Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Ten temat nie był jeszcze oceniany!
Oceń ten temat! Ocena:
Autor Wątek: Elektrownie wiatrowe w Gminie Margonin  (Przeczytany 37835 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



Punkty: +21/-2
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 92
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #15 : 25 Listopad, 2011, 18:03:13 pm »

Mieszkańcy wiedzą swoje, a władza i tak wie lepiej.
Być może ma ktoś w tym swój prywatny interes.
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #16 : 25 Listopad, 2011, 21:01:37 pm »

Cytuj
Wysłany przez: arek.boro

Mieszkańcy wiedzą swoje, a władza i tak wie lepiej.
Być może ma ktoś w tym swój prywatny interes.

A kto wybrał władzę?Myślicie jak koń pod górę.Wiesz co mi się w Tobie podoba?
-Mój prywatny interes. Z politowaniem
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #17 : 26 Listopad, 2011, 09:31:15 am »

Specjaliści z General Electric zmierzyli hałas, jaki wytwarza pracująca duża elektrownia wiatrowa. Poziom hałasu przy elektrowni wiatrowej jest porównywalny do pracującej kosiarki i wynosi 105 decybeli. Natomiast w odległości 500 metrów poziom hałasu można porównać do tego, jaki wytwarza lodówka i wynosi ok. 40 dB

40 dB
http://pl.wikipedia.org/wiki/Poziom_nat%C4%99%C5%BCenia_d%C5%BAwi%C4%99ku


super. a zadales sobie trud zbadania co w tych wiatrakach tak halasuje?
bo wklejasz zrodlo ktore
1)jest wyrwane z kontekstu - nie odnosi sie do modeli ktore beda instalowane u nas (!)
to troche jakby porownywac halas jaki wytwarza 'samochod' powolujac sie na zrodlo ktore nie odroznia trabanta od lexusa...
2)podaje usredniony poziom halasu, bez analizy czestotliwosci
3)nie podaje zrodla halasu oraz jego zaleznosci od sily wiatru

ja pierwsze co zrobilem jak uslyszalem o tym ze 'halasuja' to wpakowalem brata w auto i pojechalismy ogladac.
halas '105'db ktory podajesz to halas wydawany przez wentylatory wewnatrz slupa wiatraka zwiazane z chlodzeniem wnetrza - to nie halas dochodzacy ze smigiel wiatraka.
jest to halas stosunkowo wysokiej czestotliwosci, nie roznacy sie od halasu jaki wydaja klimatyzatory przy sklepach.
PONADTO konstrukcja wiatraka umozliwia tlumienie tego halasu - mozna zainstalowac po prostu ciezsze drzwi, ew. mniej halasliwy system chlodzenia. w praktyce nie ma to sensu bo juz w odleglosci ~10m jest dosc cicho zeby trzeba bylo rozmawiac szeptem zeby cokolwiek uslyszec z 'maszynowni'.
na dobra sprawe bardziej halasuje jezdzacy po polu kombajn - takiego slychac z odleglosci kilometra... 10 metrow... 1000 metrow... widzisz roznice? 

Cytuj
W pierwszej kolejności do Sądu należy pozwać Senat RP : )


ale umiesz czytac ze zrozumieniem w ogole? to sa zaledwie uwagi, dotyczace kilku marginalnych przypadkow , oraz szczegoly na ktore nalezy zwrocic uwage przy BUDOWIE.
rowniez wskazano na _brak badan_ - a badania jak zapewne we swej wszechwiedzy wiesz - opieraja sie w duzej mierze na EKSPERYMENTACH.
jesli potraktowac np. Margonin jako eksperyment, to pismo od burmistrza - bardziej aktualne niz dokument ktory wkleiles - o wynikach wlasnie eksperymentu nam mowi.
jesli ktos podwaza wynik eksperymentu, oskarzajac burmistrza Margonina o falszowanie wynikow - to jest to powazny zarzut - a moze tylko pomowienie?

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #18 : 26 Listopad, 2011, 09:45:07 am »

Tak piszą, bo może czytali uchwałę Rady Margonin, której w ich BiPi-e nie ma? Ja tą uchwałę mam w ręku i widzę, co w niej pisze, i czego zażądali radni od burmistrza.


