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 16 Styczeń, 2012, 09:57:56 am »

Wy to macie pomysły...ciężarówki z kamieniem przez Starolubańską puścić ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #7 : 16 Styczeń, 2012, 22:46:56 pm »

Jakieś rozmowy już są prowadzone w tej sprawie.
http://www.luban24.pl/index.php?topic=6106.0
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #8 : 17 Styczeń, 2012, 10:39:45 am »

ciezarowki z kamieniem to ogolnie powinny miec zakaz wjazdu do miasta.
ztcw. jedna ciezarowka niszczy nawierzchnie tak, jak 10 000 aut osobowych .
nie mam na to niestety pod reka zrodla , ale obrazowo - ciezarowka wazy 40x tyle co samochod osobowy. to jest mniej wiecej tak jak gdyby 40x ciezszym mlotkiem uderzac o ziemie.

co do ciezarowek to mozna dac na nie zakaz i niech sie martwia bazalty co robic, ew. to co jedzie z sulikowa niech sie tlucze do krajowki - i tak wyjezdzaja na autostrade pozniej, wiec traca tylko 20km . oplacalnosc to ich problem.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +70/-500
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 302
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #9 : 23 Styczeń, 2012, 20:52:53 pm »

słuchajcie
 nie popadajmy w paranoję pisząc o drodze jednokierunkowej
przeciez z góry wiadomo ze to jest lipny pomysł
którędy???
Starolubańską?? tez wąską?? beznadziejną???

JOLA  wiem ze część drogi o której mowa nalezy do miasta Lubań
więc to włodarze miasta powinni coś z tym fantem zrobić

kałuże wielkie jak jeziora chlapia na prawo i lewo.. pobocza niemal nie ma , dziura dziurę goni
no ale pan burmistrz pewnie siedzi w ciepełku i zawija w sreberka widząc tylko CENTRUM!!!!
chory system , chory rząd , chora rada i jej dowódca!!!
cyz trzeba być nostradamusem zeby widzieć że tam jest kicha totalna??? zacząć nalezałoby od nawierzchni bo lecą k.. jak sie jedzie tym odcinkiem!!! wystajace kanały , paranoja!!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #10 : 24 Styczeń, 2012, 22:12:32 pm »

starolubanska tez trzebaby odnowic. a poza starolubanska masz jeszcze taka opcje :
http://g.co/maps/4jt7s

oczywiscie zaczac trzeba od remontu nawierzchni i solidnego projektu calosci.

zauwaz ze o ile wskazana sciezka 'powrotna' w obecnym stanie wydaje sie kluczyc, to w przeciwienstwie do "Zawidowskiej" jest tam miejsce na wyprostowanie ich, dobudowanie ew. poboczy, lacznikowych 'skrotow' itd. - jest to na pewno tansza opcja niz przystosowywanie "Zawidowskiej" do obecnego - i przyszlego , bo ilosc aut z roku na rok rosnie - ruchu, ktore oznaczaloby wyburzenie wielu budykow i placenie za to gigantycznych odszkodowan.
rowniez w wielu miejscach nie jest to teren stricte zabudowany i przy odpowiednim projekcie mozna wiele odcinkow przystosowac do predkosci 70-90km/h , a przy uzyciu szerokich przejsc dla pieszych z wysepkami mozna utrzymac srednia predkosc przejazdu wlaczajac w to tereny zabudowane na poziomie 50-60km/h - srednia, nie szczytowa. obecnie srednia predkosc to ~30-40km/h , i to ryzykujac zycie swoje i mieszkancow, zakladajac przejazd autem osobowym, oraz idealne warunki na drodze...

ogolnie co szczegolnie razi to fakt ze jakiekolwiek naprawy sa wykonywane 'z partyzanta' bez jakiegokolwiek spojnego planu. rozumiem ze budowy drog to cos na co nas nie stac. rozumiem ze robimy to raz na stulecie. ale nie rozumiem ze skoro mamy na to az 100 lat , to nie ma czasu na wykonanie solidnego, strategicznego planu!
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 24 Styczeń, 2012, 22:58:28 pm »

Droga wyjazdowa na Zarębę (numer 357) jest drogą wojewódzką. Prowadzimy rozmowy na temat remontu jej nawierzchni, wraz z remontem chodników, na długości Szpital - granice miasta (a samorząd gminy Siekierczyn na długości całej Zaręby). Jest duża szansa na to, że w tym roku część tej drogi zostanie wyremontowana (niestety nie na całej długości odcinka miejskiego). O szczegółach na pewno jeszcze wspomnę. Zapewne w któryś "2 minutach".
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +347/-227
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 473
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 30 Lipiec, 2013, 23:38:36 pm »

Przetarg na modernizację odcinka drogi 357 od Szpitala do Zaręby wygrała SKANSKA, która również remontuje drogę 296 od Lubania ku A 4. Remont odcinka, o którym piszę powinien zacząć się już w sierpniu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Wielki Poniedziałek - dzień modlitw za skazanych(ZK Zaręba)) Bieżące wiadomości x 0 5909 Ostatnia wiadomość 17 Marzec, 2008, 18:37:55 pm
wysłane przez x
Będzie droga Bieżące wiadomości Iza 0 3278 Ostatnia wiadomość 10 Listopad, 2008, 17:16:33 pm
wysłane przez Iza
15 wizyta biskupia w ZK Zaręba Bieżące wiadomości x 0 3622 Ostatnia wiadomość 07 Kwiecień, 2009, 12:12:58 pm
wysłane przez x
XIII Rajd Rowerowy "Zaręba-Siekierczyn-Frydlant" Przyroda i Turystyka ODK Zaręba 3 6517 Ostatnia wiadomość 28 Lipiec, 2009, 08:58:43 am
wysłane przez ODK Zaręba
BAL SYLWESTROWY - ODK Zaręba Kalendarz wydarzeń ODK Zaręba 0 3498 Ostatnia wiadomość 24 Listopad, 2009, 13:01:27 pm
wysłane przez ODK Zaręba
Turniej piłki nożnej ORLIK 2012 Zaręba Kalendarz wydarzeń ODK Zaręba 0 3621 Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2010, 18:41:02 pm
wysłane przez ODK Zaręba
UWAGA - DROGA Lubań-Uniegoszcz-Nawojów Śląski-Nowogrodziec NIEPRZEJEZDNA Polecane - Strona główna powiat 0 5315 Ostatnia wiadomość 22 Lipiec, 2011, 10:17:43 am
wysłane przez powiat
[Kronika Kryminalna Lubań] - Program "Bezpieczna Droga" Kronika Kryminalna Paweł Sokołowski 0 5259 Ostatnia wiadomość 03 Marzec, 2012, 16:55:37 pm
wysłane przez Paweł Sokołowski
Lubań – miasto, ludzie i droga Video Luban24 x 3 8197 Ostatnia wiadomość 24 Styczeń, 2013, 00:01:49 am
wysłane przez ZUZA
DZIAŁKI BUD. ZARĘBA - OKAZJA!!! Nieruchomości Milas 0 3123 Ostatnia wiadomość 14 Lipiec, 2014, 15:51:01 pm
wysłane przez Milas