Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lubański SKOB w Międzynarodowym Roku Wolontariatu  (Przeczytany 32337 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Punkty: +12/-6

Wpisy: 60
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych

« : 08 Grudzień, 2011, 11:26:53 »

Zamieszczam grzecznościowo

Lubański SKOB w Międzynarodowym Roku Wolontariatu

W Międzynarodowym Roku Wolontariatu, serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, darczyńcom, obdarowanym oraz sympatykom za pomoc potrzebującym. Głównym powodem powstania stowarzyszenia SKOB w 2002r. była bieda, beznadzieja, bezsilność, bezradność, znieczulica społeczna, ponad 30% bezrobocie, pogłębiające się społeczne rozwarstwienie oraz wszechstronna urzędnicza arogancja. Nastąpił ruch oddolny, biedni zorganizowali się w obronie swoich Konstytucyjnych praw do godnego życia, nie od dzisiaj wiadomo że syty nigdy nie zrozumie głodnego. Deklarację przynależności do SKOBu wypełniło 826 osób. Niestety prawo jest dla silnych, bronią swoich bastionów.
SKOB nie jest mile widziany przez rządzących, którzy działają w myśl utartej zasady: obietnice tylko do wyborów, potem są już ślepi, głusi, leniwi i bezradni na wyborcze przyrzeczenia i społeczne oczekiwania. „Konfitury” są dla swoich i tak od wyborów do wyborów. SKOB od lat prowadzi samorządowy monitoring, czyli patrzy na rączki „miłościwie” panującym, dzięki społecznej, nieaktywności  i nieświadomości. Wybory samorządowe są porażką lokalnej społeczności w małych skupiskach ludzkich z powodu małej frekwencji, co wykorzystują osoby mające z racji zawodu, duży kontakt społeczny. W biednym Lubaniu rządzą bogaci, którzy tak naprawdę nie mają społecznego mandatu do decydowania o losie biednych, ten świat jest im obcy. Ktoś musi głośno powiedzieć, że w Lubaniu podczas wyborów, jest bezczeszczony kościół, Dom Modlitwy Bożej, grupka fanatyków manipuluje częścią wiernych, którym wiara miesza się z polityką. Na szczęście i dzięki Bogu nie wszyscy są NA TO podatni. W gablotkach kościelnych wiesza się plakaty wyborcze, rozdawane są ulotki wyborcze i paszkwile oczerniające bliźnich. Nowy Testament – Ewangelia Św. Marka. Wypędzenie przekupniów ze świątyni.
„I przyszli do Jerozolimy, A gdy wszedł do świątyni, począł wyganiać tych, co sprzedawali i kupowali w świątyni i wywrócił stoły wekslarzy oraz ławy sprzedawców gołębi. I nie pozwolił, żeby ktoś choćby naczynie przeniósł przez świątynię. I nauczał, mówiąc im: Czyż nie jest napisane: Dom mój będzie przez wszystkie narody nazywany domem modlitwy? A wy uczyniliście zeń jaskinię zbójców. I słyszeli to arcykapłani i uczeni w Piśmie i szukali sposobu, jak by go stracić; bo się go bali, gdyż cały lud zdumiewał się nad nauką jego.”
Społeczny Komitet Obrony Bezrobotnych od lat interweniuje, pisze skargi, wnioski, petycje, odwołania, zawiadomienia, pozwy sądowe, jeżeli jest taka potrzeba, czyli robi to co trzeci sektor (organizacje pozarządowe) robić powinien. Doskonali naszą lokalną demokrację. Pomaga prawnie, nagłaśnia ludzkie dramaty, jest batem na urzędniczą arogancję, dzięki temu dużo spraw udało się pozytywnie załatwić. Niczego nie owija w bawełnę. Podczas swojej działalności lubański SKOB zorganizował ponad 30 protestów, blokad dróg oraz okupacji budynków użyteczności publicznej, starostwa, ratusza i.t.d. z symbolem biedy „kościotrupkiem”, który już kilkakrotnie gościł                    w ogólnopolskich mediach. Podczas swojej działalności