Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Burmistrz Margonina w Gminie Lubań  (Przeczytany 22587 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +2/-56
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 123
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« : 16 Grudzień, 2011, 18:36:00 pm »

Dnia 16 grudnia 2011 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Gminy Lubań z burmistrzem Miasta i Gminy Margonin w sprawie farm wiatrowych.

http://www.luban.ug.gov.pl/aktualnosci.php?subaction=showfull&id=1324040632&archive=&start_from=&ucat=1&
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #1 : 18 Grudzień, 2011, 00:16:53 am »

Dla burmistrza Margonina, jego kraina to zabór pruski. Jasna cholera, co to za ludzie lobbują w Lubaniu na zaproszenie stowarzyszenia "Pogranicze"?

Dalej burmistrz wyraża zadowolenie że:
"całe szczęście, że ekolodzy nie dowiedzieli się o dwóch gniazdach orlika białego w Margoninie, gdyby się dowiedzieli, farma by nie powstała"
itp.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #2 : 18 Grudzień, 2011, 21:43:14 pm »

"fajne" było stwierdzenie przez pana burmistrza
że jemu nikt nie zapłacił za to, że tu przyjechał "opowiadać" o wiatrakach
tylko "Pogranicze" zapłaciło za hotel i wyżywienie

a tak z innej beczki, to słuchając i oglądając wystąpienie pana burmistrza
(jego ton wypowiedzi, pewność głosu i gestykulacja)
miłam wrażenie jakbym oglądała Romana Wilhelmi w roli Nikodema
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #3 : 18 Grudzień, 2011, 21:50:41 pm »

Cytuj
a tak z innej beczki, to słuchając i oglądając wystąpienie pana burmistrza
(jego ton wypowiedzi, pewność głosu i gestykulacja)
miłam wrażenie jakbym oglądała Romana Wilhelmi w roli Nikodema

Luna dobrze, że widziałaś Romana Wilhelmi, a nie Nikodema

Cytuj
tylko "Pogranicze" zapłaciło za hotel i wyżywienie
Luna nie żartuj Szok Kogo przespali i nakarmili
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #4 : 18 Grudzień, 2011, 22:18:53 pm »

Ewa ja nie żartuję
pan burmistrz sam o tym mówił na początku swojego wystąpienia
a najlepsze jest to
że na nikim z obecnych na spotkaniu
nie zrobiło to najmniejszego wrażenia

Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #5 : 18 Grudzień, 2011, 22:28:01 pm »

Burmistrz tez zauważa, ze reportaże TV Polsat były nieobiektywne.

TV Trwam - Wiatrakowa ideologia.
<a href="http://www.youtube.com/v/RDtneb2KfFY?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/RDtneb2KfFY?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

<a href="http://www.youtube.com/v/lua0dKGCSd4?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/lua0dKGCSd4?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

Może tak następnym razem, zamiast TW "Agata" gmina zaprosi normalnego specjalistę np. dr Henryka Wojciechowskiego, którego prelekcje zawsze są ilustrowane informacją źródłową.
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień, 2011, 22:32:39 pm wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +50/-16
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 590
Znajomi: 9
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #6 : 18 Grudzień, 2011, 23:32:01 pm »

Piotrek
zgodnie z tym co mówił pan burmistrz Margonina
to sami ekoterroryści wypowiadają się w tych reportażach
idąc dalej tropem rozumowania pana burmistrza
to żaden z panów nie jest za wiatrakami
ponieważ u nich one nie staną
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #7 : 18 Grudzień, 2011, 23:43:21 pm »

Każdy ma prawo do subiektywnej oceny, ale w tym przypadku, opinia burmistrza jest kierowana do szerokiego grona ludzi, którzy będą decydować o naszych losach.
Jak na razie, radni mogli wysłuchać opinii o wiatrakach mgr resocjalizacji, prof., który nie chciał powiedzieć z czego profesurę posiada i burmistrza Margonina, który, jak mówi, "jedynie spija śmietankę po poprzednikach", z czego ten pierwszy miał wizję, był wizjonerem : ) Co kadencja, tam inny burmistrz zasiada.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #8 : 19 Grudzień, 2011, 23:18:25 pm »

a musi sie znac na czyms ten burmistrz w tym kontekscie? bo on tu jest tylko uzytkownikiem oraz reprezentantem swojej gminy.
nie przeszkadzaja mu one jako prostemu czlowiekowi, oraz mieszkancom - wiec o co chodzi?
jakies argumenty sensowne jeszcze macie? bo poki co to wasze teksty kojarza mi sie z powolywaniem sie nazistowskich 'specjalistow' od 'antropologii' na temat komu zorganizowac oboz integracyjny. tam tez pelno profesorow bylo, ale jakos swiata naukowego do dzis nie przekonali, a ci ktorzy na oboz pojechali tez jakos srednio wspominaja atrakcje...

ja tam jestem twardo pragmatyczny - nauczyly mnie tego lata pracy z automatyka i elektronika. nawet najwieksze teorie fizyczne najpewniej weryfikowane sa przez eksperyment, a wiatraki to nie fizyka kwantowa.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #9 : 20 Grudzień, 2011, 01:08:11 am »

Nie kwantowa, ale bardzo śmierdząca.

<a href="http://www.youtube.com/v/p5KvJjI21i0?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/p5KvJjI21i0?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Studio Eline.pl
Administrator
*****
*

Punkty: +154/-6
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1430
Znajomi: 14
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


Marketing w sieci. Daj się znaleźć!


