Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Reklama Lubania....??? :) A jednak ktoś ją zrobił...  (Przeczytany 11347 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MooseDlb
Gość
« : 06 Styczeń, 2012, 13:18:28 pm »

Polecam obejrzenia...  Spoko

http://player.vimeo.com/video/31716614

Szczególnie jeden opis jest bardzo prawdziwy....

"...choć dziś park nie jest szczególnie zadbany..."

Miłego oglądania:)
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 32
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #1 : 06 Styczeń, 2012, 14:06:56 pm »

A jednak. Choć krótki filmik to ciekawy zwłaszcza dla tych, którzy rzadko tam się wybierają. Błąd jest na początku kiedy narrator mówi "Lubań Śląski". Miasto to Lubań a Ślaski to tylko stacja kolejowa. Bolesławiecki PKS wciąż ma za szybą tabliczki kierunkowe "Lubań Śląski" To jest błąd.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 06 Styczeń, 2012, 16:16:46 pm »

Cytuj
Wysłany przez: dlb

A jednak. Choć krótki filmik to ciekawy zwłaszcza dla tych, którzy rzadko tam się wybierają. Błąd jest na początku kiedy narrator mówi "Lubań Śląski". Miasto to Lubań a Ślaski to tylko stacja kolejowa. Bolesławiecki PKS wciąż ma za szybą tabliczki kierunkowe "Lubań Śląski" To jest błąd.

Chyba jeszcze Poczta na swoich stemplach ma Lubań Śląski.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +21/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 87
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #3 : 06 Styczeń, 2012, 16:24:38 pm »

Faktycznie w filmie błędnie odczytano nazwę miasta. Myślę, że to wpływ kreciej roboty PKP,   PKS i Poczty Polskiej. Pozostało to pewnie z czasów tuż powojennych, gdy faktycznie Lubań zwano Śląskim. W filmie jest też kilka innych drobnych błędów, ale to już wychwycą tylko znawcy Kamiennej Góry.
Co prawda od realizacji filmu minęło ho ho, z kilka dobrych miesięcy, ale dobrze że ktoś go zauważył. Wyjaśnię – film dobrze byłoby zacząć oglądać od… napisów końcowych.  Nie został zlecony przez nikogo z miasta, dlatego w ogóle tego filmu nie należy, moim zdaniem, pakować do szuflady pod nazwą „filmy reklamowe”. Został zrealizowany z prywatnej inicjatywy  Telewizji Karkonoska TV – przez ich operatorów, za ich pieniądze. Wybierają ciekawe miejsca w regionie i kręcą o nich filmy. Stąd jeśli reklama – to firmy i ich umiejętności operatorskich. Natomiast przyznam się – jam  jest sprawcą ich oprowadzenia  przez pół dnia po naszym mieście i parku, dostarczyłem zebrane przez wiele lat przez siebie  materiały, stare zdjęcia, ryciny, pocztówki, że byłoby tego na książkę bądź film 45 minutowy (i bynajmniej bez żadnej tantiemy).  Co z tego wyszło – to już ich zasługa, bo efekt końcowy przed wypuszczeniem w eter nie był już ze mną konsultowany, choć po jego obejrzeniu wysłałem swoje uwagi. Moim zdaniem od strony technicznej jest zrealizowany całkiem nieźle, dynamiczny, ciekawe ujęcia, podobnego o Lubaniu jeszcze nie widziałem (choć chyba podobnego flash-owego nie realizowano – przeważnie trwały kilkanaście do 45 minut). Od strony informacyjnej – zrobiłbym trochę to inaczej, no ale miałby wtedy co najmniej kilkanaście minut. Jeśli ktoś chce nakręcić kolejny film o Kamiennej Górze – polecam się ponownie, chętnie użyczę materiały i swoją wiedzę.
Mała dygresja. Mam nadzieję, że więcej osób włączy się w jakiekolwiek działania prywatne czy społeczne na korzyść miasta, bez względu czy w  kulturze, turystyce, sporcie czy innych dziedzinach (oczywiście nieodpłatnie!), nierzadko wykładając pieniądze  z własnej kieszeni. Wówczas może łatwiej będzie docenić to co robią inni.  Myślę, że wiele stowarzyszeń miejskich przyjęłoby chętnych społeczników do pomocy.
Dlatego ja, w swoim imieniu, raczej wolę najpierw podziękować firmie Karkonoska, iż wybrała Lubań na swój filmik, niż zaczynać od jego krytyki. Mógł przecież w ogóle nie powstać. Osobiście wychodzę z założenia, iż lepiej pisać prawdę (dlatego nie mam uwagi do sformułowania „park nie jest szczególnie zadbany”) i w ogóle pisać o Kamiennej Górze – parku, basenie, czy sztolniach, bo tylko w ten sposób można unaocznić, jak bardzo jest ten park potrzebny lokalnej społeczności. A mam do niego szczególne przywiązanie, bo łazikowałem po nim wiele lat życia (mieszkałem na pięknych ulicach - Hanki Sawickiej, Mickiewicza, Buczka).
Na dokładkę dołączam rycinę, jeszcze nie publikowaną oficjalnie nigdzie (poza netem w moim artykule "Dom kupiecki – lubańskie sukiennice"), Kamiennej Góry – połowa XVIII wieku, znalazłem ją w jednej z kronik miejskich w Archiwum Państwowym w Lubaniu (tradycyjnie dziękuję p. Basi Grzybek!). Niestety rozdzielczość uwarunkowana możliwościami L24.


