Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cenzura na L24  (Przeczytany 27887 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +17/-22
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 332
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #30 : 31 Grudzień, 2011, 01:17:11 am »

Nie denerwuj się! Żartowałam tylko.

Rozumiem wszystko...
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Zawistny człowieku dając mi minusa pokazujesz swoją słabość i niemoc.  Niektórym najlepiej wychodzą akcje głosowania na kogoś lub przeciwko komuś.
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #31 : 31 Grudzień, 2011, 01:27:18 am »

A ja się właśnie zastanawiam że chyba dużo lepiej by było jakby ta sprawa jednak zamiast być cenzurowana przez nas trafiła do prokuratury, tak jak poprzednie. Nie lubię odpowiadać Policji na żądania wydania danych osobowych uzytkowników, ani tym bardziej tam jeżdzić na "wypytania" - ale jak widac inaczej nie można. Taki zawód i odpowiedzialnośc za "prawde".

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1232
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Pragmatyk


« Odpowiedź #32 : 31 Grudzień, 2011, 05:07:38 am »


   he he latasz na przesłuchania !
                takie:  http://www.sadistic.pl/przesluchanie-przepraszam-czy-tu-bija-vt94177.htm
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #33 : 31 Grudzień, 2011, 11:38:51 am »

art. 212
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Paweł zastanawia mnie jedno, czy celowo, czy z niewiedzy straszysz nas prokuratorem. Nikt z nas nie popełnił przestępstwa w rozumieniu art.212, ponieważ bazowaliśmy na wpisie w kontakcie 24. Jeżeli już zaistniały przesłanki do naruszenia litery prawa to są po stronie tej osoby, która podała ewentualną nieprawdę  4 listopada do publicznej wiadomości. Ponadto żaden prokurator z urzędu nie wezwie was do podania IP w tej konkretnej sprawie, bo może to jedynie zrobić sąd na wniosek samej zainteresowanej- oskarżenie prywatne sprawa cywilno- karna. Dlatego zamiast cenzurować prościej było zapytać u źródła i podać sprostowanie na stronie. Sama pomówiona, czy też winna- tego nadal nie wiemy- miałaby w ten sposób jasną  możliwość zamknięcia tematu. Teraz niestety możemy myśleć, że coś jest na rzeczy, bo zamknięto wątek, a nas starszy się prokuratorem- nieładnie, naciąganie, nieczysto. Wszelkiej pomyślności i rozwagi w Nowym Roku!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #34 : 31 Grudzień, 2011, 11:54:08 am »

Brawo Ewa, straszenie Polaka może się źle skończyć, ale faktycznie teraz możemy tylko myśleć, że jest jakiś dziwny związek tej sprawy z zamknięciem wątku, Białoruś górą!!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +17/-22
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 332
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #35 : 31 Grudzień, 2011, 12:25:04 pm »

@Ewa
@Żorż

Chłopaki po prostu się boją. A prawda zawsze się obroni sama (jak mawia klasyk: Ewa Gutek)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Zawistny człowieku dając mi minusa pokazujesz swoją słabość i niemoc.  Niektórym najlepiej wychodzą akcje głosowania na kogoś lub przeciwko komuś.



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #36 : 31 Grudzień, 2011, 13:05:06 pm »

zobaczcie, że zostało nas tylko trzech!!! na polu
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +17/-22
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 332
Znajomi: 4
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #37 : 31 Grudzień, 2011, 13:30:06 pm »

Notoco, że trzech?
Każdy chce spokojnie żyć. Inni niech się ścierają. Takie jest życie i dlatego jest jak jest…hmmm
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Zawistny człowieku dając mi minusa pokazujesz swoją słabość i niemoc.  Niektórym najlepiej wychodzą akcje głosowania na kogoś lub przeciwko komuś.



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #38 : 31 Grudzień, 2011, 14:01:09 pm »

"twardym trzeba być a mnientkim" jak mawiał Kiler
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #39 : 31 Grudzień, 2011, 14:29:26 pm »

forum jest moderatora, jak sie komus nie podoba - moze sie wypisac. ja mysle ze moderator ma racje - forum to forum - sluzy do dyskusji. to nie gazetka w stylu 'fakty i mity'. jesli watek nie ma perspektyw na merytoryczna i kulturalna dyskusje - to jasne ze do kosza.

zreszta to nie jest wcale nowa polityka. sa moderatorzy ktorzy wywalaja nawet watki ktore zwyczajnie zanizaja poziom ICH forum, na podstawie kryteriow typu ortografia czy kultura osobista - i maja racje. taka polityka 'zero tolerancji' umozliwia wylapywanie antyspolecznych jednostek juz na etapie oslego uporu przy poprawianiu ortografa.