WWW
« Odpowiedź #10 : 20 Grudzień, 2011, 10:33:17 am »

Kurcze mam symetryczne 2mb i rwie mi ten filmik równo co dwa wyrazy ;(
Prośba do administracji strony gminnej o zamieszczanie linkow do pobrania materiału

Chciałem się dowiedzieć o co chodzi z tym Margoninem, to jakies miasto/gmina partnerska? Tylko mi przelatują przed oczami hasła typu: Wycieczka do Margonina, Burmistrz Margonina, W Margoninie ... - o co kaman ?
Zgłoś do moderatora   Zapisane




Punkty: +3/-12
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 19
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #11 : 20 Grudzień, 2011, 17:02:42 pm »

Mam ogromną prośbę do wszystkich, którzy twierdzą, że postawione w Gminie wiejskiej Lubań wiatraki zaszkodzą szeroko rozumianej turystyce. Proszę o odpowiedź na pytanie - jakie atrakcje turystyczne ma wspomniana gmina??? Z całym szacunkiem, ale jakoś nigdy nie widziałem tłumów turystów w Pisarzowicach, Radostowie czy Kościelniku (bo i po co?). Może jedynie Henryków ze swoim cisem jest jakąś atrakcją, ale czy na tyle znaczącą, by swoim potencjałem pociągnąć całą Gminę? Pytam dlatego, że według mnie używanie tego typy argumentu jest, mówiąc delikatnie, nieuzasadnione. 
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #12 : 20 Grudzień, 2011, 17:27:16 pm »

Mam również ogromną prośbę do Ciebie Radzias- odpowiedz mi, czy to prawda, że jesteś radnym w gminie i mieszkasz w Kościelniku? Odpowiem Ci wtedy dlaczego nie jestem "za"
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #13 : 20 Grudzień, 2011, 18:49:38 pm »

W kontekstach planowania lub przewidywania nie jest ważne, czy pod nickiem kryje się radny czy zwyczajny mieszkaniec. Liczy się pomysł i zdolność jego realizacji. Patrząc z perspektywy zarządzania okolicznymi bytami samorządowymi, nie ulega wątpliwość, że pomysłów planowania wieloletniego brak. Są to nieudolne próby wmówienia nam, iż liczy się tu i teraz. I że jesteśmy skazani na to, czy na tamto, bez podania jakiejkolwiek alternatywy. Nieudolne próby owiatrakowania Pogórza Izerskiego poniosą klęskę. Dla mnie jest to oczywiste.

Skoro pomysłów u rządzących brak, najpóźniej pojutrze przedstawimy własny, realny pomysł dźwignięcia tego regionu.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +179/-98
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 1883
Znajomi: 12
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #14 : 20 Grudzień, 2011, 18:56:47 pm »

Cytuj
W kontekstach planowania lub przewidywania nie jest ważne, czy pod nickiem kryje się radny czy zwyczajny mieszkaniec.
Piotrze różnica jest zasadnicza, bo to radni podejmują uchwały. Najpierw planują, przewidują, a na końcu głosują- moje pytanie jest bardzo istotne wobec zapytania Radziasa.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Burmistrz miasta Lubań ogłasza otwarty konkurs ofert Informacje i Komunikaty Instytucji Iza 0 5342 Ostatnia wiadomość 28 Luty, 2008, 21:12:57 pm
wysłane przez Iza
„Radosne szkoły” w gminie Lubań Bieżące wiadomości Leo 0 3173 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2009, 13:45:25 pm
wysłane przez Leo
Życzenia świąteczne składają: Przewodnicząca RM i Burmistrz Miasta Lubań Bieżące wiadomości Leo 0 3441 Ostatnia wiadomość 23 Grudzień, 2009, 17:20:12 pm
wysłane przez Leo
KONWENT BURMISTRZÓW I WÓJTÓW Powiat lubański powiat 0 4808 Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2011, 10:14:33 am
wysłane przez powiat
Wakacje w Gminie Lubań Bieżące wiadomości Urząd Gminy 0 3780 Ostatnia wiadomość 05 Lipiec, 2011, 15:02:33 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Farmy wiatrowe w Gminie Lubań - spotkanie informacyjne Polecane - Strona główna « 1 2 ... 19 20 » red. 292 202308 Ostatnia wiadomość 15 Sierpień, 2012, 10:48:06 am
wysłane przez xena1988
Po wizycie burmistrza Margonina w gminie Lubań Polecane - Strona główna x 11 14933 Ostatnia wiadomość 26 Lipiec, 2012, 22:34:06 pm
wysłane przez x
Mapa wiatraków w gminie Lubań Polecane - Strona główna « 1 2 3 4 » x 46 43944 Ostatnia wiadomość 03 Czerwiec, 2013, 06:56:07 am
wysłane przez nawojka
Zmarł Burmistrz Zawidowa Informacje i Komunikaty Instytucji Arkadiusz Słowiński 1 4880 Ostatnia wiadomość 06 Kwiecień, 2012, 22:00:39 pm
wysłane przez ZUZA
Burmistrz Lubania odpowiedział Miasto Lubań Urząd Miasta 0 3059 Ostatnia wiadomość 21 Styczeń, 2013, 12:09:02 pm
wysłane przez Urząd Miasta