SKOB sprowadził do Lubania i rozdał dla 2000 podopiecznych, ponad 350 ton żywności. W zbiórkach organizowanych przez SKOB w czterech miastach powiatu lubańskiego tj. Lubań, Leśna, Olszyna i Świeradów, uzbierano do tej pory ponad 40 ton żywności, która w postaci paczek jest rozdawana w szkołach, parafii, niepełnosprawnym, emerytom, samotnym matkom oraz bezrobotnym. Na przestrzeni lat w zbiórkach brało udział ponad 1000 wolontariuszy, głównie z lubańskich szkół. Podczas ostatniej zbiorki w dniach 23-24.09.11r. „Podziel się posiłkiem” uzbierano 4643,5kg żywności. Dzięki hojności darczyńców i pomocy wolontariuszy, którym serdecznie dziękujemy, zebrano bez mała 1% w skali kraju, jest to najlepszy wynik w miastach do 25 tysięcy mieszkańców. W imieniu SKOB, sympatyków i potrzebujących, serdecznie zapraszamy do następnej zbiórki w dniach 2-3-4.12.11r. o nazwie „Świąteczna Zbiórka Żywności” przed Mikołajem w Międzynarodowym Roku Wolontariatu, Lubań powinien przekroczyć magiczny próg 1%. Setna część w skali kraju zostanie wrzucona do koszy w lubańskich marketach.
SKOB pomógł w znalezieniu pracy dla ponad 1200 osób, oraz w swoim biurze przeszkolił z podstaw nauki języka niemieckiego około 200 osób. Kilkakrotnie przez, kilkumiesięczne okresy, wydawał gorące posiłki dla biednych. Z inicjatywy SKOBu, były organizowane zebrania i protesty po upadku OFM w Olszynie. Podczas wydawania żywności przez SKOB dla biednych w Olszynie o dramacie pracowników „meblówki” dowiedział się z ogólnopolskich mediów, obecny inwestor i dzięki temu, ponad 200 osób otrzymało pracę.
Przed laty na tzw. obwodnicy czyli drodze krajowej o nazwie ul. Papieża Jana Pawła II w Lubaniu, ginęli ludzie. Aby temu zapobiec do akcji wkroczył niezawodny SKOB i w grudniu 2005r. zorganizował nielegalną (bez zezwolenia) blokadę krajowej drogi pod nazwą „Stop piratom drogowym”. Zaraz po tym, zwyciężył zdrowy rozsądek i na przejściach zainstalowano światła i przez to ilość potrąceń zmalała do zera. Dzięki akcji „Stop wycinkom” na ul. Armii Krajowej w Lubaniu, uratowano 5 lip, niby drobna sprawa, ale śpiew ptaków, zieleń  i zapach liści i kwiatów, cieszy nasze zmysły. SKOB nie był obojętny na dramat ostatniego na Dolnym Śląsku żubronia „Benka” i stada dziko żyjących koników polskich w Kościelniku - winni zostali osądzeni. W ramach programu ENEA Competence 50+ SKOB nawiązał międzynarodowe kontakty i dzięki temu, podczas szkoleń, poznano kawał Europy, między innymi przepiękną Prowansję we Francji (perły Awinionu, most i pałac papieski oraz Morze Śródziemne. W rocznicę urodzin Naszego Papieża tj. 18.05.2004r. SKOB           w lubańskim ratuszu, ogłosiła 2010r. Międzynarodowym Rokiem Walki z Ubóstwem                                  i Wykluczeniem Społecznym, obecnie mamy Międzynarodowy Rok Wolontariatu. Rok 2012 będzie Międzynarodowym Rokiem Osób Starszych. W tych tematach lubański SKOB aktywnie działa                   i pomaga potrzebującym. W maju 2011r. przewodniczący SKOB, napisał skargę na wprowadzenie przez burmistrza miasta Lubań Arkadiusza Słowińskiego, dramatycznie wysokich podwyżek czynszu w mieszkaniach komunalnych, o ok. 40%, które bardzo boleśnie dotknęły najuboższych. Przed 8 laty w 2003r. SKOB napisał petycję do radnych, żądając żeby dali pozytywny przykład i przekazali symboliczne 10% swoich diet na cele społeczne.