Zgłoś do moderatora   Zapisane

--



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #40 : 31 Grudzień, 2011, 14:57:37 pm »

uśmiałem się, forum jest moderatora? niestety nie, skoro jest upublicznione, to jest wszystkich biorących udział w jego redagowaniu. Argumenty, typu, brak perspektyw??? proszę pokazać jakikolwiek wątek, który na początku ma już perspektywę, dajcie spokój, żenada całą gębą
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #41 : 31 Grudzień, 2011, 15:04:30 pm »

a jednak ktoś Pani Dyrektor podłożył świnie, takie informacje krążą w kręgach elit, no cóż, można było to załatwić na tym forum i bez cenzury. Życzę Pani Dyrektor wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #42 : 31 Grudzień, 2011, 15:24:38 pm »

Ewo, naprawde mało wiesz w sprawie 212 kk 212 kk przytoczyłaś poprawnie, ale pomawianie "na podstawie" nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla sądu. To ty publicznie pomawiasz inną osobę - a to czy robisz to na podstawie plotek z komentarza na innej strony internetowej czy informacji od sąsiadki - jest zupełnie bez znaczenia. Znaczenie ma to co ty napisałaś o danej osobie na luban24 i to czy jesteś w stanie to udowodnić. To że tak napisano w komentarzu na innej stronie internetowej nie jest na szczęśie  dowodem, chyba że na ludzką głupotę - to chyba logiczne.

Ściganie pomówień osób publicznych z 212 kk zajmuje się prokurator. Jeśli nie wiecie dlaczego - proszę zadzwonić na Policję to wam to wyjaśnią, jest na to paragraf. Powinna wam też wystarczyć powinna sprawa prezydenta Komorowskiego i wjazd CBA do wydawcy antykomor.pl

Ja was nie strasze prokuratorem, mam to w nosie czy polecicie do prokuratury za wasze durne wpisy czy nie. Jak chcecie odblokuje wątek i się tam babrajcie dalej w swoja prawde, tylko prosze tutaj wziąć odpowiedzialność za swoje słowa. A nie "ja nie wiem", "napisali na innej stronie". Ogarnijcie się nieco z tą swoją "prawdą", bo żal czytać "o trzech co pozostali na polu".

I ponawiam pytanie czy mam odblokować wątek i czy wezmiecie odpowiedzialność  za zamieszczane tam przez was wpisy pomawiajace osobę publiczną na forum L24?

A może Ewo zamiast to nas wzywać do dzwonienia i wyjaśniania "sprawy", sama weżmiesz telefon i zapytasz ta Panią czy to co napisano na łamach kontakt24 to prawda zamiast tutaj bić piane?

Naprawde jeśli sądzicie że redakcja Luban24 będzie dzwonić do ludzi przy każdym takim wpisie i pytać czy piją, biją żony, jeżdzą po pijaku lub robią inne dziwne rzeczy - to wybaczcie ale nie spełniamy waszych oczekiwań i raczej nigdy ich nie spełnimy.

Wstyd mi osobiście za wasze wpisy i to że luban24 jest postrzegany przez pryzmat tak absurdalnych zarzutów.

Jak wam się nie podoba że ograniczamy tutaj bluzgi i pomówienia, idzcie pisać gdzieś indziej. Na kontakt24 pod tym wpisem, ktory został tak "brutalnie tutaj ocenzurowany" jakoś nie komentujecie. O co więc chodzi ?

I wracam do tego o co juz kilkakrotnie pytałem i prosze o jasną odpowiedz, czy mam przywrócić wątek w którym pomawiacie osobę publiczną?

Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +38/-27
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 395
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #43 : 31 Grudzień, 2011, 16:01:24 pm »

teraz to sobie weź ten wątek i ,,,,,,,,,,,,,,rób z nim co chcesz, sprawa się wyjaśniła, choć nie L24 ma w tym udział.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #44 : 31 Grudzień, 2011, 16:18:29 pm »

ŻORŻ dziękuję za wyjaśnienie
Paweł dwa razy wygrałam z byłym Prezesem szpitala. Oskarżenie dotyczyło art. 212 kk. Byłam osobą publiczną i nie ściemniaj, że prokurator robi to z urzędu- nie robi. Dlaczego zrobił to w przypadku Prezydenta? Nie znam toku skargowego w tej sprawie. Powiem Ci tylko tyle, że czynisz też dziwne naciągnięcia co do Twojej odpowiedzialności za te wpisy. To my za nie odpowiadamy- każdy za siebie. Pan M. który przegrał procesy ze mną zniesławiał mnie na łamach naszej lokalnej gazety i to on jako jedyny usłyszał wyrok. Paweł jesteśmy dorośli i sami za siebie odpowiadamy. Szkoda, że nie byłeś tak waleczny w moim wątku "nikt nie jest anonimowy" - może są równi i równiejsi. A co do Pani Dyrektor to nie byłoby tyle gadania, gdyby na pierwszy wpis była reakcja.
Proszę Cię o spokój, bo wbrew pozorom ta strona jest nie tylko Twoja, ale moja, ŻORŻA, notoco...jest nasza, bo nie powiesz mi, że pieniądze z Urzędów nie są też nasze.
Szczęśliwego Nowego Roku!!!
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień, 2011, 16:22:19 pm wysłane przez Ewa Gutek » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Cenzura internetu w trybie pilnym Hydepark « 1 2 ... 5 6 » x 77 49079 Ostatnia wiadomość 17 Marzec, 2011, 10:28:47 am
wysłane przez borisem
Maskotka L24 Hydepark x 1 4065 Ostatnia wiadomość 27 Kwiecień, 2013, 08:42:23 am
wysłane przez Prosto21
L24 Ogłoszenia drobne Związek Zaw. Solidarność 2 3964 Ostatnia wiadomość 08 Czerwiec, 2013, 14:11:04 pm
wysłane przez edward osman
Cenzura, czy foch? Polecam - Niepolecam « 1 2 ... 13 14 » Szczepcio 199 130047 Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2015, 22:53:44 pm
wysłane przez Szczepcio