PS.
Wiemy już, że burmistrz Lubania jest przeciwny budowie farm wiatrowych w gminie.

Cytuj
Spotkanie w sprawie farm wiatrowych miało charakter czysto informacyjny. Wyraziłem podczas niego swoją negatywną opinię o budowaniu farm wiatrowych na terenie Gminy Lubań.
Pozdrawiam forumowiczów.

http://www.luban24.pl/index.php?topic=5850.msg26177;topicseen#new

« Ostatnia zmiana: 26 Listopad, 2011, 11:01:41 am wysłane przez Piotrek » Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +3/-12
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 19
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #19 : 26 Listopad, 2011, 12:45:38 pm »

No i nie wytrzymałem... Od dłuższego już czasu obserwuję i przysłuchuję się dyskusji na temat budowy wiatraków w Gminie Lubań. Bogu dzięki za takie osoby jak corious - trzeźwo myślące i niepodatne na tanie manipulacje. Ja również mieszkam w Gminie Lubań i także interesuję się tym tematem. Nie odważę się jednak zabrać głosu zanim nie zapoznam się z argumentami każdej ze stron. To samo radziłbym innym osobom bardzo aktywnym w tym temacie. Już kilkukrotnie miałem okazję do rozmów z przeciwnikami wiatraków i za każdym razem rozmowa wyglądała tak samo. Na moje pytanie "dlaczego jesteś przeciw?" otrzymywałem odpowiedzi: "bo podobno są głośne", "bo słyszałem, że są szkodliwe", a w skrajnych przypadkach "nie, bo nie". Z całym szacunkiem dla oponentów, ale odpowiedzi na takim poziomie uważam za śmieszne i dyskwalifikujące dalszą dyskusję. To chyba taka nasza polska przypadłość - nie wiem o co chodzi to na wszelki wypadek będę przeciw. Po co rzetelnie przygotować się do tematu, po co zasięgnąć opinii fachowców? Lepiej zakrzyczeć przeciwnika, zwołać zebranie, nasiać fermentu. Do wszystkich krzykaczy mam pytanie - gdzie byliście w 2005 roku gdy uchwalano MPZP? Wtedy każdy miał to gdzieś, teraz każdy protestuje, bo jest taka moda. Dla niektórych ponadto pojawiła się szansa publicznego zaistnienia. Grzechem byłoby nie skorzystać (bo w jakim celu organizuje się protesty w wioskach nie objętych zainteresowaniem inwestorów??? Tak na wszelki wypadek czy w imię solidarności z pozostałymi mieszkańcami gminy? Ej, nawet moje dziecko w to nie uwierzy). Nie trzeba być geniuszem, żeby zrozumieć, że świat idzie do przodu i musimy ponieść koszty naszego cywilizacyjnego rozwoju. Jeżeli energia atomowa i odnawialna jest nie do przyjęcia to co nam pozostało? W sumie zawsze możemy siedzieć przy świeczkach, tylko czy będzie to optymalne rozwiązanie? Wracając do wiatraków podkreślam raz jeszcze - nie jestem ani ich zwolennikiem, ani przeciwnikiem. Nie mam w tej sprawie żadnego interesu, nie jestem też przez nikogo sterowany. Proszę tylko o rzeczową dyskusję, która przyniesie więcej korzyści, niż wykrzykiwanie z obłędem w oczach "precz z wiatrakami!!!". 
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +4/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 26
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #20 : 26 Listopad, 2011, 16:05:29 pm »

Każdy, z kim rozmawiam mówi, że rozumie różne konieczności wynikające z postępu cywilizacyjnego, ale jednocześnie chce być BEZPIECZNY.  Ludzie jeżdżą do Niemiec i mają przekonanie, że tam stawia się wiatraki raczej dalej (powyżej 2 km) niż bliżej (500 - 700m). I to jest ok.