Obecny burmistrz na łamach Ziemi Lubańskiej oświadczył, że najłatwiej jest zaglądać do cudzej kieszeni a sam po wyborach bez litości wyciąga z kieszeni biednych. Skarga SKOBu                               o opamiętanie się i wycofania z „złodziejskich” podwyżek, została zlekceważona i odrzucona.                    W związku z tym została ona odczytana na sesji Rady Miasta oraz rozlepiona na miejskich słupach.
Autor skargi Lesław Hardziej po tym wszystkim był straszony przez Straż Miejską mandatami            i sądem za jak oświadczono, zaśmiecanie miasta, powyborcze plakaty bezkarnie wiszą już kilka miesięcy i to nie przeszkadza.. Działalność społeczna SKOBu jest w dużej części niewymierna, ale pomocy można wyliczyć, liczby same mówią za siebie, wartość pomocy przekroczyła 3 miliony złotych, jest to tym bardziej cenne, że robione od serca, czyli jak to w wolontariacie bez wynagrodzenia. Jest to bardzo ciężka praca w której zapłatą jest słowo dziękuję. W roku Wolontariatu w listopadzie2011r. SKOB zorganizował dla wolontariuszy 2 wycieczki do przepięknej Pragi, stolicy naszych sąsiadów. Stowarzyszenie SKOB jest waleczne,  a czytając wspak skrót SKOB zobowiązuje do tego.
W Międzynarodowym Roku Wolontariatu lubański SKOB dziękuje za pomoc, niestety nieobecnemu wśród nas, nieodżałowanemu (żyje w naszej pamięci) Stasiowi Bykowskiemu. Słowa szacunku                 i podziękowania należą się Panu Konradowi Rowińskiemu, za pomoc w umożliwieniu nam                       w niesieniu pomocy przez te lata na taką skalę potrzebującym, dziękujemy za Internet, lokal, za pomoc w transporcie, za te pełne TIRy, które ciężko dysząc docierały do Lubania, nikt nie głodował, dziękujemy za dobre słowo, poradę i wyrozumiałość. Dziękujemy Pani Annie Przytulskiej za życzliwość, dziękujemy Pani Irenie Leszczyńskiej, która „szaleje” na zbiórkach i za dobre słowo. Dziękujemy wolontariuszom, tym małym i tym dużym ze SKOBu i szkół oraz wspaniałym pedagogom. Dziękujemy za pomoc Pani Alicji Abkowicz dyr. Banku Żywności we Wrocławiu oraz Pani Agnieszce Krasoń jej zastępczyni. Słowa podziękowania i uznania kierujemy do Pani Jolanty Dobrzyńskiej, która jest dla nas promykiem dobrej nadziei. Dziękujemy za bezinteresowne wsparcie w Internecie, upartość, niezależność, wytrwałość, odwagę, serce, dobre słowo i zrozumienie, że bieda nie ma koloru politycznego.
Nie będzie chyba nietaktem, stwierdzenie że nie ma w regionie, drugiej takiej organizacji, która mając ograniczone możliwości, społecznie, bez dotacji, prądu (SKOB już od roku działa w biurze wieczorami przy świecach), ogrzewania i pośredników na taką skalę pomaga potrzebującym. Czasami pojawia się światełko w tunelu, gdyż działalność SKOBu została już kilkakrotnie doceniona w 2009r.    i 2010r. poprzez wyróżnienie przewodniczącego SKOBu Lesława Hardzieja na Dolnośląskiej Gali Wolontariatu, po tych wyróżnieniach został w 2010r. wybrany ”Człowiekiem Roku Powiatu Lubańskiego” w działalności Społeczno-Charytatywnej.
SKOB jest solą w oku rządzącym, obecnie działa mu się trudno, walcząc o przetrwanie. LKO po całkowitym dojściu do władzy zwalcza biednych poprzez wprowadzanie w tych trudnych czasach drastycznych podwyżek. Ciekawym przypadkiem jest przewodniczący Lubańskiego Klubu Obywatelskiego - Jan Hałakuć. Konia z rzędem temu, kto wie jaką sprawuje funkcję oraz za co tak naprawdę pobiera wynagrodzenie z kasy miasta a powszechnie wiadomo, że asystowanie burmistrzowi ma na celu pilnowanie go, żeby „poprawnie myślał politycznie”. Ten człowiek uzyskując kosmiczny awans z bezrobotnego, który jako urzędnicza „maskotka” pracuje w tzw. POMie czyli Powolny Obchód Miasta i pływa sobie jak pączek w maśle za podatników pieniądze nie dając nic w zamian. Obecny burmistrz Arkadiusz Słowiński, który przed wyborami dobrodusznie się uśmiechał, zrzucił maskę zaraz po wejściu na stołek, odciął dla SKOBu internet oraz żeby nas dobić, cichcem złożył pozew do sądu o eksmisję ze skromnego lokalu o niskim standardzie (bez prądu, Internetu i ogrzewania). Jest teraz kuriozalna sytuacja, niespotykana sytuacja we współczesnym świecie za wyjątkiem Białorusi i Lubania. SKOBowi grozi eksmisja za zadłużenie czynszowe, które decyzją byłego burmistrza Pana Konrada Rowińskiego, zostało umorzone w całości. Już są pierwsze owoce, tego absurdu, który może wejść na ogólnopolskie media. Wstydu i śmiechu będzie aż do bólu. Szykuje się nowa kargulowa wojna lokalowa tym razem. Mówiono, że w Leśnej zawracały bociany, Lubań natomiast może zostać okrzyknięty stolicą głupoty.
Jest to już czarny humor i wcale nie jest nam do śmiechu. Kilkanaście stowarzyszeń w mieście, które są zabarwione politycznie, mają dotacje i są zwolnione z opłat czynszowych. Jak z tego widać, są równi i równiejsi. Arogancja obecnej władzy nie zna granic. Rządzące LKO, też ma stare nie  rozliczone długi za czynsz, teraz zapewne sami sobie umorzą. SKOB otrzymał w listopadzie 2011r. pismo z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego informację, że Panu Arkadiuszowi Słowińskiemu grozi grzywna za bezczynność. Szczyt głupoty, pozwać do sądu i dostać grzywnę. Pismo o umorzeniu zadłużenia dla SKOBu w całości, decyzją byłego burmistrza Konrada Rowińskiego z dnia 18.11.2010r. nie zostało przez obecną władzę wydane dobrowolnie, chodzono na rozmowy i najpierw twierdzono, że pisma nie ma, potem zmieniono taktykę, że gdzieś zaginęło. Następnie nastąpiło cudowne odnalezienie, po ośmiu miesiącach od podpisania, zarazem po artykule w Nowinach Jeleniogórskich „Co z tym umorzeniem” z dnia 12.07.2011r. Po trzech dniach 15.07.2011r. Urząd Miasta z ciężkim sercem wydał dokument o umorzeniu czynszu. SKOB ma w jednym ręku decyzję             o umorzeniu i pozew o eksmisję w drugiej. Sędziowie, jeżeli dojdzie do rozprawy do chwili ogłoszenia wyroku, mogą dostać kolki ze śmiechu.
Całej pikanterii sprawie dodaje fakt, że Urząd Miasta Lubań, czyli burmistrz Słowiński, pozwał do sądu osobę fizyczną, czyli „ulubionego” Lesława Hardzieja, zamiast SKOB, trzeba było pozew poprawiać. Jak widać łatwiej krytykować niż rządzić. Cóż to za władza, burmistrzunio nie umie napisać prostego pozwu na biednych (ktoś czuwa). W szkole nie uczyli, czy co?
Eksmisyjny pozew jest w Wolontaryjnym Roku nagrodą za społeczną działalność dla SKOBu, jedni nagradzają a burmistrz wykorzystuje urząd do eliminacji niepokornych. Co na to biedni? Ktoś kogoś wpuszcza w maliny!? Nie wygląda to Panie Arkadiuszu na samodzielne myślenie.                                       W Międzynarodowym Roku Wolontariatu, Lubańskie Stowarzyszenie pt. Społeczny Komitet Obrony Bezrobotnych, napisał i wysłał do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Pana Jerzego Buzka Socjalną petycję SKOB w której żądamy w imieniu najuboższych mieszkańców UE, ustanowienia               w trybie pilnym UNIJNEJ NORMY SOCJALNEJ, która gwarantować będzie godne życie dla wszystkich. Zebraliśmy symboliczne 3000 podpisów. Oczekujemy odczytania petycji SKOB                      w parlamencie UE,zaproszenia naszych przedstawicieli i pisemnej odpowiedzi.

