Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Burmistrz Margonina w Gminie Lubań  (Przeczytany 22586 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #15 : 20 Grudzień, 2011, 19:00:38 pm »

Można podejrzewać każdego użytkownika o zasiadanie w radzie. Naprawdę, na forum nie jest to ważne. Rozwiązaliśmy tyle problemów społecznych przez 4 lata na L24, że to nie ma znaczenia.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #16 : 20 Grudzień, 2011, 19:11:21 pm »

Piotr spokojnie- tylko zapytałam, a to nie oznacza, że powinnam otrzymać odpowiedź. Radzias pytał i też nie otrzymał odpowiedzi, bo ile razy można pisać o tym samym?!
Nie mamy tu warunków dla wiatraków i tyle!!! Nie ekologia, nie ciemnota, czy upór, ale logika!!!
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #17 : 20 Grudzień, 2011, 20:31:32 pm »

problemem spolecznym lubania to wy jestescie ;p mam nadzieje ze jakies rozwiazanie w drodze
Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #18 : 21 Grudzień, 2011, 00:32:38 am »

Cytuj
Chciałem się dowiedzieć o co chodzi z tym Margoninem, to jakies miasto/gmina partnerska? Tylko mi przelatują przed oczami hasła typu: Wycieczka do Margonina, Burmistrz Margonina, W Margoninie ... - o co kaman ?

Nie można tego opisać a nawet streścić. Trzeba posłuchać. Idzie mniej więcej tak: pewien włodarz z zaboru pruskiego przyjeżdża na ziemię odzyskaną. Opowiada jak to można zamienić biedną wieś w krainę dobrobytu. Tylko trzeba nawsadzać w ziemię wiatraki, możliwie najwięcej i najlepiej blisko domów, co obserwował u bałera na robocie. Postanawia zostać burmistrzem Margonina i zamieszczać 400 m od wiatraka. Co czyni. W dalszej części spotkania można dowiedzieć się, jak zrobić "MYK" z opłaceniem zmiany prognozy oddziaływania na środowisko przez inwestora tak, aby nikt się nie skapnął (radni posiadający kluby sportowe zdecydowanie pobudzeni) i takie tam biegi na skróty.
Motywy przewodnie: kasa, wiatraki z którymi da się żyć, zazdrość ludzka, sukces turystyczny.

Tak, turystyczny. Każdy chce zobaczyć wiatraki we wsi, więc często odwiedzają Margonin duże stacje telewizyjne i wycieczki rad gmin. Ostatnia z naszego terenu udała się tam wycieczka radnych z Nowogrodźca. Po czym jednogłośnie wyrzucili wiatraki z planów.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +3/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 57
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #19 : 27 Grudzień, 2011, 12:20:47 pm »


Zobacz: Farma Margonin - wideo


Parę filmów z miejscowości, której Burmistrz odwiedził ostatnio nasz urząd gminy.

http://stopwiatrakom.eu/wts/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=81&Itemid=148
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #20 : 27 Grudzień, 2011, 16:24:52 pm »

@Piotr Turystyka wiatrakowa - to ma sens Radni z całej Polski przyjeżdzaja za kase inwestorów oglądać wiatraki w Margoninie. Radni i burmistrz z Margonina jezdza po innych gminach za tą sama kasę ... Jak widać sukces turystyczny osiagniety i do tego można się wzajemnie integrować Bardzo innowacyjny pomysł!

Teraz nalezy wyszukać takie "źródło" turystyki żeby podobne działania mozna było prowadzic na terenie gminy Lubań Ale jakoś dziś słabo myśle i nic mi nie przychodzi do głowy ...
Zgłoś do moderatora   Zapisane



*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 30 Grudzień, 2011, 20:16:09 pm »

na stronie stopwiatrakom.eu
znalazłam dzisiaj fragment artykułu (ozdobiony niezłą karykaturą burmistrza Margonina   )
z "tygodnika wągrowieckiego":

"Za wydanie decyzji, aby pod Gołańczą mogła powstać farma wiatraków, burmistrz zażądał od inwestora niebagatelnej sumy 5 milionów złotych! Do rozmów przyznał sie sam podczas nagrywanego spotkania z samorządowcami z południa Polski. Zapis nagrania trafił do internetu. Sprawą już interesuje się Centralne Biuro Antykorupcyjne. Agenci mają zbadać, czy władze gminy złamały prawo...
Sam burmistrz wycofuje się z własnych słów.
Tłumacząc, że całą sytuację po prostu sobie... zmyślił."