Bardzo nie OK jest jednak sytuacja, jaką mamy w tej chwili. Radni uchwalili coś. Ma to różne skutki prawne. Można ich za to obwiniać? No dobrze, ale co to zmienia? Od 2005 roku pojawiły się nowe okoliczności, nowa wiedza, nowa władza.  Wprowadziło się tu sporo nowych mieszkańców. Oni nie mieli możliwości wpłynięcia na plan. Protestować po uchwaleniu? A przeciw czemu? Przeciw mglistemu zapisowi, że się (być może) gdzieś, kiedyś,  taki wiatrak wybuduje? To by dopiero była taka osoba brana za oszołoma z obłędem w oczach. 
Od jakiegoś czasu przedstawiciele inwestora prowadzą rozmowy z urzędnikami oraz wybranymi rolnikami. Podpisują umowy. Czy ktoś przedtem zadał  sobie trud, by zapytać o zdanie WSZYSTKICH  mieszkańców? Wszak z tematem będziemy się mierzyć następnych 30 (a może nawet 40) lat. Wszyscy. Byłoby ładnie od tego zacząć, czyż nie?

Jednak ludzie grzecznie czekali, pisali pisma do gminy z zapytaniami  i czytali sobie różne informacje w prasie polskiej i zagranicznej. I byli ufni, że nowa władza będzie Z LUDŹMI .  Przypominam hasło wyborcze - Transparentna Gmina!

Na stronie gminy od początku nowej kadencji nie pojawiały się ŻADNE informacje w tej sprawie. Urzędnicy uznali, że wizyty inwestorów nie są istotne. OK? 

Mimo pisemnych zapewnień, nikt z gminy nie poinformował sołectw o tym, że inwestor ZŁOŻYŁ wniosek. Uznano, że jest to nieistotne, bo wniosek ze względów formalnych odrzucono. Dlaczego to ludzie muszą pytać i pilnować otrzymania odpowiedzi? Dlaczego działania na terenie urzędu są cenzurowane? Dlaczego ktoś ma za mnie podejmować decyzję, co jest istotne, a co nie? Czy to jest ok?

Zebrania wiejskie to nie zbiórka oszołomów. To ludzie, którzy nie mają podstaw, by dalej ufać ludziom, których wybrali. Stracili to zaufanie bo nie są traktowani jak partnerzy.
Tu nie chodzi tylko o wiatraki. Również o inne ważne dla mieszkańców kwestie. Nigdy nie jest za późno na szczerą rozmowę.
Zaufanie to jednak podstawa.  Tak, to byłoby bardzo, bardzo OK...
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +0/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 3
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #21 : 27 Listopad, 2011, 11:02:05 am »

Cytuj
Nie odważę się jednak zabrać głosu zanim nie zapoznam się z argumentami każdej ze stron. To samo radziłbym innym osobom bardzo aktywnym w tym temacie. Już kilkukrotnie miałem okazję do rozmów z przeciwnikami wiatraków i za każdym razem rozmowa wyglądała tak samo. Na moje pytanie "dlaczego jesteś przeciw?" otrzymywałem odpowiedzi: "bo podobno są głośne", "bo słyszałem, że są szkodliwe", a w skrajnych przypadkach "nie, bo nie".

He, he no i właśnie o to chodzi żeby ludzie wiedzieli o co chodzi i z jednej i z drugiej strony, żeby swoje wypowiedzi były oparte na dobrej znajomości tematu, radzias jeżeli chodzi o twoją wypowiedź mógłbyś się bardziej postarać   nie odważysz się zabrać głosu zanim nie zapoznasz się z argumentami obu stron Co?, jednakże z twojej wypowiedzi wynika że jesteś za wiatraczkami  Niezdecydowany
Cytuj
Po co rzetelnie przygotować się do tematu, po co zasięgnąć opinii fachowców? Lepiej zakrzyczeć przeciwnika, zwołać zebranie, nasiać fermentu