*  (244.31 KB, 1000x345 - powiększony/pobrany 519 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #4 : 07 Styczeń, 2012, 10:59:04 am »

Panie Tomku na L24 jest możliwość prowadzenia bloga może skusił by się Pan  Z politowaniem

...swego czasu Globus pisał takie ciekawostki Chichot 
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 7
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #5 : 10 Styczeń, 2012, 21:08:27 pm »

Niesamowite Szok !!! Mieszkam w Lubaniu  1,5roku i nie wiedziałam że w Lubaniu jest takie pięknie miejsce Z tego parku to znam amfiteatr ale nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia. Naprawdę świetny filmik przydało by się go bardziej nagłośnić, może Urząd Miasta powinien zamieścić go na swojej stronie? Albo wysłać do redakcji Onetu ostatnio był tam materiał na temat Lubańskich sztolni Pozdrawiam  Chichot
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #6 : 10 Styczeń, 2012, 21:41:43 pm »

Akurat na stronie miasta wisi ten, film? Lubię produkcje "karkonoskiej", jednak ten o Lubaniu mnie drażni. Geriatryczne miasto ukazane w pierwszych tercjach niczym Roma. To jest nieprawdziwe. Skłaniałbym się raczej w kierunku czegoś na wzór Al-Qahira. Pełne tajemnic, gdzie trup się ścielił gęsto. Co w dalszej części filmu jest mocno udokumentowane.

Nie wiem czemu przychodzi mi na myśl Wyspiański, który jak gdyby mi opowiada ile to pięknych francuskich kobiet miał w życiu, a umiera na kiłę. I taki jest ten film : )
 
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #7 : 10 Styczeń, 2012, 21:42:56 pm »

Jeżeli mówimy i piszemy o tym samym filmie o Kamiennej Górze to rzeczony jest na oficjalnej stronie miasta. Cieszę się, że się podoba.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +463/-184
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 439
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #8 : 10 Styczeń, 2012, 21:46:35 pm »

No może poza Piotrkiem. Ale ten ostatnio jest na nie
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #9 : 10 Styczeń, 2012, 21:53:20 pm »

Nie zgodzę się. Wczoraj byłem na TAK : )
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #10 : 10 Styczeń, 2012, 22:02:14 pm »

Cytuj
Wczoraj byłem na TAK : )
 
to na jak długo ma nam to wystarczyć 
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #11 : 10 Styczeń, 2012, 23:39:15 pm »

Na tyle, na ile jest potrzeba : )
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +8/-29
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 116
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #12 : 11 Styczeń, 2012, 16:17:01 pm »

Witam

Nasz rodzimy zespół z Lubania bierze udział w konkursie organizowanym przez Polskie Radio Wrocław - MUZYCZNA BITWA.

