Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Uzyskali szansę bycia aktywnym  (Przeczytany 4694 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Moderator
*****

Punkty: +121/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 638
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 21 Grudzień, 2011, 12:50:09 pm »

Miesiąc grudzień to czas wszelkiego rodzaju rozliczeń i podsumowań, czas weryfikacji przedsięwzięć, ich celów i wyników. Podsumowania dokonał również Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaniu, który w dniu 16 grudnia br. w Restauracji „Tęczowa” zorganizował konferencje podsumowującą realizację projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Mam szansę być aktywnym”. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Burmistrza Miasta Lubania Arkadiusza Słowińskiego, jego Z-cy Mariusza Tomiczka, Asystenta Jana Hałakucia, Naczelnika Wydziału Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta Lubań  Elżbiety Sindrewicz, pracowników pomocy społecznej oraz samych uczestników zrealizowanego projektu. Obecni byli również pracodawcy i przedstawiciele firm które szkoliły uczestników projektu.

mini_KONFERENCJA MOPS 012.jpg



-„Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje ten projekt od 2008 roku, jest to projekt systemowy. Przez cztery lata w naszym projekcie wzięło udział 120 uczestników. Projekt skierowany jest do osób bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo bądź zatrudnionych korzystających ze świadczeń pomocy społecznej”- mówiła zebranym Z-ca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaniu Aneta Szpytma prezentując działania podejmowane podczas realizacji projektu oraz jego rezultaty.

mini_KONFERENCJA MOPS 013.jpg



mini_KONFERENCJA MOPS 007.jpg


Celem głównym projektu w 2011 r. była aktywizacja społeczna i zawodowa ośmiu mężczyzn i siedmiu kobiet zagrożonych wykluczeniem społecznym z Gminy Miejskiej Lubań. Projekt realizowany był w okresie od kwietnia do grudnia br. Służył również zwiększeniu motywacji do podejmowania działań, podniesieniu umiejętności komunikacyjnych i społecznych oraz zdobyciu lub podwyższeniu kwalifikacji zawodowych uczestników. Całkowity koszt projektu wyniósł 108.123,10 zł, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniosło 96.770,15 zł.

mini_KONFERENCJA MOPS 003.jpg


 W ramach projektu w 2011 r. zrealizowano szkolenia:
1.   „Aktywne poszukiwanie pracy”
2.   „Opiekun osób starszych”
3.   „Operator wózków widłowych z egzaminem Urzędu Dozoru Technicznego”
4.   „Przedstawiciel handlowy”
5.   „Kurs prawa jazdy kat.B”

mini_KONFERENCJA MOPS 002.jpg


Projekt ten  z udziałem kolejnej grupy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym będzie kontynuowany również w roku 2012.

mini_KONFERENCJA MOPS 012.jpg

* mini_KONFERENCJA MOPS 012.jpg (70.6 KB, 1000x750 - powiększony/pobrany 568 razy.)
mini_KONFERENCJA MOPS 013.jpg

* mini_KONFERENCJA MOPS 013.jpg (86.8 KB, 1000x750 - powiększony/pobrany 703 razy.)
mini_KONFERENCJA MOPS 002.jpg

* mini_KONFERENCJA MOPS 002.jpg (93.17 KB, 1000x750 - powiększony/pobrany 564 razy.)
mini_KONFERENCJA MOPS 003.jpg

* mini_KONFERENCJA MOPS 003.jpg (73.72 KB, 1000x750 - powiększony/pobrany 547 razy.)
mini_KONFERENCJA MOPS 007.jpg

* mini_KONFERENCJA MOPS 007.jpg (52.44 KB, 750x1000 - powiększony/pobrany 728 razy.)
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień, 2011, 12:52:34 pm wysłane przez Urząd Miasta » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 2611
Znajomi: 7
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo


« Odpowiedź #1 : 21 Grudzień, 2011, 22:47:40 pm »

Tak szczerze to podchodzę sceptycznie do takich przedsięwzięć, bo więcej z tym zachodu i szumu niż pożytku ale patrząc na to głębiej, to nie do końca prawda. Podobno, jeśli człowiek niszczy jedno życie, to jest tak, jak gdyby zniszczył cały świat. A jeśli człowiek ratuje jedno życie, to jest tak, jak gdyby uratował cały świat". To cytat z Talmudu Babilońskiego a poniwaz anty semitką nigdy nie byłam i niejestem a wręcz przeciwnie uażam Żydów za naród od którego moglibyśmy się wiele dobrego nauczyć. Tak więc idąc tym tokiem myślenia, jeśli okreslone dzialanie takiej instytucji jak MOPS pomaga choćby jednej osobie, pobudzając ją do aktywności zawodowej i społecznej oraz zapobiega wykluczeniu społecznemu tejże jednostki, to chyba trzeba przyznać, iż całe przdsięwzięcie ma sens. Lepszy jakikolwiek choćby mały pozytywny wynik niż wynik zerowy. Nauczmy się doceniać także te małe, czasem prawie niezauwazalne pozytywy. Być może będzie to dla nas bodźcem do twórczego dzialania i zmieni nas samych na lepsze. Ja staram się docenić  działania MOPS-u mające na celu aktywizację spoleczną i zawodową jednostek odtrąconych przez los. Doceniam także to, co robi Panaceum. Mam tu na myśli inicjowanie spotkań poświęconych profilaktyce z udziałem lekarzy różnych specjalności. Jeżeli po takich spotakaniach ludzie zaczną oceniać realnie takie zagrożenia jak rak szyjki macicy czy np.czerniak i ową profilaktykę zastosują w życiu codziennym i jeżeli dzięki temu choćby jedna osoba w porę dostrzeże nadchodzące zagrożenie to też dla mnie ma sens. Wiadomo, że całemu światu pomóc nie można, wszystkich uratować nie sposób ale życie każdego człowieka jest wielkim darem, więc jeśli Ewa oraz inni członkowie Panacenum swoim dzialaniem przyczynią sie do uratowania życia choćby jednej osoby, to przecież piekna sprawa. Chylę czoła również przed wszystkimi osobami zajmującymi sie Wolontariatem a z tego co wiem w Lubaniu grono takich osób jest niemałe. Mamy w Lubaniu takie instytucje wspomagające biednych jak PCK, SKOB itp.
Podziwiam też zaangażowanie Piotra w temacie Farm Wiatrowych. Mam swiadomość iż wymienilam tu zaledwie znikomy procent  dzialań, które zasługują na pochwałę, uznanie i z pewnością sa godne nasladowania. Na szczęscie nie samo zło czai się wokól, trzeba tylko się dobrze rozejrzeć i umieć dostrzec to co dobre. Mamy takie dziwne czasy, iz dostrzegamy jedynie zło i krzywdy panujące wokół a to co pozywywne umyka naszej ocenie. Ja staram się dostrzec jedno i drugie, nie można jedynie krytykować i narzekać. Widząc dobro stajemy sie lepsi a jeśli choćby część z nas stanie sie lepsza to czy świat nie będzie odrobine lepszy.

Kabaret Neo-Nówka - Rozmowa kwalifikacyjna cz1
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień, 2011, 22:58:37 pm wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem 

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Lidia Geringer de Oedenberg najbardziej aktywnym europosłem lewicy Hydepark Leo 1 3709 Ostatnia wiadomość 12 Kwiecień, 2009, 22:12:13 pm
wysłane przez MooseDlb
PRACODAWCO! Masz szansę na przeszkolenie siebie i pracowników ze środków KFS Ogłoszenia drobne Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu 0 2617 Ostatnia wiadomość 17 Lipiec, 2014, 11:04:19 am
wysłane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lubaniu