Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lubański SKOB w Międzynarodowym Roku Wolontariatu  (Przeczytany 30591 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238

Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« Odpowiedź #30 : 02 Luty, 2012, 17:57:23 »

Bo bardzo łatwo podpiąć się pod tzw. MIESZKAŃCÓW MIASTA.

Panie Burmistrzu
zapewne większość z nas podskórnie wie
że to Pan reprezentuje MIESZKAŃCÓW TEGO MIASTA.

Inscenizacja Zdobycia Wieży Brackiej była pomysłem jak najbardziej trafionym.Nawet gdyby miała kosztować  o wiele więcej , My mieszkańcy zaakceptowalibyśmy taki wydatek.Byłem w tłumie podczas tego pokazu.Czułem się dumny.Było nas,mieszkańców więcej niż na Pochodach Pierwszomajowych.Zadowolonych mieszkańców. Uśmiech

Z wyrazami szacunku Jan Bergunda
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...

Punkty: +3/-1

Wpisy: 45
Znajomi: brak

« Odpowiedź #31 : 03 Luty, 2012, 08:08:45 »

Od dawna wiadomo, że przewodniczący skob i jego kumple to zawodowi bezrobotni a na propozycje pracy chorzy!!!! Najwyższy czas przestać sie przejmować "pieniaczami" i wyciąć jak ze zdjęcia. Minęły dla nich czasy wyjazdów np; do Paryża czy Brukseli a tam obrońcy ucisnionych wiedzą co robili???i gdzie leżeli?Co? oj wiedzą Z politowaniem
Panie Burmistrzu tak trzymać Buziak
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99

Wpisy: 2611
Znajomi: 7

http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo

« Odpowiedź #32 : 03 Luty, 2012, 11:42:14 »

Jak mówi stare porzekadło "jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził" No może poza naszym panem premierem, on to potrafi dogodzić swoim rodakom jak mało kto  Mrugnięcie . Mamy kryzys, obecnie wszędzie są różnego rodzaju cięcia. Odrestaurowana Baszta  Bracka, to coś trwałego namacalnego a sztuczne ognie, petardy to spory wydatek, chwila radości, sporo hałasu i nic więcej. Co do bezrobotnych, myślę, że dla nich od hucznej fety przed Ratuszem witającej nowy rok o wiele ważniejsze było i jest, pełna lodówka, zapłacone rachunki a co najważniejsze perspektywa szybkiego znalezienia pracy.
Firefoksie, co do promowania pana Hardzieja, po prostu cenię w ludziach altruizm, przecież pomoc innym to szlachetny gest ale tylko wówczas, gdy robi się to bezinteresownie i nie miesza się w to wszystko polityki. Niestety pan Hardziej postępuje tak jakby przygotowywał grunt pod  przedwczesną kampanię przedwyborczą promującą poprzedniego Burmistrza i jednocześnie dyskredytującą obecnego. Szkoda tylko, że zbyt wcześnie ujrzałam jego drugie oblicze ale niestety już tak mam, że poznając ludzi w pierwszej kolejności staram się dostrzec w nich to, co dobre a dopiero potem dostrzegam całą resztę. Żałuję, że dałam się wciągnąć w ową rozgrywkę ale błędów nie popełnia tylko ten, kto nie robi nic. Poza tym, mimo, że jestem uparta czasem nawet jak ten osioł, to jednak potrafię ustąpić, przyznać się do błędu a czy wiele osób na to stać.
Co do pana Burmistrza Słowińskiego, niezmiernie się cieszę, ze dotrzymuje swoich obietnic przedwyborczych. Mam tu na myśli  Lubański TBS. Oj źle tam się działo od wielu lat. Teraz jak powołano nowego Prezesa mam nadzieję, że zmieni się co nieco. Miałam już sygnały od niektórych lokatorów TBS-u, iż nowy pan Prezes odwiedził lokatorów, zapoznał się z ich bolączkami związanymi z warunkami tam panującymi i obiecał, że będzie działał w kierunku rozwiązania tych problemów, chodzi tu o problem z odpowiednią wentylacją i związaną z tym wilgoć i zgniliznę w lokalach ( poprzedni pan Prezes rozwiązywał problem wilgoci rozsyłając lokatorom instrukcje użytkowania lokali oraz dobrą radę aby zmywali ściany Domestosem), o dozowanie z zewnątrz dopływu ciepła do grzejników, na których umieszczone są mierniki poboru ciepła. Z tego co relacjonują lokatorzy, odkąd powołano nowego prezesa, grzejniki "w cudowny sposób" stały się gorące. Niestety przedtem , nawet jeśli pokręciło się je na maxa, to i tak były ledwo ciepłe. Dlatego też jestem dobrej myśli co do przyszłości lokatorów TBS i mam nadzieję, że się nie mylę.
Uwaga, ostrzeżenie dla osób o słabych nerwach, będzie spora porcja wazeliny.  Mrugnięcie
Wiadomo, doskonale, że do tych wszystkich pozytywnych zmian jeśli nie bezpośrednio to pośrednio przyczynił się obecny Burmistrz pan Słowiński. Jak wiadomo Prezesów spółek powołują Rady Nadzorcze tychże Spółek ale jak mi wiadomo, owe Rady Nadzorcze powołuje Burmistrz, więc gdyby nie było interwencji "króla", wówczas poprzedni prezes TBS nadal wiódł by prym w Lubańskim TBS. Panie Burmistrzu chylę czoła, nałapał pan u mnie ostatnio kilka solidnych plusów.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty, 2012, 11:51:03 wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48