Lubań    22.11.2011                                  Lesław Hardziej              

SKOB Lubań
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień, 2011, 12:25:44 wysłane przez Paweł Sokołowski,
Powód edycji: Wydzielone i przeniesione do odpowiedniego działu
»
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Punkty: +3/-0

Wpisy: 6

« Odpowiedź #1 : 10 Styczeń, 2012, 17:16:21 »

Panie Hardziej. Czy Pan nie widzi, że jest Pan marionetką w ręku tych, którzy nie mogą się pogodzić z wyborczym wynikiem. Tego tekstu też Pan nie pisał. Znam Pana dobrze. Pan jest w stanie robić tylko głupie miny i narzekać dlaczego mnie nikt nie chce utrzymywać ? O tym Pana "wolontariacie" można by dużo różności powiedzieć.
A co o Panu można powiedzieć. To Pan jako pierwszy był zatrudniony w POM-ie (powolnym obchodzie miasta). Pan nie jest osobą bezrobotną. Mogę zapytać. Ile razy proponowano Panu pracę ? Wiele razy. Pan jest po prostu wiecznie narzekającym ś.........m leniem. A dawne Pana otoczenie, które zostało zniszczone przez Pana bo myśleli trochę inaczej (powtórzę MYŚLELI) ma bardzo ale to bardzo negatywne spojrzenie na Pana działalność. A mówiąc dokładniej zarobkowość. Panie Lesławie. DO ROBOTY. Gwarantuje, że praca w ręce nie parzy.

Punkty: +139/-42

Wpisy: 432

« Odpowiedź #2 : 10 Styczeń, 2012, 19:04:20 »

Proszę nie dajcie się zwariować. Kto to jest Pan Hardziej Co?Co??. 
Przyjaciel forum
*

Punkty: +174/-715

Wpisy: 1232

Pragmatyk

« Odpowiedź #3 : 10 Styczeń, 2012, 19:58:49 »

może 6 minus w dowiedzeniu się pomoże....

Jeśli walczymy możemy przegrać
jeśli nie walczymy jesteśmy przegrani

Punkty: +3/-1

Wpisy: 45

« Odpowiedź #4 : 12 Styczeń, 2012, 08:17:12 »

Powiem tak!! asystent bardzo mi się podoba jako człowiek i jest bardzo miłym człowiekiem w przeciwieństwie do przewodniczącego SKOB, który jest wychodowany przez ludzi którzy chcieli dobrze a nie przewidzieli co może byc. Nazywa się p. bezrobotnym a tak naprawdę to nigdy pracować się nie chciało, więc nie wytykajmy innym czegoś o czym sami nie mamy pojęcia:

Punkty: +0/-0

Wpisy: 5

« Odpowiedź #5 : 12 Styczeń, 2012, 11:50:30 »

Ja też miałam okazję(i to wielokrotnie) spotkać się z p.Hałakuciem i podzielam opinię mojego przedmówcy (IWO 499).
Miałam też sposobność spotkać się z p.Hardziejem ...
Było to ok. 2 lata temu.Mój niepełnosprawny syn w trybie pilnym był operowany na chirurgii.Czuwałam przy nim,a że sama jestem chora,w tym czasie miałam rehabilitację.Wykorzystując,iż mój syn zasnął,poszłam na zabiegi i tam zastałam dużą kolejkę.Poprosiłam ludzi (mówiąc im o swojej sytuacji),czy mogliby mnie przepuścić,bo śpieszę się do dziecka.Wszyscy wyrazili zgodę-oprócz p.Hardzieja.Od jego kolegi,który z nim przyszedł usłyszałam jeszcze kilka przykrych słów.Gdy już odchodziłam ,bo postanowiłam zrezygnować z zabiegów,pewna osoba złapała mnie za rękę i powiedziała: Ten pan zaraz wchodzi ,a jak on wyjdzie my panią przepuszczamy.Wszyscy to potwierdzili.Pan przewodniczący SKOB-u to słyszał ,ale tak nie zmienił zdania.
Korzystając z okazji ,pragnę podziękować tym ludziom,którzy na pewno się śpieszyli,ale okazali empatię i jestem im za to wdzięczna.
Panu Hardziejowi,chciałabym zadać pytanie:
Dlaczego z pośród 826 członków SKOB-u(jak Pan podaje),tak niewielu na Pana zagłosowało w ostatnich Wyborach Samorządowych w 2010 r. (76 głosów) i nie dostał się Pan do Rady Powiatu? Może się na Panu poznali ,jaki jest Pan w rzeczywistości?
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń, 2012, 11:52:47 wysłane przez zuzia » Zgłoś do moderatora   Zapisane