Hm, hm, hm na zebraniu były rzetelne osoby, które znały się na temacie i przedstawiły temat z perspektywy swojego zawodu, o zebraniu było wiadomo 2 tyg. wcześniej, skoro wiatraki są takie dobre i piękne to dlaczego nikt rzetelny nie pojawił się aby przedstawić argumenty z drugiej strony ?  ze strony inwestora ważne żeby radę  przekonać ? Czy jednak inwestor przedstawił obiektywnie temat ?  Gdyby nie poruszenie tematu wiatraków przez parę osób, wszystko by przebiegło po cichu, ważne że inwestor radnych przekonał i umowy są podpisane, a ludzie a co tam i tak nie mają wpływu, uchwalano MPZP  i temat skończony.
Zgłoś do moderatora   Zapisane



Punkty: +2/-0
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 19
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #22 : 13 Styczeń, 2012, 12:58:01 pm »

Szkoda, że to pismo urzędowe nie jest "wzbogacone" o informacje zaprezentowane przez burmistrza Margonina na spotkaniu w UG Lubań, które tak tłumaczy:
"Natomiast moje wypowiedzi czasem ubarwiam, aby dodać im ekspresji, czasem żartuję, używam prostych sformułowań, kolokwializmów i tylko tyle."
Więcej na:
http://dzienniknowy.pl/aktualnosci/pokaz/21364.dhtml

Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #23 : 14 Styczeń, 2012, 22:55:45 pm »

Cytuj
Tu zostałeś sam. Jak widzę czytanie ze zrozumieniem kuleje w dalszym ciągu. Nie mogę więcej pomóc.

PS.
Cieszę się, że inwestorzy otoczyli się właśnie takimi ludźmi. Tak trzymać !

Piotrek nie podejrzewałem Ciebie o tchórzostwo.Zamknąłeś wątek dlatego że boisz się logicznie myślących.Gdzieś,kiedyś napisałeś że wstyd Ci za mnie.Teraz ja wstydzę się za Ciebie.Dobrze Wiesz że Wasza postawa odbije się Wam czkawką.Z niecierpliwością czekam na wiatraki w Lubaniu.Bo to że będą nie ulega kwestii.Cieszysz się że inwestorzy otoczyli się "takimi ludźmi". Uwierz mi że jeszcze białe będzie białe a czarne czarne.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #24 : 14 Styczeń, 2012, 23:30:13 pm »

Nie bronię nikomu walczyć o wiatraki. Tylko nie pozwolę się nazywać kłamcą.
Zgłoś do moderatora   Zapisane


*

Punkty: +17/-26
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 567
Znajomi: 1
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


jesien


WWW
« Odpowiedź #25 : 16 Styczeń, 2012, 00:35:03 am »

ale jesli klamiesz to jak to nazwac? prawda alternatywna? jak rozumiem mowiac 'zostales sam' masz na mysli forum? jesli nie piszesz jasno to ciezko cie zrozumiec .

Cytuj
"Przykro mi, że zostałeś sam na tym polu, na którym nie stanie już ani jeden wiatrak. - Siła argumentów, się liczy."
bardzo alegoryczne. 'juz' sugeruje ze stanac kiedys mogl - czyli ze chodzilo o teren platerowki. referendum i watek o nim - 300 osob bylo na tak nie oznacza ze 'zostalem sam'.i ani tu sily argumentow bo tutaj byla sila ilosci a nie jakosci.
ani samotnosci bo to ze pozostali milcza, nie oznacza ze nie istnieja, ba referendum pokazalo ze nie jest to 1 osoba - a cale 300 osob. 

taka wiec 'prawda inaczej' jak dla mnie, zwlaszcza ze wkrotce i na forum ktos sie jednak odezwal. a jesli nie mozesz wypic piwa ktore sobie sam warzysz, to sugeruje zbanowac mnie z forum - bedzie to dla mnie zaszczyt a dla ciebie wygoda.