aby poznać całą jego treść zainwestowałam 2.46PLN   i przeczytałam jaki to dowcipniś i bajarz z tego margonińskiego burmistrza

" .-Nigdy nie doszło do takiego spotkania z inwestorem. Nigdy nie stawiałem takich warunków nikomu. Wielokrotnie jestem zapraszany na różne spotkania, dotyczace farm wiatrowych. Przyznaje, że na tym w gminie Lubań, w sposób żartobliwy troche ubarwiłem całą sytuację, aby mój występ nie był taki nudny – tłumaczy dziś Piechocki"

i tak się zastanawiam, czy zapraszani przez gminę goście i eksperci nadal będą przypadkowymi osobami, które będą nas karmić tanimi bajeczkami, czy może zacznie się prawdziwy dialog z kompetentnymi znawcami tematu jak np. dr Henryk Wojciechowski, którego wypowiedź wrzucił na wątek Piotrek


* piech_golancz.jpg (8.23 KB, 99x165 - powiększony/pobrany 477 razy.)
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #22 : 30 Grudzień, 2011, 20:28:34 pm »

buhaha - ubarwił cała sytuację ... CBA już się śmieje
za te 2.46 dostalas te kilka dodatkowych zdań hitu numeru ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane



*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 30 Grudzień, 2011, 20:42:20 pm »

ciekawostek jest więcej
ale prawa autorskie (chyba Co?) nie pozwalają na publiczne wklejanie nieupublicznionych materiałów
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #24 : 30 Grudzień, 2011, 21:17:11 pm »

Właśnie słucham nagrania ze spotkania - cała prawda o tym jak się robi biznes
Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +4/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 26
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #25 : 02 Styczeń, 2012, 10:29:44 am »

Zastanawiam się, jak się ta sprawa zakończy. Czy będzie tak, jak ostatnio w PZPN - tylko żartowaliśmy... i cisza.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #26 : 09 Styczeń, 2012, 14:59:16 pm »

radzias jeśli uważasz że cis henrykowski to jedyna atrakcja gminy Lubań, to masz bardzo ograniczoną wiedzę na ten temat, od 6 lat przyjmuje turystów Polskich i zagranicznych nasza gmina jest atrakcyjna turystycznie, problem tkwi w tym, że jest źle promowana, polecam  książki Lamparskiej, Waldemara Bena i przewodniki typu Wędrówki po dolinie rzeki Kwisy, Z biegiem Kwisy, skarby przyrody Ziemi Lubańskiej, jak by było mało to proszę się zgłosić
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Burmistrz miasta Lubań ogłasza otwarty konkurs ofert Informacje i Komunikaty Instytucji Iza 0 5342 Ostatnia wiadomość 28 Luty, 2008, 21:12:57 pm
wysłane przez Iza
„Radosne szkoły” w gminie Lubań Bieżące wiadomości Leo 0 3173 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2009, 13:45:25 pm
wysłane przez Leo
Życzenia świąteczne składają: Przewodnicząca RM i Burmistrz Miasta Lubań Bieżące wiadomości Leo 0 3441 Ostatnia wiadomość 23 Grudzień, 2009, 17:20:12 pm
wysłane przez Leo
KONWENT BURMISTRZÓW I WÓJTÓW Powiat lubański powiat 0 4808 Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2011, 10:14:33 am
wysłane przez powiat
Wakacje w Gminie Lubań Bieżące wiadomości Urząd Gminy 0 3779 Ostatnia wiadomość 05 Lipiec, 2011, 15:02:33 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Farmy wiatrowe w Gminie Lubań - spotkanie informacyjne Polecane - Strona główna « 1 2 ... 19 20 » red. 292 202305 Ostatnia wiadomość 15 Sierpień, 2012, 10:48:06 am
wysłane przez xena1988
Po wizycie burmistrza Margonina w gminie Lubań Polecane - Strona główna x 11 14933 Ostatnia wiadomość 26 Lipiec, 2012, 22:34:06 pm
wysłane przez x
Mapa wiatraków w gminie Lubań Polecane - Strona główna « 1 2 3 4 » x 46 43943 Ostatnia wiadomość 03 Czerwiec, 2013, 06:56:07 am
wysłane przez nawojka
Zmarł Burmistrz Zawidowa Informacje i Komunikaty Instytucji Arkadiusz Słowiński 1 4880 Ostatnia wiadomość 06 Kwiecień, 2012, 22:00:39 pm
wysłane przez ZUZA
Burmistrz Lubania odpowiedział Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3059 Ostatnia wiadomość 21 Styczeń, 2013, 12:09:02 pm
wysłane przez Urząd Miasta