Wpisy: 1280
Znajomi: 15

« Odpowiedź #33 : 04 Luty, 2012, 09:19:36 »

Zaradna pisałem CI nie raz, ale ... Mrugnięcie, obserwowałem SKOB i jedyną pozytywną akcją jaką mogą się pochwalić to Zbiórka Żywności, właśnie tylko komu tak naprawdę należą się pochwały?

cyt:"przecież pomoc innym to szlachetny gest ale tylko wówczas, gdy robi się to bezinteresownie i nie miesza się w to wszystko polityki"

Znasz kogoś kto bezinteresownie pomógł komuś Mrugnięcie Co?
Aktywny użytkownik
*

« Odpowiedź #34 : 04 Luty, 2012, 11:54:35 »

Zaradna pisałem CI nie raz, ale ... Mrugnięcie, obserwowałem SKOB i jedyną pozytywną akcją jaką mogą się pochwalić to Zbiórka Żywności, właśnie tylko komu tak naprawdę należą się pochwały?

cyt:"przecież pomoc innym to szlachetny gest ale tylko wówczas, gdy robi się to bezinteresownie i nie miesza się w to wszystko polityki"

Znasz kogoś kto bezinteresownie pomógł komuś Mrugnięcie Co?

A znam takiego jednego podobno przystojnego marudę z Panaceum. Myślę, że działając w Stowarzyszeniu pomaga bezinteresownie innym i nie tylko on, bo działa tam z nim jeszcze kilka innych dobrych dusz. Nie będę pisać o sobie, bo nie wypada ale zawsze lubiłam wykonywać jakieś miłe gesty w stosunku do innych. Uwierz mi robienie czegoś od siebie a nie do siebie też może być przyjemne. Nie znasz mnie, nie wiesz jaka jestem, więc tak do końca nigdy mnie nie zrozumiesz. Pieniążki z komisji mieszkaniowej za miesiąc świąteczny czyli kwiecień również oddam komuś potrzebującemu, już nawet kogoś sobie upatrzyłam. Pomyśl gdyby każdy z nas wykonał w ciągu roku tylko jeden jedyny pomocny gest(niekoniecznie kosztowny, bo czasem dobre słowo otrzymane od drugiej osoby, potrafi zdziałać cuda, podnieść znacząco na duchu i pchnąć do działania, które jeszcze przed chwilą było niemożliwe), to czy wówczas świat wokół nas nie byłby lepszy. Niestety w naturze ludzkiej bardziej zakorzenione są zazdrość, zawiść, chciwość itp. Pozdrawiam.  
PS. Parę słów odnośnie tego komu należą się pochwały za zbiórkę żywności. SKOB to nie tylko pan Lesław, to również spora grupa Wolontariuszy, zarówno tych dorosłych jak i młodzież z okolicznych szkół i wiem jedno uczestnictwo młodych ludzi w owej zbiórce to coś pozytywnego coś co z pewnością wzmocni ich wrażliwość na potrzeby innych i otworzy na bliźniego. Moim zdanie pochwały za zbiórkę żywności należą się przede wszystkim Wolontariuszom a to, że zmieniłam zdanie w spawie SKOB nie znaczy, że nie chylę przed Wolontariuszami.