Wpisy: 5

« Odpowiedź #6 : 12 Styczeń, 2012, 20:50:39 »

Witam
Zuzia i IWO 499 duży plus dla was.
        Co do SKOB-u. Wylewacie swoje żale, że obebrano wam lokal, który był zadłużony. Dla mnie to logiczna i bardzo słuszna decyzja. Piszecie, że lokal ten był o niskim standardzie. Chcecie lepszy lokal, zapraszam do centrum, tam  jest  trochę lokali do wynajęcia napewno któryś sprosta waszym wymaganiom.
         A co do waszego stwierdzenia, że Lubań może zostać okrzyknięty stolicą głupoty pomyślcie zamin coś napiszecie.

Wpisy: 1

« Odpowiedź #7 : 12 Styczeń, 2012, 21:51:13 »

Lesław to skończony gamoń i nierób, osobiście w 2008 roku proponowałem mu pracę w moim zakładzie- wypiął się twierdząc, że za minimalną krajową nawet palcem nie kiwnie- ale to ja mu tak kiwnąłem, że już się nie pojawiał. Ten pożal się Boże wolontariusz i obrońca ludzkości snuje się po mieście jak smród po gaciach a MY- UCZCIWI I CIĘŻKO PRACUJĄCY NA CHLEB OBYWATELE MUSIMY PŁACIĆ PODATKI NA ZASIŁKI DLA TAKICH NIEROBÓW. Lubań miastem z idiotą ROKU 2011- certyfikat osobiście mogę podbić, miasto zasłynie, a Lesław zdobędzie sławę. Nakręcą Lot nad lubańskim gniazdem. Jak jesteś leń to zacznij zbierać aluminium- opłacisz przynajmniej czynsz.

Punkty: +2/-4

Wpisy: 110

« Odpowiedź #8 : 13 Styczeń, 2012, 11:39:26 »

MOGĘ SIĘ ZGODZIĆ Z IWO499 , ŻE
[quoteasystent bardzo mi się podoba jako człowiek i jest bardzo miłym człowiekiem w przeciwieństwie do przewodniczącego ][/quote]
TYLKO JAKIE PRZYJĄĆ KRYTERIA
CZY WYGLĄD ZEWNĘTRZNY ( NP. WĄSY ) ?
CZY CHARAKTER ( SZACUNEK DLA LUDZI, ŻONY, DZIECI ) ?
CZY TO , ŻE NIE ŁAMIE PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO ?
CZY TO , ŻE SEGREGUJE ŚMIECI ?
CZY TO , ŻE LUBI PIŁKĘ NOŻNĄ I ?
CZY TO , ŻE JEST ZANGAŻOWANY W POLITYKĘ ?
A MOŻE TO , ŻE CHODZI W CIEMNYCH GARNITURACH ?

P.S. DO TEJ PORY MYŚLAŁEM  , ŻE HODOWAĆ MOŻNA KONIE ALE TERAZ WIDZĘ , ŻE LUDZI TEŻ

A CO Z JURKIEM OWSIAKIEM ?
CZY ON JEST DOBRY I MIŁY  ?
CZY ORKIESTRA JEST POZYTYWNYM ZJAWISKIEM ?

« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń, 2012, 11:44:02 wysłane przez veritas » Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238

Wpisy: 2469
Znajomi: 11

« Odpowiedź #9 : 14 Styczeń, 2012, 20:43:36 »

Nie wiem gdzie to wrzucić. Przed chwilą byłem w piwnicy.Na klatce znalazłem taką ulotkę.Zalatuje mi p.Hardziejem .

motor 038 (392 x 600).jpg

motor 038 (392 x 600).jpg

* motor 038 (392 x 600).jpg (118.63 KB, 600x392 - powiększony/pobrany 705 razy.)

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*

Punkty: +465/-51

Wpisy: 2966
Znajomi: 45

« Odpowiedź #10 : 14 Styczeń, 2012, 21:04:32 »

Pan H. dał się gładko wpuścić. Teraz wszystko, co drukują, idzie na jego konto.
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99

Wpisy: 2611
Znajomi: 7

http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo

« Odpowiedź #11 : 14 Styczeń, 2012, 21:17:14 »

Pan H. dał się gładko wpuścić. Teraz wszystko, co drukują, idzie na jego konto.
Zgadzam się z Tobą Piotr ale tak to już jest, jeśli robimy ewidentne głupstwa, to liczmy się z tym, że możemy być obwiniani za analogiczną głupotę innych.