Chłopaki nazywają się THE MODTS i prezentują się bardzo dobrze. Biorą udział w dogrywce tego konkursu, gdyż odpadli jako jeden z 2 zespołów z największą liczbą głosów. I teraz bardzo są im potrzebne nasze smsy ;-)

O THE MODTS możecie poczytać Państwo na Facebooku oraz usłyszeć ich wykonania na youtube.

http://www.muzycznabitwa.prw.pl/bands/view/128/the-modts

Wrzucam link do strony konkursowej tam można posłuchać piosenkę, która bierze udział w konkursie i posłuchać wywiadu z nimi.

Zachęcam do oddawania głosów bo chłopaki mają naprawdę talent i pochodzą z Naszej Ziemi Lubańskiej Uśmiech


W celu oddania głosu należy wysłać sms o treści:  RW BITWA 2  na numer 72280


Niech MODTS będzie z nami ;-)  TO JEST DOBRA REKLAMA DLA LUBANIA I WSPIERANIE MŁODYCH TALENTÓW !!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Najwyzszy wieżowiec w Polsce powstanie jednak we Wrocławiu Bieżące wiadomości Leo 0 3042 Ostatnia wiadomość 29 Październik, 2009, 18:42:29 pm
wysłane przez Leo
1,65 promila i brak prawa jazdy - jednak postanowiła wsiąść do auta Bieżące wiadomości Leo 0 3315 Ostatnia wiadomość 14 Styczeń, 2010, 21:46:40 pm
wysłane przez Leo
12LENI ŚLEPY STARUSZEK - CZY KTOŚ DA MU DOM NA GODZIWĄ EMERYTURĘ? Zwierzęta Feride 0 2531 Ostatnia wiadomość 06 Listopad, 2010, 19:29:55 pm
wysłane przez Feride
Piaskowanie/szkiełkowanie, malowanie proszkowe. Czy ktoś się tym zajmuje w DLB? Hydepark Shakin 3 7099 Ostatnia wiadomość 28 Kwiecień, 2011, 20:04:07 pm
wysłane przez Shakin
czy ktoś wie co z przetargiem w sprawie Spółdzielni Inwalidów Lubamet Hydepark plomyks 1 3864 Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2011, 19:25:44 pm
wysłane przez Tony
REKLAMA | PROJEKTOWANIE | FOTOGRAFIA | FlashPhoto studio Ogłoszenia drobne FlashPhoto 0 2449 Ostatnia wiadomość 15 Lipiec, 2011, 09:13:56 am
wysłane przez FlashPhoto
KTOŚ, nie my Hydepark cezar 4 6711 Ostatnia wiadomość 12 Kwiecień, 2012, 00:18:02 am
wysłane przez edward osman
gdzie uzyskać pomoc psychologiczną?? może ktoś wie??? prosze o podpowiedź Hydepark « 1 2 3 4 » kobieta 45 34771 Ostatnia wiadomość 12 Sierpień, 2013, 23:17:39 pm
wysłane przez x
Tania reklama internetowa Ogłoszenia drobne cegipl 0 1907 Ostatnia wiadomość 17 Grudzień, 2013, 21:26:08 pm
wysłane przez cegipl
Skuteczna reklama internetowa Komercyjnie - Biznes, firmy, etc mcegi 0 2081 Ostatnia wiadomość 28 Maj, 2014, 18:10:38 pm
wysłane przez mcegi