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2012, 12:09:18 wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

« Odpowiedź #35 : 04 Luty, 2012, 12:30:36 »

Moim zdaniem pochwały za zbiórkę żywności należą się przede wszystkim Wolontariuszom a to, że zmieniłam zdanie w spawie SKOB nie znaczy, że nie chylę czoła przed Wolontariuszami.

Niestety musiałam ostatnie zdanie wpisać jeszcze raz ponieważ strzeliłam byka omijając jedno słowo w końcowej wypowiedzi, wskutek czego zamiast logicznej całości wyszło ble ble ble.

Punkty: +137/-262

Wpisy: 680

Marek Kardela

« Odpowiedź #36 : 04 Luty, 2012, 12:42:39 »

Nie otwierajmy dyskusji, kto komu ile dał, kto komu pomóg!.
Nie chwalmy się i nie kreujmy osób (typy przystojny maruda z panaceum) jako darczyńców!
Pomagajmy anonimowo!
Wolontariat jest piękny i szlachetny, kiedy jest anonimowy, kiedy staje się publiczny jest polityką!
Aktywny użytkownik
*

« Odpowiedź #37 : 04 Luty, 2012, 12:59:59 »

Nie otwierajmy dyskusji, kto komu ile dał, kto komu pomóg!.
Nie chwalmy się i nie kreujmy osób (typy przystojny maruda z panaceum) jako darczyńców!
Pomagajmy anonimowo!
Wolontariat jest piękny i szlachetny, kiedy jest anonimowy, kiedy staje się publiczny jest polityką!
A ja myślę, że trzeba o tym mówić, aby zachęcić do podobnego działania innych ale to tylko moje osobiste zdanie a pan, panie Marku może to odbierać po swojemu, nikt panu tego nie odbiera. Panaceum robi dużo dobrego i nikt nie może mi zabronić chwalić działania jego członków, jeśli przyjdzie mi na to ochota. Dlaczego tak łatwo przychodzi nam wytykanie innym błędów, wad, krytykowanie innych a z kolei pochwalenie kogokolwiek jest be.
PS. Pozdrawiam Serdecznie przystojnego marudę z Panaceum, Ewę, Patrycję oraz pozostałych członków powyższego Stowarzyszenia. Mrugnięcie A panu panie Marku polecam masaż, wspaniale działa na plecy ale przede wszystkim odstresowuje, nie wiem czego ale wyczuwam u pana spore napięcie. Mrugnięcie

*

Punkty: +179/-98

Wpisy: 1883
Znajomi: 12

« Odpowiedź #38 : 04 Luty, 2012, 15:07:09 »

przystojny maruda z panaceum
Panie Marku ten przystojny maruda nie patrzy na koszt pomocy jaką niesiemy. Własnymi autami, za własne pieniądze zatankowanymi, ponosząc koszt połączeń telefonicznych działamy. Odpowiem Panu w stylu jaki Pan sam narzucił- ten maruda w przeciwieństwie do Pana jest jeszcze przystojny, a Pan jedynie marudny.