Zgłoś do moderatora   Zapisane

--



Punkty: +4/-1
Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wpisy: 26
Znajomi: brak
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #26 : 16 Styczeń, 2012, 06:46:55 am »

To ja jeszcze raz swoje: Każdy pomysł ma swoich zwolenników i przeciwników. To zrozumiałe. Ale w tej całej awanturze chodzi o coś innego - procedury mają być prowadzone tak, by nikt nie musiał się za nikogo wstydzić. Z poszanowaniem zdania każdej ze stron. Z szacunkiem i bez przekrętów. Jawnie. Zamiast marnować siły na obrzucanie się błotkiem zbierzmy się i RAZEM tego dopilnujmy. I co Wy na to? Curious? Firefox? Piotrek?
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Aktywny użytkownik
*

Punkty: +105/-48
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 1280
Znajomi: 15
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #27 : 16 Styczeń, 2012, 10:03:20 am »

nawojka w końcu słyszę głos rozsądku
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*


Punkty: +465/-51
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2966
Znajomi: 45
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych


« Odpowiedź #28 : 16 Styczeń, 2012, 22:44:53 pm »

Zdrowy rozsądek & siły postępu w walce z przepisami Czy jak ?
Możemy się umówić, że ja wypiję swoje piwo a Janek swoje. Piotrek tez niech wypije, co tam woli. Nic więcej : )
Zgłoś do moderatora   Zapisane
Przyjaciel forum
*

Punkty: +398/-238
Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wpisy: 2469
Znajomi: 11
Dodaj do Dodaj do listy Znajomych



« Odpowiedź #29 : 16 Styczeń, 2012, 22:55:56 pm »

Cytuj
I co Wy na to? Curious? Firefox? Piotrek?

nawojka jesteś ok. Często spotykam się z Piotrem .Tak prywatnie na ulicy.Piotr jest ok.Tu na forum włącza mu się "agresor".nawojka ja lubię Piotra to taki młody gniewny.Jestem za "zbierzmy się i RAZEM tego dopilnujmy."Podoba mi się "RAZEM"

Cytuj
Możemy się umówić, że ja wypiję swoje piwo a Janek swoje. Piotrek tez niech wypije, co tam woli. Nic więcej : )/quote]

No widzisz nawojka pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Szkoda.
Zgłoś do moderatora   Zapisane

Nie jestem idealny, ale idealnie sobie z tym radzę...
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Pokrewne Tematy
Temat Zaczęty przez Odpowiedzi Wyświetleń Ostatnia wiadomość
„Radosne szkoły” w gminie Lubań Bieżące wiadomości Leo 0 3173 Ostatnia wiadomość 12 Październik, 2009, 13:45:25 pm
wysłane przez Leo
Nie będzie wiatraków w gminie Nowogrodziec ! Bieżące wiadomości x 4 8774 Ostatnia wiadomość 28 Lipiec, 2010, 22:41:18 pm
wysłane przez habahabahaba
Elektrownie Wiatrowe - SZANSA CZY ZAGROŻENIE? Bieżące wiadomości x 1 8142 Ostatnia wiadomość 08 Listopad, 2013, 17:25:09 pm
wysłane przez Tony
Elektrownie wiatrowe w Gminie Platerówka - refleksje po spotkaniu Bieżące wiadomości x 4 17244 Ostatnia wiadomość 29 Lipiec, 2010, 08:49:36 am
wysłane przez waria(n)t
Sesja w gminie i wybory sołtysów Bieżące wiadomości x 0 3648 Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2011, 20:18:47 pm
wysłane przez x
Wakacje w Gminie Lubań Bieżące wiadomości Urząd Gminy 0 3779 Ostatnia wiadomość 05 Lipiec, 2011, 15:02:33 pm
wysłane przez Urząd Gminy
Oczyszczanie ścieków w gminie Bieżące wiadomości red. 0 3383 Ostatnia wiadomość 17 Wrzesień, 2011, 10:03:10 am
wysłane przez red.
Farmy wiatrowe w Gminie Lubań - spotkanie informacyjne Polecane - Strona główna « 1 2 ... 19 20 » red. 292 202304 Ostatnia wiadomość 15 Sierpień, 2012, 10:48:06 am
wysłane przez xena1988
UWAGA! farmy wiatrowe-zebranie Informacje i Komunikaty Instytucji wiatraki Lubań 2 4803 Ostatnia wiadomość 10 Grudzień, 2011, 19:15:51 pm
wysłane przez borisem
Po wizycie burmistrza Margonina w gminie Lubań Polecane - Strona główna x 11 14933 Ostatnia wiadomość 26 Lipiec, 2012, 22:34:06 pm
wysłane przez x