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48

Wpisy: 1280
Znajomi: 15

« Odpowiedź #12 : 14 Styczeń, 2012, 22:06:20 »

Zaradna i Kto to pisze?

Aktywny użytkownik
*

Punkty: +475/-99

Wpisy: 2611
Znajomi: 7

http://trickymind.pl/wp-content/uploads/2013/12/wo

« Odpowiedź #13 : 14 Styczeń, 2012, 22:24:37 »

Zaradna i Kto to pisze?

Popełniam głupoty tak samo jak każdy żyjący człowiek. Rozumiem, że Ty mój drogi zawsze i w każdej sytuacji jesteś bezbłędny. Nie myli się jedynie ten, kto nie robi nic ale różnica polega na tym, że ja podpisuję się pod tym co robię i nikt nie musi zadawać sobie pytania:czy to napisała Jolka czy może ktoś inny  Co? Poza tym potrafię przyznać się nie tylko do czegoś mądrego ale i do błędu, bo stać mnie na samokrytykę.

Jolanta Dobrzyńska - podobno baba z jajem  Mrugnięcie

(...) czasem pomimo pozorów religijności czyjś stan umysłu może być bardzo negatywny. Prawdziwa duchowość powinna owocować łagodnym usposobieniem, poczuciem szczęścia i spokoju. - Dalajlama XIV
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238

Wpisy: 2469
Znajomi: 11

« Odpowiedź #14 : 14 Styczeń, 2012, 23:00:53 »

Poza tym potrafię przyznać się nie tylko do czegoś mądrego ale i do błędu, bo stać mnie na samokrytykę.

Jolu poza tym wystarczy najpierw pomyśleć.Popytać,przeanalizować i napisać.Jolu kiedyś dawno,dawno temu mój nauczyciel j.rosyjskiego mawiał."Nie wstyd przepraszać,wstyd naruszać dyscyplinę".Myślę że nie mówił źle.

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
Karatecy z Lubania na Międzynarodowym Seminarium we Wrocławiu Męskie Sprawy zubertuse 0 2934 Ostatnia wiadomość 22 Marzec, 2008, 17:29:08
wysłane przez zubertuse
Upadł lubański PKS Bieżące wiadomości Iza 0 2432 Ostatnia wiadomość 19 Listopad, 2008, 07:56:37
wysłane przez Iza
SKOB rozdaje jedzenie Bieżące wiadomości Leo 0 2765 Ostatnia wiadomość 19 Grudzień, 2008, 14:16:06
wysłane przez Leo
SKOB rozdaje żywność Bieżące wiadomości Leo 0 1825 Ostatnia wiadomość 23 Czerwiec, 2009, 11:50:51
wysłane przez Leo
Zmieniłam zdanie na temat SKOB-u a TBS ma nowego prezesa. Jolanta Dobrzyńska Jola 0 4042 Ostatnia wiadomość 14 Styczeń, 2012, 14:22:42
wysłane przez Jola
PRACA W TRANSPORCIE MIĘDZYNARODOWYM Komercyjnie - Biznes, firmy, etc wojtek08 0 1862 Ostatnia wiadomość 27 Wrzesień, 2012, 10:37:13
wysłane przez wojtek08
Nowy rok - nowe wyzwania. Powiat lubański w 2013 roku. Polecane - Strona główna red. 10 10448 Ostatnia wiadomość 25 Marzec, 2013, 09:45:50
wysłane przez widelec
Lubański Las Polecane - Strona główna Tomasz Bernacki 5 10134 Ostatnia wiadomość 24 Kwiecień, 2014, 21:45:57
wysłane przez Tomasz Bernacki
oto lubański obrazek szyty na miarę... żenada!!!!!!!!!!! Hydepark « 1 2 3 » MMM 34 18102 Ostatnia wiadomość 09 Listopad, 2014, 12:41:50
wysłane przez klea
lubański szpital masakra Hydepark « 1 2 » julia 22 17145 Ostatnia wiadomość 22 Listopad, 2014, 12:34:09
wysłane przez Lider