Niczego innego Pan tu nie uprawia jak polityki i wcale nie anonimowo- to co Pan robi nie jest ani piękne, ani szlachetne- sorry. Jak zobaczę ile Pan daje z siebie innym, ile Pan czasu poświęca potrzebującym, ile Pan im ofiarował to może zmienię zdanie. Tym czasem próbuje Pan zabić w ludziach wiarę, że warto w ramach stowarzyszenia działać na rzecz promocji miasta i pomagać innym. Takie pisanie i taka postawa powoduje, że znajdzie Pan kilku klakierów, którzy powtórzą to za Panem, a Ci co nas potrzebują mogą mieć wtedy opory.
Na koniec powiem Panu politycznie. W poprzedniej kadencji oboje mieliśmy mandaty radnych, ale mi mandat do ofiarowania siebie w celu pomocy i promocji miasta nie jest potrzebny, a Panu niezbędny, bo nie potrafi Pan bez niego funkcjonować. Pytanie tylko, czy takich radnych potrzebujemy.
Aktywny użytkownik
*

« Odpowiedź #39 : 04 Luty, 2012, 16:04:38 »

Ewo, masz u mnie dużego plusa, sama lepiej bym tego nie wyraziła. Uśmiech

*

Punkty: +179/-98

Wpisy: 1883
Znajomi: 12

« Odpowiedź #40 : 04 Luty, 2012, 16:45:04 »

Jola mnie już kurtuazja zmęczyła- dlatego piszę wprost co o tym sądzę Uśmiech
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238

Wpisy: 2469
Znajomi: 11

« Odpowiedź #41 : 04 Luty, 2012, 17:38:27 »

Wysłany przez: Jola

Ewo, masz u mnie dużego plusa, sama lepiej bym tego nie wyraziła.

Jak sobie pomyślę że to moja Mysia-Pysia wywołała ten temat to mam motylki... Język

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...

Punkty: +137/-262

Wpisy: 680

Marek Kardela

« Odpowiedź #42 : 04 Luty, 2012, 18:02:22 »

Gustu Pani Ewy nie będę komentował ( gust można mieć, lub nie )
Pani Joli natomiast bardzo dziękuje, że "martwi się o moje plecy".
Mam problem z kręgosłupem i czeka mnie operacja.
Tak więc uwaga na temat moich pleców była chyba nie na miejscu!
"Życzę dużo zdrowia".

*

Punkty: +50/-16

Wpisy: 590
Znajomi: 9

« Odpowiedź #43 : 04 Luty, 2012, 18:03:39 »

Jola
dziękuję w swoim imieniu za Twoje słowa uznania
oczywiście nie robię niczego dla poklasku
tylko z potrzeby serca
ale takie słowa dodają mi sił i wiary, że warto
bo tych co biorą kij i szukają psa nie brakuje
a mam wrażanie że dla sporej części osób
które słyszały o naszym stowarzyszeniu, jesteśmy takim właśnie psem
ale jak to mówi stare przysłowie pszczół (widelec już gdzieś to dzisiaj napisałam  Duży uśmiech)
co cię nie zabije to cię wzmocni Mrugnięcie

Wczoraj do Ciebie nie należy.
Jutro niepewne...Tylko dziś jest Twoje.

Jan Paweł II
Aktywny użytkownik
*

« Odpowiedź #44 : 04 Luty, 2012, 19:13:05 »

Jola
dziękuję w swoim imieniu za Twoje słowa uznania
oczywiście nie robię niczego dla poklasku
tylko z potrzeby serca
ale takie słowa dodają mi sił i wiary, że warto
bo tych co biorą kij i szukają psa nie brakuje
a mam wrażanie że dla sporej części osób
które słyszały o naszym stowarzyszeniu, jesteśmy takim właśnie psem
ale jak to mówi stare przysłowie pszczół (widelec już gdzieś to dzisiaj napisałam  Duży uśmiech)
co cię nie zabije to cię wzmocni Mrugnięcie

Cieszy mnie, że tym razem w pełni się rozumiemy. Wierzę w to, że większość osób działających społecznie robi to bezinteresownie ale wiem też, ze pomoc innym i jednoczesne wysłuchiwanie nieuzasadnionej krytyki może zdołować a dobre słowo może podnieść na duchu i jednocześnie zmobilizować do dalszego działania. Jak napisałam już wcześniej łatwo przychodzi nam krytykowanie innych oraz wytykanie ich błędów a to co dobre a nawet szlachetne, jeśli nawet jesteśmy w stanie dostrzec, to zamiast spojrzeć na to zwyczajnie z sympatią i uznaniem wolimy bawić się w podejrzliwość i nieufność. Ja wierzę w ludzi oraz ich dobre intencje. Pozdrawiam.

Panie Marku również zdrowia życzę i zero problemów z kręgosłupem, bo znam ten ból. Po za tym ja nigdy nikomu źle nie życzę ale wiem jedno, na stan naszego zdrowia wpływa nasze samopoczucie oraz nasz stosunek do życia, więc jeśli mamy w sobie dużo goryczy i jadu, to szkodzimy sami sobie. Ja jestem jak ten hipis z lat siedemdziesiątych, kocham wszystkich i wszystko(oczywiście w granicach zdrowego rozsądku), dlatego zamiast ciągłego napięcia mam ogólny luzik co dobrze wpływa na stan mojego zdrowia.  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 04 Luty, 2012, 19:29:19 wysłane przez Jola » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Karatecy z Lubania na Międzynarodowym Seminarium we Wrocławiu Męskie Sprawy zubertuse 0 2801 Ostatnia wiadomość 22 Marzec, 2008, 17:29:08
wysłane przez zubertuse
Upadł lubański PKS Bieżące wiadomości Iza 0 2303 Ostatnia wiadomość 19 Listopad, 2008, 07:56:37
wysłane przez Iza
SKOB rozdaje jedzenie Bieżące wiadomości Leo 0 2647 Ostatnia wiadomość 19 Grudzień, 2008, 14:16:06
wysłane przez Leo
SKOB rozdaje żywność Bieżące wiadomości Leo 0 1737 Ostatnia wiadomość 23 Czerwiec, 2009, 11:50:51
wysłane przez Leo
Zmieniłam zdanie na temat SKOB-u a TBS ma nowego prezesa. Jolanta Dobrzyńska Jola 0 3890 Ostatnia wiadomość 14 Styczeń, 2012, 14:22:42
wysłane przez Jola
PRACA W TRANSPORCIE MIĘDZYNARODOWYM Komercyjnie - Biznes, firmy, etc wojtek08 0 1773 Ostatnia wiadomość 27 Wrzesień, 2012, 10:37:13
wysłane przez wojtek08
Nowy rok - nowe wyzwania. Powiat lubański w 2013 roku. Polecane - Strona główna red. 10 9976 Ostatnia wiadomość 25 Marzec, 2013, 09:45:50
wysłane przez widelec
Lubański Las Polecane - Strona główna Tomasz Bernacki 5 9765 Ostatnia wiadomość 24 Kwiecień, 2014, 21:45:57
wysłane przez Tomasz Bernacki
oto lubański obrazek szyty na miarę... żenada!!!!!!!!!!! Hydepark « 1 2 3 » MMM 34 16887 Ostatnia wiadomość 09 Listopad, 2014, 12:41:50
wysłane przez klea
lubański szpital masakra Hydepark « 1 2 » julia 22 16283 Ostatnia wiadomość 22 Listopad, 2014, 12:34:09
wysłane przez Lider